gnome-nettool master - en to gl translation catalogue (18 entries)

[ctx: link]
note: (itstool) path: info/title
en: Net Tool
gl: Ferramenta de rede

[ctx: text]
note: (itstool) path: info/title
en: Net Tool
gl: Ferramenta de rede

note: (itstool) path: info/desc
en: A network diagnostic tool
gl: Ferramenta de diagnóstico para a rede

note: (itstool) path: license/p
en: Creative Commons Share Alike 3.0
gl: Creative Commons Compartir Igual 3.0

note: (itstool) path: page/title
en: <media type="image" src="figures/gnome-nettool.png">Net Tool logo</media>Net Tool
gl: <media type="image" src="figures/gnome-nettool.png">Logotipo da Ferramenta de rede</media>

note: (itstool) path: section/title
en: Getting Network Information
gl: Obtendo información da rede

note: (itstool) path: info/desc
en: Introduction to the <em>Net Tool</em>.
gl: Introdución á <em>Ferramenta de rede</em>.

note: (itstool) path: page/title
en: Introduction
gl: Introdución

note: (itstool) path: page/p
en: <app>Nettool</app> is a tool to diagnose the network and services status. It provides a graphical user interface for a number of common network tools, such as ping, netstat, traceroute, port scan, lookup, finger, and whois.
gl: <app>Nettool</app> é unha ferramenta para diagnosticar o estado e servizos da rede. Proporciona unha interface gráfica de usuario para unha serie de ferramentas comúns de rede tales como ping, netstat, traceroute, port scan, lookup, finger e whois.

note: (itstool) path: page/p
en: The functionality is very basic, it is oriented to get the first insight of an potential issue and to bring this information to technical staff.
gl: A funcionalidade é moi básica, orientada a obter unha primeira vista dunha incidencia potencial e proporcionar esta información ao persoal técnico.

note: (itstool) path: info/desc
en: Find the Internet Address (IP) that provides Internet connectivity.
gl: Atope o enderezo de internet (IP) que proporciona a conectividade.

note: (itstool) path: page/title
en: Getting the Internet Address
gl: Obtendo o enderezo de internet

note: (itstool) path: page/p
en: Usually a computer has one or more network devices. However, one of them provides connectivity to Internet. In <gui>Devices</gui> you can query the information for each device and get some usage statistics. The statistics are set to zero any time you restart your computer.
gl: Xeralmente un computador ten un ou máis dispositivos de rede. Con todo, un deles proporciona conectividade a internet. En <gui>Dispositivos</gui> pode consultar a información de cada dispositivo e obter estatísticas de uso. As estatísticas restabelécense a cero cada vez que reinicia o computador.

note: (itstool) path: page/p
en: You can query the information of a network device by clicking next to <gui>Network Device</gui>.
gl: Pode consultar a información dun dispositivo de rede premendo cerca de <gui>Dispositivo de rede</gui>.

note: (itstool) path: info/desc
en: Determine if your computer has Internet access.
gl: Determine se o computador ten acceso a internet.

note: (itstool) path: page/title
en: Checking Network Connectivity
gl: Comprobando a conectividade de rede

note: (itstool) path: page/p
en: Select the <gui>Ping</gui> tab to check the network connectivity.
gl: Seleccione a lapela <gui>Ping</gui> para comprobar a conectividade de rede.

note: (itstool) path: page/p
en: If you successfully get replies from another machine in Internet, then your computer is connected to a network (likely to Internet as well). This helps you to discard an issue in your computer for the lack of connectivity to other sites.
gl: Se obtén respostas doutra máquina de internet, logo o seu computador está conectado á rede (probabelmente tamén a internet). Isto axuda a descartar unha incidencia no computador por falta de conexión a outros sitios.
