gnome-nettool - en to ku translation catalogue (166 entries)

en: Graphical user interface for common network utilities
ku: Ji bo amûrên torê yên hevpar yekeya navberê ya bikarhêner ya grafîkî

en: IP Information
ku: Agahiya IP

en: Interface Information
ku: Agahiya Yekeya Navberê

en: Interface Statistics
ku: Îstatîstîkên Yekeya Navberê

en: Round Trip Time Statistics
ku: Îstatîstîka Maweya Gerînê

en: Transmission Statistics
ku: Îstatîstîkên Ragihandinê

en: Active Network Services
ku: Servîsên Toreyê yên Çalak

en: Average:
ku: Nîvekî:

en: Beep on ping
ku: Dema pîngê de bike tûtût

en: Broadcast:
ku: Weşan:

en: Clear _History
ku: Rabirdûyê_Paqij Bike

en: Collisions:
ku: Lihevnekirin:

en: Details
ku: Kîtekît

en: Devices
ku: Cîhaz

note: Dear Translator: This is the Window Title
en: Devices - Network Tools
ku: Cîhaz - Amûrên Torê

en: Display:
ku: Dîmen:

en: Finger
ku: Tilî

en: Hardware address:
ku: Navnîşana Reqdîskê:

en: IP Address:
ku: Navnîşana IP:

en: Link speed:
ku: Leza girêdane:

en: Lookup
ku: Lêgerîn:

en: Maximum:
ku: Herî zêde:

en: Minimum:
ku: Herî kêm:

en: Multicast Information
ku: Agahiya Pirweşanî

en: Multicast:
ku: Pirweşanî:

en: Netmask:
ku: Rûpoşa toreyê:

en: Netstat
ku: Rewşa toreyê

en: Not Available
ku: Ne Amade

en: Only
ku: Bi tenê

en: Packets received:
ku: Pakêta ku hate stendin:

en: Packets transmitted:
ku: Pakêta ku hate şandin:

en: Port Scan
ku: Lêgerîna Portê

en: Received bytes:
ku: Baytên ku hatine stendin:

en: Received packets:
ku: Pakêta ku hate stendin:

en: Reception errors:
ku: Çewtiyên stendinê:

en: Routing Table Information
ku: Agahiya Tabloya Arastekirinê

en: Scan
ku: Lêgerîn

en: Send:
ku: Bişîne:

en: State:
ku: Rewş:

en: Successful packets:
ku: Pakêtên biserketî:

en: Trace
ku: Şop

en: Transmission errors:
ku: Çewtiyên ragihandinê:

en: Transmitted bytes:
ku: Daneyên hate şandin (bayt):

en: Transmitted packets:
ku: Pakêtên ku hate şandin:

en: Unlimited requests
ku: Daxwazên bêdawî

en: User
ku: Bikarhêner

en: _Configure
ku: _Veava bike

en: _Domain address:
ku: Navnîşana _qadê:

en: _Edit
ku: _Sererast Bike

en: _Help
ku: _Alîkarî

en: _Information type:
ku: Cureyê _agahiyê:

en: _Network address:
ku: Navnîşana _toreyê:

en: _Network device:
ku: Cîhaza _toreyê:

en: _Tool
ku: _Amûr

en: _Username:
ku: _Navê bikarhêner:

en: requests
ku: daxwaz

note: Interface Name                 Interface Type           icon          Device prefix  Pixbuf
en: Other type
ku: Cureyê din

en: Ethernet Interface
ku: Yekeya Navberê Ya Înternetê

en: Wireless Interface
ku: Yekeya Navberê Ya Bêqablo

en: Modem Interface
ku: Yekeya Navberê Ya Modemê

en: Parallel Line Interface
ku: Yekeya Navberê Ya Xeta Paralel

en: Infrared Interface
ku: Yekeya Navberê ya Enfarûj

en: Loopback Interface
ku: Yekeya Navberê ya Loopback

en: Unknown Interface
ku: Yekeya Navberê ya Nenas

en: Network Devices Not Found
ku: Cîhazên Toreyê Nehate Dîtin

en: Unknown
ku: Nenas

en: Active
ku: Çalak

en: Inactive
ku: Neçalak

en: Enabled
ku: Çalak

en: Disabled
ku: Neçalak

note: The info output in a text format (to copy on clipboard)
en: Network device:	%s
ku: Cîhaza torê: %s

en: Hardware address:	%s
ku: Navnîşana reqdîskê: %s

en: IP address:	%s
ku: Navnîşana IPê::	%s

en: Netmask:	%s
ku: Rûpoşa Toreyê:	%s

en: Broadcast:	%s
ku: Weşan:	%s

en: Multicast:	%s
ku: Pirweşanî:	%s

en: Link speed:	%s
ku: Leza girêdanê:	%s

en: State:	%s
ku: Rewş:	%s

en: Transmitted packets:	%s
ku: Pakêtên ku hatine şandin:	%s

en: Transmission errors:	%s
ku: Çewtiyên ragihandinê:	%s

en: Received packets:	%s
ku: Pakêtên ku hatine wergirtin:	%s

en: Reception errors:	%s
ku: Çewtiyên wergirtinê:	%s

en: Collisions:	%s
ku: Lihevnekirin:	%s

en: not available
ku: ne amade

en: Looking up %s
ku: Li %s tê gerandin

en: Name
ku: Nav

en: Address Type
ku: Cureyê Navnîşanê

en: Record Type
ku: Cureyê Tomarê

en: Address
ku: Navnîşan

note: The lookup output in text format: Source of query (hostname/ip address), Time To Live (TTL), Address Type, Record Type (A, PTR, HINFO, NS, TXT, etc.), Resolution (results of the query) It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Source	TTL	Address Type	Record Type1	Resolution
ku: Çavkanî TTL Cureyê Navnîşanê Cureyê Tomarkirinê1 Encam

en: Load information for a network device
ku: Ji bo cîhazê agahiyan bar bike

en: DEVICE
ku: AMÛR

en: Send a ping to a network address
ku: Pîngekê bişîne navnîşana torê re

en: HOST
ku: MAKÎNE

en: COMMAND
ku: FERMAN

en: Trace a route to a network address
ku: Riya ku diçe navnîşana toreyê bişopîne

en: Port scan a network address
ku: Di navnîşana toreyê de li portan bigere

en: Look up a network address
ku: Navnîşana torê ji hev veçirîne

en: Finger command to run
ku: Fermana finger ya wê were xebitandin

en: USER
ku: BIKARHÊNER

en: Perform a whois lookup for a network domain
ku: Ji bo qada toreyê lêgerîne whoisê bike

en: DOMAIN
ku: QAD

en: The file %s doesn't exist, please check if gnome-nettool is correctly installed
ku: Dosye %s tuneye, ji kerema xwe re lê binihêre bê ka pakêta gnome-nettool rast hatiye sazkirin yan na

en: Enter the network address to ping.
    For example: www.domain.com or 192.168.2.1
ku: Navnîşana torê ya wê pîng jê re were şandin binivîse.
    Wekî mînak: www.domain.com an jî 192.168.2.1

en: Enter the network address to trace a route to.
    For example: www.domain.com or 192.168.2.1
ku: Navnîşana torê ya wê riya ku here were şopandin binivîse.
    Wekî mînak: www.domain.com an jî 192.168.2.1

en: Protocol
ku: Protokol

en: IP Address
ku: Navnîşana IP

en: Netmask / Prefix
ku: Rûpoşa Toreyê / Pêşgir

en: Broadcast
ku: Weşan

en: Scope
ku: Qad

en: Enter the network address to scan for open ports.
    For example: www.domain.com or 192.168.2.1
ku: Navnîşana torê ya wê li portên vekirî bigere binivîse.
    Wekî mînak: www.domain.com an jî 192.168.2.1

en: Enter the network address to lookup.
    For example: www.domain.com or 192.168.2.1
ku: Navnîşana torê ya wê were veçirandin binivîse.
    Wekî mînak: www.domain.com an jî 192.168.2.1

en: Enter the user to finger.
ku: Bikarhênerê ku wê were fingerkirin binivîse.

en: Enter the network address to finger that user.
    For example: auth.domain.com or 192.168.2.1
ku: Navnîşana tora ku wê agahiyên bikarhêner werine pirsîn binivîse.
    Wekî mînak: auth.qad.com.ku yan jî 192.168.1

en: Enter a domain address to lookup its whois information.
    For example: www.domain.com or 192.168.2.1
ku: Qada ku wê agahiya whoisê lê were gerîn binivîse.
    Wekî mînak: www.domain.com an jî 192.168.2.1

en: Getting routing table
ku: Tabloya arastekirinê te stendin

en: Getting active Internet connections
ku: Girêdanên înternetê yên çalak têne stendin

en: Getting group memberships
ku: Endamtiyên koman têne stendin

en: IP Source
ku: Çavkaniya IP

en: Port/Service
ku: Port/Servîs

en: State
ku: Rewş

en: Destination/Prefix
ku: Hedef/Pêşgir

en: Destination
ku: Hedef

en: Netmask
ku: Rûpoşa Toreyê

en: Interface
ku: Dirûvê navberê

en: Member
ku: Endam

en: Group
ku: Kom

note: The netstat "Display active network services" output in text format. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Protocol	IP Source	Port/Service	State
ku: Protokol IPa Çavkanî Port/Xizmet Rewş

note: The netstat "Display routing" output in text format. This seems as a route table. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Destination	Gateway	Netmask	Interface
ku: Hedef Alîle Rûpoşa Torê Yekeya Navberê

note: The netstat "Multicast information" output in text format. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Interface	Member	Group
ku: Yekeya Navberê Endam Kom

en: A network address was not specified
ku: Navnîşana toreyê nehate diyarkirin

en: Please enter a valid network address and try again.
ku: Ji kerema xwe re navnîşaneke derbasar binivîse û dîsa biceribîne.

en: The address '%s' cannot be found
ku: Navnîşan '%s' nehate dîtin

en: A domain address was not specified
ku: Navnîşana qadê nehate diyarkirin

en: Please enter a valid domain address and try again.
ku: Ji kerema xwe re navekî qadê yê derbasdar binivîse û dîsa biceribîne

en: Information not available
ku: Agahî tuneye

en: Stop
ku: Raweste

en: Run
ku: Bide xebitandin

note: Created up here so we can get the geometry info.
en: Time (ms):
ku: Dem (ms):

en: Sending ping requests to %s
ku: Daxwaza pîngê ji navnîşana %s re tê şandin

en: Bytes
ku: Bayt

en: Source
ku: Çavkanî

en: Time
ku: Dem

en: Units
ku: Yeke

note: The ping output in text format: Bytes received, Address Source, Number of Sequence, Round Trip Time (Time), Units of Time. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Bytes	Source	Seq	Time	Units
ku: Bayt Çavkanî Seq Dem Yeke

note: The ping output in a text format (to copy on clipboard)
en: Time minimum:	%s ms
ku: Dema herî kêm: %s ms

en: Time maximum:	%s ms
ku: Dema herî zêde: %s ms

en: Packets transmitted:	%s
ku: Pakêtên hatine şandin:	%s

en: Packets received:	%s
ku: Pakêtên hatine stendin:	%s

en: Successful packets:	%s
ku: Pakêtên ku biserketin:	%s

en: Scanning %s for open ports
ku: %s ji bo portên vekirî tê gerîn

en: unknown
ku: nenas

en: Service
ku: Servîs

note: The portscan output in text format: Port, State, Service. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Port	State	Service
ku: Port Rewş Xizmet

en: Tracing route to %s
ku: Riya ku diçe navnîşana %s tê şopandin

en: Hop
ku: Hilfirîn

en: Hostname
ku: Navê Makîneyê

en: Time 1
ku: Dema 1

en: Time 2
ku: Dema 1

note: The traceroute output in text format: Hop count, Hostname, IP, Round Trip Time 1 (Time1), Round Trip Time 2 (Time2), It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Hop	Hostname	IP	Time 1	Time 2
ku: Hilfirîn Navê Makîneyê IP Dem 1 Dem 2

en: In order to use this feature of the program, %s must be installed in your system
ku: Ji bo ku tu karibî vê bernameyê bikar bîne, divê di pergala te de %s hatibe sazkirin

en: Network Information Tools
ku: Amûrên Agahiyan ya Toreyê

en: Network Tools
ku: Amûrên Torê

en: Getting information of %s on "%s"
ku: Ji %s ji navnîşana "%s" agahî têne stendin

en: Getting information of all users on "%s"
ku: Hemû bikarhênerên ku li ser "%s" ye agahiyên wan têne stendin

en: Getting the whois information of %s
ku: Ji bo %s agahiya whoisê tê stendin
