gnome-music master - en to tg translation catalogue (92 entries)

en: Window size
tg: Андозаи равзана

en: Window size (width and height).
tg: Андозаи равзана (бар ва баландӣ).

en: Window position
tg: Мавқеи равзана

en: Window position (x and y).
tg: Мавқеи равзана (x ва y).

en: Window maximized
tg: Равзана дар ҳадди аксар

en: Window maximized state.
tg: Вазъияти равзана дар ҳадди аксар

en: Playback repeat mode
tg: Ҳолати такрори пахш

note: Translators: Don't translate allowed values, just the description in the brackets
en: Value identifies whether to repeat or randomize playback through the collection. Allowed values are: "none" (repeat and shuffle are off), "song" (repeat current song), "all" (repeat playlist, no shuffle), "shuffle" (shuffle playlist, presumes repeat all).
tg: Қиматҳо такрорӣ ё тасодуфии пахшро дар тамоми коллексия муайян мекунанд. Қиматҳои иҷозашуда: "none" (такрорӣ ва тасодуфӣ хомӯш мебошанд), "song" (такрор кардани суруди ҷорӣ), "all" (такрор кардани рӯйхати пахш, бе тасодуфӣ), "shuffle" (тасодуфии рӯйхати пахш, пахши ҳамаи сурудҳоро такрор мекунад).

en: Search mode
tg: Ҳолати ҷустуҷӯ

en: If true, the search bar is shown.
tg: Агар "true" бошад, навори ҷустуҷӯ намоиш дода мешавад.

en: Notifications mode
tg: Реҷаи огоҳӣ

en: Enables or disables playback notifications
tg: Огоҳиҳои пахшро фаъол ё ғайрифаъол мекунад

en: Max chars to display in track name on Artist view
tg: Шумораи имконпазири аломатҳо барои намоиш дар номи роҳча дар намуди ҳунарманд

en: This setting modifies the amount of chars for track title on Artist view before its been ellipsized. Set this to -1 to disable
tg: Ин танзим шумораи аломатҳоро дар унвони реҷаи ҳунарманд пеш аз гирд кардани он тағйир медиҳад. Барои ғайрифаъол кардан, онро ба -1 танзим кунед

en: Enable ReplayGain
tg: Фаъол кардани ReplayGain

en: Enables or disables ReplayGain for albums
tg: ReplayGain барои албомҳо фаъол ё ғайрифаъол мекунад

en: Inital state has been displayed
tg: Вазъияти ибтидоӣ намоиш дода шуд

en: Set to true when initial state has been displayed
tg: Вақте ки вазъияти ибтидоӣ намоиш дода мешавад, ба TRUE танзим кунед

en: Music
tg: Мусиқӣ

en: Music Player
tg: Плеери мусиқӣ

en: Play and organize your music collection
tg: Коллексияи мусиқии худро мураттаб ва пахш кунед

en: Music;Player;
tg: Мусиқӣ;Плеер;

en: GNOME Music
tg: Мусиқии GNOME

en: Music is the new GNOME music playing application.
tg: Мусиқии GNOME - барномаи нави пахши мусиқӣ мебошад.

en: Untitled
tg: Беном

en: Unknown Album
tg: Албоми номаълум

en: Unknown Artist
tg: Ҳунарманди номаълум

en: Not playing
tg: Ҳозир пахш намекунад

note: TRANSLATORS: by refers to the artist, from to the album
en: by %s, from %s
tg: Ҳунарманди %s, албоми %s

en: Previous
tg: Қаблӣ

en: Pause
tg: Таваққуф

en: Play
tg: Пахш кардан

en: Next
tg: Навбатӣ

en: Unable to play the file
tg: Файл пахш карда намешавад

note: TRANSLATORS: this is a button to launch a codec installer. %s will be replaced with the software installer's name, e.g. 'Software' in case of gnome-software.
en: _Find in %s
tg: _Ёфтан дар %s

note: TRANSLATORS: separator for a list of codecs
en:  and
tg:  ва

en: %s is required to play the file, but is not installed. | %s are required to play the file, but are not installed.
tg[0]: %s барои пахш кардани файл лозим аст, вале он насб нашудааст.
tg[1]: %s барои пахш кардани файл лозим аст, вале он насб нашудааст.

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Most Played
tg: Бисёр маротиба пахш карда шуд

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Never Played
tg: Ҳеҷ вақт пахш карда нашуд

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Recently Played
tg: Дар қарибӣ пахш карда шуд

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Recently Added
tg: Дар қарибӣ илова карда шуд

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Favorite Songs
tg: Сурудҳои баргузида

en: All
tg: Ҳама

en: Artist
tg: Ҳунарманд

en: Album
tg: Албом

en: Track Title
tg: Унвони роҳча

en: Local
tg: Маҳаллӣ

en: Sources
tg: Манбаҳо

en: Match
tg: Мутобиқат

en: Selected %d item | Selected %d items
tg[0]: %d объект интихоб шудааст
tg[1]: %d объект интихоб шудаанд

en: Click on items to select them
tg: Барои интихоби объект онро зер кунед

en: Music folder
tg: Ҷузвдони мусиқӣ

en: Albums
tg: Албомҳо

en: Songs
tg: Сурудҳо

en: Artists
tg: Ҳунармандон

en: All Artists
tg: Ҳамаи ҳунармандон

en: Playlists
tg: Феҳристҳои пахш

en: %d Song | %d Songs
tg[0]: %d суруд
tg[1]: %d суруд

en: Try a different search
tg: Ҷустуҷӯи дигареро кӯшиш кунед

en: %d min
tg: %d дақиқа

en: New Playlist
tg: Феҳристи пахши нав

en: Empty
tg: Холӣ кардан

en: Loading
tg: Дар ҳоли боркунӣ

en: _Undo
tg: _Ботил сохтан

en: Playlist %s removed
tg: Феҳристҳои пахши %s тоза шуд

en: Copyright © 2013 GNOME Music Developers
tg: Ҳуқуқи муаллиф © 2013 Барноманависони Мусиқии GNOME

en: A music player and management application for GNOME.
tg: Плеери мусиқӣ ва барномаи идоракунӣ барои GNOME.

en: Visit GNOME Music website
tg: Гузариш ба вебсайти Мусиқии GNOME

en: GNOME Music is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    GNOME Music is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Music; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.
    
    The GNOME Music authors hereby grant permission for non-GPL compatible GStreamer plugins to be used and distributed together with GStreamer and GNOME Music.  This permission is above and beyond the permissions granted by the GPL license by which GNOME Music is covered.  If you modify this code, you may extend this exception to your version of the code, but you are not obligated to do so.  If you do not wish to do so, delete this exception statement from your version.
    
    "Magic of the vinyl" by Sami Pyylampi image is licensed by CC-BY-SA 2.0 https://www.flickr.com/photos/_spy_/12270839403
tg: Мусиқии GNOME нармафзори ройгон аст; Шумо метавонед онро мувофиқи шартҳои Иҷозатномаи иҷтимоии умумии GNU, чи тавре ки Иҷозатномаи мазкур аз ҷониби Фонди Мусиқии GNOME - нармафзорест, ки ройнгон нашр шудааст, ва шумо метавонед онро дар асоси шартҳои Иҷозатномаи ҷамъиятии умумии GNU, версияи Иҷозатномаи рақами 2 ё ягон версияи охирин, пахш кунед ва/ё тағйир диҳед.
    
    Мо умедворем, ки шумо аз истифодабарии нармафзори Мусиқии GNOME фоида мегиред, вале мо ба шумо ЯГОН КАФОЛАТ НАМЕДИҲЕМ; ҳатто барои мақсадҳои ТИҶОРӢ шумо ё ягон МАҚСАДҲОИ МАХСУСИ ШУМО ягон кафолат намедиҳем. Барои маълумоти муфассал Иҷозатномаи иҷтимоии умумии GNU-ро мутолиа кунед.
    
    Шумо бояд нусхаи Иҷозатномаи иҷтимоии умумии GNU-ро якҷоя бо нармафзори Мусиқии GNOME қабул кунед. Агар қабул накунед, метавонед барои гирифтани нусхаи иҷозатнома ба суроғаи мо нависед: The Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
    
    Муаллифони нармафзори Мусиқии GNOME иҷозат медиҳанд, то ки шумо тавонед плагинҳои GStreamer-ро, ки ба Иҷозатномаи GPL мувофиқа намекунанд, якҷоя бо GStreamer ва Мусиқии GNOME истифода баред. Ин иҷозат ба иҷозатномаи GPL-и нармафзори Мусиқии GNOME мувофиқат намекунад ва метавонад онро тавсиф накунад.  Агар шумо ин рамзро тағйир диҳед, метавонед истисноро ба версияи рамзи худ васеъ кунед, вале шумо барои кардани ин вазифадор намебошед. Агар кардани ин нахоҳед, баёнияи ин истисноро аз версияи худ тоза кунед.
    
    "Magic of the vinyl" by Sami Pyylampi image is licensed by CC-BY-SA 2.0 https://www.flickr.com/photos/_spy_/12270839403

en: Released
tg: Санаи нашр

en: Running Length
tg: Давомнокии пахш

en: _Help
tg: _Кумак

en: _About
tg: _Дар бораи барнома

en: _Quit
tg: _Хуруҷ

en: Shuffle
tg: Тасодуфӣ

en: Repeat All
tg: Ҳамаро такрор кардан

en: Repeat Song
tg: Такрор кардани суруд

en: Shuffle/Repeat Off
tg: Хомӯш кардани тасодуфӣ/такрорӣ

en: No music found
tg: Ягон мусиқӣ ёфт нашуд

en: The contents of your %s will appear here.
tg: Муҳтавои %s дар ин ҷо намоиш дода мешавад.

en: Select All
tg: Ҳамаро интихоб кардан

en: Select None
tg: Ҳеҷ чизро интихоб накардан

en: Search
tg: Ҷустуҷӯ

en: Select
tg: Интихоб кардан

en: Cancel
tg: Бекор кардан

en: Back
tg: Ба қафо

en: Add to Playlist
tg: Илова кардан ба феҳристи пахш

en: Remove from Playlist
tg: Тоза кардан аз феҳристи пахш

en: _Play
tg: _Пахш кардан

en: _Delete
tg: _Нест кардан

en: Playlist Name
tg: Номи феҳристи пахш

en: Select Playlist
tg: Интихоби феҳристи пахш
