gnome-music master - en to sr translation catalogue (120 entries)

en: Music
sr: Музика

en: Play and organize your music collection
sr: Слушајте и уређујте музичку збирку

en: An easy and pleasant way to play your music.
sr: Лаган и угодан начин за пуштање музике.

en: Find tracks in your local collection, use automatically generated playlists or curate a fresh one.
sr: Нађите нумере у вашој локалној збирци, користите самостворене спискове нумера или направите нови.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Music developers
sr: Програмери Гномове Музике

en: Music Player
sr: Програм за музику

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Music;Player;
sr: Music;Player;музика;пусти;пуштач;плејер;muzika;pusti;puštač;plejer;

en: Window size
sr: Величина прозора

en: Window size (width and height).
sr: Величина прозора (ширина и висина).

en: Window maximized
sr: Увећан прозор

en: Window maximized state.
sr: Стање увећаног прозора.

en: Playback repeat mode
sr: Режим понављања пуштања

note: Translators: Don't translate allowed values, just the description in the brackets
en: Value identifies whether to repeat or randomize playback through the collection. Allowed values are: “none” (repeat and shuffle are off), “song” (repeat current song), “all” (repeat playlist, no shuffle), “shuffle” (shuffle playlist, presumes repeat all).
sr: Вредност која одређује да ли ће пуштање кроз збирку бити поновљено или насумично. Допуштене вредности су: „none“ (понављање и мешање су искључени), „song“ (понавља текућу песму), „all“ (понавља списак нумера, не меша), „shuffle“ (меша списак нумера, подразумева понављање свега).

en: Enable ReplayGain
sr: Укључује уједначавање звука

note: Translators: Don't translate allowed values, just the description in the brackets
en: Enables or disables ReplayGain for albums or track. Allowed values are: “disabled” (disables replaygain), “album” (replaygain per album), “track” (replaygain per track).
sr: Укључује или искључује уједначавање звука за албуме или нумере. Дозвољене вредности су: „disabled“ (искључено), „album“ (уједначавање звука по албуму) и „track“ (уједначавање звука по нумери).

en: Inhibit system suspend
sr: Спречи обуставу система

en: Enables or disables inhibiting system suspend while playing music
sr: Омогућава или онемогућава спречавање обуставе система док се пушта музика

en: Albums
sr: Албуми

en: Play
sr: Пусти

en: _Play
sr: _Пусти

en: Add to _Favorite Songs
sr: Додај у _омиљене песме

en: _Add to Playlist…
sr: _Додај на списак нумера…

en: Artists
sr: Извођачи

en: Menu
sr: Изборник

en: Search
sr: Потражи

en: Preferences
sr: Поставке

en: Keyboard Shortcuts
sr: Пречице на тастатури

en: Help
sr: Помоћ

en: About Music
sr: О Музици

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
sr: Поставке

[ctx: shortcut window]
en: Search
sr: Претрага

[ctx: shortcut window]
en: Help
sr: Помоћ

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
sr: Пречице

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sr: Излаз

[ctx: shortcut window]
en: Playback
sr: Пуштање

[ctx: shortcut window]
en: Play/Pause
sr: Пушта/паузира

[ctx: shortcut window]
en: Next song
sr: Следећа песма

[ctx: shortcut window]
en: Previous song
sr: Претходна песма

[ctx: shortcut window]
en: Toggle repeat
sr: Прекидач за понављање

[ctx: shortcut window]
en: Toggle shuffle
sr: Прекидач за мешање

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
sr: Навигација

[ctx: shortcut window]
en: Go to Albums
sr: Иде на албуме

[ctx: shortcut window]
en: Go to Artists
sr: Иде на извођаче

[ctx: shortcut window]
en: Go to Playlists
sr: Иде на списак нумера

[ctx: shortcut window]
en: Go back
sr: Иде назад

en: Previous
sr: Претходно

en: Next
sr: Наредно

en: _Delete
sr: _Обриши

en: _Rename…
sr: _Преименуј…

en: Playlist Name
sr: Назив списка нумера

en: _Done
sr: _Готово

en: Add to Playlist
sr: Додај на списак нумера

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Add
sr: _Додај

en: Enter a name for your first playlist
sr: Унесите назив за ваш први списак нумера

en: C_reate
sr: _Направи

en: New Playlist…
sr: Нови списак нумера…

en: Add
sr: Додај

en: Player Settings
sr: Поставке програма

en: Repeat Mode
sr: Режим понављања

en: None
sr: Ништа

en: Song
sr: Песме

en: All
sr: Све

en: Shuffle
sr: Насумично

en: ReplayGain
sr: Уједначи звук

en: Balance loudness between songs if ReplayGain metadata is found
sr: Балансирајте гласноћу између песма ако су метаподаци уједначавања звука пронађени

en: Disabled
sr: Искључено

en: Album
sr: Албум

en: Track
sr: Нумера

en: Power Settings
sr: Поставке напајања

en: Inhibit Suspend
sr: Забрана суспензије

en: Only while playing
sr: Само док иде песма

en: View All
sr: Прикажи све

en: Songs
sr: Песме

en: _Remove from Playlist
sr: _Уклони са списка нумера

en: Welcome to Music
sr: Добро дошли у Музику

en: The GNOME Project
sr: Гномов пројекат

en: © The GNOME Music Developers
sr: © Програмери Гномове Музике

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Most Played
sr: Највише пуштане

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Never Played
sr: Никад пуштане

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Recently Played
sr: Недавно пуштане

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Recently Added
sr: Недавно додате

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Favorite Songs
sr: Омиљене песме

note: TRANSLATORS: this is a playlist name indicating that the files are not tagged enough to be displayed in the albums or artists views.
en: Insufficiently Tagged
sr: Недовољно означено

en: Unable to play the file
sr: Не могу да пустим датотеку

en: _Find in {}
sr: _Пронађи у {}

note: TRANSLATORS: separator for two codecs
en:  and
sr:  и

en: {} is required to play the file, but is not installed. | {} are required to play the file, but are not installed.
sr[0]: {} је потребан за пуштање датотеке али није инсталиран.
sr[1]: {} су потребни за пуштање датотеке али нису инсталирани.
sr[2]: {} су потребни за пуштање датотеке али нису инсталирани.
sr[3]: {} је потребан за пуштање датотеке али није инсталиран.

en: Playing music
sr: Пуштам музику

note: Translators: "shuffle" causes tracks to play in random order.
en: Shuffle/Repeat Off
sr: Искључи мешање/понављање

en: Repeat Song
sr: Понови песму

en: Repeat All
sr: Понови све

en: Playlist {} removed
sr: Списак нумера {} је уклоњен

en: Undo
sr: Опозови

en: {} removed from {}
sr: Ставка {} уклоњена из {}

en: Unknown album
sr: Непознат албум

en: Unknown Artist
sr: Непознат извођач

en: Playlists
sr: Списак нумера

en: No Search Started
sr: Нема започетих претрага

en: Use the searchbar to start searching for albums, artists or songs
sr: Користите поље за претрагу да претражите албуме, извођаче или песме

en: No Results Found
sr: Нема резултата

en: Try a different search
sr: Пробајте са другачијом претрагом

en: {} minute | {} minutes
sr[0]: {} минут
sr[1]: {} минута
sr[2]: {} минута
sr[3]: {} минут

en: Disc {}
sr: Диск {}

en: Pause
sr: Застани

en: {} Song | {} Songs
sr[0]: {} песма
sr[1]: {} песме
sr[2]: {} песама
sr[3]: {} песма

en: Search songs, artists and albums
sr: Претражи песме, извођаче и албуме

note: noqa: F841
en: _Open Location
sr: _Отвори локацију

note: TRANSLATORS: These are verbs, to (un)mark something as a favorite.
en: Unstar
sr: Уклони звездицу

en: Star
sr: Означи звездицом

en: Your XDG Music directory is not set.
sr: XDG музичка фасцикла није постављена.

en: Music Folder
sr: Директоријум са музиком

note: TRANSLATORS: This is a label to display a link to open user's music folder. {} will be replaced with the translated text 'Music folder'
en: The contents of your {} will appear here.
sr: Садржај директоријума „{}“ ће се појавити овде.

en: No Music Found
sr: Нисам пронашао музику

en: Try a Different Search
sr: Пробајте са другачијом претрагом

en: GNOME Music could not connect to Tracker.
sr: Гномова Музика није могла да се повеже на Трагача.

en: Your music files cannot be indexed without Tracker running.
sr: Ваше музичке датотеке не могу бити пописане уколико Трагач није покренут.

en: Your system Tracker version seems outdated.
sr: Издање вашег системског трагача делује застарело.

en: Music needs Tracker version 3.0.0 or higher.
sr: Музици је потребан трагач (Tracker) издања 3.0.0 или новијег.
