gnome-music master - en to fy translation catalogue (120 entries)

en: Play and organize your music collection
fy: Spylje jo muzyksamling ôf en organisearje it

en: An easy and pleasant way to play your music.
fy: In maklik en noflik te brûken wize om jo muzyk ôf te spyljen.

en: Find tracks in your local collection, use automatically generated playlists or curate a fresh one.
fy: Fynt ferskes yn jo lokale samling, brûk automatysk oanmakke ôfspyllisten of meitsje jo eigen.

en: The GNOME Music developers
fy: De GNOME Music-ûntwikkelers

en: Music
fy: Muzyk

en: Music Player
fy: Muzykspiler

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Music;Player;
fy: Muzyk;Spiler;

en: Window size
fy: Finstergrutte

en: Window size (width and height).
fy: Finstergrutte (breedte en hichte).

en: Window position
fy: Finsterposysje

en: Window position (x and y).
fy: Finsterposysje (x en y).

en: Window maximized
fy: Finster maksimalisearre

en: Window maximized state.
fy: Finster maksimalisearresteat.

en: Playback repeat mode
fy: Opnij ôfspyljemodus

note: Translators: Don't translate allowed values, just the description in the brackets
en: Value identifies whether to repeat or randomize playback through the collection. Allowed values are: “none” (repeat and shuffle are off), “song” (repeat current song), “all” (repeat playlist, no shuffle), “shuffle” (shuffle playlist, presumes repeat all).
fy: Wearde jout oan as de samling opnij ôfspile of mingd wurde moat. Jildige wearden binne: ‘gjin’ (opnij ôfspyljen en mingen binne útskeakele), ‘ferske’ (aktuele ferske opnij ôfspylje), ‘Alles’ (ôfspyllist opnij ôfspylje, net minge), ‘minge’ (ôfspyllist minge, giet der fan út dat alles opnij ôfspile wurdt).

en: Enable ReplayGain
fy: ReplayGain ynskeakelje

en: Enables or disables ReplayGain for albums
fy: Skeakelet ReplayGain foar albums yn of út

en: Inhibit system suspend
fy: Foarkomme dat de kompjûter yn skoftmodus giet

en: Enables or disables inhibiting system suspend while playing music
fy: Skeakelet it foarkommen fan dat it systeem yn de skoftstân giet yn of út.

en: Report music history to Last.fm
fy: Muzykskiednis nei Last.fm ferstjoere

en: Enables or disables sending scrobbles and the “currently playing” info to Last.fm.
fy: Skeakelet it ferstjoeren fan "scrobbles" en ‘No oan it ôfspyljen’ ynformaasje nei Last.fm yn of út.

en: Copyright © 2018 GNOME Music Developers
fy: Copyright © 2018 GNOME Music-ûntwikkelers

en: A music player and management application for GNOME.
fy: In muzykspiler en behearapplikaasje foar GNOME.

en: Visit GNOME Music website
fy: De GNOME Music-website besykje

en: GNOME Music is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    GNOME Music is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Music; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.
    
    The GNOME Music authors hereby grant permission for non-GPL compatible GStreamer plugins to be used and distributed together with GStreamer and GNOME Music.  This permission is above and beyond the permissions granted by the GPL license by which GNOME Music is covered.  If you modify this code, you may extend this exception to your version of the code, but you are not obligated to do so.  If you do not wish to do so, delete this exception statement from your version.
fy: GNOME Music is frije software; jo meie it fierder distribuearje en/of oanpasse ûnder de betingsten fan de GNU General Public License sa as útjûn troch de Free Software Foundation; ferzje 2 fan de lisinsje, of as jo dat wolle, elke nijere ferzje.

en: Play
fy: Ofspylje

en: _Play
fy: _Ofspylje

en: Add to _Favorite Songs
fy: Oan _favorite ferskes tafoegje

en: _Add to Playlist…
fy: _Oan ôfspyllist tafoegje…

en: Last.fm Account
fy: Last.fm-account

en: Report Music Listening
fy: Muzyk lústerje ferstjoere

en: _Keyboard Shortcuts
fy: _Fluchtoetsen

en: _About Music
fy: _Oer Music

en: Welcome to Music
fy: Wolkom by Music

en: Select
fy: Selektearje

en: _Cancel
fy: _Annulearje

en: Search
fy: Sykje

en: Back
fy: Tebek

[ctx: shortcut window]
en: General
fy: Algemien

[ctx: shortcut window]
en: Close window
fy: Finster slute

[ctx: shortcut window]
en: Search
fy: Sykje

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
fy: Fluchtoetsen

[ctx: shortcut window]
en: Playback
fy: Ofspylje

[ctx: shortcut window]
en: Play/Pause
fy: Ofspylje/Skoft

[ctx: shortcut window]
en: Next song
fy: Folgjende ferske

[ctx: shortcut window]
en: Previous song
fy: Foarige ferske

[ctx: shortcut window]
en: Toggle repeat
fy: Opnij ôfspylje yn- of útskeakelje

[ctx: shortcut window]
en: Toggle shuffle
fy: Minge yn- of útskeakelje

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
fy: Navigaasje

[ctx: shortcut window]
en: Go to Albums
fy: Gean nei Albums

[ctx: shortcut window]
en: Go to Artists
fy: Gean nei Artysten

[ctx: shortcut window]
en: Go to Songs
fy: Gean nei Ferskes

[ctx: shortcut window]
en: Go to Playlists
fy: Gean nei Ofspyllisten

[ctx: shortcut window]
en: Go back
fy: Gean tebek

en: Last.fm is a music discovery service that gives you personalised recommendations based on the music you listen to.
fy: Last.fm is in muzykûntdekkingstsjinst dy't jo persoanlike oanrekommandaasjes jout oan de hân fan de muzyk dêr't jo nei lústerje.

en: Music Reporting Not Setup
fy: Muzyk opstjoere net ynsteld

en: Login to your Last.fm account to report your music listening.
fy: Meld oan op jo Last.fm-account om de muzyk dêr't jo nei lústerje op te stjoeren.

en: Login
fy: Oanmelde

en: Loading
fy: Lade

en: Previous
fy: Foarige

en: Next
fy: Folgjende

en: _Delete
fy: _Fuortsmite

en: _Rename…
fy: _Omneame…

en: Playlist Name
fy: Namme fan de ôfspyllist

en: _Done
fy: _Dien

en: Enter a name for your first playlist
fy: In namme foar jo ôfspyllist ynfiere

en: C_reate
fy: _Oanmeitsje

en: New Playlist…
fy: Nije ôfspyllist…

en: Add
fy: Tafoegje

en: Add to Playlist
fy: Oan ôfspyllist tafoegje

en: _Add
fy: _Tafoegje

en: _Undo
fy: _Ungedien meitsje

en: Artists
fy: Artysten

en: View All
fy: Alles besjen

en: Songs
fy: Ferskes

en: Select All
fy: Alles selektearje

en: Select None
fy: Neat Selektearje

en: Click on items to select them
fy: Klik op items om se te selektearjen

en: _Add to Playlist
fy: _Oan ôfspyllist tafoegje

en: Add to Playlist…
fy: Oan ôfspyllist tafoegje…

en: Remove From Playlist
fy: Ut ôfspyllist fuortsmite

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Most Played
fy: Meast ôfspile

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Never Played
fy: Nea ôfspile

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Recently Played
fy: Koartlyn ôfspile

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Recently Added
fy: Koartlyn tafoege

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Favorite Songs
fy: Favorite ferskes

en: Unable to play the file
fy: Kin it bestân net ôfspylje

en: _Find in {}
fy: _Sykje yn {}

note: TRANSLATORS: separator for two codecs
en:  and
fy: en

en: {} is required to play the file, but is not installed. | {} are required to play the file, but are not installed.
fy[0]: {} is nedich om it bestân ôf te spyljen, mar it is net ynstallearre.
fy[1]: {} binne nedich om it bestân ôf te spyljen, mar se binne net ynstallearre.

en: Playing music
fy: Muzyk oan it ôfspyljen

note: Translators: "shuffle" causes tracks to play in random order.
en: Shuffle
fy: Minge

en: Repeat Song
fy: Ferske opnij ôfspylje

en: Repeat All
fy: Alles opnij ôfspylje

en: Shuffle/Repeat Off
fy: Minge/Opnij ôfspylje út

en: Unknown album
fy: Unbekend album

en: Unknown Artist
fy: Unbekende artyst

en: Your XDG Music directory is not set.
fy: Jo XDG Muzyk-map is net ynsteld.

en: Music Folder
fy: Muzykmap

note: TRANSLATORS: This is a label to display a link to open user's music folder. {} will be replaced with the translated text 'Music folder'
en: The contents of your {} will appear here.
fy: De ynhâld fan jo {} sil hjir sichtber wurde.

en: No Music Found
fy: Gjin muzyk fûn

en: Try a Different Search
fy: Probearje om wat oars te sykjen

en: GNOME Music could not connect to Tracker.
fy: GNOME Music koe net mei Tracker ferbine.

en: Your music files cannot be indexed without Tracker running.
fy: Jo muzykbestannen kinne net yndeksearre wurde sûnder dat Tracker útfierd wurdt.

en: Your system Tracker version seems outdated.
fy: De ferzje fan Tracker op jo systeem liket ferâldere.

en: Music needs Tracker version 3.0.0 or higher.
fy: Muzyk hat Tracker ferzje 3.0.0 of heger nedich.

en: Playlists
fy: Ofspyllisten

en: Artists Results
fy: Artystresultaten

en: Albums Results
fy: Albumresultaten

en: {} minute | {} minutes
fy[0]: {} minút
fy[1]: {} minuten

en: Disc {}
fy: Skiif {}

en: Selected {} song | Selected {} songs
fy[0]: No {} ferske selektearre
fy[1]: No {} ferskes selektearre

en: Your music listening is reported to Last.fm.
fy: De muzyk dêr't jo nei lústerje wurd nei Last.fm ferstjoerd.

en: Your music listening is not reported to Last.fm.
fy: De muzyk dêr't jo nei lústerje, wurdt net nei Last.fm ferstjoerd.

note: TRANSLATORS: displays the username of the Last.fm account
en: Logged in as {}
fy: Oanmeld as {}

en: Configure
fy: Ynstelle

en: Playlist {} removed
fy: Ofspyllist {} fuortsmiten

en: {} removed from {}
fy: {} út {} fuortsmiten

en: Pause
fy: Skoft

en: {} Song | {} Songs
fy[0]: {} Ferske
fy[1]: {} Ferskes
