gnome-music master - en to sr translation catalogue (114 entries)

en: GNOME Music
sr: Gnomova muzika

en: Play and organize your music collection
sr: Slušajte i uređujte muzičku zbirku

en: Music is the new GNOME music playing application.
sr: Muzika je novi Gnomov program za puštanje muzike.

en: Music
sr: Muzika

en: Music Player
sr: Program za muziku

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Music;Player;
sr: muzika;pusti;puštač;plejer;muzika;pusti;puštač;plejer;Music;Player;

en: Window size
sr: Veličina prozora

en: Window size (width and height).
sr: Veličina prozora (širina i visina).

en: Window position
sr: Položaj prozora

en: Window position (x and y).
sr: Položaj prozora (položeno i uspravno).

en: Window maximized
sr: Uvećan prozor

en: Window maximized state.
sr: Stanje uvećanog prozora.

en: Playback repeat mode
sr: Režim ponavljanja puštanja

note: Translators: Don't translate allowed values, just the description in the brackets
en: Value identifies whether to repeat or randomize playback through the collection. Allowed values are: “none” (repeat and shuffle are off), “song” (repeat current song), “all” (repeat playlist, no shuffle), “shuffle” (shuffle playlist, presumes repeat all).
sr: Vrednost koja određuje da li će puštanje kroz zbirku biti ponovljeno ili nasumično. Dopuštene vrednosti su: „none“ (ponavljanje i mešanje su isključeni), „song“ (ponavlja tekuću pesmu), „all“ (ponavlja spisak numera, ne meša), „shuffle“ (meša spisak numera, podrazumeva ponavljanje svega).

en: Search mode
sr: Režim pretrage

en: If true, the search bar is shown.
sr: Ako je izabrano, biće prikazana traka za pretragu.

en: Notifications mode
sr: Režim obaveštavanja

en: Enables or disables playback notifications
sr: Uključuje ili isključuje obaveštenja puštanja

en: Enable ReplayGain
sr: Uključuje pojačanje ponavljanja

en: Enables or disables ReplayGain for albums
sr: Uključuje ili isključuje pojačanje ponavljanja za albume

en: Inital state has been displayed
sr: Početno stanje je prikazano

en: Set to true when initial state has been displayed
sr: Postavi na tačno kada se početno stanje prikaže

en: Previous
sr: Prethodno

en: Pause
sr: Zastani

en: Play
sr: Pusti

en: Next
sr: Naredno

en: Unable to play the file
sr: Ne mogu da pustim datoteku

note: TRANSLATORS: this is a button to launch a codec installer. %s will be replaced with the software installer's name, e.g. 'Software' in case of gnome-software.
en: _Find in %s
sr: _Pronađi u %s

note: TRANSLATORS: separator for a list of codecs
en:  and
sr:  i

en: %s is required to play the file, but is not installed. | %s are required to play the file, but are not installed.
sr[0]: %s je potreban za puštanje datoteke ali nije instaliran.
sr[1]: %s su potrebni za puštanje datoteke ali nisu instalirani.
sr[2]: %s su potrebni za puštanje datoteke ali nisu instalirani.
sr[3]: %s je potreban za puštanje datoteke ali nije instaliran.

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Most Played
sr: Najviše puštane

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Never Played
sr: Nikad puštane

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Recently Played
sr: Nedavno puštane

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Recently Added
sr: Nedavno dodate

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Favorite Songs
sr: Omiljene pesme

en: All
sr: Sve

en: Artist
sr: Izvođač

en: Composer
sr: Kompozitor

en: Track Title
sr: Naslov numere

en: Local
sr: Mesno

en: Sources
sr: Izvori

en: Match
sr: Poklopi

en: Unknown Artist
sr: Nepoznat izvođač

en: Untitled
sr: Bez naslova

en: Albums
sr: Albumi

en: Artists
sr: Izvođači

en: Selected {} item | Selected {} items
sr[0]: Izabrana je {} stavka
sr[1]: Izabrane su {} stavke
sr[2]: Izabrano je {} stavki
sr[3]: Izabrana je {} stavka

en: Click on items to select them
sr: Kliknite na stavke da ih izaberete

en: Try a different search
sr: Probajte sa drugačijom pretragom

en: Music folder
sr: Fascikla sa muzikom

en: Hey DJ
sr: Hej! Didžej!

en: Playlists
sr: Spisak numera

en: %d Song | %d Songs
sr[0]: %d pesma
sr[1]: %d pesme
sr[2]: %d pesama
sr[3]: %d pesma

en: Playlist {} removed
sr: Spisak numera {} je uklonjen

en: {} removed from {}
sr: Stavka {} uklonjena iz {}

en: Songs
sr: Pesme

en: Selected %d item | Selected %d items
sr[0]: Izabrana je %d stavka
sr[1]: Izabrane su %d stavke
sr[2]: Izabrano je %d stavki
sr[3]: Izabrana je %d stavka

en: Disc {}
sr: Disk {}

en: Loading
sr: Učitavam

en: _Undo
sr: _Opozovi

en: Empty
sr: Prazno

en: Copyright © 2018 GNOME Music Developers
sr: Autorska prava © 2018 Programeri Gnomove muzike

en: A music player and management application for GNOME.
sr: Gnomov program za puštanje i upravljanje muzikom.

en: Visit GNOME Music website
sr: Posetite veb stranicu Gnomove muzike

en: GNOME Music is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    GNOME Music is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Music; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.
    
    The GNOME Music authors hereby grant permission for non-GPL compatible GStreamer plugins to be used and distributed together with GStreamer and GNOME Music.  This permission is above and beyond the permissions granted by the GPL license by which GNOME Music is covered.  If you modify this code, you may extend this exception to your version of the code, but you are not obligated to do so.  If you do not wish to do so, delete this exception statement from your version.
    
    “Magic of the vinyl” by Sami Pyylampi image is licensed by CC-BY-SA 2.0 https://www.flickr.com/photos/_spy_/12270839403
sr: Ovaj program je slobodan softver; možete ga prosleđivati
    i/ili menjati pod uslovima Gnuove opšte javne licence koju je
    objavila Zadužbina slobodnog softvera; verzije 2 licence,
    ili (po vašem izboru) bilo koje novije verzije.
    
    Ovaj program se raspodeljuje u nadi da će biti koristan,
    ali BEZ IKAKVE GARANCIJE; čak i bez primenjene garancije
    TRŽIŠNE VREDNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI.
    Pogledajte Gnuovu opštu javnu licencu za više detalja.
    
    Trebali ste da primite primerak GNU Opšte javne licence
    uz ovaj program; ako niste, pišite Zadužbini slobodnog
    softvera na adresu: „Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.“
    
    Autori Gnomove muzike bezuslovno garantuju ovlašćenja za korišćenje i raspodelu priključaka Gstrimera koji nisu saglasni sa OJL-om uz Gstrimer i Gnomovu muziku.  Ovo ovlašćenje je iznad i ispod ovlašćenja koje obezbeđuje OJL dozvola kojom je pokrivena Gnomova muzika.  Ako izmenite ovaj kod, možete da proširite ovaj izuzetak na vaše izdanje koda, ali niste obavezni da to i uradite.  Ako ne želite da uradite ovo, obrišite stanje ovog izuzetka iz vašeg izdanja.
    
    Slika "Magic of the vinyl" od Samija Pilampija je licencirana pod CC-BY-SA 2.0 https://www.flickr.com/photos/_spy_/12270839403

en: Released
sr: Izdat

en: Running Length
sr: Dužina trajanja

en: _Keyboard Shortcuts
sr: _Prečice tastature

en: _Help
sr: Po_moć

en: _About
sr: _O programu

en: _Quit
sr: _Izađi

en: Select All
sr: Izaberi sve

en: Select None
sr: Poništi izbor

en: Search
sr: Potraži

en: Select
sr: Izaberi

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: Back
sr: Nazad

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Opšte

[ctx: shortcut window]
en: Close window
sr: Zatvara prozor

[ctx: shortcut window]
en: Search
sr: Pretraga

[ctx: shortcut window]
en: Help
sr: Pomoć

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
sr: Prečice

[ctx: shortcut window]
en: Playback
sr: Puštanje

[ctx: shortcut window]
en: Play/Pause
sr: Pušta/pauzira

[ctx: shortcut window]
en: Next song
sr: Sledeća pesma

[ctx: shortcut window]
en: Previous song
sr: Prethodna pesma

[ctx: shortcut window]
en: Toggle repeat
sr: Prekidač za ponavljanje

[ctx: shortcut window]
en: Toggle shuffle
sr: Prekidač za mešanje

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
sr: Navigacija

[ctx: shortcut window]
en: Go to Albums
sr: Ide na albume

[ctx: shortcut window]
en: Go to Artists
sr: Ide na izvođače

[ctx: shortcut window]
en: Go to Songs
sr: Ide na pesme

[ctx: shortcut window]
en: Go to Playlists
sr: Ide na spisak numera

[ctx: shortcut window]
en: Go back
sr: Ide nazad

en: No music found
sr: Nisam pronašao muziku

note: Translators: %s will be replaced with a link with text 'Music folder'
en: The contents of your %s will appear here.
sr: Sadržaj fascikle „%s“ će se pojaviti ovde.

en: Shuffle
sr: Nasumično

en: Repeat All
sr: Ponovi sve

en: Repeat Song
sr: Ponovi pesmu

note: Causes tracks to play in random order
en: Shuffle/Repeat Off
sr: Isključi mešanje/ponavljanje

en: Add to Playlist…
sr: Dodaj na spisak numera…

en: Remove From Playlist
sr: Ukloni sa spiska numera…

en: _Play
sr: _Pusti

en: _Delete
sr: _Obriši

en: _Rename…
sr: _Preimenuj…

en: Playlist Name
sr: Naziv spiska numera

en: _Done
sr: _Gotovo

en: Enter a name for your first playlist
sr: Unesite naziv za vaš prvi spisak numera

en: C_reate
sr: _Napravi

en: New Playlist
sr: Novi spisak numera

en: Add
sr: Dodaj

en: Select Playlist
sr: Izaberite spisak numera

en: _Add
sr: _Dodaj

en: _Add to Playlist
sr: _Dodaj na spisak numera
