gnome-nettool - en to ca translation catalogue (209 entries)

note: Dear translator: This is the name of the application
en: Network Tools
ca: Eines de xarxa

en: Perform advanced networking analysis
ca: Realitzeu anàlisis de xarxa avançats

en: Network Tools is a utility to perform advanced networking analysis operations. It features a range of networking tools that are typically done on the command line, but allows you to perform them with a graphical interface.
ca: L'Eines de xarxa és una utilitat per a realitzar operacions d'anàlisi de xarxes avançats. Incorpora tot un seguit d'eines de xarxa que normalment s'utilitzen des de la línia d'ordres, per a poder-les utilitzar des d'una interfície gràfica.

en: With Network Tools, you can perform the following: ping, netstat, traceroute, port scans, lookup, finger and whois.
ca: Amb l'Eines de xarxa, podeu realitzar: ping (crida a un servidor), netstat (estat de la xarxa), traceroute (seguiment de la ruta per xarxa), escaneig de ports, lookup (comprovació de DNS), finger (informació d'usuari o servidor) i whois (consultes de DNS).

en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

en: Network information tools
ca: Eines d'informació de xarxa

en: View information about your network
ca: Visualitzeu informació sobre la xarxa

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: network;monitor;remote;
ca: xarxa;monitor;remot;

en: Host
ca: Ordinador

en: User
ca: Usuari

en: _Tool
ca: _Eina

en: Beep on ping
ca: Fes un so en fer ping

en: _Edit
ca: _Edita

en: Copy as text _report
ca: Copia com a _informe de text

en: Clear _History
ca: Neteja l'_historial

en: _Help
ca: A_juda

en: _Contents
ca: _Contingut

note: Dear Translator: This is the Window Title
en: Devices — Network Tools
ca: Dispositius — Eines de xarxa

en: _Network device:
ca: Dis_positiu de xarxa:

en: _Configure
ca: _Configura

en: IP Information
ca: Informació IP

en: Hardware address:
ca: Adreça del maquinari:

en: Multicast:
ca: Multidifusió:

en: Link speed:
ca: Velocitat de l'enllaç:

en: State:
ca: Estat:

en: Not Available
ca: No disponible

en: Interface Information
ca: Informació de la interfície

en: Transmitted bytes:
ca: Bytes transmesos:

en: Received bytes:
ca: Bytes rebuts:

en: Transmission errors:
ca: Errors de transmissió:

en: Transmitted packets:
ca: Paquets transmesos:

en: Received packets:
ca: Paquets rebuts:

en: Reception errors:
ca: Errors de recepció:

en: Collisions:
ca: Col·lisions:

en: Interface Statistics
ca: Estadístiques de la interfície

en: Devices
ca: Dispositius

en: Only
ca: Només

en: requests
ca: sol·licituds

en: Unlimited requests
ca: Sol·licituds sense límit

en: Send:
ca: Envia:

en: Enter the network address to ping. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
ca: Introduïu l'adreça de xarxa a on fer ping. Per exemple: www.domini.com o 192.168.2.1

en: Network address
ca: Adreça de xarxa

en: _Network address:
ca: Ad_reça de xarxa:

en: Maximum:
ca: Màxim:

en: Average:
ca: Mitjana:

en: Minimum:
ca: Mínim:

en: Round Trip Time Statistics
ca: Estadístiques del temps d'anada i tornada

en: Packets transmitted:
ca: Paquets transmesos:

en: Successful packets:
ca: Paquets correctes:

en: Packets received:
ca: Paquets rebuts:

en: Transmission Statistics
ca: Estadístiques de la transmissió

en: Details
ca: Detalls

en: Display:
ca: Visualitza:

en: Routing Table Information
ca: Informació de la taula d'encaminament

en: Active Network Services
ca: Serveis de xarxa actius

en: Multicast Information
ca: Informació de multidifusió

en: Netstat
ca: Estat de la xarxa

en: Output for net stat
ca: Sortida del «net stat»

en: Netstat output
ca: Sortida del «netstat»

en: Enter the network address to trace a path to. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
ca: Introduïu l'adreça de xarxa fins on traçar el camí. Per exemple: www.domini.cat o 192.168.2.1

en: Trace
ca: Traça

en: Output for traceroute
ca: Sortida del «traceroute»

en: Traceroute output
ca: Sortida del «traceroute»

en: Enter the network address to trace a route to. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
ca: Introduïu l'adreça de xarxa fins on traçar la ruta. Per exemple: www.domini.com o 192.168.2.1

en: Traceroute
ca: Traça una ruta

en: Enter the network address to scan for open ports. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
ca: Introduïu l'adreça de xarxa on escanejar els ports oberts. Per exemple: www.domini.com o 192.168.2.1

en: Scan
ca: Escaneja

en: Output for port scan
ca: Sortida de l'escaneig de ports

en: Port scan output
ca: Sortida de l'escaneig de ports

en: Port Scan
ca: Escaneig de ports

en: _Information type:
ca: T_ipus d'informació:

en: Enter the domain to lookup. For example: domain.com or ftp.domain.com.
ca: Introduïu el domini a cercar. Per exemple: domini.com o ftp.domini.cat.

en: Lookup
ca: Cerca

en: Output for lookup
ca: Sortida del «lookup»

en: Lookup output
ca: Sortida del «lookup»

en: Enter the network address to finger that user. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
ca: Introduïu l'adreça de xarxa on fer un finger a l'usuari. Per exemple: www.domini.com o 192.168.2.1

en: Enter the user to finger
ca: Introduïu l'usuari al qual fer un finger

en: User name
ca: Nom d'usuari

en: _Username:
ca: Nom d'_usuari:

en: Output for finger
ca: Sortida del «finger»

en: Finger output
ca: Sortida del «finger»

en: _Domain address:
ca: A_dreça del domini:

en: Enter a domain address to lookup its whois information. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
ca: Introduïu un nom de domini per a cercar-ne la informació whois. Per exemple: www.domini.com o 192.168.2.1

en: Domain address
ca: Adreça del domini

en: Output for whois
ca: Sortida del «whois»

en: Whois output
ca: Sortida del «whois»

en: Historically used hostnames
ca: Historial dels noms d'ordinador utilitzats

en: A list of hostnames previously used
ca: Una llista de noms d'ordinador utilitzats anteriorment

en: Historically used usernames
ca: Historial dels noms d'usuari utilitzats

en: A list of usernames previously used
ca: Una llista de noms d'usuari utilitzats anteriorment

en: Historically used domains
ca: Historial dels dominis utilitzats

en: A list of domains previously used
ca: Una llista de dominis utilitzats anteriorment

en: Graphical user interface for common network utilities
ca: Interfície gràfica d'usuari per a utilitats de xarxa habituals

en: Idle
ca: Inactiu

note: Dear Translator: This is the Window Title. 'Network Tools' is the * name of the application
en: %s — Network Tools
ca: %s - Eines de xarxa

en: Unable to open help file
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer d'ajuda

en: Getting information of %s on “%s”
ca: S'està obtenint informació de l'usuari %s de «%s»

en: Getting information of all users on “%s”
ca: S'està obtenint informació de tots els usuaris de «%s»

note: Interface Name                 Interface Type           icon          Device prefix  Pixbuf
en: Other type
ca: Altres tipus

en: Ethernet Interface
ca: Interfície ethernet

en: Wireless Interface
ca: Interfície sense fil

en: Modem Interface
ca: Interfície del mòdem

en: Parallel Line Interface
ca: Interfície de línia paral·lela

en: Infrared Interface
ca: Interfície d'infraroigs

en: Infiniband Interface
ca: Interfície Infiniband

en: Loopback Interface
ca: Interfície loopback

en: Unknown Interface
ca: Interfície desconeguda

en: Network Devices Not Found
ca: No s'ha trobat cap dispositiu de xarxa

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Active
ca: Activa

en: Inactive
ca: Inactiva

en: Enabled
ca: Habilitada

en: Disabled
ca: Inhabilitada

note: The info output in a text format (to copy on clipboard)
en: Network device:	%s
ca: Dispositiu de xarxa:	%s

en: Hardware address:	%s
ca: Adreça del maquinari:	%s

en: Multicast:	%s
ca: Multidifusió:	%s

en: Link speed:	%s
ca: Velocitat de l'enllaç:	%s

en: State:	%s
ca: Estat:	%s

en: Transmitted packets:	%s
ca: Paquets transmesos:	%s

en: Transmission errors:	%s
ca: Errors de transmissió:	%s

en: Received packets:	%s
ca: Paquets rebuts:	%s

en: Reception errors:	%s
ca: Errors de recepció:	%s

en: Collisions:	%s
ca: Col·lisions:	%s

en: not available
ca: no disponible

en: Looking up %s
ca: S'està cercant %s

en: Name
ca: Nom

note: Time To Live of a hostname in a name server
en: TTL
ca: Temps de vida

en: Address Type
ca: Tipus d'adreça

en: Record Type
ca: Tipus de registre

en: Address
ca: Adreça

note: The lookup output in text format: Source of query (hostname/ip address), Time To Live (TTL), Address Type, Record Type (A, PTR, HINFO, NS, TXT, etc.), Resolution (results of the query) It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Source	TTL	Address Type	Record Type1	Resolution
ca: Origen	Temps de vida	Tipus d'adreça	Tipus de registre	Resultat

en: Load information for a network device
ca: Carrega informació per a un dispositiu de xarxa

en: DEVICE
ca: Dispositiu

en: Send a ping to a network address
ca: Envia un ping a una adreça de xarxa

en: HOST
ca: Ordinador

en: Get netstat information.  Valid options are: route, active, multicast.
ca: Obtén la informació d'estat de xarxa. Les opcions vàlides són: ruta, actiu, multicast.

en: COMMAND
ca: Ordre

en: Trace a route to a network address
ca: Segueix una ruta fins a una adreça de xarxa

en: Port scan a network address
ca: Escaneja els ports d'una adreça de xarxa

en: Look up a network address
ca: Fes una cerca d'una adreça de xarxa

en: Finger command to run
ca: Ordre finger a executar

en: USER
ca: Usuari

en: Perform a whois lookup for a network domain
ca: Realitza una cerca whois per a un domini de xarxa

en: DOMAIN
ca: Domini

en: The file %s doesn’t exist, please check if gnome-nettool is correctly installed
ca: El fitxer %s no existeix. Comproveu que el gnome-nettool estigui instal·lat correctament

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: Netmask / Prefix
ca: Màscara de xarxa/prefix

en: Broadcast
ca: Difusió

en: Scope
ca: Abast

en: Default Information
ca: Informació predeterminada

en: Internet Address
ca: Adreça d'Internet

en: Canonical Name
ca: Nom canònic

en: CPU / OS Type
ca: CPU / Tipus de SO

note: Translators: Mailbox Exchange refers to a DNS record. It defines the priority of mail servers to contact to deliver an email. It has nothing to do with e-mail clients. See https://tools.ietf.org/html/rfc5321#section-3.6.2
en: Mailbox Exchange
ca: Bústia Exchange

en: Mailbox Information
ca: Informació de la bústia

note: When asking for NS record in DNS context
en: Name Server
ca: Nom del servidor

en: Host name for Address
ca: Nom de l'ordinador de l'adreça

note: When asking for SOA record in DNS context. It defines which server is the primary nameserver for a domain
en: Start of Authority
ca: Inici d'autoritat

en: Text Information
ca: Informació de text

en: Well Known Services
ca: Servei ben conegut

en: Any / All Information
ca: Cap / tota informació

en: Getting routing table
ca: S'està obtenint la taula de rutes

en: Getting active Internet connections
ca: S'estan obtenint les connexions d'Internet actives

en: Getting group memberships
ca: S'estan obtenint les pertinences de grups

en: IP Source
ca: IP d'origen

en: Port/Service
ca: Port/servei

en: State
ca: Estat

en: Destination/Prefix
ca: Destí/prefix

en: Destination
ca: Destí

en: Gateway
ca: Passarel·la

en: Netmask
ca: Màscara de xarxa

en: Interface
ca: Interfície

en: Member
ca: Membre

en: Group
ca: Grup

note: The netstat "Display active network services" output in text format. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Protocol	IP Source	Port/Service	State
ca: Protocol	IP d'origen	Port/servei	Estat

note: The netstat "Display routing" output in text format. This seems as a route table. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Destination	Gateway	Netmask	Interface
ca: Destí	Passarel·la	Màscara de xarxa	Interfície

note: The netstat "Multicast information" output in text format. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Interface	Member	Group
ca: Interfície	Membre	Grup

en: A network address was not specified
ca: No s'ha especificat cap adreça de xarxa

en: Please enter a valid network address and try again.
ca: Introduïu una adreça de xarxa vàlida i torneu-ho a provar.

en: The address “%s” cannot be found
ca: No s'ha trobat l'adreça «%s»

en: A domain address was not specified
ca: No s'ha especificat cap adreça de domini

en: Please enter a valid domain address and try again.
ca: Introduïu una adreça de domini vàlida i torneu-ho a provar.

note: “%s” is the task name to run (e.g. Traceroute, Port Scan, Finger, etc.)
en: An error occurred when try to run “%s”
ca: S'ha produït un error en intentar executar «%s»

en: Information not available
ca: Informació no disponible

en: Stop
ca: Atura

en: Run
ca: Executa

note: Created up here so we can get the geometry info.
en: Time (ms):
ca: Temps (ms):

en: Seq. No.:
ca: Núm. seq.:

en: Sending ping requests to %s
ca: S'estan enviant sol·licituds de ping a %s

en: Source
ca: Origen

en: Seq
ca: Seqüència

en: Time
ca: Temps

en: Units
ca: Unitats

note: The ping output in text format: Bytes received, Address Source, Number of Sequence, Round Trip Time (Time), Units of Time. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Bytes	Source	Seq	Time	Units
ca: Bytes	Origen	Seqüència	Temps	Unitats

note: The ping output in a text format (to copy on clipboard)
en: Time minimum:	%s ms
ca: Temps mínim:	%s ms

en: Time average:	%s ms
ca: Temps mitjà:	%s ms

en: Time maximum:	%s ms
ca: Temps màxim:	%s ms

en: Packets transmitted:	%s
ca: Paquets transmesos:	%s

en: Packets received:	%s
ca: Paquets rebuts:	%s

en: Successful packets:	%s
ca: Paquets correctes:	%s

en: Scanning %s for open ports
ca: S'estan escanejant els ports oberts de %s

en: Service
ca: Servei

note: The portscan output in text format: Port, State, Service. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Port	State	Service
ca: Port	Estat	Servei

en: Tracing route to %s
ca: S'està traçant la ruta a %s

en: Hop
ca: Salt

en: Hostname
ca: Nom d'ordinador

note: The traceroute output in text format: Hop count, Hostname, IP, Round Trip Time 1 (Time1) It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Hop	Hostname	IP	Time 1
ca: Salt	Ordinador	IP	Temps 1

en: In order to use this feature of the program, %s must be installed in your system
ca: Per a poder fer servir aquesta característica del programa, heu de tenir instal·lat %s al sistema

en: Getting the whois information of %s
ca: S'està obtenint la informació whois de %s
