gnome-nettool master - en to fur translation catalogue (18 entries)

[ctx: link]
note: (itstool) path: info/title
en: Net Tool
fur: Strument di rêt

[ctx: text]
note: (itstool) path: info/title
en: Net Tool
fur: Strument di rêt

note: (itstool) path: info/desc
en: A network diagnostic tool
fur: Un strument di diagnostiche di rêt

note: (itstool) path: license/p
en: Creative Commons Share Alike 3.0
fur: Creative Commons Condivision tal stes mût 3.0

note: (itstool) path: page/title
en: <media type="image" src="figures/gnome-nettool.png">Net Tool logo</media>Net Tool
fur: <media type="image" src="figures/gnome-nettool.png">Logo strument di rêt</media>Strument di rêt

note: (itstool) path: section/title
en: Getting Network Information
fur: Daûr a otignî informazions su la rêt

note: (itstool) path: info/desc
en: Introduction to the <em>Net Tool</em>.
fur: Introduzion al <em>Strument di rêt</em>.

note: (itstool) path: page/title
en: Introduction
fur: Introduzion

note: (itstool) path: page/p
en: <app>Nettool</app> is a tool to diagnose the network and services status. It provides a graphical user interface for a number of common network tools, such as ping, netstat, traceroute, port scan, lookup, finger, and whois.
fur: <app>Nettool</app> al è un strument pe diagnosi dal stât de rêt e dai servizis. Al furnìs une interface utent grafiche par un ciert numar struments di rêt come ping, netstat, traceroute, port scan, lookup, finger e whois.

note: (itstool) path: page/p
en: The functionality is very basic, it is oriented to get the first insight of an potential issue and to bring this information to technical staff.
fur: Il funzionament al è une vore sempliç, al è orientât a vê un prin indizi suntun probleme potenziâl e par puartâ chestis informazions al personâl tecnic.

note: (itstool) path: info/desc
en: Find the Internet Address (IP) that provides Internet connectivity.
fur: Cjate la direzion di internet (IP) che e furnìs la conetivitât a internet.

note: (itstool) path: page/title
en: Getting the Internet Address
fur: Daûr a otignî la direzion di internet

note: (itstool) path: page/p
en: Usually a computer has one or more network devices. However, one of them provides connectivity to Internet. In <gui>Devices</gui> you can query the information for each device and get some usage statistics. The statistics are set to zero any time you restart your computer.
fur: Di solit un computer al à un o plui dispositîfs di rêt. Dut câs, dome un di chei al furnìs la conetivitât a internet. In <gui>Dispositîfs</gui> si pues consultâ lis informazions di ogni dispositîf e otignî cualchi statistiche di ûs. Lis statistichis a tachin di zero ogni volte che si torne a inviâ il computer.

note: (itstool) path: page/p
en: You can query the information of a network device by clicking next to <gui>Network Device</gui>.
fur: Al è pussibil consultâ lis informazions di un dispositîf di rêt fasint clic in bande a <gui>Dispositîf di rêt</gui>.

note: (itstool) path: info/desc
en: Determine if your computer has Internet access.
fur: Determine se il computer al à l'acès a internet.

note: (itstool) path: page/title
en: Checking Network Connectivity
fur: Daûr a controlâ la conetivitât de rêt

note: (itstool) path: page/p
en: Select the <gui>Ping</gui> tab to check the network connectivity.
fur: Selezione la schede <gui>Ping</gui> par controlâ la conetivitât de rêt.

note: (itstool) path: page/p
en: If you successfully get replies from another machine in Internet, then your computer is connected to a network (likely to Internet as well). This helps you to discard an issue in your computer for the lack of connectivity to other sites.
fur: Se si è bogns di ricevi rispuestis di une altre machine in internet, alore il computer al è conetût a une rêt (e duncje ancje a internet). Chest al jude a scartâ problemis tal computer pe mancjance di conetivitât a altris sîts.
