gnome-music master - en to mjw translation catalogue (68 entries)

en: The GNOME Music developers
mjw: GNOME Music developers

en: Music
mjw: Lotun

en: Window size
mjw: Window apun

en: Window size (width and height).
mjw: Window apun (arpan pen arjon)

en: Window position (x and y).
mjw: Window position (x pen y).

en: Window maximized
mjw: Windows pathetan

en: A music player and management application for GNOME.
mjw: Lun-kerot player pen lun management application GNOME phan

en: Visit GNOME Music website
mjw: GNOME Music website kevur

en: Released
mjw: Klang

en: Running Length
mjw: Lun-apor athui

en: Composer
mjw: Lunsonsebang

en: _About Music
mjw: Music _Aputhak

en: Menu
mjw: Ason-amung

en: Select
mjw: Chongvai

en: Search
mjw: Kiri

en: Back
mjw: Aphi

[ctx: shortcut window]
en: Search
mjw: Kiri

[ctx: shortcut window]
en: Playback
mjw: Kerot-thu

[ctx: shortcut window]
en: Play/Pause
mjw: Ke-rot/Kesang

[ctx: shortcut window]
en: Next song
mjw: Dunthu alun

[ctx: shortcut window]
en: Previous song
mjw: Aphi lun

[ctx: shortcut window]
en: Toggle repeat
mjw: Cherui

[ctx: shortcut window]
en: Toggle shuffle
mjw: Parlin-parlo

[ctx: shortcut window]
en: Go to Albums
mjw: Lun-athui long dam

[ctx: shortcut window]
en: Go to Artists
mjw: Lunse long dam

[ctx: shortcut window]
en: Go to Songs
mjw: Lun long dam

[ctx: shortcut window]
en: Go to Playlists
mjw: Playlists long dam

[ctx: shortcut window]
en: Go back
mjw: Aphi dam

en: Shuffle
mjw: Parlin-parlo

en: Repeat All
mjw: Kado-kawe cherui

en: Repeat Song
mjw: Isi lun cherui

note: Causes tracks to play in random order
en: Shuffle/Repeat Off
mjw: Cherui/Parlin kerot kanghap

en: Previous
mjw: Aphi

en: Next
mjw: Dunthu

en: _Rename…
mjw: Amen kela_r…

en: Playlist Name
mjw: Playlist men

en: _Done
mjw: Tanglo

en: Enter a name for your first playlist
mjw: Nangli playlist cheng men tok ik nangji.

en: Add
mjw: Kethap

en: _Add
mjw: Keth_ap

en: Select All
mjw: Kado-kawe chongvai

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Most Played
mjw: rot ver alun

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Never Played
mjw: Rot re pin lun

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Recently Played
mjw: Non rot ver lun

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Favorite Songs
mjw: Ningdok lun

en: Unable to play the file
mjw: Rot un-eh

note: TRANSLATORS: separator for two codecs
en:  and
mjw:  pen

en: Playing music
mjw: Lun kerot

en: Unknown album
mjw: Lun-athui chinine

en: Unknown Artist
mjw: Lunse chinine

en: Albums
mjw: Lun-athui

en: Artists
mjw: Lunse

note: TRANSLATORS: This is a label to display a link to open user's music folder. {} will be replaced with the translated text 'Music folder'
en: The contents of your {} will appear here.
mjw: Lun ason {} long pen dak klang po.

en: Hey DJ
mjw: Oi DJ

en: No music found
mjw: Isi lun ta longle

en: Try a different search
mjw: Kaprek pen ri tha

en: Artists Results
mjw: Lunse Keklang

en: Albums Results
mjw: Lun-athui keklang

en: Songs
mjw: Lun

en: Selected {} item | Selected {} items
mjw[0]: Chongvai tang {} hormu
mjw[1]: Chongvai tang son {} hormu

en: Loading
mjw: Wang bomlo

en: {} removed from {}
mjw: {} phan {} long pen musi lo

en: Pause
mjw: Kesang

en: {} Song | {} Songs
mjw[0]: {} Lun
mjw[1]: (} Lun

en: Artist
mjw: Lunse

en: Album
mjw: Lun-athui

en: Track Title
mjw: Lun amen

en: Match
mjw: Homan
