gnome-music master - en to ca translation catalogue (108 entries)

en: GNOME Music
ca: Música del GNOME

en: Play and organize your music collection
ca: Reproduïu i organitzeu la col·lecció de música

en: Music is the new GNOME music playing application.
ca: El Música és la nova aplicació de reproducció de música del GNOME.

en: Music
ca: Música

en: Music Player
ca: Reproductor de música

en: Music;Player;
ca: Música;Reproductor;

en: Window size
ca: Mida de la finestra

en: Window size (width and height).
ca: Mida de la finestra (amplària i alçària).

en: Window position
ca: Posició de la finestra

en: Window position (x and y).
ca: Posició de la finestra (x i y).

en: Window maximized
ca: Finestra maximitzada

en: Window maximized state.
ca: Estat de la finestra maximitzada.

en: Playback repeat mode
ca: Mode de repetició de la reproducció

note: Translators: Don't translate allowed values, just the description in the brackets
en: Value identifies whether to repeat or randomize playback through the collection. Allowed values are: “none” (repeat and shuffle are off), “song” (repeat current song), “all” (repeat playlist, no shuffle), “shuffle” (shuffle playlist, presumes repeat all).
ca: El valor estableix si es reprodueix la col·lecció en mode de repetició o aleatori. Els valors que s'accepten són: «none» (cap, ni es repeteix ni es reprodueix aleatòriament), «song» (cançó, es repeteix la cançó actual), «all» (tot, repeteix la llista de reproducció, no es reprodueix aleatòriament) i «shuffle» (reprodueix aleatòriament la llista, se suposa que es repeteixen totes).

en: Search mode
ca: Mode de busca

en: If true, the search bar is shown.
ca: Si és cert, es mostra la barra de busca.

en: Notifications mode
ca: Mode de notificacions

en: Enables or disables playback notifications
ca: Habilita o inhabilita les notificacions de reproducció

en: Enable ReplayGain
ca: Habilita ReplayGain

en: Enables or disables ReplayGain for albums
ca: Habilita o inhabilita ReplayGain pels àlbums

en: Inital state has been displayed
ca: S'ha mostrat l'estat inicial

en: Set to true when initial state has been displayed
ca: Estableix a cert quan s'ha mostrat l'estat inicial

en: Previous
ca: Anterior

en: Pause
ca: Fes una pausa

en: Play
ca: Reprodueix

en: Next
ca: Següent

en: Unable to play the file
ca: No s'ha pogut reproduir el fitxer

note: TRANSLATORS: this is a button to launch a codec installer. %s will be replaced with the software installer's name, e.g. 'Software' in case of gnome-software.
en: _Find in %s
ca: _Cerca a %s

note: TRANSLATORS: separator for a list of codecs
en:  and
ca:  i

en: %s is required to play the file, but is not installed. | %s are required to play the file, but are not installed.
ca[0]: Cal %s per reproduir el fitxer però no està instal·lat.
ca[1]: Calen %s per reproduir el fitxer però no estan instal·lats.

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Most Played
ca: Més reproduïdes

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Never Played
ca: Mai s'han reproduït

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Recently Played
ca: Reproduccions recents

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Recently Added
ca: Afegits recentment

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Favorite Songs
ca: Cançons preferides

en: All
ca: Totes

en: Artist
ca: Artista

en: Album
ca: Àlbum

en: Composer
ca: Compositor

en: Track Title
ca: Títol de la peça

en: Sources
ca: Fonts

en: Match
ca: Coincidència

en: Unknown Artist
ca: Artista desconegut

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Albums
ca: Àlbums

en: Artists
ca: Artistes

en: Selected {} item | Selected {} items
ca[0]: {} element seleccionat
ca[1]: {} elements seleccionats

en: Click on items to select them
ca: Feu clic als elements per seleccionar-los

en: Music folder
ca: Carpeta de la música

en: Try a different search
ca: Proveu una busca diferent

en: Hey DJ
ca: Hola DJ

en: Playlists
ca: Llistes de reproducció

en: %d Song | %d Songs
ca[0]: %d cançó
ca[1]: %d cançons

en: Songs
ca: Cançons

en: Selected %d item | Selected %d items
ca[0]: %d element seleccionat
ca[1]: %d elements seleccionats

en: Loading
ca: S'està carregant

note: Undo button
en: _Undo
ca: _Desfés

en: Empty
ca: Buit

en: Playlist {} removed
ca: S'ha suprimit la llista de reproducció {}

en: Copyright © 2016 GNOME Music Developers
ca: Copyright © 2016 desenvolupadors del Música del GNOME

en: A music player and management application for GNOME.
ca: Una aplicació de reproducció i gestió de música pel GNOME.

en: Visit GNOME Music website
ca: Visiteu el lloc web del Música del GNOME

en: GNOME Music is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    GNOME Music is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Music; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.
    
    The GNOME Music authors hereby grant permission for non-GPL compatible GStreamer plugins to be used and distributed together with GStreamer and GNOME Music.  This permission is above and beyond the permissions granted by the GPL license by which GNOME Music is covered.  If you modify this code, you may extend this exception to your version of the code, but you are not obligated to do so.  If you do not wish to do so, delete this exception statement from your version.
    
    “Magic of the vinyl” by Sami Pyylampi image is licensed by CC-BY-SA 2.0 https://www.flickr.com/photos/_spy_/12270839403
ca: El Música del GNOME és programari lliure; podeu redistribuir-lo i/o modificar-lo segons els termes de la llicència pública general GNU publicada per la Free Software Foundation; siga la versió 2 de la llicència o (segons la vostra opció) qualsevol versió posterior.
    
    El Música del GNOME es distribueix amb l'esperança que siga útil, però SENSE CAP GARANTIA; ni tan sols amb la garantia implícita de COMERCIALITZACIÓ o IDONEÏTAT PER A UN PROPÒSIT PARTICULAR. Vegeu la Llicència Pública General GNU per més detalls.
    
    Heu de rebre una còpia de la Llicència Pública General GNU amb el GNOME Music; si no és el cas, escriviu a la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.
    
    Els autors del Música del GNOME presents permeten l'ús i distribució conjunta del Música del GNOME amb connectors GStreamer no compatibles amb la GPL. Este permís està per sobre dels permisos garantits per la llicència GPL sota la qual es troba el Música del GNOME. Si modifiqueu este codi, podeu estendre esta excepció a la vostra versió del codi, però no esteu obligat a fer-ho. Si no voleu fer-ho, elimineu esta declaració d'excepció de la vostra versió.
    
    La imatge «Magic of the vinyl» d'en Sami Pyylampi està llicenciada sota CC-BY-SA 2.0 https://www.flickr.com/photos/_spy_/12270839403

en: Released
ca: Publicat

en: Running Length
ca: Duració

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Tecles de drecera

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _About
ca: _Quant a

en: _Quit
ca: I_x

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Select None
ca: No en seleccionis cap

en: Search
ca: Busca

en: Select
ca: Selecciona

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: Back
ca: Arrere

[ctx: shortcut window]
en: Close window
ca: Tanca la finestra

[ctx: shortcut window]
en: Search
ca: Busca

[ctx: shortcut window]
en: Help
ca: Ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
ca: Dreceres

[ctx: shortcut window]
en: Playback
ca: Reprodueix

[ctx: shortcut window]
en: Play/Pause
ca: Reprodueix/Fes una pausa

[ctx: shortcut window]
en: Next song
ca: Cançó següent

[ctx: shortcut window]
en: Previous song
ca: Cançó anterior

[ctx: shortcut window]
en: Toggle repeat
ca: Commuta la repetició

[ctx: shortcut window]
en: Toggle shuffle
ca: Commuta la mescla

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
ca: Navegació

[ctx: shortcut window]
en: Go to Albums
ca: Vés als àlbums

[ctx: shortcut window]
en: Go to Artists
ca: Vés als artistes

[ctx: shortcut window]
en: Go to Songs
ca: Vés a les cançons

[ctx: shortcut window]
en: Go to Playlists
ca: Vés a les llistes de reproducció

[ctx: shortcut window]
en: Go back
ca: Torna arrere

en: No music found
ca: No s'ha trobat música

note: Translators: %s will be replaced with a link with text
en: The contents of your %s will appear here.
ca: Els continguts de %s apareixeran ací.

en: Shuffle
ca: Mescla

en: Repeat All
ca: Repeteix-ho tot

en: Repeat Song
ca: Repeteix la cançó

note: Causes tracks to play in random order
en: Shuffle/Repeat Off
ca: Aleatori/Repetició desactivada

en: _Play
ca: _Reprodueix

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: Playlist Name
ca: Nom de la llista de reproducció

en: Enter a name for your first playlist
ca: Introduïu un nom per la vostra primera llista de reproducció

en: C_reate
ca: _Crea

en: New Playlist
ca: Llista de reproducció nova

en: Add
ca: Afig

en: Select Playlist
ca: Seleccioneu una llista de reproducció

en: _Add
ca: _Afig

en: _Add to Playlist
ca: _Afig a la llista de reproducció

en: _Remove from Playlist
ca: _Suprimeix de la llista de reproducció
