gnome-nettool master - en to hu translation catalogue (18 entries)

[ctx: link]
note: (itstool) path: info/title
en: Net Tool
hu: Hálózati eszköz

[ctx: text]
note: (itstool) path: info/title
en: Net Tool
hu: Hálózati eszköz

note: (itstool) path: info/desc
en: A network diagnostic tool
hu: Egy hálózatdiagnosztikai eszköz

note: (itstool) path: license/p
en: Creative Commons Share Alike 3.0
hu: Creative Commons Így-add-tovább! 3.0

note: (itstool) path: page/title
en: <media type="image" src="figures/gnome-nettool.png">Net Tool logo</media>Net Tool
hu: <media type="image" src="figures/gnome-nettool.png">Hálózati eszköz logo</media>Hálózati eszköz

note: (itstool) path: section/title
en: Getting Network Information
hu: Hálózatinformációk lekérése

note: (itstool) path: info/desc
en: Introduction to the <em>Net Tool</em>.
hu: Bevezetés a <em>Hálózati eszköz</em> használatába.

note: (itstool) path: page/title
en: Introduction
hu: Bevezetés

note: (itstool) path: page/p
en: <app>Nettool</app> is a tool to diagnose the network and services status. It provides a graphical user interface for a number of common network tools, such as ping, netstat, traceroute, port scan, lookup, finger, and whois.
hu: A <app>Hálózati eszköz</app> a hálózat és a szolgáltatások állapotának diagnosztizálására szolgáló eszköz. Grafikus felhasználói felületet biztosít számos gyakori hálózati eszközhöz, mint például a ping, netstat, traceroute, port scan, lookup, finger és whois.

note: (itstool) path: page/p
en: The functionality is very basic, it is oriented to get the first insight of an potential issue and to bring this information to technical staff.
hu: A funkcionalitása nagyon alap, arra irányul, hogy megkapja egy lehetséges hiba első betekintését, és eljuttassa ezt az információt a technikai személyzetnek.

note: (itstool) path: info/desc
en: Find the Internet Address (IP) that provides Internet connectivity.
hu: Az internetcím (IP) megkeresése, amely internetcsatlakozást biztosít.

note: (itstool) path: page/title
en: Getting the Internet Address
hu: Az internetcím lekérése

note: (itstool) path: page/p
en: Usually a computer has one or more network devices. However, one of them provides connectivity to Internet. In <gui>Devices</gui> you can query the information for each device and get some usage statistics. The statistics are set to zero any time you restart your computer.
hu: Általában egy számítógép egy vagy több hálózati eszközzel rendelkezik. Azonban csak egyikük biztosít kapcsolatot az internethez. Az <gui>Eszközök</gui> menüpontban lekérdezheti minden egyes eszköz információit, és néhány használati statisztikát is kaphat. A statisztikák minden esetben nullára állnak vissza, ha újraindítja a számítógépet.

note: (itstool) path: page/p
en: You can query the information of a network device by clicking next to <gui>Network Device</gui>.
hu: Lekérdezhet egy hálózati eszköz információit a <gui>Hálózati eszköz</gui> mellé kattintva.

note: (itstool) path: info/desc
en: Determine if your computer has Internet access.
hu: Annak meghatározása, hogy a számítógépnek van-e internethozzáférése.

note: (itstool) path: page/title
en: Checking Network Connectivity
hu: Hálózati kapcsolat ellenőrzése

note: (itstool) path: page/p
en: Select the <gui>Ping</gui> tab to check the network connectivity.
hu: Válassza a <gui>Ping</gui> lapot a hálózati kapcsolat ellenőrzéséhez.

note: (itstool) path: page/p
en: If you successfully get replies from another machine in Internet, then your computer is connected to a network (likely to Internet as well). This helps you to discard an issue in your computer for the lack of connectivity to other sites.
hu: Ha sikerült választ kapnia az interneten lévő másik géptől, akkor a számítógépe csatlakozik egy hálózathoz (valószínűleg az internethez is). Ez segít elvetni egy olyan hibát, hogy a számítógépnek miért nincs kapcsolata más oldalakkal.
