gnome-music master - en to sr translation catalogue (69 entries)

note: (itstool) path: credit/name
en: Shobha Tyagi
sr: Шоба Тјаги

note: (itstool) path: info/desc (itstool) path: page/p
en: A simple and elegant replacement for using <app>Files</app> to show the music directory.
sr: Једноставна и елегантна замена за коришћење <app>Датотека</app> за приказ директоријума са музиком.

note: (itstool) path: page/title
en: Introduction to Music
sr: Увод у Музику

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Music
sr: Музика

[ctx: link]
note: (itstool) path: info/title
en: Music
sr: Музика

[ctx: text]
note: (itstool) path: info/title
en: Music
sr: Музика

note: (itstool) path: page/title
en: <_:media-1/> Music
sr: <_:media-1/> Музика

note: (itstool) path: section/title
en: Create playlist
sr: Направите списак нумера

note: (itstool) path: section/title
en: Play a song
sr: Пустите песму

note: (itstool) path: section/title
en: Remove songs and playlist
sr: Уклоните песме и списак нумера

note: (itstool) path: info/desc
en: Play your favorite songs.
sr: Пуштајте ваше омиљене песме.

note: (itstool) path: page/title
en: Play music
sr: Пуштање музике

note: (itstool) path: page/p
en: You can play your favorite music by creating a playlist or by simply clicking on the song of your choice from any view.
sr: Можете пуштати вашу омиљену музику прављењем списка нумера или једноставним кликом на песму по вашем избору из било ког прегледа.

note: (itstool) path: steps/title
en: While in <em>Playlists</em>:
sr: Док сте у <em>Списковима нумера</em>:

note: (itstool) path: item/p
en: Select a playlist.
sr: Изаберите списак нумера.

note: (itstool) path: item/p
en: Click on the gear button on the right hand side.
sr: Кликните на дугме са зупчаником на десној страни.

note: (itstool) path: item/p
en: Click on <gui>Play</gui>.
sr: Кликните на <gui>Пусти</gui>.

note: (itstool) path: info/desc
en: Add songs to playlists using albums.
sr: Додајте песме на спискове нумера користећи албуме.

note: (itstool) path: page/title
en: Create a playlist using albums
sr: Направите списак нумера користећи албуме

note: (itstool) path: page/p
en: You can view all your albums by clicking on the <gui style="button">Albums</gui> button.
sr: Можете погледати све ваше албуме кликом на дугме <gui style="button">Албуми</gui>.

note: (itstool) path: steps/title
en: To add all the songs in an album:
sr: Да додате све песме из албума:

note: (itstool) path: item/p
en: Click on the check button in the top-right of the window.
sr: Кликните на дугме за означавање у горњем десном углу прозора.

note: (itstool) path: item/p
en: Select albums.
sr: Изаберите албуме.

note: (itstool) path: item/p
en: Click on the <gui style="button">Add to Playlist</gui> button.
sr: Кликните на дугме <gui style="button">Додај у списак нумера</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Click on <gui>New Playlist</gui> and type a name for your playlist.
sr: Кликните на <gui>Нови списак нумера</gui> и унесите назив за ваш списак нумера.

note: (itstool) path: item/p
en: Click on <gui style="button">Select</gui>.
sr: Кликните на <gui style="button">Изабери</gui>.

note: (itstool) path: page/p
en: You can also create a playlist from specific songs.
sr: Такође можете направити списак нумера од одређених песама.

note: (itstool) path: steps/title
en: To add selected songs from an album:
sr: Да додате изабране песме из албума:

note: (itstool) path: item/p
en: Click on an album.
sr: Кликните на албум.

note: (itstool) path: item/p
en: Click on the check button.
sr: Кликните на дугме за означавање.

note: (itstool) path: item/p
en: Select songs.
sr: Изаберите песме.

note: (itstool) path: note/p
en: To select all the songs click <guiseq><gui>Click on items to select them</gui><gui>Select All</gui></guiseq> in the toolbar or press <keyseq><key>Ctrl</key><key>A</key></keyseq>.
sr: Да изаберете све песме, кликните на <guiseq><gui>Кликните на ставке да их изаберете</gui><gui>Изабери све</gui></guiseq> на траци алата или притисните <keyseq><key>Ctrl</key><key>A</key></keyseq>.

note: (itstool) path: note/p
en: To clear the selection click <guiseq><gui>Click on items to select them</gui><gui>Select None</gui></guiseq> in the toolbar.
sr: Да поништите избор, кликните на <guiseq><gui>Кликните на ставке да их изаберете</gui><gui>Ништа не бирај</gui></guiseq> на траци алата.

note: (itstool) path: info/desc
en: Create playlist by selecting your favorite songs.
sr: Направите списак нумера бирањем ваших омиљених песама.

note: (itstool) path: page/title
en: Create playlists using songs
sr: Направите спискове нумера користећи песме

note: (itstool) path: page/p
en: You can view all the songs by clicking on the <gui style="button">Songs</gui> button.
sr: Можете погледати све песме кликом на дугме <gui style="button">Песме</gui>.

note: (itstool) path: steps/title
en: To create a new playlist while in <em>Songs</em> view:
sr: Да направите нови списак нумера док сте у прегледу <em>Песме</em>:

note: (itstool) path: item/p
en: Select all the songs you want to add to the playlist.
sr: Изаберите све песме које желите да додате на списак нумера.

note: (itstool) path: item/p
en: Click on <gui style="button">New Playlist</gui> and type a name for your playlist.
sr: Кликните на <gui style="button">Нови списак нумера</gui> и унесите назив за ваш списак нумера.

note: (itstool) path: info/desc
en: Create playlist by selecting your favorite artists.
sr: Направите списак нумера бирањем ваших омиљених извођача.

note: (itstool) path: page/title
en: Create playlists using artists
sr: Прављење спискова нумера помоћу извођача

note: (itstool) path: page/p
en: You can view all the artists and their songs by clicking on the <gui style="button">Artists</gui> button.
sr: Можете прегледати све извођаче и њихове песме кликом на дугме <gui style="button">Извођачи</gui>.

note: (itstool) path: steps/title
en: To create a new playlist while in <em>Artists</em> view:
sr: Да направите нови списак нумера док сте у прегледу <em>Извођачи</em>:

note: (itstool) path: item/p
en: Select all the artists whose songs you want to add to the playlist.
sr: Изаберите све извођаче чије песме желите да додате на списак нумера.

note: (itstool) path: item/p
en: Click on <gui>Select</gui>.
sr: Кликните на <gui>Изабери</gui>.

note: (itstool) path: info/desc
en: Remove an unwanted playlist.
sr: Уклоните непожељан списак нумера.

note: (itstool) path: page/title
en: Delete a playlist
sr: Брисање списка нумера

note: (itstool) path: page/p
en: You can remove an old and unwanted playlist.
sr: Можете уклонити стари и непожељни списак нумера.

note: (itstool) path: item/p
en: Select the playlist which you want to delete.
sr: Изаберите списак нумера који желите да обришете.

note: (itstool) path: item/p
en: Click on <gui>Delete</gui>.
sr: Кликните на <gui>Обриши</gui>.

note: (itstool) path: info/desc
en: Delete songs from the playlist.
sr: Обришите песме са списка нумера.

note: (itstool) path: page/title
en: Remove songs
sr: Уклањање песама

note: (itstool) path: page/p
en: You can remove any unwanted songs from a playlist.
sr: Можете уклонити било коју непожељну песму са списка нумера.

note: (itstool) path: item/p
en: Select the playlist from which you want to remove songs.
sr: Изаберите списак нумера са кога желите да уклоните песме.

note: (itstool) path: item/p
en: Click on the check button on the toolbar.
sr: Кликните на дугме за потврду на траци алата.

note: (itstool) path: item/p
en: Select all the songs which you want to remove.
sr: Изаберите све песме које желите да уклоните.

note: (itstool) path: item/p
en: Click on <gui style="button">Remove from Playlist</gui>.
sr: Кликните на <gui style="button">Уклони са списка нумера</gui>.

note: (itstool) path: info/desc
en: Repeat all songs in the playlist or only the current song.
sr: Поновите све песме на списку нумера или само тренутну песму.

note: (itstool) path: page/title
en: How do I play songs on repeat?
sr: Како да пустим песме изнова?

note: (itstool) path: list/title
en: In the taskbar, click on the button on the right side:
sr: На траци задатака, кликните на дугме са десне стране:

note: (itstool) path: item/p
en: Select <gui>Repeat Song</gui> to repeat a single song.
sr: Изаберите <gui>Понови песму</gui> да поновите једну песму.

note: (itstool) path: item/p
en: Select <gui>Repeat All</gui> to repeat all the song in the playlist.
sr: Изаберите <gui>Понови све</gui> да поновите све песме на списку нумера.

note: (itstool) path: info/desc
en: Shuffle songs in the playlist.
sr: Насумичан редослед песама на списку нумера.

note: (itstool) path: page/title
en: How do I shuffle my songs?
sr: Како да измешам моје песме?

note: (itstool) path: page/p
en: In the taskbar, click on the button on right hand side and select <gui>Shuffle</gui>.
sr: На траци задатака, кликните на дугме са десне стране и изаберите <gui>Измешај</gui>.

note: (itstool) path: info/desc
en: Search through your music collection.
sr: Претражите вашу музичку збирку.

note: (itstool) path: page/title
en: Find music
sr: Пронађите музику

note: (itstool) path: page/p
en: You can search your albums, artists, songs and playlists. Select what you want to search through then click the <gui>Search</gui> button and start searching.
sr: Можете претраживати ваше албуме, извођаче, песме и спискове нумера. Изаберите шта желите да претражите, затим кликните на дугме <gui>Тражи</gui> и почните са претрагом.

note: (itstool) path: license/p
en: This work is licensed under a <_:link-1/>.
sr: Овај рад је лиценциран под <_:link-1/>.
