gnome-multi-writer master - en to sl_SI translation catalogue (9 entries)

note: TRANSLATORS: app menu item for the About UI
en: _About
sl_SI: _O programu

note: TRANSLATORS: app menu item for Quit
en: _Quit
sl_SI: _Končaj

note: TRANSLATORS: we're writing the image to the USB device
en: Writing…
sl_SI: Poteka zapisovanje ...

note: TRANSLATORS: We're verifying the USB device contains * the correct image data
en: Verifying…
sl_SI: Poteka preverjanje ...

note: TRANSLATORS: copy aborted
en: Cancelled
sl_SI: Preklicano

note: TRANSLATORS: we couldn't open the ISO file the user chose
en: Failed to open
sl_SI: Ni mogoče odpreti

note: TRANSLATORS: button title
en: Cancel
sl_SI: Prekliči

note: TRANSLATORS: button title
en: Import
sl_SI: Uvozi

note: TRANSLATORS: a switch label: we write zeros after * the image so it erases the entire device
en: Wipe
sl_SI: Varno izbriši
