gnome-music master - en to eu translation catalogue (116 entries)

en: Music
eu: Musika

en: Play and organize your music collection
eu: Erreproduzitu eta antolatu zure musika-bilduma

en: An easy and pleasant way to play your music.
eu: Musika erreproduzitzeko modu erraz eta atsegina.

en: Find tracks in your local collection, use automatically generated playlists or curate a fresh one.
eu: Bilatu pistak zure bilduma lokalean, erabili automatikoki sortutako erreprodukzio-zerrendak edo sortu zerrenda berria.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Music developers
eu: GNOME Musika aplikazioaren garatzaileak

en: Music Player
eu: Musika-erreproduzitzailea

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Music;Player;
eu: Musika;Erreproduzitzailea;

en: Window size
eu: Leihoaren tamaina

en: Window size (width and height).
eu: Leihoaren tamaina (zabalera eta altuera).

en: Window maximized
eu: Leihoa maximizatuta

en: Window maximized state.
eu: Leiho maximizatuaren egoera.

en: Playback repeat mode
eu: Erreprodukzioa errepikatzeko modua

note: Translators: Don't translate allowed values, just the description in the brackets
en: Value identifies whether to repeat or randomize playback through the collection. Allowed values are: “none” (repeat and shuffle are off), “song” (repeat current song), “all” (repeat playlist, no shuffle), “shuffle” (shuffle playlist, presumes repeat all).
eu: Balioak erreprodukzioa errepikatuko edo ausaz erreproduzituko den bilduman zehar zehazten du. Balio erabilgarriak: “none” (errepikatzea edo ausaz erreproduzitzea desgaituta), “song” (errepikatu uneko abestia), “all” (errepikatu erreprodukzio-zerrenda, ez-ausaz) eta “shuffle” (ausaz erreproduzitu zerrenda, osoa errepikatuko duela suposatzen da).

en: Enable ReplayGain
eu: Gaitu 'ReplayGain' (erreprodukzioaren irabazia)

en: Enables or disables ReplayGain for albums
eu: Albumen erreprodukzioen irabazia (ReplayGain) gaitzen/desgaitzen du

en: Inhibit system suspend
eu: Galarazi sistema esekitzea

en: Enables or disables inhibiting system suspend while playing music
eu: Musika erreproduzitzen ari den bitartean sistema eseki dadin galarazten du

en: Albums
eu: Albumak

en: Play
eu: Erreproduzitu

en: _Play
eu: _Erreproduzitu

en: Add to _Favorite Songs
eu: Gehitu _gogoko abestiei

en: _Add to Playlist…
eu: Gehitu e_rreprodukzio-zerrendari…

en: Artists
eu: Artistak

en: Menu
eu: Menua

en: Search
eu: Bilatu

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Keyboard Shortcuts
eu: Laster-teklak

en: Help
eu: Laguntza

en: About Music
eu: Musikari buruz

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Close window
eu: Itxi leihoa

[ctx: shortcut window]
en: Search
eu: Bilatu

[ctx: shortcut window]
en: Help
eu: Laguntza

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

[ctx: shortcut window]
en: Playback
eu: Erreproduzitu

[ctx: shortcut window]
en: Play/Pause
eu: Erreproduzitu/pausarazi

[ctx: shortcut window]
en: Next song
eu: Hurrengoa abestia

[ctx: shortcut window]
en: Previous song
eu: Aurreko abestia

[ctx: shortcut window]
en: Toggle repeat
eu: Txandakatu errepikatzea

[ctx: shortcut window]
en: Toggle shuffle
eu: Txandakatu ausazkoa

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
eu: Nabigazioa

[ctx: shortcut window]
en: Go to Albums
eu: Joan albumetara

[ctx: shortcut window]
en: Go to Artists
eu: Joan artistetara

[ctx: shortcut window]
en: Go to Songs
eu: Joan abestietara

[ctx: shortcut window]
en: Go to Playlists
eu: Joan zerrendatara

[ctx: shortcut window]
en: Go back
eu: Joan atzera

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: _Delete
eu: Ez_abatu

en: _Rename…
eu: Be_rrizendatu…

en: Playlist Name
eu: Zerrendaren izena

en: _Done
eu: _Eginda

en: Add to Playlist
eu: Gehitu erreprodukzio-zerrendari…

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Add
eu: _Gehitu

en: Enter a name for your first playlist
eu: Sartu aurreneko zerrendaren izena

en: C_reate
eu: _Sortu

en: New Playlist…
eu: Erreprodukzio-zerrenda berria…

en: Add
eu: Gehitu

en: Player Settings
eu: Erreproduzigailuaren ezarpenak

en: Repeat Mode
eu: Errepikatze-modua

en: None
eu: Bat ere ez

en: Song
eu: Abestia

en: All
eu: Denak

en: Shuffle
eu: Ausaz

en: Balance loudness between songs if ReplayGain metadata is found
eu: Orekatu abestien arteko ozentasuna ReplayGain metadaturik aurkitzen bada

en: Power Settings
eu: Energiaren ezarpenak

en: Inhibit Suspend
eu: Galarazi esekitzea

en: Only while playing
eu: Erreproduzitzean soilik

en: View All
eu: Ikusi dena

en: Songs
eu: Abestiak

en: _Remove from Playlist
eu: _Kendu erreprodukzio-zerrendatik

en: Welcome to Music
eu: Ongi etorri Musika aplikaziora

en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

en: © The GNOME Music Developers
eu: © The GNOME Musika aplikazioaren garatzaileak

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Most Played
eu: Gehien erreproduzitua

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Never Played
eu: Inoiz erreproduzitu gabea

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Recently Played
eu: Azken aldian erreproduzitua

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Recently Added
eu: Azken aldian gehitua

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Favorite Songs
eu: Gogoko abestiak

note: TRANSLATORS: this is a playlist name indicating that the files are not tagged enough to be displayed in the albums or artists views.
en: Insufficiently Tagged
eu: Gutxi etiketatua

en: Unable to play the file
eu: Ezin da fitxategia erreproduzitu

en: _Find in {}
eu: _Bilatu hemen: {}

note: TRANSLATORS: separator for two codecs
en:  and
eu:  eta

en: {} is required to play the file, but is not installed. | {} are required to play the file, but are not installed.
eu[0]: {} behar da fitxategia erreproduzitzeko, baina ez dago instalatuta.
eu[1]: {} behar dira fitxategia erreproduzitzeko, baina ez daude instalatuta.

en: Playing music
eu: Musika erreproduzitzen

note: Translators: "shuffle" causes tracks to play in random order.
en: Shuffle/Repeat Off
eu: Ausaz/Ez errepikatu

en: Repeat Song
eu: Errepikatu abestia

en: Repeat All
eu: Errepikatu dena

en: Playlist {} removed
eu: {} zerrenda kenduta

en: Undo
eu: Desegin

en: {} removed from {}
eu: {} kenduta hemendik: {}

en: Unknown album
eu: Album ezezaguna

en: Unknown Artist
eu: Artista ezezaguna

en: Playlists
eu: Erreprodukzio-zerrendak

en: No Search Started
eu: Ez da bilaketa abiarazi

en: Use the searchbar to start searching for albums, artists or songs
eu: Erabili bilaketa-barra albumak, artistak edo abestiak bilatzeko

en: No Results Found
eu: Ez da emaitzarik aurkitu

en: Try a different search
eu: Saiatu bestelako bilaketa

en: {} minute | {} minutes
eu[0]: Minutu {}
eu[1]: {} minutu

en: Disc {}
eu: {} diskoa

en: Pause
eu: Pausatu

en: {} Song | {} Songs
eu[0]: Abesti {}
eu[1]: {} abesti

en: Search songs, artists and albums
eu: Bilatu abestiak, artistak eta albumak

note: noqa: F841
en: _Open Location
eu: _Ireki kokalekua

note: TRANSLATORS: These are verbs, to (un)mark something as a favorite.
en: Unstar
eu: Kendu izarra

en: Star
eu: Eman izarra

en: Your XDG Music directory is not set.
eu: Zure XDG musika direktorioa ez dago ezarrita.

en: Music Folder
eu: Musikaren karpeta

note: TRANSLATORS: This is a label to display a link to open user's music folder. {} will be replaced with the translated text 'Music folder'
en: The contents of your {} will appear here.
eu: Zure {} edukiak hemen agertuko dira.

en: No Music Found
eu: Ez da musikarik aurkitu

en: Try a Different Search
eu: Saiatu bestelako bilaketa bat

en: GNOME Music could not connect to Tracker.
eu: GNOME Musikak ezin izan du Tracker-ekin konektatu.

en: Your music files cannot be indexed without Tracker running.
eu: Zure musika-fitxategiak ezin dira indexatu Tracker exekutatzen ez bada.

en: Your system Tracker version seems outdated.
eu: Zure sistemako Tracker bertsioa zaharkituta dagoela dirudi.

en: Music needs Tracker version 3.0.0 or higher.
eu: Musika aplikazioak Tracker 3.0.0 bertsioa edo berriagoa behar du.
