gnome-music master - en to be translation catalogue (123 entries)

en: Music
be: Музыка

en: Music Player
be: Музычны прайгравальнік

en: Play and organize your music collection
be: Прайграванне і ўпарадкаванне музычнай калекцыі

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Music;Player;
be: Music;Player;Музыка;Музычны;Прайгравальнік;Плэер;

en: An easy and pleasant way to play your music.
be: Просты і прыемны спосаб слухаць музыку.

en: Find tracks in your local collection, use automatically generated playlists or curate a fresh one.
be: Шукайце трэкі ў сваёй лакальнай калекцыі, карыстайцеся аўтаматычна згенерыраванымі спісамі прайгравання або дадайце ўласны.

en: Window size
be: Памер акна

en: Window size (width and height).
be: Памер акна (шырыня і вышыня).

en: Window maximized
be: Разгортванне акна

en: Window maximized state.
be: Стан акна – разгорнута.

en: Playback repeat mode
be: Рэжым паўтору прайгравання

note: Translators: Don't translate allowed values, just the description in the brackets
en: Value identifies whether to repeat or randomize playback through the collection. Allowed values are: “none” (repeat and shuffle are off), “song” (repeat current song), “all” (repeat playlist, no shuffle), “shuffle” (shuffle playlist, presumes repeat all).
be: Значэнне ключа вызначае, ці трэба паўтараць або выпадкова прайграваць музычную калекцыю. Магчымыя значэнні: «none» (паўтор і выпадковае прайграванне выключаны), «song» (паўтор бягучай песні), «all» (паўтор спіса прайгравання без выпадковасці) і «shuffle» (выпадковае прайграванне спіса, магчыма з паўторам).

en: Enable ReplayGain
be: Уключыць ReplayGain

note: Translators: Don't translate allowed values, just the description in the brackets
en: Enables or disables ReplayGain for albums or track. Allowed values are: “disabled” (disables replaygain), “album” (replaygain per album), “track” (replaygain per track).
be: Уключае або адключае выраўноўванне гучнасці ReplayGain для альбомаў або трэкаў. Магчымыя значэнні: «disabled» (адключае replaygain), «album» (replaygain для альбома), «track» (replaygain для трэка).

en: Inhibit system suspend
be: Блакіраваць прыпыненне працы камп'ютара

en: Enables or disables inhibiting system suspend while playing music
be: Уключыць або адключыць блакіраванне прыпынення працы падчас прайгравання музыкі

en: Albums
be: Альбомы

en: Play
be: Прайграваць

en: _Play
be: _Прайграваць

en: Add to _Favorite Songs
be: Дадаць у _Абраныя песні

en: _Add to Playlist…
be: _Дадаць у спіс прайгравання…

en: Artists
be: Выканаўцы

en: Menu
be: Меню

en: Search
be: Пошук

en: Preferences
be: Налады

en: Keyboard Shortcuts
be: Спалучэнні клавіш

en: Help
be: Даведка

en: About Music
be: Аб праграме

en: Previous
be: Папярэдні

en: Next
be: Наступны

en: _Delete
be: _Выдаліць

en: _Rename…
be: _Перайменаваць…

en: Playlist Name
be: Назва спіса прайгравання

en: _Done
be: _Гатова

en: Add to Playlist
be: Дадаць у спіс прайгравання

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Add
be: _Дадаць

en: Enter a name for your first playlist
be: Увядзіце назву вашага першага спіса прайгравання

en: C_reate
be: С_тварыць

en: New Playlist…
be: Новы спіс прайгравання…

en: Add
be: Дадаць

en: Player Settings
be: Налады прайгравальніка

en: Repeat Mode
be: Паўтор

en: None
be: Няма

en: Song
be: Песня

en: All
be: Усе

en: Shuffle
be: Выпадковы парадак

en: Balance loudness between songs if ReplayGain metadata is found
be: Выраўноўваць узровень гучнасці паміж песнямі, калі знойдзены метаданыя ReplayGain

en: Disabled
be: Адключана

en: Album
be: Альбом

en: Track
be: Трэк

en: Power Settings
be: Налады сілкавання

en: Inhibit Suspend
be: Блакіраваць прыпыненне працы камп'ютара

en: Only while playing
be: Толькі падчас прайгравання

en: Set Repeat Mode
be: Задаць рэжым паўтору

en: View All
be: Усе

en: Songs
be: Песні

[ctx: shortcut window]
en: General
be: Агульныя

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
be: Налады

[ctx: shortcut window]
en: Search
be: Пошук

[ctx: shortcut window]
en: Help
be: Даведка

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
be: Спалучэнні клавіш

[ctx: shortcut window]
en: Quit
be: Выйсці

[ctx: shortcut window]
en: Playback
be: Прайграванне

[ctx: shortcut window]
en: Play/Pause
be: Прайграванне/паўза

[ctx: shortcut window]
en: Next song
be: Наступная песня

[ctx: shortcut window]
en: Previous song
be: Папярэдняя песня

[ctx: shortcut window]
en: Toggle repeat
be: Укл/выкл паўтор

[ctx: shortcut window]
en: Toggle shuffle
be: Укл/выкл тасаванне

[ctx: shortcut window]
en: Increase volume
be: Павялічыць гучнасць

[ctx: shortcut window]
en: Decrease volume
be: Паменшыць гучнасць

[ctx: shortcut window]
en: Toggle mute
be: Укл/выкл гук

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
be: Навігацыя

[ctx: shortcut window]
en: Go to Albums
be: Перайсці да альбомаў

[ctx: shortcut window]
en: Go to Artists
be: Перайсці да выканаўцаў

[ctx: shortcut window]
en: Go to Playlists
be: Перайсці да спісаў прайгравання

[ctx: shortcut window]
en: Go back
be: Назад

en: _Remove from Playlist
be: _Выдаліць са спіса прайгравання

en: Welcome to Music
be: Вітаем у праграме Музыка

en: Adjust Volume
be: Змяненне гучнасці

en: Mute/Unmute
be: Уключыць/выключыць гук

en: The GNOME Project
be: Праект GNOME

en: © The GNOME Music Developers
be: © Распрацоўшчыкі «Музыка GNOME»

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Most Played
be: Найчасцей прайгранае

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Never Played
be: Ніколі не прайгранае

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Recently Played
be: Нядаўна прайгранае

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Recently Added
be: Нядаўна дададзенае

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Starred Songs
be: Абраныя песні

note: TRANSLATORS: this is a playlist name indicating that the files are not tagged enough to be displayed in the albums or artists views.
en: Insufficiently Tagged
be: Не хапае тэгаў

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: All Songs
be: Усе песні

en: Unable to play the file
be: Не ўдалося прайграць гэты файл

en: _Find in {}
be: _Шукаць у {}

note: TRANSLATORS: separator for two codecs
en:  and
be:  і

en: {} is required to play the file, but is not installed. | {} are required to play the file, but are not installed.
be[0]: Каб прайграць гэты файл, патрабуецца {}, але ён не ўсталяваны.
be[1]: Каб прайграць гэты файл, патрабуюцца {}, але яны не ўсталяваны.
be[2]: Каб прайграць гэты файл, патрабуюцца {}, але яны не ўсталяваны.

en: Playing music
be: Прайграванне музыкі

en: Playlist {} removed
be: Спіс прайгравання {} выдалены

en: Undo
be: Адрабіць

en: {} removed from {}
be: {} выдалена з {}

note: Translators: "shuffle" causes tracks to play in random order.
en: Shuffle/Repeat Off
be: Выпадковы парадак і паўтор выключаны

en: Repeat Song
be: Паўтараць песню

en: Repeat All
be: Паўтараць усё

en: Unknown Artist
be: Невядомы выканаўца

en: Playlists
be: Спісы прайгравання

en: No Search Started
be: Пошук не запушчаны

en: Use the searchbar to start searching for albums, artists or songs
be: Выкарыстоўвайце панэль пошуку, каб пачаць пошук альбомаў, выканаўцаў і песень

en: No Results Found
be: Нічога не знойдзена

en: Try a different search
be: Паспрабуйце іншы пошукавы запыт

en: {} minute | {} minutes
be[0]: {} хвіліна
be[1]: {} хвіліны
be[2]: {} хвілін

en: Pause
be: Прыпыніць

en: {} Song | {} Songs
be[0]: {} песня
be[1]: {} песні
be[2]: {} песень

en: Search songs, artists and albums
be: Пошук песень, выканаўцаў і альбомаў

note: noqa: F841
en: _Open Location
be: Адкрыць месца _размяшчэння

note: TRANSLATORS: A verb, to unmark a song as favorite
en: Unstar
be: Выдаліць з абранага

note: TRANSLATORS: A verb, to mark a song as favorite
en: Star
be: Дадаць у абранае

en: Your XDG Music directory is not set.
be: Каталог Музыкі XDG не зададзены.

en: Music Folder
be: папкі Музыка

note: TRANSLATORS: This is a label to display a link to open a user's music folder. {} will be replaced with the translated text 'Music folder'
en: The contents of your {} will appear here.
be: Тут будзе паказвацца змесціва з {}.

en: No Music Found
be: Музыка не знойдзена

en: Try a Different Search
be: Паспрабуйце іншы пошукавы запыт

en: GNOME Music could not connect to Tracker.
be: Музыцы GNOME не ўдалося падлучыцца да Tracker.

en: Your music files cannot be indexed without Tracker running.
be: Немагчыма праіндэксаваць музычныя файлы, калі не запушчаны Tracker.

en: Your system Tracker version seems outdated.
be: Магчыма, што ў вашай сістэме састарэлая версія Tracker.

en: Music needs Tracker version 3.0.0 or higher.
be: Патрабуецца Tracker версіі 3.0.0 або навейшай.
