gnome-nettool - en to ca translation catalogue (18 entries)

[ctx: link]
note: (itstool) path: info/title
en: Net Tool
ca: Eines de xarxa

[ctx: text]
note: (itstool) path: info/title
en: Net Tool
ca: Eines de xarxa

note: (itstool) path: info/desc
en: A network diagnostic tool
ca: Una eina de diagnòstic de xarxa

note: (itstool) path: license/p
en: Creative Commons Share Alike 3.0
ca: Creative Commons compartir igual 3.0

note: (itstool) path: page/title
en: <media type="image" src="figures/gnome-nettool.png">Net Tool logo</media>Net Tool
ca: <media type="image" src="figures/gnome-nettool.png">Net Tool logo</media>Eines de xarxa

note: (itstool) path: section/title
en: Getting Network Information
ca: Obtenció d'informació de xarxa

note: (itstool) path: info/desc
en: Introduction to the <em>Net Tool</em>.
ca: Introducció a l'<em>Eines de xarxa</em>.

note: (itstool) path: page/title
en: Introduction
ca: Introducció

note: (itstool) path: page/p
en: <app>Nettool</app> is a tool to diagnose the network and services status. It provides a graphical user interface for a number of common network tools, such as ping, netstat, traceroute, port scan, lookup, finger, and whois.
ca: L'<app>Eines de xarxa</app> és una eina per a diagnosticar l'estat de la xarxa i els serveis. Proporciona una interfície gràfica d'usuari per a diverses eines de xarxa habituals, com ara el ping, el netstat, el traceroute, el port scan, el lookup, el finger i el whois.

note: (itstool) path: page/p
en: The functionality is very basic, it is oriented to get the first insight of an potential issue and to bring this information to technical staff.
ca: La funcionalitat és molt bàsica i està orientada a obtenir la primera visió d'un problema potencial i portar aquesta informació al personal tècnic.

note: (itstool) path: info/desc
en: Find the Internet Address (IP) that provides Internet connectivity.
ca: Cerqueu l'adreça d'Internet (IP) que proporciona connectivitat a Internet.

note: (itstool) path: page/title
en: Getting the Internet Address
ca: Obtenció de l'adreça d'Internet

note: (itstool) path: page/p
en: Usually a computer has one or more network devices. However, one of them provides connectivity to Internet. In <gui>Devices</gui> you can query the information for each device and get some usage statistics. The statistics are set to zero any time you restart your computer.
ca: Normalment, un ordinador té un o més dispositius de xarxa. No obstant això, n'hi ha un que proporciona connectivitat a Internet. A <gui>Dispositius</gui> podeu consultar la informació de cada dispositiu i obtenir estadístiques d'ús. Les estadístiques es reinicialitzen cada vegada que reinicieu l'ordinador.

note: (itstool) path: page/p
en: You can query the information of a network device by clicking next to <gui>Network Device</gui>.
ca: Podeu consultar la informació d'un dispositiu de xarxa fent clic al costat de <gui>Dispositiu de xarxa</gui>.

note: (itstool) path: info/desc
en: Determine if your computer has Internet access.
ca: Determineu si l'ordinador té accés a Internet.

note: (itstool) path: page/title
en: Checking Network Connectivity
ca: Comprovació de la connectivitat de xarxa

note: (itstool) path: page/p
en: Select the <gui>Ping</gui> tab to check the network connectivity.
ca: Seleccioneu la pestanya <gui>Ping</gui> per a comprovar la connectivitat de xarxa.

note: (itstool) path: page/p
en: If you successfully get replies from another machine in Internet, then your computer is connected to a network (likely to Internet as well). This helps you to discard an issue in your computer for the lack of connectivity to other sites.
ca: Si rebeu amb èxit respostes d'una altra màquina d'Internet, l'ordinador està connectat a una xarxa (i probablement a Internet). Això us ajuda a descartar un problema del vostre ordinador per la manca de connectivitat a altres llocs.
