gnome-mines master - en to oc translation catalogue (74 entries)

en: Mines
oc: Minas

en: Clear hidden mines from a minefield
oc: Netejar un camp de minas de sas minas amagadas

en: Mines is a puzzle game where you search for hidden mines. Flag the spaces with mines as quickly as possible to make the board a safer place. You win the game when you’ve flagged every mine on the board. Be careful not to trigger one, or the game is over!
oc: Lo desminaire GNOME es un copacap ont cercatz de minas amagadas. Senhalatz las casas que contenon una mina tant viste coma possible per far del platèu un luòc segur. Ganhatz quand avètz senhalat totas las minas del platèu. Fasètz atencion a ne desclavar pas cap, a la risca de pèrdre la partida !

en: You can select the size of the field you want to play on at the start of the game. If you get stuck, you can ask for a hint: there’s a time penalty, but that’s better than hitting a mine!
oc: Podètz causir la talha del platèu que volètz al començament de la partida. Se sètz blocat, podètz demandar un indici : recebretz una penalitat de temps, mas aquò val melhor que de sautar sus una mina !

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: minesweeper;
oc: desminaire;

en: Small board
oc: Pichona grasilha

en: Medium board
oc: Grasilha mejana

en: Big board
oc: Granda grasilha

en: The theme to use
oc: Tèma d'utilizar

en: The title of the tile theme to use.
oc: Títol del tèma de pèças d'utilizar.

en: Use the unknown flag
oc: Utilizar la bandièra desconeguda

en: Set to true to be able to mark squares as unknown.
oc: Definir a verai per èsser capable de marcar los carrats coma desconeguts.

en: Enable automatic placing of flags
oc: Activar lo plaçament automatic de las bandièras

en: Set to true to automatically flag squares as mined when enough squares are revealed
oc: Definir a verai per pausar automaticament de bandièras sus las casas quand pro de casas son reveladas

en: Enable animations
oc: Activar las animacions

en: Set to false to disable theme-defined transition animations
oc: Definir a false per desactivar las animacions de transicions definidas pel tèma

en: Number of columns in a custom game
oc: Nombre de colomnas dins una partida personalizada

en: Number of rows in a custom game
oc: Nombre de linhas dins una partida personalizada

en: The number of mines in a custom game
oc: Lo nombre de minas per una partida personalizada

en: Board size
oc: Talha del platèu

en: Size of the board (0-2 = small-large, 3 = custom)
oc: Talha del platèu (0-2 = pichon-grand, 3 = personalizat)

en: Width of the window in pixels
oc: Largor de la fenèstra en pixèls

en: Height of the window in pixels
oc: Nautor de la fenèstra en pixèls

en: true if the window is maximized
oc: verai se la fenèstra es maximizada

[ctx: shortcut window]
en: Window and game
oc: Fenèstra e jòc

[ctx: shortcut window]
en: Start a new game
oc: Començar una novèla partida

[ctx: shortcut window]
en: Restart game with current settings
oc: Recomençar la partida amb los paramètres actuals

[ctx: shortcut window]
en: Pause the game
oc: Metre la partida en pausa

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
oc: Mostrar l'ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
oc: Dobrir lo menú

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
oc: Mostrar los acorchis clavièr

[ctx: shortcut window]
en: Quit
oc: Quitar

[ctx: shortcut window]
en: Game size selection
oc: Seleccion de la talha del jòc

[ctx: shortcut window]
en: Game size: small
oc: Talha del jòc : pichon

[ctx: shortcut window]
en: Game size: medium
oc: Talha del jòc : mejan

[ctx: shortcut window]
en: Game size: large
oc: Talha del jòc : grand

[ctx: shortcut window]
en: Game size: custom
oc: Talha del jòc : personalizat

[ctx: shortcut window]
en: In-game
oc: Pendent la partida

[ctx: shortcut window]
en: Move the keyboard cursor
oc: Desplaçar lo cursor del clavièr

[ctx: shortcut window]
en: Reveal field
oc: Revelar lo platèu

[ctx: shortcut window]
en: Toggle field flag state
oc: Alternar l’estat de las bandièras del platèu

en: _Scores
oc: _Marcas

en: A_ppearance
oc: A_paréncia

en: _Use Question Flags
oc: _Utilizar de bandièras punts d'interrogacion

en: _Keyboard Shortcuts
oc: _Acorchis de clavièr

en: _Help
oc: Aju_da

en: _About Mines
oc: A _prepaus del desminaire

en: _Width
oc: _Largor

en: _Height
oc: _Nautor

en: Percent _mines
oc: Percentatge de _minas

en: _Cancel
oc: A_nullar

en: _Play Game
oc: _Aviar lo jòc

en: Paused
oc: Suspendut

en: Print release version and exit
oc: Aficha la version e quita

en: Small game
oc: Pichona grasilha

en: Medium game
oc: Grasilha mejana

en: Big game
oc: Granda grasilha

note: Label on the scores dialog
en: Minefield:
oc: Camp de minas :

note: For the scores dialog. First width, then height, then number of mines.
en: %d × %d, %d mine | %d × %d, %d mines
oc[0]: %d × %d, %d mina
oc[1]: %d × %d, %d minas

en: Custom
oc: Personalizada

en: <b>%d</b> mine | <b>%d</b> mines
oc[0]: <b>%d</b> mina
oc[1]: <b>%d</b> minas

en: Do you want to start a new game?
oc: Volètz començar una novèla partida ?

en: If you start a new game, your current progress will be lost.
oc: Se començatz una novèla partida, vòstra avançada actuala serà perduda.

en: Keep Current Game
oc: Contunhar la partida en cors

en: Start New Game
oc: Començar una novèla partida

en: St_art Over
oc: Re_començar

en: _Pause
oc: _Pausa

en: _Resume
oc: _Repréner

en: Play _Again
oc: Re_far una partida

en: Main game:
oc: Jòc principal :

en: Score:
oc: Marca :

en: Resizing and SVG support:
oc: Redimensionament e presa en carga de SVG :

en: Clear explosive mines off the board
oc: Neutralizar las minas explosivas d'un platèu

en: Select Theme
oc: Causir un tèma
