gnome-nettool master - en to ckb translation catalogue (69 entries)

note: Translators: %s is the name of the copyright holder
en: Copyright © 2003-2008 %s
ckb: مافی لبەرگرتنەوە © ٢٠٠٣-٢٠٠٨ %s

note: Dear translator: This is the name of the application
en: Network Tools
ckb: ئامرازەکانی ڕایەڵە

en: Unable to open help file
ckb: نەتوانرا پەڕگەی یارمەتی بکرێتەوە

en: View information about your network
ckb: زانیاری دەربارەی ڕایەڵەکەت پیشان بدە

en: network;monitor;remote;
ckb: ‫network;monitor;remote;

en: Host
ckb: خانەخوێ

en: User
ckb: بەکارهێنەر

en: _Tool
ckb: _ئامراز

en: Beep on ping
ckb: دەنگ دەربکە لاکتی پینگ

en: _Edit
ckb: _دەستکاریکردن

en: Clear _History
ckb: _پاککردنەوەی تۆمار

en: _Help
ckb: _یارمەتی

en: _Contents
ckb: _ناوەڕۆک

en: State:
ckb: دۆخ:

en: Not Available
ckb: بەردەست نیە

en: Devices
ckb: ئامێرەکان

en: Only
ckb: تەنها

en: requests
ckb: داواکارییەکان

en: Unlimited requests
ckb: داواکری بێسنوور

en: Send:
ckb: ناردن:

en: Network address
ckb: ناونیشانی ڕایەڵە

en: _Network address:
ckb: _ناونیشانی ڕایەڵە:

en: Ping
ckb: پینگ

en: ms
ckb: ملچ

en: Maximum:
ckb: بەرزترین:

en: Average:
ckb: ڕێژەی گشتی:

en: Minimum:
ckb: نزمترین:

en: 0
ckb: ٠0

en: Successful packets:
ckb: پاکەتی سەرکەوتوو

en: Packets received:
ckb: پاکەت بەدەستهات

en: Transmission Statistics
ckb: ئاماری گواستنەوەکان

en: Details
ckb: وردەکارییەکان

en: Display:
ckb: پیشاندان:

en: Scan
ckb: پشکنین

en: Unknown
ckb: نەناسراو

en: Active
ckb: چالاك

en: Inactive
ckb: ناچالاک

en: Loopback
ckb: گەڕاندنەوە

en: Enabled
ckb: چالاككراو

en: Disabled
ckb: ناچالاککراوە

en: Received packets:	%s
ckb: پاکەت بەدەستهات:	%s
    ‬

en: not available
ckb: بەردەست نیە

en: Looking up %s
ckb: گەڕان بۆ %s

en: Name
ckb: ناو

en: Address
ckb: ناونیشان

en: COMMAND
ckb: فرمان

en: Protocol
ckb: پرۆتۆکۆڵ

en: IP Address
ckb: ناونیشانی پرۆتۆکۆڵی ئینتەرنێت

en: Scope
ckb: مەبەست

en: State
ckb: شەممە

en: Destination
ckb: ڕێڕەو

en: Gateway
ckb: دەرەڕێ

en: Netmask
ckb: دەمامکی تۆڕ

en: Interface
ckb: ڕووکار

en: Member
ckb: ئەندام

en: Group
ckb: گرووپ

en: Stop
ckb: وەستاندن

en: Run
ckb: جێبەجێکردن

note: Created up here so we can get the geometry info.
en: Time (ms):
ckb: کات (ملچ):

en: Bytes
ckb: بایت

en: Source
ckb: سەرچاوە

en: Seq
ckb: زنج

en: Time
ckb: کات

en: Units
ckb: یەکە

en: Packets received:	%s
ckb: پاکەت بەدەستهات:	%s
    ‬

en: Port
ckb: پۆرت

en: Service
ckb: خزمەتگوزاری

en: Hostname
ckb: ناوی خانەخوێ

en: IP
ckb: ئای پی
