gnome-nettool - en to sr translation catalogue (221 entries)

note: Dear translator: This is the name of the application
en: Network Tools
sr: Мрежни алати

en: Perform advanced networking analysis
sr: Извршите напредну анализу рада мреже

en: Network Tools is a utility to perform advanced networking analysis operations. It features a range of networking tools that are typically done on the command line, but allows you to perform them with a graphical interface.
sr: Мрежни алати су једноставан алат за извршавање напредне анализе рада мреже. Састоје се од низа мрежних алата који се обично користе преко командне линије, али вам омогућавају њихово извршавање преко графичког окружења.

en: With Network Tools, you can perform the following: ping, netstat, traceroute, port scans, lookup, finger and whois.
sr: Са Мрежним алатима, можете извршити следеће наредбе: ping, netstat, traceroute, скенирање портова, lookup, finger и whois.

en: The GNOME Project
sr: Пројекат Гном

en: Network information tools
sr: Алати за информације о мрежи

en: View information about your network
sr: Погледајте податке о вашој мрежи

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: network;monitor;remote;
sr: мрежа;праћење;удаљено;mreža;praćenje;udaljeno;mreza;pracenje;network;monitor;remote;

en: Host
sr: Рачунар

en: User
sr: Корисник

en: _Tool
sr: _Алат

en: Beep on ping
sr: Свирни по пингу

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: Copy as text _report
sr: Умножи као текстуални и_звештај

en: Clear _History
sr: Очисти _историјат

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Contents
sr: _Садржај

note: Dear Translator: This is the Window Title
en: Devices — Network Tools
sr: Уређаји — Мрежни алати

en: _Network device:
sr: _Мрежни уређај:

en: _Configure
sr: _Подеси

en: IP Information
sr: ИП подаци

en: Hardware address:
sr: Хардверска адреса:

en: Multicast:
sr: Вишеструко емитовање:

en: MTU:
sr: МТУ:

en: Link speed:
sr: Брзина везе:

en: State:
sr: Стање:

en: Not Available
sr: Није доступан

en: Interface Information
sr: Подаци о уређају

en: Transmitted bytes:
sr: Пренети бајтови:

en: Received bytes:
sr: Примљени бајтови:

en: Transmission errors:
sr: Грешке преноса:

en: Transmitted packets:
sr: Пренети пакети:

en: Received packets:
sr: Примљени пакети:

en: Reception errors:
sr: Грешке примања:

en: Collisions:
sr: Судари:

en: Interface Statistics
sr: Статистика уређаја

en: Devices
sr: Уређаји

en: Only
sr: Само

en: requests
sr: захтеви

en: Unlimited requests
sr: Неограничено захтева

en: Send:
sr: Пошаљи:

en: Enter the network address to ping. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
sr: Унесите мрежну адресу за пинговање. На пример: „www.domen.co.rs“ или 192.168.2.1

en: Network address
sr: Мрежна адреса

en: _Network address:
sr: _Мрежна адреса:

en: Ping
sr: Пинг

en: 0.0
sr: 0,0

en: Maximum:
sr: Највише:

en: Average:
sr: Просек:

en: Minimum:
sr: Најмање:

en: Round Trip Time Statistics
sr: Статистика за повратни пут

en: Packets transmitted:
sr: Пренети пакети:

en: Successful packets:
sr: Успешни пакети:

en: Packets received:
sr: Примљени пакети:

en: Transmission Statistics
sr: Статистика преноса

en: Details
sr: Детаљи

en: Display:
sr: Приказ:

en: Routing Table Information
sr: Подаци о табели преусмеравања

en: Active Network Services
sr: Активне мрежне услуге

en: Multicast Information
sr: Подаци о вишеструком емитовању

en: Netstat
sr: Мрежна статистика

en: Output for net stat
sr: Излаз наредбе „net stat“

en: Netstat output
sr: Излаз наредбе Netstat

en: Enter the network address to trace a path to. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
sr: Унесите мрежну адресу до које да тражим путању. На пример: „www.domen.co.rs“ или 192.168.2.1

en: Trace
sr: Путања

en: Output for traceroute
sr: Излаз наредбе „traceroute“

en: Traceroute output
sr: Излаз наредбе „Traceroute“

en: Enter the network address to trace a route to. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
sr: Унесите мрежну адресу до које да тражим путању. На пример: „www.domen.co.rs“ или 192.168.2.1

en: Traceroute
sr: Путања

en: Enter the network address to scan for open ports. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
sr: Унесите мрежну адресу на којој да тражи отворене портове. На пример: „www.domen.co.rs“ или 192.168.2.1

en: Scan
sr: Тражи

en: Output for port scan
sr: Излаз наредбе „port scan“

en: Port scan output
sr: Извештај о тражењу порта

en: Port Scan
sr: Тражење портова

en: _Information type:
sr: Врста _података:

en: Enter the domain to lookup. For example: domain.com or ftp.domain.com.
sr: Унесите домен за тражење. На пример: „domen.co.rs“ или „ftp.domen.co.rs“

en: Lookup
sr: Пронађи

en: Output for lookup
sr: Излаз наредбе „lookup“

en: Lookup output
sr: Излаз наредбе пронађи

en: Enter the network address to finger that user. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
sr: Унесите мрежну адресу да додирнете тог корисника. На пример: „auth.domen.co.rs“ или 192.168.2.1

en: Enter the user to finger
sr: Унесите корисника за додир

en: User name
sr: Корисничко име

en: _Username:
sr: _Корисник:

en: Finger
sr: Додирни

en: Output for finger
sr: Излаз наредбе „finger“

en: Finger output
sr: Излаз наредбе додирни

en: _Domain address:
sr: Адреса _домена:

en: Enter a domain address to lookup its whois information. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
sr: Унесите адресу домена да погледате његове (whois) податке. На пример: „www.domen.co.rs“ или 192.168.2.1

en: Domain address
sr: Адреса домена

en: Whois
sr: Ко-је

en: Output for whois
sr: Излаз наредбе „whois“

en: Whois output
sr: Излаз наредбе „whois“ (ко-је)

en: Historically used hostnames
sr: Историјски коришћена имена домаћина

en: A list of hostnames previously used
sr: Списак претходно коришћених имена домаћина

en: Historically used usernames
sr: Историјски коришћена корисничка имена

en: A list of usernames previously used
sr: Списак претходно коришћених корисничких имена

en: Historically used domains
sr: Историјски коришћени домени

en: A list of domains previously used
sr: Списак претходно коришћених домена

note: Translators: %s is the name of the copyright holder
en: Copyright © 2003-2008 %s
sr: Ауторска права © 2003-2008 %s

en: Graphical user interface for common network utilities
sr: Графичко корисничко сучеље за уобичајене мрежне алате

en: Idle
sr: Неактивно

note: Dear Translator: This is the Window Title. 'Network Tools' is the * name of the application
en: %s — Network Tools
sr: %s — Мрежни алати

en: Unable to open help file
sr: Не могу да отворим датотеку за помоћ

en: Getting information of %s on “%s”
sr: Добављам податке о „%s“ на „%s“

en: Getting information of all users on “%s”
sr: Добављам податке о свим корисницима на „%s“

note: Interface Name                 Interface Type           icon          Device prefix  Pixbuf
en: Other type
sr: Друге врсте

en: Ethernet Interface
sr: Етернет уређај

en: Wireless Interface
sr: Бежични уређај

en: Modem Interface
sr: Модемски уређај

en: Parallel Line Interface
sr: Веза преко паралелне линије

en: Infrared Interface
sr: Инфрацрвени уређај

en: Infiniband Interface
sr: Инфинибенд уређај

en: Loopback Interface
sr: Кружни уређај

en: Unknown Interface
sr: Непознати уређај

en: Network Devices Not Found
sr: Мрежни уређаји нису нађени

en: Unknown
sr: Непознат

en: Active
sr: Активан

en: Inactive
sr: Неактиван

en: Loopback
sr: Затворена петља

en: Enabled
sr: Омогућен

en: Disabled
sr: Онемогућен

note: The info output in a text format (to copy on clipboard)
en: Network device:	%s
sr: Мрежни уређај:	%s

en: Hardware address:	%s
sr: Хардверска адреса:	%s

en: Multicast:	%s
sr: Вишеструко емитовање:	%s

en: MTU:	%s
sr: МТУ:	%s

en: Link speed:	%s
sr: Брзина везе:	%s

en: State:	%s
sr: Стање:	%s

en: Transmitted packets:	%s
sr: Пренети пакети:	%s

en: Transmission errors:	%s
sr: Грешке у преносу:	%s

en: Received packets:	%s
sr: Примљени пакети:	%s

en: Reception errors:	%s
sr: Грешке у примању:	%s

en: Collisions:	%s
sr: Судари:	%s

en: not available
sr: није доступан

en: Looking up %s
sr: Тражим „%s“

en: Name
sr: Име

note: Time To Live of a hostname in a name server
en: TTL
sr: ТТЛ

en: Address Type
sr: Врста адресе

en: Record Type
sr: Врста записа

en: Address
sr: Адреса

note: The lookup output in text format: Source of query (hostname/ip address), Time To Live (TTL), Address Type, Record Type (A, PTR, HINFO, NS, TXT, etc.), Resolution (results of the query) It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Source	TTL	Address Type	Record Type1	Resolution
sr: Извор	ТТЛ	Врста адресе	Запис Врста1	Резолуција

en: Load information for a network device
sr: Учитава податке за мрежни уређај

en: DEVICE
sr: УРЕЂАЈ

en: Send a ping to a network address
sr: Шаље пинг на мрежну адресу

en: HOST
sr: РАЧУНАР

en: Get netstat information.  Valid options are: route, active, multicast.
sr: Преузима податке о стању мреже.  Допуштене опције су: „route, active, multicast“.

en: COMMAND
sr: НАРЕДБА

en: Trace a route to a network address
sr: Прати руту до мрежне адресе

en: Port scan a network address
sr: Претражује портове мрежне адресе

en: Look up a network address
sr: Проналази мрежну адресу

en: Finger command to run
sr: Наредба додиривања за покретање

en: USER
sr: КОРИСНИК

en: Perform a whois lookup for a network domain
sr: Извршава претраживање ко-је за мрежни домен

en: DOMAIN
sr: ДОМЕН

en: The file %s doesn’t exist, please check if gnome-nettool is correctly installed
sr: Датотека „%s“ не постоји, проверите да ли је програм гномови мрежни алати правилно инсталиран

en: Protocol
sr: Протокол

en: IP Address
sr: ИП адреса

en: Netmask / Prefix
sr: Мрежна маска / префикс

en: Broadcast
sr: Емитовање

en: Scope
sr: Опсег

en: Default Information
sr: Подразумевани подаци

en: Internet Address
sr: Интернет адреса

en: Canonical Name
sr: Канонско име

en: CPU / OS Type
sr: Процесор / Оперативни систем

note: Translators: Mailbox Exchange refers to a DNS record. It defines the priority of mail servers to contact to deliver an email. It has nothing to do with e-mail clients. See https://tools.ietf.org/html/rfc5321#section-3.6.2
en: Mailbox Exchange
sr: Размена е-поште

en: Mailbox Information
sr: Подаци о е-пошти

note: When asking for NS record in DNS context
en: Name Server
sr: Сервер имена

en: Host name for Address
sr: Име рачунара и адреса

note: When asking for SOA record in DNS context. It defines which server is the primary nameserver for a domain
en: Start of Authority
sr: Заглавље ауторитета

en: Text Information
sr: Подаци о тексту

en: Well Known Services
sr: Познате услуге

en: Any / All Information
sr: Сви подаци

en: Getting routing table
sr: Добављам табелу преусмеравања

en: Getting active Internet connections
sr: Добављам активне Интернет везе

en: Getting group memberships
sr: Добављам чланство групе

en: IP Source
sr: ИП извор

en: Port/Service
sr: Порт/услуга

en: State
sr: Стање

en: Destination/Prefix
sr: Одредиште/префикс

en: Destination
sr: Одредиште

en: Gateway
sr: Мрежни пролаз

en: Netmask
sr: Мрежна маска

en: Interface
sr: Уређај

en: Member
sr: Члан

en: Group
sr: Група

note: The netstat "Display active network services" output in text format. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Protocol	IP Source	Port/Service	State
sr: Протокол	ИП извор	Порт/услуга	Стање

note: The netstat "Display routing" output in text format. This seems as a route table. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Destination	Gateway	Netmask	Interface
sr: Одредиште	Мрежни пролаз	Мрежна маска	Уређај

note: The netstat "Multicast information" output in text format. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Interface	Member	Group
sr: Уређај	Члан	Група

en: A network address was not specified
sr: Мрежна адреса није назначена

en: Please enter a valid network address and try again.
sr: Унесите исправну мрежну адресу па покушајте поново.

en: The address “%s” cannot be found
sr: Не могу да нађем адресу „%s“

en: A domain address was not specified
sr: Адреса домена није назначена

en: Please enter a valid domain address and try again.
sr: Унесите исправну адресу домена па покушајте поново.

note: “%s” is the task name to run (e.g. Traceroute, Port Scan, Finger, etc.)
en: An error occurred when try to run “%s”
sr: Дошло је до грешке када сам покушао да покренем „%s“

en: Information not available
sr: Подаци нису доступни

en: Stop
sr: Заустави

en: Run
sr: Покрени

note: Created up here so we can get the geometry info.
en: Time (ms):
sr: Време (ms):

en: Seq. No.:
sr: Редни број:

en: Sending ping requests to %s
sr: Шаљем захтеве за пинг на „%s“

en: Bytes
sr: Бајтова

en: Source
sr: Извор

en: Seq
sr: Ред.

en: Time
sr: Време

en: Units
sr: Јединице

note: The ping output in text format: Bytes received, Address Source, Number of Sequence, Round Trip Time (Time), Units of Time. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Bytes	Source	Seq	Time	Units
sr: Бајтова	Извор	Ред.	Време	Јединице

note: The ping output in a text format (to copy on clipboard)
en: Time minimum:	%s ms
sr: Најмање време:	%s ms

en: Time average:	%s ms
sr: Средње време:	%s ms

en: Time maximum:	%s ms
sr: Највеће време:	%s ms

en: Packets transmitted:	%s
sr: Пренети пакети:	%s

en: Packets received:	%s
sr: Примљени пакети:	%s

en: Successful packets:	%s
sr: Успешни пакети:	%s

en: Scanning %s for open ports
sr: Тражим отворене портове на „%s“

en: Port
sr: Порт

en: Service
sr: Услуга

note: The portscan output in text format: Port, State, Service. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Port	State	Service
sr: Порт	Стање	Услуга

en: Tracing route to %s
sr: Тражим путању до „%s“

en: Hop
sr: Чвор

en: Hostname
sr: Име рачунара

en: IP
sr: ИП

note: The traceroute output in text format: Hop count, Hostname, IP, Round Trip Time 1 (Time1) It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Hop	Hostname	IP	Time 1
sr: Чвор	Име рачунара	ИП	Време 1

en: In order to use this feature of the program, %s must be installed in your system
sr: Да бисте користили ову могућност програма, „%s“ мора бити инсталиран на систему

en: Getting the whois information of %s
sr: Добавља „ко-је“ податке за „%s“
