gnome-nettool master - en to bg translation catalogue (220 entries)

note: Dear translator: This is the name of the application
en: Network Tools
bg: Мрежови инструменти

en: Perform advanced networking analysis
bg: Задълбочен анализ на мрежата

en: Network Tools is a utility to perform advanced networking analysis operations. It features a range of networking tools that are typically done on the command line, but allows you to perform them with a graphical interface.
bg: Мрежовите инструменти предоставят задълбочен анализ на мрежата. Те са графичен интерфейс към множество програми от командния ред.

en: With Network Tools, you can perform the following: ping, netstat, traceroute, port scans, lookup, finger and whois.
bg: С Мрежовите инструменти може да получите информация чрез командите „ping“, „netstat“, „traceroute“, „nmap“, „lookup“, „finger“ и „whois“.

en: The GNOME Project
bg: Проектът GNOME

en: Network information tools
bg: Инструменти за информация за мрежата

en: View information about your network
bg: Разглеждане на информация за мрежата ви

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: network;monitor;remote;
bg: мрежа;монитор;наблюдение;хост;отдалечен;network;monitor;remote;

en: Host
bg: Хост

en: User
bg: Потребител

en: _Tool
bg: _Инструмент

en: Beep on ping
bg: Звук при ping

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: Copy as text _report
bg: Копиране като _текст

en: Clear _History
bg: Изчистване на _историята

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Contents
bg: _Ръководство

note: Dear Translator: This is the Window Title
en: Devices — Network Tools
bg: Устройства — мрежови инструменти

en: _Network device:
bg: _Мрежово устройство:

en: _Configure
bg: _Настройки

en: IP Information
bg: Данни за IP

en: Hardware address:
bg: Хардуерен адрес:

en: Multicast:
bg: Разпръскване:

en: MTU:
bg: МксмРмрПкт (MTU):

en: Link speed:
bg: Скорост на връзката:

en: State:
bg: Състояние:

en: Not Available
bg: Не е налично

en: Interface Information
bg: Данни за интерфейса

en: Transmitted bytes:
bg: Изпратени байтове:

en: Received bytes:
bg: Получени байтове:

en: Transmission errors:
bg: Грешки при изпращане:

en: Transmitted packets:
bg: Изпратени пакети:

en: Received packets:
bg: Получени пакети:

en: Reception errors:
bg: Грешки при получаване:

en: Collisions:
bg: Колизии:

en: Interface Statistics
bg: Статистика на интерфейса

en: Devices
bg: Устройства

en: Only
bg: Само

en: requests
bg: запитвания

en: Unlimited requests
bg: Неограничен брой запитвания

en: Send:
bg: Изпращане:

en: Enter the network address to ping. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
bg: Въведете мрежовия адрес, който да се запита чрез ping. Напр. www.domain.com или 192.168.2.1

en: Network address
bg: Мрежови адрес

en: _Network address:
bg: _Мрежов адрес:

en: Ping
bg: Запитване

en: Maximum:
bg: Най-много:

en: Average:
bg: Средно:

en: Minimum:
bg: Най-малко:

en: Round Trip Time Statistics
bg: Статистика на закъсненията

en: Packets transmitted:
bg: Изпратени пакети:

en: 0%
bg: 0 %

en: Successful packets:
bg: Успешни пакети:

en: Packets received:
bg: Получени пакети:

en: Transmission Statistics
bg: Статистика на пакетите

en: Details
bg: Подробности

en: Display:
bg: Показване с netstat на:

en: Routing Table Information
bg: Таблица на пътищата

en: Active Network Services
bg: Активни мрежови услуги

en: Multicast Information
bg: Данни за разпръскване (mutlicast)

en: Netstat
bg: Мрежови връзки

en: Output for net stat
bg: Изход от мрежовите връзки

en: Netstat output
bg: Изход от мрежовите връзки

en: Enter the network address to trace a path to. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
bg: Въведете мрежовия адрес, който да се проследи чрез trace. Напр. www.domain.com или 192.168.2.1

en: Trace
bg: Проследяване

en: Output for traceroute
bg: Изход от проследяването

en: Traceroute output
bg: Изход от проследяването

en: Enter the network address to trace a route to. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
bg: Въведете мрежовия адрес, който да се проследи чрез trace. Напр. www.domain.com или 192.168.2.1

en: Traceroute
bg: Проследяване

en: Enter the network address to scan for open ports. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
bg: Въведете мрежовия адрес, чиито портове да се сканират. Напр. www.domain.com или 192.168.2.1

en: Scan
bg: Сканиране

en: Output for port scan
bg: Изход от сканирането на портове

en: Port scan output
bg: Изход от сканирането на портове

en: Port Scan
bg: Сканиране на портове

en: _Information type:
bg: _Вид данни:

en: Enter the domain to lookup. For example: domain.com or ftp.domain.com.
bg: Въведете домейн, който да се потърси. Напр. domain.com.

en: Lookup
bg: Търсене

en: Output for lookup
bg: Изход от търсенето

en: Lookup output
bg: Изход от търсенето

en: Enter the network address to finger that user. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
bg: Въведете мрежовия адрес за проверката на потребител чрез finger. Напр. www.domain.com или 192.168.2.1

en: Enter the user to finger
bg: Въведете потребител, който да се провери

en: User name
bg: Потребителско име

en: _Username:
bg: _Потребителско име:

en: Finger
bg: Проверка на потребител

en: Output for finger
bg: Изход от проверката на потребител

en: Finger output
bg: Изход от проверка на потребител

en: _Domain address:
bg: _Адрес на домейна:

en: Enter a domain address to lookup its whois information. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
bg: Въведете адрес на домейн, чиято данни в базата whois искате да потърсите. Напр. www.domain.com или 192.168.2.1

en: Domain address
bg: Адрес на домейна:

en: Whois
bg: Данни за домейн

en: Output for whois
bg: Изход от данните за домейна

en: Whois output
bg: Изход от данните за домейн

en: Historically used hostnames
bg: Вече ползвани имена на хостове

en: A list of hostnames previously used
bg: Списък с вече ползвани имена на хостове

en: Historically used usernames
bg: Вече ползвани потребителски имена

en: A list of usernames previously used
bg: Списък с вече ползвани потребителски имена

en: Historically used domains
bg: Вече ползвани домейни

en: A list of domains previously used
bg: Списък с вече ползвани домейни

note: Translators: %s is the name of the copyright holder
en: Copyright © 2003-2008 %s
bg: Авторски права © 2003-2008 %s

en: Graphical user interface for common network utilities
bg: Графична среда на разпространени мрежови инструменти

en: Idle
bg: Бездействие

note: Dear Translator: This is the Window Title. 'Network Tools' is the * name of the application
en: %s — Network Tools
bg: %s — мрежови инструменти

en: Unable to open help file
bg: Файлът с помощта не може да бъде отворен

en: Getting information of %s on “%s”
bg: Получаване на данни за %s на „%s“

en: Getting information of all users on “%s”
bg: Получаване на данни за всички потребители на „%s“

note: Interface Name                 Interface Type           icon          Device prefix  Pixbuf
en: Other type
bg: Друг вид

en: Ethernet Interface
bg: Етернет интерфейс

en: Wireless Interface
bg: Безжичен интерфейс

en: Modem Interface
bg: Модемен интерфейс

en: Parallel Line Interface
bg: Паралелен интерфейс

en: Infrared Interface
bg: Инфрачервен интерфейс

en: Infiniband Interface
bg: Интерфейс инфинибанд

en: Loopback Interface
bg: Локален интерфейс

en: Unknown Interface
bg: Непознат интерфейс

en: Network Devices Not Found
bg: Не са открити мрежови устройства

en: Unknown
bg: Непознат

en: Active
bg: Активно

en: Inactive
bg: Неактивно

en: Loopback
bg: Локален

en: Enabled
bg: Включено

en: Disabled
bg: Изключено

note: The info output in a text format (to copy on clipboard)
en: Network device:	%s
bg: Мрежово устройство:	%s

en: Hardware address:	%s
bg: Хардуерен адрес:	%s

en: Multicast:	%s
bg: Адрес за разпръскване:	%s

en: Link speed:	%s
bg: Скорост на връзката:	%s

en: State:	%s
bg: Състояние:	%s

en: Transmitted packets:	%s
bg: Изпратени пакети:	%s

en: Transmission errors:	%s
bg: Грешки при изпращане:	%s

en: Received packets:	%s
bg: Получени пакети:	%s

en: Reception errors:	%s
bg: Грешки при получаване:	%s

en: Collisions:	%s
bg: Колизии:	%s

en: not available
bg: не е налично

en: Looking up %s
bg: Търсене на „%s“

en: Name
bg: Име

note: Time To Live of a hostname in a name server
en: TTL
bg: Време за живот

en: Address Type
bg: Вид на адреса

en: Record Type
bg: Вид на записа

en: Address
bg: Адрес

note: The lookup output in text format: Source of query (hostname/ip address), Time To Live (TTL), Address Type, Record Type (A, PTR, HINFO, NS, TXT, etc.), Resolution (results of the query) It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Source	TTL	Address Type	Record Type1	Resolution
bg: Източник	Време за живот	Вид адрес	Вид запис 1	Резултат

en: Load information for a network device
bg: Зареждане на данни за мрежово устройство

en: DEVICE
bg: УСТРОЙСТВО

en: Send a ping to a network address
bg: Проверка активността на мрежови адрес

en: HOST
bg: ХОСТ

en: Get netstat information.  Valid options are: route, active, multicast.
bg: Вид данни за получаване. Възможните стойности са: „route“, „active“, „multicast“.

en: COMMAND
bg: КОМАНДА

en: Trace a route to a network address
bg: Проследяване на пътя до мрежови адрес

en: Port scan a network address
bg: Прослушване портовете на мрежови адрес

en: Look up a network address
bg: Търсене на мрежови адрес

en: Finger command to run
bg: Команда за откриване на потребител

en: USER
bg: ПОТРЕБИТЕЛ

en: Perform a whois lookup for a network domain
bg: Изпълняване на заявка „whois“ за откриване на данни за домейна

en: DOMAIN
bg: ДОМЕЙН

en: The file %s doesn’t exist, please check if gnome-nettool is correctly installed
bg: Файлът „%s“ не съществува. Проверете дали „gnome-nettool“ е инсталиран правилно.

en: Protocol
bg: Протокол

en: IP Address
bg: Адрес на IP

en: Netmask / Prefix
bg: Мрежова маска/префикс

en: Broadcast
bg: Адрес за оповестяване

en: Scope
bg: Обхват

en: Default Information
bg: Стандартна информация

en: Internet Address
bg: Интернет адрес

en: Canonical Name
bg: Канонично име

en: CPU / OS Type
bg: Вид процесор/ОС

note: Translators: Mailbox Exchange refers to a DNS record. It defines the priority of mail servers to contact to deliver an email. It has nothing to do with e-mail clients. See https://tools.ietf.org/html/rfc5321#section-3.6.2
en: Mailbox Exchange
bg: Запис „MX“

en: Mailbox Information
bg: Информация за пощенска кутия

note: When asking for NS record in DNS context
en: Name Server
bg: Запис „NS“

en: Host name for Address
bg: Хост за адрес

note: When asking for SOA record in DNS context. It defines which server is the primary nameserver for a domain
en: Start of Authority
bg: Запис „SOA“

en: Text Information
bg: Запис „TXT“

en: Well Known Services
bg: Известни услуги

en: Any / All Information
bg: Всякаква информация

en: Getting routing table
bg: Получаване на таблицата с пътищата

en: Getting active Internet connections
bg: Откриване на активните връзки към Интернет

en: Getting group memberships
bg: Получаване списъка с членове на групи

en: IP Source
bg: Източник по IP

en: Port/Service
bg: Порт/услуга

en: State
bg: Състояние

en: Destination/Prefix
bg: Дестинация/префикс

en: Destination
bg: Дестинация

en: Gateway
bg: Шлюз

en: Netmask
bg: Мрежова маска

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Member
bg: Член

en: Group
bg: Група

note: The netstat "Display active network services" output in text format. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Protocol	IP Source	Port/Service	State
bg: Протокол	Източник по IP	Порт/Услуга	Състояние

note: The netstat "Display routing" output in text format. This seems as a route table. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Destination	Gateway	Netmask	Interface
bg: Назначение	Шлюз	Мрежова маска	Интерфейс

note: The netstat "Multicast information" output in text format. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Interface	Member	Group
bg: Интерфейс	Член	Група

en: A network address was not specified
bg: Не беше указан мрежови адрес

en: Please enter a valid network address and try again.
bg: Въведете валиден мрежови адрес и опитайте отново.

en: The address “%s” cannot be found
bg: Адресът „%s“ не може да бъде намерен.

en: A domain address was not specified
bg: Не бе указан домейн адрес.

en: Please enter a valid domain address and try again.
bg: Въведете валиден домейн адрес и опитайте отново.

note: “%s” is the task name to run (e.g. Traceroute, Port Scan, Finger, etc.)
en: An error occurred when try to run “%s”
bg: Грешка при изпълнението на „%s“

en: Information not available
bg: Данните не са налични.

en: Stop
bg: Стоп

en: Run
bg: Старт

note: Created up here so we can get the geometry info.
en: Time (ms):
bg: Време [ms]:

en: Seq. No.:
bg: Пор. №:

en: Sending ping requests to %s
bg: Изпращане на запитвания до „%s“

en: Bytes
bg: Байтове

en: Source
bg: Източник

en: Seq
bg: Поредност

en: Time
bg: Време

en: Units
bg: Единици

note: The ping output in text format: Bytes received, Address Source, Number of Sequence, Round Trip Time (Time), Units of Time. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Bytes	Source	Seq	Time	Units
bg: Байтове	Източник	Поредност	Време	Единици

note: The ping output in a text format (to copy on clipboard)
en: Time minimum:	%s ms
bg: Най-малко време:	%s ms

en: Time average:	%s ms
bg: Средно време:	%s ms

en: Time maximum:	%s ms
bg: Най-голямо време:	%s ms

en: Packets transmitted:	%s
bg: Изпратени пакети:	%s

en: Packets received:	%s
bg: Получени пакети:	%s

en: Successful packets:	%s
bg: Успешни пакети:	%s

en: Scanning %s for open ports
bg: Сканиране на „%s“ за отворени портове

en: Port
bg: Порт

en: Service
bg: Услуга

note: The portscan output in text format: Port, State, Service. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Port	State	Service
bg: Порт	Състояние	Услуга

en: Tracing route to %s
bg: Проследяване на „%s“

en: Hop
bg: Скок

en: Hostname
bg: Име на хоста

en: IP
bg: Адрес на IP

note: The traceroute output in text format: Hop count, Hostname, IP, Round Trip Time 1 (Time1) It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Hop	Hostname	IP	Time 1
bg: Скок	Име на хост	Адрес на IP	Време 1

en: In order to use this feature of the program, %s must be installed in your system
bg: За да можете да използвате тази възможност на програмата, трябва да сте инсталирали „%s“ на вашия компютър

en: Getting the whois information of %s
bg: Получаване на данните за домейна „%s“
