gnome-music master - en to ms translation catalogue (120 entries)

en: GNOME Music
ms: Muzik GNOME

en: Play and organize your music collection
ms: Main dan urus koleksi muzik anda

en: An easy way to play your music. Automatically discover music on your computer, the local network and internet services.
ms: Satu cara mudah memainkan muzik anda. Temui muzik di dalam komputer anda, rangkaian setempat dan perkhidmatan internet secara automatik.

en: Find tracks in your local collection, get music from DLNA servers or try something new with the Jamendo and Magnatune services.
ms: Cari trek-trek dalam koleksi setempat anda, dapatkan muzik menerusi pelayan-pelayan DLNA atau cuba sesuatu yang baharu dengan perkhidmatan Jamendo dan Magnatune.

en: The GNOME Music developers
ms: Para Pembangun Muzik GNOME

en: Music
ms: Muzik

en: Music Player
ms: Pemain Muzik

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Music;Player;
ms: Muzik;Pemain;

en: Window size
ms: Saiz tetingkap

en: Window size (width and height).
ms: Saiz tetingkap (lebar dan tinggi).

en: Window position
ms: Kedudukan tetingkap

en: Window position (x and y).
ms: Kedudukan tetingkap (x dan y).

en: Window maximized
ms: Tetingkap dimaksimumkan

en: Window maximized state.
ms: Keadaan tetingkap dimaksimumkan.

en: Playback repeat mode
ms: Mod ulang main balik

note: Translators: Don't translate allowed values, just the description in the brackets
en: Value identifies whether to repeat or randomize playback through the collection. Allowed values are: “none” (repeat and shuffle are off), “song” (repeat current song), “all” (repeat playlist, no shuffle), “shuffle” (shuffle playlist, presumes repeat all).
ms: Nilai dikenal pasti sama ada mahu ulang atau rawakkan main balik menyeluruhi koleksi. Nilai-nilai dibenarkan adalah: none” (ulang dan kocok dimatikan), “song” (ulang lagu semasa), “all” (ulang senarai main, tanpa kocok), “shuffle” (kocok senarai main, sambung ulang semua).

en: Enable ReplayGain
ms: Benarkan Gandaan Main Semula

en: Enables or disables ReplayGain for albums
ms: Benarkan atau lumpuhkan Gandaan Main Semula untuk album

en: Inital state has been displayed
ms: Keadaan awal telah dipaparkan

en: Set to true when initial state has been displayed
ms: Tetapkan pada benar ketika keadaan awal telah dipaparkan

en: Inhibit system suspend
ms: Rencat tangguh sistem

en: Enables or disables inhibiting system suspend while playing music
ms: Benar atau lumpuhkan perencatan tangguh sistem ketika memainkan muzik

en: Report music history to Last.fm
ms: Lapor sejarah muzik ke Last.fm

en: Enables or disables sending scrobbles and the “currently playing” info to Last.fm.
ms: Benar atau lumpuhkan penghantaran scrobble dan maklumat "semasa dimainkan" ke Last.fm.

en: Copyright © 2018 GNOME Music Developers
ms: Hak cipta © 2018 Para Pembangun Muzik GNOME

en: A music player and management application for GNOME.
ms: Sebuah pemain muzik dan aplikasi pengurusan untuk GNOME.

en: Visit GNOME Music website
ms: Lawati tapak sesawang Muzik GNOME

en: GNOME Music is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    GNOME Music is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Music; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.
    
    The GNOME Music authors hereby grant permission for non-GPL compatible GStreamer plugins to be used and distributed together with GStreamer and GNOME Music.  This permission is above and beyond the permissions granted by the GPL license by which GNOME Music is covered.  If you modify this code, you may extend this exception to your version of the code, but you are not obligated to do so.  If you do not wish to do so, delete this exception statement from your version.
    
    “Magic of the vinyl” by Sami Pyylampi image is licensed by CC-BY-SA 2.0 https://www.flickr.com/photos/_spy_/12270839403
ms: Muzik GNOME merupakan perisian bebas; anda boleh mengedar ia semula dan/atau mengubah suainya di bawah terma-terma Lesen Awam Am GNU sepertimana yang diterbitkan oleh Free Software Foundation; sama ada versi 2 dari Lesen, atau (mengikut pilihan anda) mana-mana versi terkemudian.
    
    Muzik GNOME diedarkan dengan harapan ia akan berguna, tetapi TANPA APA-APA JAMINAN; tanpa jaminan dikenakan terhadap KEBOLEHDAGANGAN atau KESESUAIAN ATAS TUJUAN TERTENTU. Sila rujuk Lesen Awam Am GNU untuk perincian lanjut.
    
    Anda seharusnya telah menerima satu salinan Lesen Awam Am GNU bersama-sama dengan Muzik GNOME; jika tiada, sila rujuk kepada Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.
    
    Para pengarang Muzik GNOME dengan ini memberi keizinan penggunaan pemalam-pemalam GStreamer serasi bukan-GPL dan diedar bersama-sama dengan GStreamer dan Muzik GNOME. Keizinan ini melangkaui keizinan yang diberikan oleh lesen GPL yang mana Muzik GNOME diliputi. Jika anda mengubah suai kod ini, anda boleh lanjutkan pengecualian ini pada versi kod anda, tetapi anda tidak diwajibkan membuatnya. Jika anda tidak mahu membuatnya, maka padam penyataan pengecualian ini dari versi anda.
    
    “Magic of the vinyl” oleh Sami Pyylampi image dilesenkan oleh CC-BY-SA 2.0 https://www.flickr.com/photos/_spy_/12270839403

en: Released
ms: Dilepaskan

en: Running Length
ms: Tempoh Dijalankan

en: Composer
ms: Penggubah

en: Last.fm Account
ms: Akaun Last.fm

en: Report Music Listening
ms: Lapor Pendengaran Muzik

en: _Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan _Kekunci

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _About Music
ms: Perih_al Muzik

en: Select
ms: Pilih

en: _Cancel
ms: _Batal

en: Search
ms: Gelintar

en: Back
ms: Undur

[ctx: shortcut window]
en: General
ms: Am

[ctx: shortcut window]
en: Close window
ms: Tutup tetingkap

[ctx: shortcut window]
en: Search
ms: Gelintar

[ctx: shortcut window]
en: Help
ms: Bantuan

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
ms: Pintasan

[ctx: shortcut window]
en: Playback
ms: Main Balik

[ctx: shortcut window]
en: Play/Pause
ms: Main/Jeda

[ctx: shortcut window]
en: Next song
ms: Lagu berikutnya

[ctx: shortcut window]
en: Previous song
ms: Lagu terdahulu

[ctx: shortcut window]
en: Toggle repeat
ms: Togol ulang

[ctx: shortcut window]
en: Toggle shuffle
ms: Togol kocok

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
ms: Navigasi

[ctx: shortcut window]
en: Go to Albums
ms: Pergi ke Album

[ctx: shortcut window]
en: Go to Artists
ms: Pergi ke Artis

[ctx: shortcut window]
en: Go to Songs
ms: Pergi ke Lagu

[ctx: shortcut window]
en: Go to Playlists
ms: Pergi ke Senarai-Main

[ctx: shortcut window]
en: Go back
ms: Kembali

en: Shuffle
ms: Kocok

en: Repeat All
ms: Ulang Semua

en: Repeat Song
ms: Ulang Lagu

note: Causes tracks to play in random order
en: Shuffle/Repeat Off
ms: Kocok/Ulang Mati

en: Previous
ms: Terdahulu

en: Play
ms: Main

en: Next
ms: Berikutnya

[ctx: context menu item]
en: Play
ms: Main

en: Add to Playlist…
ms: Tambah ke Senarai Main…

en: Remove From Playlist
ms: Buang dari Senarai Main

en: _Play
ms: _Main

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: _Rename…
ms: _Nama Semula…

en: Playlist Name
ms: Nama Senarai Main

en: _Done
ms: _Selesai

en: Enter a name for your first playlist
ms: Masukkan satu nama untuk senarai main pertama anda

en: C_reate
ms: C_ipta

en: New Playlist…
ms: Senarai Main Baharu…

en: Add
ms: Tambah

en: Add to Playlist
ms: Tambah ke Senarai Main

en: _Add
ms: T_ambah

en: Artists
ms: Artis

en: View All
ms: Lihat Semua

en: Albums
ms: Album

en: Songs
ms: Lagu

en: Select All
ms: Pilih Semua

en: Select None
ms: Jangan Pilih Apa-apa

en: Click on items to select them
ms: Klik pada item-item untuk memilihnya

en: _Add to Playlist
ms: T_ambah ke Senarai Main

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Most Played
ms: Terbanyak Dimainkan

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Never Played
ms: Tidak Sesekali Dimainkan

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Recently Played
ms: Dimainkan Baru-Baru Ini

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Recently Added
ms: Ditambah Baru-Baru Ini

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Favorite Songs
ms: Lagu Kegemaran

en: Unable to play the file
ms: Tidak boleh memainkan fail

en: _Find in {}
ms: _Cari dalam {}

note: TRANSLATORS: separator for two codecs
en:  and
ms:  dan

en: {} is required to play the file, but is not installed. | {} are required to play the file, but are not installed.
ms[0]: {} diperlukan untuk memainkan fail, tetapi tidak dipasang.
ms[1]: {} diperlukan untuk memainkan fail, tetapi tidak dipasang.

en: Playing music
ms: Memainkan muzik

en: Unknown album
ms: Album tidak diketahui

en: Unknown Artist
ms: Artis Tidak Diketahui

en: Your XDG Music directory is not set.
ms: Direktori Muzik XDG anda tidak ditetapkan.

en: Music folder
ms: Folder muzik

note: TRANSLATORS: This is a label to display a link to open user's music folder. {} will be replaced with the translated text 'Music folder'
en: The contents of your {} will appear here.
ms: Kandungan {} anda akan muncul di sini.

en: Hey DJ
ms: Hai DJ

en: No music found
ms: Tiada muzik ditemui

en: Try a different search
ms: Cuba gelintar lain

en: GNOME Music could not connect to Tracker
ms: Muzik GNOME tidak dapat bersambung dengan Penjejak

en: Your music files cannot be indexed without Tracker running
ms: Fail muzik anda tidak dapat diindekskan tanpa menjalankan Penjejak

en: Your system Tracker version seems outdated
ms: Versi Penjejak sistem anda nampaknya telah lapuk

en: Music needs Tracker version 2.3.0 or higher
ms: Muzik memerlukan Penjejak versi 2.3.0 atau lebih terkini

en: Playlists
ms: Senarai Main

en: Artists Results
ms: Keputusan Artis

en: Albums Results
ms: Keputusan Album

en: {} minute | {} minutes
ms[0]: {} minit
ms[1]: {} minit

en: Disc {}
ms: Cakera {}

en: Selected {} item | Selected {} items
ms[0]: {} item terpilih
ms[1]: {} item terpilih

en: Loading
ms: Memuatkan

en: _Undo
ms: _Buat asal

en: Playlist {} removed
ms: Senarai main {} telah dibuang

en: {} removed from {}
ms: {} telah dibuang daripada {}

en: Pause
ms: Jeda

en: {} Song | {} Songs
ms[0]: {} Lagu
ms[1]: {} Lagu
