gnome-music master - en to ca translation catalogue (118 entries)

en: Music
ca: Música

en: Play and organize your music collection
ca: Reproduïu i organitzeu la vostra col·lecció de música

en: An easy and pleasant way to play your music.
ca: Una manera fàcil i agradable de reproduir música.

en: Find tracks in your local collection, use automatically generated playlists or curate a fresh one.
ca: Trobeu cançons a la vostra col·lecció local, utilitzeu llistes de reproducció generades automàticament o creeu-ne de noves.

en: The GNOME Music developers
ca: L'equip de desenvolupament del Música del GNOME

en: Music Player
ca: Reproductor de música

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Music;Player;
ca: Música;Reproductor;

en: Window size
ca: Mida de la finestra

en: Window size (width and height).
ca: Mida de la finestra (amplada i alçada).

en: Window maximized
ca: Finestra maximitzada

en: Window maximized state.
ca: Estat de la finestra maximitzada.

en: Playback repeat mode
ca: Mode de repetició de la reproducció

note: Translators: Don't translate allowed values, just the description in the brackets
en: Value identifies whether to repeat or randomize playback through the collection. Allowed values are: “none” (repeat and shuffle are off), “song” (repeat current song), “all” (repeat playlist, no shuffle), “shuffle” (shuffle playlist, presumes repeat all).
ca: El valor estableix si es reprodueix la col·lecció en mode de repetició o aleatori. Els valors que s'accepten són: «none» (cap, ni es repeteix ni es reprodueix aleatòriament), «song» (cançó, es repeteix la cançó actual), «all» (tot, repeteix la llista de reproducció, no es reprodueix aleatòriament) i «shuffle» (reprodueix aleatòriament la llista, se suposa que es repeteixen totes).

en: Enable ReplayGain
ca: Habilita ReplayGain

en: Enables or disables ReplayGain for albums
ca: Habilita o inhabilita ReplayGain pels àlbums

en: Inhibit system suspend
ca: Inhibeix la suspensió del sistema

en: Enables or disables inhibiting system suspend while playing music
ca: Habilita o inhabilita la suspensió del sistema durant la reproducció de música

en: Report music history to Last.fm
ca: Informa de l'històric de reproduccions a Last.fm

en: Enables or disables sending scrobbles and the “currently playing” info to Last.fm.
ca: Activa o desactiva l'enviament de «scrobbles» i la informació de la «reproducció actual» a Last.fm.

en: Play
ca: Reprodueix

en: _Play
ca: _Reprodueix

en: Add to _Favorite Songs
ca: _Cançons preferides

en: _Add to Playlist…
ca: _Afegeix a la llista de reproducció…

en: Last.fm Account
ca: Compte Last.fm

en: Report Music Listening
ca: Informa de la música que escolteu

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Dreceres de teclat

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _About Music
ca: _Quant al Música

en: Welcome to Music
ca: Us donem la benvinguda al Música

en: Menu
ca: Menú

en: Select
ca: Selecciona

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: Search
ca: Cerca

en: Back
ca: Enrere

[ctx: shortcut window]
en: Close window
ca: Tanca la finestra

[ctx: shortcut window]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: shortcut window]
en: Help
ca: Ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
ca: Dreceres

[ctx: shortcut window]
en: Playback
ca: Reprodueix

[ctx: shortcut window]
en: Play/Pause
ca: Reprodueix/Fes una pausa

[ctx: shortcut window]
en: Next song
ca: Cançó següent

[ctx: shortcut window]
en: Previous song
ca: Cançó anterior

[ctx: shortcut window]
en: Toggle repeat
ca: Commuta la repetició

[ctx: shortcut window]
en: Toggle shuffle
ca: Commuta la mescla

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
ca: Navegació

[ctx: shortcut window]
en: Go to Albums
ca: Ves als àlbums

[ctx: shortcut window]
en: Go to Artists
ca: Ves als artistes

[ctx: shortcut window]
en: Go to Songs
ca: Ves a les cançons

[ctx: shortcut window]
en: Go to Playlists
ca: Ves a les llistes de reproducció

[ctx: shortcut window]
en: Go back
ca: Torna enrere

en: Last.fm is a music discovery service that gives you personalised recommendations based on the music you listen to.
ca: Last.fm és un servei de descobriment de música que us dona recomanacions personalitzades basades en la música que escolteu.

en: Music Reporting Not Setup
ca: L'informe de la música no està configurat

en: Login to your Last.fm account to report your music listening.
ca: Inicieu la sessió amb el compte de Last.fm per a informar de la música que escolteu.

en: Login
ca: Inicia la sessió

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Rename…
ca: _Canvia el nom…

en: Playlist Name
ca: Nom de la llista de reproducció

en: _Done
ca: _Fet

en: Enter a name for your first playlist
ca: Introduïu un nom per a la vostra primera llista de reproducció

en: C_reate
ca: _Crea

en: New Playlist…
ca: Llista de reproducció nova…

en: Add
ca: Afegeix

en: Add to Playlist
ca: Afegeix a la llista de reproducció

en: _Add
ca: _Afegeix

en: Artists
ca: Artistes

en: View All
ca: Mostra-ho tot

en: Albums
ca: Àlbums

en: Songs
ca: Cançons

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Select None
ca: No en seleccionis cap

en: Click on items to select them
ca: Feu clic als elements per a seleccionar-los

en: _Add to Playlist
ca: _Afegeix a la llista de reproducció

en: _Remove from Playlist
ca: _Suprimeix de la llista de reproducció

en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

en: Copyright The GNOME Music Developers
ca: Copyright de l'equip de desenvolupament del Música del GNOME

en: Translated by
ca: Traduït per

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Most Played
ca: Més reproduïdes

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Never Played
ca: Mai s'han reproduït

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Recently Played
ca: Reproduccions recents

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Recently Added
ca: Afegits recentment

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Favorite Songs
ca: Cançons preferides

en: Unable to play the file
ca: No s'ha pogut reproduir el fitxer

en: _Find in {}
ca: _Cerca a {}

note: TRANSLATORS: separator for two codecs
en:  and
ca:  i

en: {} is required to play the file, but is not installed. | {} are required to play the file, but are not installed.
ca[0]: Cal {} per a reproduir el fitxer, però no està instal·lat.
ca[1]: Calen {} per a reproduir el fitxer, però no estan instal·lats.

en: Playing music
ca: Reproducció de música

note: Translators: "shuffle" causes tracks to play in random order.
en: Shuffle/Repeat Off
ca: Aleatori/Repetició desactivada

en: Repeat Song
ca: Repeteix la cançó

en: Repeat All
ca: Repeteix-ho tot

en: Shuffle
ca: Mescla

en: Playlist {} removed
ca: S'ha suprimit la llista de reproducció {}

en: Undo
ca: Desfés

en: {} removed from {}
ca: {} suprimit de {}

en: Unknown album
ca: Àlbum desconegut

en: Unknown Artist
ca: Artista desconegut

en: Your XDG Music directory is not set.
ca: El directori XDG de música no està configurat.

en: Music Folder
ca: Carpeta de la música

note: TRANSLATORS: This is a label to display a link to open user's music folder. {} will be replaced with the translated text 'Music folder'
en: The contents of your {} will appear here.
ca: Els continguts de la {} apareixeran aquí.

en: No Music Found
ca: No s'ha trobat música

en: Try a Different Search
ca: Proveu una cerca diferent

en: GNOME Music could not connect to Tracker.
ca: El Música del GNOME no s'ha pogut connectar al Tracker.

en: Your music files cannot be indexed without Tracker running.
ca: Els fitxers de música no es poden indexar si el Tracker no s'està executant.

en: Your system Tracker version seems outdated.
ca: El Tracker del sistema sembla obsolet.

en: Music needs Tracker version 3.0.0 or higher.
ca: El Música necessita Tracker versió 3.0.0 o superior.

en: Playlists
ca: Llistes de reproducció

en: Artists Results
ca: Resultats d'artistes

en: Albums Results
ca: Resultats d'àlbums

en: {} minute | {} minutes
ca[0]: {} minut
ca[1]: {} minuts

en: Selected {} song | Selected {} songs
ca[0]: {} cançó seleccionada
ca[1]: {} cançons seleccionades

en: Your music listening is reported to Last.fm.
ca: S'informa de la música que escoleu a Last.fm.

en: Your music listening is not reported to Last.fm.
ca: No s'informa de la música que escoleu a Last.fm.

note: TRANSLATORS: displays the username of the Last.fm account
en: Logged in as {}
ca: Sessió iniciada com a {}

en: Configure
ca: Configura

en: Pause
ca: Fes una pausa

en: {} Song | {} Songs
ca[0]: {} cançó
ca[1]: {} cançons

en: Search songs, artists, albums and playlists
ca: Cerca cançons, artistes, àlbums i llistes de reproducció
