gnome-nettool - en to gd translation catalogue (205 entries)

note: Dear translator: This is the name of the application
en: Network Tools
gd: Innealan lìonraidh

en: Perform advanced networking analysis
gd: Dèan anailis adhartach air an lìonra

en: Network Tools is a utility to perform advanced networking analysis operations. It features a range of networking tools that are typically done on the command line, but allows you to perform them with a graphical interface.
gd: ’S e goireas a th’ anns na h-innealan lìonraidh gus anailis adhartach a dhèanamh air an lìonra. Tha iomadh inneal lìonraidh ’na bhroinn a chleachdar air an loidhne-àithne mar a trice, ach leigidh e leat cuideachd an cleachdadh le eadar-aghaidh ghrafaigeach.

en: With Network Tools, you can perform the following: ping, netstat, traceroute, port scans, lookup, finger and whois.
gd: Seo na nì thu leis na h-innealan lìonraidh: ping, netstat, traceroute, sganadh puirt, lookup, finger agus whois.

en: The GNOME Project
gd: Pròiseact GNOME

en: Network information tools
gd: Innealan fiosrachadh lìonraidh

en: View information about your network
gd: Seall am fiosrachadh mun lìonra agad

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: network;monitor;remote;
gd: lìonra;monatair;cèin;

en: Host
gd: Òstair

en: User
gd: Cleachdaiche

en: _Tool
gd: _Inneal

en: Beep on ping
gd: Dèan bìogail an cois ping

en: _Edit
gd: _Deasaich

en: Copy as text _report
gd: Dèan lethbhreac dheth ma_r aithris teacsa

en: Clear _History
gd: Falam_haich an eachdraidh

en: _Help
gd: Cob_hair

en: _Contents
gd: _Susbaint

note: Dear Translator: This is the Window Title
en: Devices — Network Tools
gd: Uidheaman – Innealan lìonraidh

en: _Network device:
gd: Uidheam an _lìonraidh:

en: _Configure
gd: Rèiti_ch

en: IP Information
gd: Fiosrachadh IP

en: Hardware address:
gd: Seòladh a’ bhathair-chruaidh:

en: Link speed:
gd: Astar a’ cheangail:

en: State:
gd: Staid:

en: Not Available
gd: Chan eil seo ri fhaighinn

en: Interface Information
gd: Fiosrachadh mun eadar-aghaidh

en: Transmitted bytes:
gd: Bytes a chaidh a chur:

en: Received bytes:
gd: Bytes a fhuaradh:

en: Transmission errors:
gd: Mearachdan tar-chuir:

en: Transmitted packets:
gd: Pacaidean a chaidh a chur:

en: Received packets:
gd: Pacaidean a fhuaradh:

en: Reception errors:
gd: Mearachdan glacaidh:

en: Collisions:
gd: Co-bhualaidhean:

en: Interface Statistics
gd: Stats na h-eadar-aghaidh

en: Devices
gd: Uidheaman

en: Only
gd: A-mhàin

en: requests
gd: iarrtasan

en: Unlimited requests
gd: Iarrtasan gun chrìoch

en: Send:
gd: Cuir:

en: Enter the network address to ping. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
gd: Cuir a-steach an seòladh lìonraidh a chuirear am ping thuige. Mar eisimpleir: www.arainn.com no 192.168.2.1

en: Network address
gd: An seòladh lìonraidh

en: _Network address:
gd: A_n seòladh lìonraidh:

en: Maximum:
gd: As motha:

en: Average:
gd: Cuibheas:

en: Minimum:
gd: As lugha:

en: Round Trip Time Statistics
gd: Stats àm a’ chuairt-turais

en: Packets transmitted:
gd: Pacaidean a chaidh a chur:

en: Successful packets:
gd: Pacaidean soirbheachail:

en: Packets received:
gd: Pacaidean a fhuaradh:

en: Transmission Statistics
gd: Stats an tar-chuir

en: Details
gd: Mion-fhiosrachadh

en: Display:
gd: Taisbeanadh:

en: Routing Table Information
gd: Fiosrachadh a’ chlàir rùtachaidh

en: Active Network Services
gd: Seirbhisean gnìomhach an lìonraidh

en: Multicast Information
gd: Fiosrachadh multicast

en: Output for net stat
gd: An t-às-chur airson Netstat

en: Netstat output
gd: An t-às-chur Netstat

en: Enter the network address to trace a path to. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
gd: Cuir a-steach seòladh an lìonraidh a thèid slighe a lorgadh thuige. Mar eisimpleir: www.arainn.com no 192.168.2.1

en: Trace
gd: Lorgaich

en: Output for traceroute
gd: An t-às-chur airson an traceroute

en: Traceroute output
gd: Às-chur an traceroute

en: Enter the network address to trace a route to. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
gd: Cuir a-steach seòladh an lìonraidh a thèid route a lorgadh thuige. Mar eisimpleir: www.arainn.com no 192.168.2.1

en: Enter the network address to scan for open ports. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
gd: Cuir a-steach seòladh an lìonraidh a thèid puirt fhosgailte a sganadh ann. Mar eisimpleir: www.arainn.com no 192.168.2.1

en: Scan
gd: Sganaich

en: Output for port scan
gd: An t-às-chur airson sganadh nam port

en: Port scan output
gd: Às-chur sganadh nam port

en: Port Scan
gd: Sganadh phort

en: _Information type:
gd: Seòrsa an _fhiosrachaidh:

en: Enter the domain to lookup. For example: domain.com or ftp.domain.com.
gd: Cuir a-steach an àrainn airson an lookup. Mar eisimpleir: arainn.com no ftp.arainn.com

en: Output for lookup
gd: An t-às-chur airson an lookup

en: Lookup output
gd: Às-chur an lookup

en: Enter the network address to finger that user. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
gd: Cuir a-steach seòladh an lìonraidh gus an cleachdaiche ud finger-igeadh. Mar eisimpleir: www.domain.com no 192.168.2.1

en: Enter the user to finger
gd: Cuir a-steach an cleachdaiche a thèid finger-igeadh

en: User name
gd: Ainm-cleachdaiche

en: _Username:
gd: _Ainm-cleachdaiche:

en: Finger
gd: Finger-igeadh

en: Output for finger
gd: An t-às-chur airson a’ finger-igeadh

en: Finger output
gd: Às-chur a’ finger-igeadh

en: _Domain address:
gd: Seòladh na h-_àrainne:

en: Enter a domain address to lookup its whois information. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
gd: Cuir a-steach seòladh na h-àrainne a thèid am fiosrachadh whois aige a lorg. Mar eisimpleir: www.arainn.com no 192.168.2.1

en: Domain address
gd: Seòladh na h-àrainne

en: Output for whois
gd: An t-às-chur airson a’ whois

en: Whois output
gd: Às-chur a’ whois

en: Historically used hostnames
gd: Ainmean òstairean a chleachdadh roimhe

en: A list of hostnames previously used
gd: Liosta ainmean òstairean a chleachdadh roimhe

en: Historically used usernames
gd: Ainmean-chleachdaichean a chleachdadh roimhe

en: A list of usernames previously used
gd: Liosta ainmean-chleachdaichean a chleachdadh roimhe

en: Historically used domains
gd: Àrainnean a chleachdadh roimhe

en: A list of domains previously used
gd: Liosta àrainnean a chleachdadh roimhe

note: Translators: %s is the name of the copyright holder
en: Copyright © 2003-2008 %s
gd: Còir-lethbhreac © 2003-2008 %s

en: Graphical user interface for common network utilities
gd: Eadar-aghaidh ghrafaigeach a’ chleachdaiche airson goireasan lìonraidh coitcheann

en: Idle
gd: ’Na thàmh

note: Dear Translator: This is the Window Title. 'Network Tools' is the * name of the application
en: %s — Network Tools
gd: %s – Innealan lìonraidh

en: Unable to open help file
gd: Chan urrainn dhuinn faidhle na cobharach fhosgladh

en: Getting information of %s on “%s”
gd: A’ faighinn fiosrachadh mu dhèidhinn %s air “%s”

en: Getting information of all users on “%s”
gd: A’ faighinn fiosrachadh mun a h-uile cleachdaiche air “%s”

note: Interface Name                 Interface Type           icon          Device prefix  Pixbuf
en: Other type
gd: Seòrsa eile

en: Ethernet Interface
gd: Eadar-aghaidh Ethernet

en: Wireless Interface
gd: Eadar-aghaidh uèirleas

en: Modem Interface
gd: Eadar-aghaidh a’ mhòdaim

en: Parallel Line Interface
gd: Eadar-aghaidh Parallel Line

en: Infrared Interface
gd: Eadar-aghaidh fo-dhearg

en: Infiniband Interface
gd: Eadar-aghaidh Infiniband

en: Loopback Interface
gd: Eadar-aghaidh Loopback

en: Unknown Interface
gd: Eadar-aghaidh nach aithne dhuinn

en: Network Devices Not Found
gd: Cha deach uidheaman lìonraidh a lorg

en: Unknown
gd: Chan eil fhios

en: Active
gd: Gnìomhach

en: Inactive
gd: Neo-ghnìomhach

en: Enabled
gd: An comas

en: Disabled
gd: À comas

note: The info output in a text format (to copy on clipboard)
en: Network device:	%s
gd: Uidheam an lìonraidh:	%s

en: Hardware address:	%s
gd: Seòladh a’ bhathair-chruaidh:	%s

en: Link speed:	%s
gd: Astar a’ cheangail:	%s

en: State:	%s
gd: Staid:	%s

en: Transmitted packets:	%s
gd: Pacaidean a chaidh a chur:	%s

en: Transmission errors:	%s
gd: Mearachdan tar-chuir:	%s

en: Received packets:	%s
gd: Pacaidean a fhuaradh:	%s

en: Reception errors:	%s
gd: Mearachdan glacaidh:	%s

en: Collisions:	%s
gd: Co-bhualaidhean:	%s

en: not available
gd: chan eil seo ri fhaighinn

en: Looking up %s
gd: A’ lorg %s

en: Name
gd: Ainm

en: Address Type
gd: Seòrsa an t-seòlaidh

en: Record Type
gd: Seòrsa an reacoird

en: Address
gd: Seòladh

note: The lookup output in text format: Source of query (hostname/ip address), Time To Live (TTL), Address Type, Record Type (A, PTR, HINFO, NS, TXT, etc.), Resolution (results of the query) It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Source	TTL	Address Type	Record Type1	Resolution
gd: Bun-tùs	TTL	Seòrsa an t-seòlaidh	Seòrsa a’ chlàir1	Dùmhlachd-bhreacaidh

en: Load information for a network device
gd: Luchdaich am fiosrachadh airson uidheaman an lìonraidh

en: DEVICE
gd: UIDHEAM

en: Send a ping to a network address
gd: Cuir ping gu seòladh lìonraidh

en: HOST
gd: ÒSTAIR

en: Get netstat information.  Valid options are: route, active, multicast.
gd: Faigh fiosrachadh netstat. Seo dhut na roghainnean dligheach: route, active, multicast.

en: COMMAND
gd: ÀITHNE

en: Trace a route to a network address
gd: Lorgaich route gu seòladh lìonraidh

en: Port scan a network address
gd: Dèan sganadh phort air seòladh lìonraidh

en: Look up a network address
gd: Lorg seòladh lìonraidh

en: Finger command to run
gd: An àithne finger-igeadh a thèid a ruith

en: USER
gd: CLEACHDAICHE

en: Perform a whois lookup for a network domain
gd: Dèan whois lookup airson àrainn lìonraidh

en: DOMAIN
gd: ÀRAINN

en: The file %s doesn’t exist, please check if gnome-nettool is correctly installed
gd: Chan eil am faidhle %s ann, dèan cinnteach gun deach gnome-nettool a stàladh mar bu chòir

en: Protocol
gd: Pròtacal

en: IP Address
gd: Seòladh IP

en: Netmask / Prefix
gd: Masg-lìn / Ro-leasachan

en: Broadcast
gd: Craoladh

en: Scope
gd: Sgòp

en: Default Information
gd: Fiosrachadh bunaiteach

en: Internet Address
gd: Seòladh an eadar-lìn

en: Canonical Name
gd: Ainm Canonical

en: CPU / OS Type
gd: Seòrsa CPU / OS

note: Translators: Mailbox Exchange refers to a DNS record. It defines the priority of mail servers to contact to deliver an email. It has nothing to do with e-mail clients. See https://tools.ietf.org/html/rfc5321#section-3.6.2
en: Mailbox Exchange
gd: Co-mhalairt a’ bhogsa-puist

en: Mailbox Information
gd: Fiosrachadh a’ bhogsa-puist

note: When asking for NS record in DNS context
en: Name Server
gd: Frithealaiche ainmean

en: Host name for Address
gd: Ainm an òstair airson an t-seòlaidh

note: When asking for SOA record in DNS context. It defines which server is the primary nameserver for a domain
en: Start of Authority
gd: Toiseach an ùghdarrais

en: Text Information
gd: Fiosrachadh mun teacsa

en: Well Known Services
gd: Seirbheisean aithnichte

en: Any / All Information
gd: Fiosrachadh sam bith / Na h-uile fiosrachadh

en: Getting routing table
gd: A’ faighinn a’ chlàir rùtachaidh

en: Getting active Internet connections
gd: A’ faighinn nan ceanglaichean gnìomhach ris an eadar-lìn

en: Getting group memberships
gd: A’ faighinn ballrachdan nam buidhnean

en: IP Source
gd: Bun-tùs IP

en: Port/Service
gd: Port/Seirbheis

en: State
gd: Staid

en: Destination/Prefix
gd: Ceann-uidhe/Ro-leasachan

en: Destination
gd: Ceann-uidhe

en: Gateway
gd: Bealach

en: Netmask
gd: Masg-lìn

en: Interface
gd: Eadar-aghaidh

en: Member
gd: Ball

en: Group
gd: Buidheann

note: The netstat "Display active network services" output in text format. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Protocol	IP Source	Port/Service	State
gd: Pròtacal	Bun-tùs IP	Port/Seirbheis	Staid

note: The netstat "Display routing" output in text format. This seems as a route table. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Destination	Gateway	Netmask	Interface
gd: Ceann-uidhe	Eadar-aghaidh	Masg-lìn	Eadar-aghaidh

note: The netstat "Multicast information" output in text format. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Interface	Member	Group
gd: Eadar-aghaidh	Ball	Buidheann

en: A network address was not specified
gd: Cha deach seòladh lìonraidh a shònrachadh

en: Please enter a valid network address and try again.
gd: Cuir a-steach seòladh lìonraidh dligheach agus feuch ris a-rithist.

en: The address “%s” cannot be found
gd: Chan urrainn dhuinn an seòladh “%s” a lorg

en: A domain address was not specified
gd: Cha deach seòladh àrainne a shònrachadh

en: Please enter a valid domain address and try again.
gd: Cuir a-steach seòladh àrainne dligheach agus feuch ris a-rithist.

note: “%s” is the task name to run (e.g. Traceroute, Port Scan, Finger, etc.)
en: An error occurred when try to run “%s”
gd: Thachair mearachd nuair a dh’fheuch sinn ri “%s” a ruith

en: Information not available
gd: Chan eil am fiosrachadh ri làimh

en: Stop
gd: Cuir stad air

en: Run
gd: Ruith

note: Created up here so we can get the geometry info.
en: Time (ms):
gd: Ùine (ms):

en: Seq. No.:
gd: Àir. an t-sreath-leanmhainn:

en: Sending ping requests to %s
gd: A’ cur nan iarrtasan ping gu %s

en: Source
gd: Bun-tùs

en: Seq
gd: Sreath-leanmhainn

en: Time
gd: Ùine

en: Units
gd: Aonadan

note: The ping output in text format: Bytes received, Address Source, Number of Sequence, Round Trip Time (Time), Units of Time. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Bytes	Source	Seq	Time	Units
gd: Baidhtean	Bun-tùs	Sreath-leanmhainn	Ùine	Aonadan

note: The ping output in a text format (to copy on clipboard)
en: Time minimum:	%s ms
gd: An ùine as lugha:	%s ms

en: Time average:	%s ms
gd: Àm cuibheasach:	%s ms

en: Time maximum:	%s ms
gd: Ùine as fhaide:	%s ms

en: Packets transmitted:	%s
gd: Pacaidean a chaidh a chur:	%s

en: Packets received:	%s
gd: Pacaidean a fhuaradh:	%s

en: Successful packets:	%s
gd: Pacaidean soirbheachail:	%s

en: Scanning %s for open ports
gd: A’ sganadh %s airson puirt fhosgailte

en: Service
gd: Seirbheis

note: The portscan output in text format: Port, State, Service. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Port	State	Service
gd: Port	Staid	Seirbheis

en: Tracing route to %s
gd: A’ lorgadh route gu %s

en: Hostname
gd: Ainm-òstair

note: The traceroute output in text format: Hop count, Hostname, IP, Round Trip Time 1 (Time1) It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Hop	Hostname	IP	Time 1
gd: Hop	Ainm-òstair	IP	Ùine1

en: In order to use this feature of the program, %s must be installed in your system
gd: Feumaidh %s a bhith stàlaichte agad mus urrainn dhut an gleus seo aig a’ phrògraim a chleachdadh

en: Getting the whois information of %s
gd: A’ faighinn an fhiosrachaidh whois aig %s
