gnome-music master - en to oc translation catalogue (116 entries)

en: Music
oc: Musica

en: Play and organize your music collection
oc: Jogar e organizar vòstra discotèca

en: An easy and pleasant way to play your music.
oc: Un biais simple e agradiu de jogar vòstra musica.

en: Find tracks in your local collection, use automatically generated playlists or curate a fresh one.
oc: Trobatz las pistas de vòstra colleccion locala, utilizatz las listas d’escota generadas automaticament o creatz-ne una novèla.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Music developers
oc: Los desvolopaires de l'aplicacion Musica de GNOME

en: Music Player
oc: Lector de musica

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Music;Player;
oc: musica;lector;

en: Window size
oc: Talha de la fenèstra

en: Window size (width and height).
oc: La talha de la fenèstra (en largor e nautor).

en: Window maximized
oc: Fenèstra maximizada

en: Window maximized state.
oc: Estat maximizat de la fenèstra.

en: Playback repeat mode
oc: Mòde de lectura repeticion

note: Translators: Don't translate allowed values, just the description in the brackets
en: Value identifies whether to repeat or randomize playback through the collection. Allowed values are: “none” (repeat and shuffle are off), “song” (repeat current song), “all” (repeat playlist, no shuffle), “shuffle” (shuffle playlist, presumes repeat all).
oc: Valor qu'indican se cal repetir o rendre aleatòria la lectura de las musicas de la discotèca. Las valors possiblas son : « none » (pas cap, la repeticion e la mescla son desactivats), « song » (repetís lo tròç actual), « all » (rejòga tota la lista de lectura, sens mescla), « shuffle » (mescla la lista de lectura, en supausant de tot rejogar).

en: Enable ReplayGain
oc: Activar ReplayGain

note: Translators: Don't translate allowed values, just the description in the brackets
en: Enables or disables ReplayGain for albums or track. Allowed values are: “disabled” (disables replaygain), “album” (replaygain per album), “track” (replaygain per track).
oc: Activar o desactiva ReplayGain pels albums o la pista. Las valors autorizadas son : « disabled » (desactiva replaygain), « album » (replaygain per album), « track » (replaygain per la lista).

en: Inhibit system suspend
oc: Permet a las aplicacions d'empachar l'ivernacion automatica del sistèma

en: Enables or disables inhibiting system suspend while playing music
oc: Activa o desactiva l’inibicion de la velha del sistèma quand la musica jòga

en: Play
oc: Lectura

en: _Play
oc: _Legir

en: Add to _Favorite Songs
oc: Apondre als _favorits

en: _Add to Playlist…
oc: _Apondre a la lista de lectura…

en: Artists
oc: Artistas

en: Menu
oc: Menú

en: Search
oc: Recercar

en: Preferences
oc: Preferéncias

en: Keyboard Shortcuts
oc: Acorchis de clavièr

en: Help
oc: Ajuda

en: About Music
oc: A prepaus de Musica

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
oc: Preferéncias

[ctx: shortcut window]
en: Search
oc: Recèrca

[ctx: shortcut window]
en: Help
oc: Ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
oc: Acorchis

[ctx: shortcut window]
en: Quit
oc: Quitar

[ctx: shortcut window]
en: Playback
oc: Lectura

[ctx: shortcut window]
en: Play/Pause
oc: Lectura/Pausa

[ctx: shortcut window]
en: Next song
oc: Tròç seguent

[ctx: shortcut window]
en: Previous song
oc: Tròç precedent

[ctx: shortcut window]
en: Toggle repeat
oc: Bascular la repeticion

[ctx: shortcut window]
en: Toggle shuffle
oc: Bascular la lectura aleatòri

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
oc: Navigacion

[ctx: shortcut window]
en: Go to Albums
oc: Anar als albums

[ctx: shortcut window]
en: Go to Artists
oc: Anar als artistas

[ctx: shortcut window]
en: Go to Playlists
oc: Anar a las listas de lectura

[ctx: shortcut window]
en: Go back
oc: Tornar en arrièr

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: _Delete
oc: _Suprimir

en: _Rename…
oc: _Renomenar…

en: Playlist Name
oc: Nom de la lista de lectura

en: _Done
oc: _Acabat

en: Add to Playlist
oc: Apondre a la lista de lectura

en: _Cancel
oc: A_nullar

en: _Add
oc: _Apondre

en: Enter a name for your first playlist
oc: Sasissètz un nom per la primièra lista de lectura

en: C_reate
oc: C_rear

en: New Playlist…
oc: Lista de lectura novèla…

en: Add
oc: Apondre

en: Player Settings
oc: Paramètres del lector

en: Repeat Mode
oc: Mòde repeticion

en: None
oc: Pas cap

en: Song
oc: Cançon

en: All
oc: Tot

en: Shuffle
oc: Mesclar

en: Balance loudness between songs if ReplayGain metadata is found
oc: Equilibrar lo volum entre cançons se la metadonadas ReplayGain es trobada

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Album
oc: Albums

en: Track
oc: Pista

en: Power Settings
oc: Opcions d'alimentacion

en: Inhibit Suspend
oc: Empachar la velha

en: Only while playing
oc: Sonque pendent la lectura

en: View All
oc: Afichar tot

en: Songs
oc: Tròces

en: _Remove from Playlist
oc: _Suprimir de la lista de lectura

en: Welcome to Music
oc: La benvenguda a Musica

en: The GNOME Project
oc: Lo projècte GNOME

en: © The GNOME Music Developers
oc: © Los desvolopaires de l'aplicacion Musica de GNOME

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Most Played
oc: Los mai jogats

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Never Played
oc: Pas jamai jogats

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Recently Played
oc: Jogats recentament

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Recently Added
oc: Aponduts recentament

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Favorite Songs
oc: Tròces favorits

note: TRANSLATORS: this is a playlist name indicating that the files are not tagged enough to be displayed in the albums or artists views.
en: Insufficiently Tagged
oc: Pas pro d’etiquetas

en: Unable to play the file
oc: Impossible de legir lo fichièr

en: _Find in {}
oc: _Trobar dins {}

note: TRANSLATORS: separator for two codecs
en:  and
oc:  e

en: {} is required to play the file, but is not installed. | {} are required to play the file, but are not installed.
oc[0]: {} es necessari per legir lo fichièr, mas es pas installat.
oc[1]: {} son necessaris per legir lo fichièr, mas son pas installats.

en: Playing music
oc: Lectura

note: Translators: "shuffle" causes tracks to play in random order.
en: Shuffle/Repeat Off
oc: Desactivar mesclar/repetir

en: Repeat Song
oc: Repetir lo tròç

en: Repeat All
oc: Repetir tot

en: Playlist {} removed
oc: Lista de lectura {} suprimida

en: Undo
oc: Anullar

en: {} removed from {}
oc: {} tirat de {}

en: Unknown album
oc: Album desconegut

en: Unknown Artist
oc: Artista desconegut

en: Playlists
oc: Listas de lectura

en: No Search Started
oc: Cap de recèrca pas començada

en: Use the searchbar to start searching for albums, artists or songs
oc: Utilizatz la barra de recèrca per començar de cercar d’albums, artistas o cançons

en: No Results Found
oc: Cap de resultat pas trobat

en: Try a different search
oc: Ensajatz una recèrca diferenta

en: {} minute | {} minutes
oc[0]: {} minuta
oc[1]: {} minutas

en: Pause
oc: Pausa

en: {} Song | {} Songs
oc[0]: {} cançon
oc[1]: {} cançons

en: Search songs, artists and albums
oc: Recercar de cançons, artistas e albums

note: noqa: F841
en: _Open Location
oc: _Dobrir un l’emplaçament

note: TRANSLATORS: These are verbs, to (un)mark something as a favorite.
en: Unstar
oc: Tirar dels favorits

en: Star
oc: Marcar coma favorit

en: Your XDG Music directory is not set.
oc: Lo repertòri de musica XDG es pas definit.

en: Music Folder
oc: Dorsièr de musica

note: TRANSLATORS: This is a label to display a link to open user's music folder. {} will be replaced with the translated text 'Music folder'
en: The contents of your {} will appear here.
oc: Lo contengut de vòstre {} s'aficharà aicí.

en: No Music Found
oc: Cap de musica pas trobada

en: Try a Different Search
oc: Ensajatz una recèrca diferenta

en: GNOME Music could not connect to Tracker.
oc: Musica de GNOME a pas pogut se connectar a Tracker.

en: Your music files cannot be indexed without Tracker running.
oc: Vòstres fichièrs musicals pòdon pas s'indexar sens aver Tracker en execucion.

en: Your system Tracker version seems outdated.
oc: La version de Tracker de vòstre sistèma sembla despassada.

en: Music needs Tracker version 3.0.0 or higher.
oc: Musica requerís Tracker version 3.0.0 o superiora.
