gnome-music master - en to gl translation catalogue (123 entries)

en: Music
gl: Música

en: Music Player
gl: Reprodutor de música

en: Play and organize your music collection
gl: Reproduce e organiza a súa colección de música

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Music;Player;
gl: Música;Reprodutor;

en: An easy and pleasant way to play your music.
gl: Unha forma doada e pracenteira de reproducir a súa música.

en: Find tracks in your local collection, use automatically generated playlists or curate a fresh one.
gl: Atope pistas na súa colección local, use as listas de reprodución xeradas automaticamente ou cree unha nova.

en: Window size
gl: Tamaño da xanela

en: Window size (width and height).
gl: Tamaño da xanela (ancho e alto).

en: Window maximized
gl: Xanela maximizada

en: Window maximized state.
gl: Estado da xanela maximizada.

en: Playback repeat mode
gl: Modo de repetición da reprodución

note: Translators: Don't translate allowed values, just the description in the brackets
en: Value identifies whether to repeat or randomize playback through the collection. Allowed values are: “none” (repeat and shuffle are off), “song” (repeat current song), “all” (repeat playlist, no shuffle), “shuffle” (shuffle playlist, presumes repeat all).
gl: O valor identifica se se debe repetir ou facer aleatoria a reprodución na colección. Os valores permitidos son: «none» (a repetición e aleatoreidade están desactivadas), «song» (repite a canción actual), «all» (repite a lista de reprodución, non de forma aleatoria), «shuffle» (reproduce aleatoriamente, presume repetir todo).

en: Enable ReplayGain
gl: Activar ReplayGain

note: Translators: Don't translate allowed values, just the description in the brackets
en: Enables or disables ReplayGain for albums or track. Allowed values are: “disabled” (disables replaygain), “album” (replaygain per album), “track” (replaygain per track).
gl: Activa ou desactiva ReplayGain para álbums ou pistas. Os valores dispoñíbeis son: “disabled” (desactiva replaygain), “album” (replaygain por álbum), “track” (replaygain por pista).

en: Inhibit system suspend
gl: Inhibit a suspensión do sistema

en: Enables or disables inhibiting system suspend while playing music
gl: Activa ou desactiva a inhibición da suspensión do sistema ao reproducir música

en: Albums
gl: Álbums

en: Play
gl: Reproducir

en: _Play
gl: _Reproducir

en: Add to _Favorite Songs
gl: Engadir ás cancións _favoritas

en: _Add to Playlist…
gl: _Engadir á lista de reprodución…

en: Artists
gl: Artistas

en: Menu
gl: Menú

en: Search
gl: Buscar

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Keyboard Shortcuts
gl: Atallos de teclado

en: Help
gl: Axuda

en: About Music
gl: Sobre Música

en: Previous
gl: Anterior

en: Next
gl: Seguinte

en: _Delete
gl: _Retirar

en: _Rename…
gl: _Renomear…

en: Playlist Name
gl: Nome da lista de reprodución

en: _Done
gl: _Feito

en: Add to Playlist
gl: Engadir á lista de reprodución

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Add
gl: _Engadir

en: Enter a name for your first playlist
gl: Escriba o nome para a súa primeira lista de reprodución

en: C_reate
gl: Cr_ear

en: New Playlist…
gl: Nova lista de reprodución…

en: Add
gl: Engadir

en: Player Settings
gl: Preferencias do reprodutor

en: Repeat Mode
gl: Modo de reprodución

en: None
gl: Ningún

en: Song
gl: Canción

en: All
gl: Todos

en: Shuffle
gl: Aleatorio

en: Balance loudness between songs if ReplayGain metadata is found
gl: Balancea o volume entre as cancións se se atopan os metadatos ReplayGain

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Album
gl: Álbum

en: Track
gl: Pista

en: Power Settings
gl: Preferencias de enerxía

en: Inhibit Suspend
gl: Inhibir a suspensión

en: Only while playing
gl: Só mentres se reproduce

en: Set Repeat Mode
gl: Estabelecer o modo de reprodución

en: View All
gl: Ver todo

en: Songs
gl: Cancións

[ctx: shortcut window]
en: General
gl: Xeral

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
gl: Preferencias

[ctx: shortcut window]
en: Search
gl: Buscar

[ctx: shortcut window]
en: Help
gl: Axuda

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
gl: Atallos de teclado

[ctx: shortcut window]
en: Quit
gl: Saír

[ctx: shortcut window]
en: Playback
gl: Reproducir

[ctx: shortcut window]
en: Play/Pause
gl: Reproducir/Pausar

[ctx: shortcut window]
en: Next song
gl: Seguinte canción

[ctx: shortcut window]
en: Previous song
gl: Anterior canción

[ctx: shortcut window]
en: Toggle repeat
gl: Trocar repetición

[ctx: shortcut window]
en: Toggle shuffle
gl: Trocar aleatorio

[ctx: shortcut window]
en: Increase volume
gl: Subir volume

[ctx: shortcut window]
en: Decrease volume
gl: Baixar volume

[ctx: shortcut window]
en: Toggle mute
gl: Trocar enmudecer

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
gl: Navegación

[ctx: shortcut window]
en: Go to Albums
gl: Ir aos álbums

[ctx: shortcut window]
en: Go to Artists
gl: Ir aos artistas

[ctx: shortcut window]
en: Go to Playlists
gl: Ir ás listas de reprodución

[ctx: shortcut window]
en: Go back
gl: Ir atrás

en: _Remove from Playlist
gl: _Quitar da lista de reprodución

en: Welcome to Music
gl: Benvida a Música

en: Adjust Volume
gl: Axustar volume

en: Mute/Unmute
gl: Enmudecer/Desenmudecer

en: The GNOME Project
gl: O Proxecto GNOME

en: © The GNOME Music Developers
gl: © Os desenvolvedores de GNOME Música

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Most Played
gl: Máis reproducidos

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Never Played
gl: Nunca reproducidos

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Recently Played
gl: Reproducidos recentemente

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Recently Added
gl: Engadidos recentemente

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Starred Songs
gl: Cancións favoritas

note: TRANSLATORS: this is a playlist name indicating that the files are not tagged enough to be displayed in the albums or artists views.
en: Insufficiently Tagged
gl: Non suficientemente etiquetado

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: All Songs
gl: Todas as cancións

en: Unable to play the file
gl: Non foi posíbel reproducir o ficheiro

en: _Find in {}
gl: _Buscar en {}

note: TRANSLATORS: separator for two codecs
en:  and
gl:  e

en: {} is required to play the file, but is not installed. | {} are required to play the file, but are not installed.
gl[0]: {} requírese para reproducir o ficheiro, pero non está instalado.
gl[1]: {} requírense para reproducir o ficheiro, pero non están instalados.

en: Playing music
gl: Reproducindo música

en: Playlist {} removed
gl: Eliminouse a lista de reprodución {}

en: Undo
gl: Desfacer

en: {} removed from {}
gl: {} eliminado de {}

note: Translators: "shuffle" causes tracks to play in random order.
en: Shuffle/Repeat Off
gl: Desactivar Aleatorio/Repetir

en: Repeat Song
gl: Repetir canción

en: Repeat All
gl: Repetir todo

en: Unknown Artist
gl: Artista descoñecido

en: Playlists
gl: Listas de reprodución

en: No Search Started
gl: Non se iniciou unha busca

en: Use the searchbar to start searching for albums, artists or songs
gl: Usar a barra de busca para comezar a busca dos álbums, artistas e cancións

en: No Results Found
gl: Non se atoparon resultados

en: Try a different search
gl: Probe unha busca diferente

en: {} minute | {} minutes
gl[0]: {}, {} minuto
gl[1]: {} minutos

en: Pause
gl: Pausar

en: {} Song | {} Songs
gl[0]: {} canción
gl[1]: {} cancións

en: Search songs, artists and albums
gl: Buscar cancións, artistas e álbums

note: noqa: F841
en: _Open Location
gl: _Abrir localización

note: TRANSLATORS: A verb, to unmark a song as favorite
en: Unstar
gl: Desmarcar

note: TRANSLATORS: A verb, to mark a song as favorite
en: Star
gl: Marcar

en: Your XDG Music directory is not set.
gl: O seu cartafol «Música» de XDG non está estabelecido.

en: Music Folder
gl: Cartafol de música

note: TRANSLATORS: This is a label to display a link to open a user's music folder. {} will be replaced with the translated text 'Music folder'
en: The contents of your {} will appear here.
gl: Os contidos de {} aparecerán aquí.

en: No Music Found
gl: Non se atopou música

en: Try a Different Search
gl: Probe unha busca diferente

en: GNOME Music could not connect to Tracker.
gl: Música de GNOME non puido conectarse a Tracker.

en: Your music files cannot be indexed without Tracker running.
gl: Os seus ficheiros de música non poden indexarse sen ter Tracker executándose.

en: Your system Tracker version seems outdated.
gl: A versión de Tracker do seu sistema semella desfasada.

en: Music needs Tracker version 3.0.0 or higher.
gl: Música precisa Tracker versión 3.0.0 ou superior.
