gnome-mines master - en to ab translation catalogue (76 entries)

en: GNOME Mines
ab: Асапиор GNOME

en: Clear hidden mines from a minefield
ab: Иминарку адәы аҟны аминақәа рыԥшаара.

en: GNOME Mines is a puzzle game where you search for hidden mines. Flag the spaces with mines as quickly as possible to make the board a safer place. You win the game when you’ve flagged every mine on the board. Be careful not to trigger one, or the game is over!
ab: Асапиор GNOME -ари  аминақәа рыҧшаара ахьаҭаху  хәмарроуп. Иқәшәыргылла абираҟқәа аминақәа ахьыҟоу адәқәа рҟны,излауо ала имаҷны аамҭа ақәырӡаны. Аминақәа зегьы абираҟқәа рыла иалышәкаар аиааира шәгоит. Аминақәа шәырмықәыӷәӷәан, мамзар ахәмарра хырқәшахоит.

en: You can select the size of the field you want to play on at the start of the game. If you get stuck, you can ask for a hint: there’s a time penalty, but that’s better than hitting a mine!
ab: Ахәмарра алагамҭазы шәара ишәалшоит иалышәхыр ахәмарратә дәы ашәага зеиҧшрахо. Шәҭагылазаашьа цәгьахазар ишәоур шәылшоит аҵаҳәара, уи ахьшәоуа азы  иахыҧхьаӡалахоит ахараҧсатә аамҭа ,аха уи амина шәахаҧжәар аасҭа еиӷьуп.

en: The GNOME Project
ab: Апроект GNOME

en: Mines
ab: Аминақәа

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: minesweeper;
ab: Асапиор;

en: Small board
ab: Адәы хәыҷы

en: Medium board
ab: Ибжьаратәиу адәы

en: Big board
ab: Идуу адәы

en: The theme to use
ab: Ахархәара змоу атема

en: The title of the tile theme to use.
ab: Ахархәара змоу атема ахьӡ

en: Use the unknown flag
ab: Еилкаам абираҟ ахархәара

en: Set to true to be able to mark squares as unknown.
ab: Аҵакы «true» ықәшәыргыл, аквадратқәа рҟны адыргақәа «еилкаам» ақәыргылара алшара шәоурц азы.

en: Enable automatic placing of flags
ab: Аминақәа автоматла раартра аҿакра

en: Set to true to automatically flag squares as mined when enough squares are revealed
ab: Иқәшәыргыл адырга «true»,акәша-мыкәша  иазхаша аквадратқәа анаарту аминақәа змоу аквадратқәа рхала иалкаахарц азы.

en: Enable animations
ab: Анимациа аҿакра

en: Set to false to disable theme-defined transition animations
ab: Иқәшәыргыл аҵакы «false» атема  иқәнаргылаз анимация аҿыхразы

en: Number of columns in a custom game
ab: Аиҵагылақәа рхыҧхьаӡара иурхиар зуа ахәмарраҟны

en: Number of rows in a custom game
ab: Ацәаҳәақәа рхыҧхьаӡара иурхиар зуа ахәмарраҟны

en: The number of mines in a custom game
ab: Аминақәа рхыҧхьаӡара иурхиар зуа ахәмарраҟны

en: Board size
ab: Ахәмаррратә дәы ашәагаа

en: Size of the board (0-2 = small-large, 3 = custom)
ab: Адәы ашәагаа(0-2=ихәыҷу-идуу,3=иурхиар зуа )

en: Width of the window in pixels
ab: Аԥенџьыр  аҭбаара  пиксельла

en: Height of the window in pixels
ab: Аԥенџьыр  аҳаракыра  пиксельла

en: true if the window is maximized
ab: Иҵабыргуп, аԥенџьыр иамазар иреҳаӡоу ашәагаа

[ctx: shortcut window]
en: Window and game
ab: Аԥенџьыри ахәмарреи

[ctx: shortcut window]
en: Start a new game
ab: Ахәмарра ҿыц алагара

[ctx: shortcut window]
en: Restart game with current settings
ab: Ахәмарра ханатә алагара аҵыхәтәантәи аҧҟарақәа рыла

[ctx: shortcut window]
en: Pause the game
ab: Ахәмарра аанкылара

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
ab: Аилыркаа арбара

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
ab: Амениу аартра

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
ab: Арыдқәа реилаҵа рырбара

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ab: Ахырқәшара

[ctx: shortcut window]
en: Game size selection
ab: Ашәагаа алхра

[ctx: shortcut window]
en: Game size: small
ab: Ахәмарра ашәагаа: ихәыҷу

[ctx: shortcut window]
en: Game size: medium
ab: Ахәмарра ашәагаа: абжьаратәи

[ctx: shortcut window]
en: Game size: large
ab: Ахәмарра ашәагаа: аду

[ctx: shortcut window]
en: Game size: custom
ab: Ахәмарра ашәагаа:иурхиар зуа

[ctx: shortcut window]
en: In-game
ab: Ахәмарра аҟны

[ctx: shortcut window]
en: Move the keyboard cursor
ab: Арыдқәа рфокус аиагара

[ctx: shortcut window]
en: Reveal field
ab: Адәы алкаара

[ctx: shortcut window]
en: Toggle field flag state
ab: Абираҟ аҭагылазаашьа адәы ахь аиагара

en: _Scores
ab: _Аихшьала

en: A_ppearance
ab: _Адәахьытәи ақәыԥшылара

en: _Use Question Flags
ab: _абираҟқәа-азҵаарақәа рхархәара

en: _Keyboard Shortcuts
ab: _Арыдқәа реидкыла

en: _Help
ab: _Аилыркаа

en: _About Mines
ab: _Аминақәа ирызкны

en: _Width
ab: _Аҭбаара

en: _Height
ab: _Аҳаракыра

en: Percent _mines
ab: Аминақәа _рыпроцент

en: _Cancel
ab: _Аԥыхра

en: _Play Game
ab: _Ахәмарра алагара

en: Paused
ab: Ааҭгылара

en: Print release version and exit
ab: Апрограмма аверсиа аарԥшны аҭыҵра

en: Small game
ab: Ихәыҷу ахәмарра

en: Medium game
ab: Абжьаратәи ахәмарра

en: Big game
ab: Идуу ахәмарра

note: Label on the scores dialog
en: Minefield:
ab: Аминтә мхы:

note: For the scores dialog. First width, then height, then number of mines.
en: %d × %d, %d mine | %d × %d, %d mines
ab[0]: %d × %d, %d минак
ab[1]: %d × %d, %d аминақәа

en: Custom
ab: Ахархәаратә

en: <b>%d</b> mine | <b>%d</b> mines
ab[0]: <b>%d</b> минак
ab[1]: <b>%d</b> аминақәа

en: Do you want to start a new game?
ab: Ишәҭахума ахәмарра ҿыцны шәалагар?

en: If you start a new game, your current progress will be lost.
ab: Ахәмарра ҿыц шәалагар уажәтәи алҵшәақәа  ҧхьаӡахаӡом

en: Keep Current Game
ab: Ахәмарра ацҵара

en: Start New Game
ab: Ахәмарра ҿыц алагара

en: St_art Over
ab: Ханатә алагара

en: _Pause
ab: _Ааҭгылара

en: _Resume
ab: _Ацҵара

en: Play _Again
ab: _Еиҭа ахәмарра

en: Main game:
ab: Ихадоу ахәмарра:

en: Score:
ab: Аихшьала:

en: Resizing and SVG support:
ab: Ашәагаа аԥсахреи SVG асахьақәа рыдгылареи:

en: Clear explosive mines off the board
ab: Адәы аминақәа рҟынтә арыцқьара

en: Select Theme
ab: Атема алхра
