gnome-nettool - en to xh translation catalogue (173 entries)

en: Graphical user interface for common network utilities
xh: Isibonakalisi-nkqubo sosetyenziso lothungelwano oluqhelekileyo

en: IP Information
xh: ULwazi lwe-IP

en: Interface Information
xh: ULwazi loMdibaniso wemida

en: Interface Statistics
xh: INgqokelela yamanani yoMdibaniso wemida

en: Round Trip Time Statistics
xh: INgqokelela yamanani yeXesha loMjikelezo woHambo

en: Transmission Statistics
xh: Ingqokelela yamanani yoSasazo

en: Active Network Services
xh: IiNkonzo zoThungelwano eziSebenzayo

en: Average:
xh: Umndilili:

en: Broadcast:
xh: Usasazo:

en: Clear _History
xh: Cima _iMbali

en: Collisions:
xh: Ungquzulwano:

en: Devices
xh: Izixhobo

en: Display:
xh: Okuseskrinini:

en: Finger
xh: Umnwe

en: Hardware address:
xh: Idilesi yezixhobo zekhompyutha:

en: Host
xh: Umququzeleli

en: IP Address:
xh: Idilesi ye-IP:

en: Link speed:
xh: Isantya sokunxulumanisa:

en: Lookup
xh: Yifune

en: MTU:
xh: I-MTU:

en: Maximum:
xh: Owona mlinganiselo mkhulu:

en: Minimum:
xh: Owona mllinganiselo mncinci:

en: Multicast Information
xh: Ulwazi i-Multicast

en: Multicast:
xh: I-Multicast:

en: Netmask:
xh: I-Netmask:

en: Netstat
xh: I-Netstat

en: Not Available
xh: Ayifumaneki

en: Only
xh: Kuphela

en: Packets loss:
xh: Ukulahleka kweePakethi:

en: Packets received:
xh: IiPakethi ezifunyenweyo:

en: Packets transmitted:
xh: IiPakethi ezisasaziweyo:

en: Ping
xh: I-Ping

en: Port Scan
xh: ISikeni sesiQhagamsheli

en: Received bytes:
xh: Ii-byte ezifumanekileyo:

en: Received packets:
xh: Iipakethi ezifumanekileyo:

en: Reception errors:
xh: Iimpazamo zolwamkelo:

en: Routing Table Information
xh: ULwazi lweTheyibhile oluThumelayo

en: Scan
xh: Skena

en: Send:
xh: Thumela:

en: State:
xh: Chaza:

en: Trace
xh: Khangela

en: Traceroute
xh: I-Traceroute

en: Transmission errors:
xh: Iimpazamo zosasazo:

en: Transmitted bytes:
xh: Ii-byte ezisasaziweyo:

en: Transmitted packets:
xh: Iipakethi ezisasaziweyo:

en: Unlimited requests
xh: Izicelo ezingenamda

en: User
xh: Umsebenzisi

en: Whois
xh: I-Whois

en: _Configure
xh: _Misela inkqubo

en: _Domain address:
xh: _Idilesi yommandla:

en: _Information type:
xh: _Uhlobo lolwazi:

en: _Network address:
xh: _Idilesi yothungelwano:

en: _Network device:
xh: _Isixhobo sothungelwano:

en: _Tool
xh: _Isixhobo

en: _Username:
xh: _Igama lomsebenzisi:

en: ms
xh: i-ms

en: requests
xh: izicelo

note: Interface Name                 Interface Type           icon          Device prefix  Pixbuf
en: Other type
xh: Olunye uhlobo

en: Ethernet Interface
xh: UMdibaniso womda i-Ethernet

en: Wireless Interface
xh: UMdibaniso womda ongasebenzisi macingo

en: Modem Interface
xh: UMdibaniso womda we-Modem

en: Parallel Line Interface
xh: UMdibaniso womda weMigca eNxuseneyo

en: Infrared Interface
xh: UMdibaniso womda wemitha ebude bunganeno kubude bemitha ebangela umbala obomvu

en: Loopback Interface
xh: UMdibaniso womda i-Loopback

en: Unknown Interface
xh: UMdibaniso womda oNgaziwayo

en: Network Devices Not Found
xh: IziXhobo zoThungelwano AziFumaneki

en: Unknown
xh: Engaziwayo

en: Active
xh: Esebenzayo

en: Inactive
xh: Engasebenziyo

en: Loopback
xh: I-Loopback

en: Enabled
xh: Yenziwe ukuba isebenze

en: Disabled
xh: Yenziwe ukuba ingasebenzi

note: The info output in a text format (to copy on clipboard)
en: Network device:	%s
xh: Isixhobo sothungelwano:	%s

en: Hardware address:	%s
xh: Idilesi yezixhobo:	%s

en: IP address:	%s
xh: Idilesi ye-IP:	%s

en: Netmask:	%s
xh: I-Netmask:	%s

en: Broadcast:	%s
xh: Usasazo:	%s

en: Multicast:	%s
xh: I-Multicast:	%s

en: MTU:	%s
xh: I-MTU:	%s

en: Link speed:	%s
xh: Isantya sonxulumaniso:	%s

en: State:	%s
xh: Isimo:	%s

en: Transmitted packets:	%s
xh: Iipakethi ezisasaziweyo:	%s

en: Transmission errors:	%s
xh: Iimpazamo zosasazo:	%s

en: Received packets:	%s
xh: Iipakethi ezifunyenweyo:	%s

en: Reception errors:	%s
xh: Iimpazamo zokwamkela:	%s

en: Collisions:	%s
xh: Ungquzulwano:	%s

en: not available
xh: ayifumaneki

en: Looking up %s
xh: Ukufuna %s

en: Name
xh: Igama

note: Time To Live of a hostname in a name server
en: TTL
xh: I-TTL

en: Address Type
xh: UHlobo lweDilesi

en: Record Type
xh: UHlobo lweNgxelo

en: Address
xh: Idilesi

note: The lookup output in text format: Source of query (hostname/ip address), Time To Live (TTL), Address Type, Record Type (A, PTR, HINFO, NS, TXT, etc.), Resolution (results of the query) It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Source	TTL	Address Type	Record Type1	Resolution
xh: Umthombo	TTL	uHlobo lweDilesi	uHlobo lweRekhodi1	Isigqibo

en: Load information for a network device
xh: Faka ulwazi ukulungiselela isixhobo sothungelwano

en: DEVICE
xh: ISIXHOBO

en: Send a ping to a network address
xh: Thumela i-ping kwidilesi yothungelwano

en: HOST
xh: UMQUQUZELELI

en: Get netstat information.  Valid options are: route, active, multicast.
xh: Fumana ulwazi lwe-netstat. Okunokukhethwa kuko okulungileyo koku: route, active, multicast.

en: COMMAND
xh: UMYALELO

en: Trace a route to a network address
xh: Khangela indlela eya kwidilesi yothungelwano

en: Port scan a network address
xh: Skena ngoqhagamshelo idilesi yothungelwano

en: Look up a network address
xh: Funa idilesi yothungelwano

en: Finger command to run
xh: Umyalelo womnwe omawenziwe

en: USER
xh: UMSEBENZISI

en: Perform a whois lookup for a network domain
xh: Yenza ukufuna okuyi-whois ngommandla wothungelwano

en: DOMAIN
xh: UMMANDLA

en: Enter the network address to ping.
    For example: www.domain.com or 192.168.2.1
xh: Faka idilesi yothungelwano kwi-ping.
    Umzekelo: www.domain.com or 192.168.2.1

en: Enter the network address to trace a route to.
    For example: www.domain.com or 192.168.2.1
xh: Faka idilesi yothungelwano ukukhangela indlela eya.
    Umzekelo: www.domain.com okanye 192.168.2.1

en: Protocol
xh: Imithetho yokusebenza

en: IP Address
xh: Idilesi iIP

en: Netmask / Prefix
xh: I-Netmask / Isimaphambili

en: Broadcast
xh: Usasazo

en: Scope
xh: Umda

en: Enter the network address to scan for open ports.
    For example: www.domain.com or 192.168.2.1
xh: Faka idilesi yothungelwano ukuskena iziqhagamsheli ezivulekileyo.
    Umzekelo: www.domain.com okanye 192.168.2.1

en: Enter the network address to lookup.
    For example: www.domain.com or 192.168.2.1
xh: Faka idilesi yothungelwano omawuyifune.
    Umzekelo: www.domain.com okanye 192.168.2.1

en: Enter the user to finger.
xh: Faka umsebenzisi omawukhonjwe.

en: Enter a domain address to lookup its whois information.
    For example: www.domain.com or 192.168.2.1
xh: Faka idilesi yommandla ukufuna ulwazi lwayo i-whois.
    Umzekelo: www.domain.com okanye 192.168.2.1

en: Getting routing table
xh: Kufumaneka itheyibhile yokuhambisa

en: Getting active Internet connections
xh: Kufumaneka uqhagamshelwano lwe-Intanethi olusebenzayo

en: Getting group memberships
xh: Kufumaneka ubulungu beqela

en: IP Source
xh: UMthombo i-IP

en: Port/Service
xh: IsiQhagamsheli/iNkonzo

en: State
xh: Isimo

en: Destination/Prefix
xh: Isiphelo sefayili/isiMaphambili

en: Destination
xh: Isiphelo sefayili

en: Gateway
xh: Isango

en: Netmask
xh: I-Netmask

en: Interface
xh: Umdibaniso wemida

en: Member
xh: Ilungu

en: Group
xh: Iqela

note: The netstat "Display active network services" output in text format. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Protocol	IP Source	Port/Service	State
xh: Imithetho yokusebenza	IP Umthombo	isiQhagamsheli/Inkonzo	isiMo

note: The netstat "Display routing" output in text format. This seems as a route table. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Destination	Gateway	Netmask	Interface
xh: Isiphelo sefayili	Isango	i-Netmask	Umdibaniso wemida

note: The netstat "Multicast information" output in text format. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Interface	Member	Group
xh: Umdibaniso wemida	-Ilungu	-Iqela

en: A network address was not specified
xh: Idilesi yothungelwano khange ichazwe

en: Please enter a valid network address and try again.
xh: Nceda faka idilesi yothungelwano elungileyo uze uzame kwakhona.

en: The address '%s' cannot be found
xh: Idilesi u-'%s' ayifumaneki

en: A domain address was not specified
xh: Idilesi yommandla khange ichazwe

en: Please enter a valid domain address and try again.
xh: Nceda faka idilesi yommandla elungileyo uze uzame kwakhona.

en: Information not available
xh: Ulwazi alufumaneki

en: Stop
xh: Yima

en: Run
xh: Sebenza

en: Sending ping requests to %s
xh: Ukuthumela izicelo ze-ping ku %s

en: Bytes
xh: Ii-byte

en: Source
xh: Umthombo

en: Seq
xh: I-Seq

en: Time
xh: Ixesha

en: Units
xh: Imivo

note: The ping output in text format: Bytes received, Address Source, Number of Sequence, Round Trip Time (Time), Units of Time. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Bytes	Source	Seq	Time	Units
xh: Ii-Byte	Umthombo	Ukulandelelana	Ixesha	Imivo

note: The ping output in a text format (to copy on clipboard)
en: Time minimum:	%s ms
xh: Umyinge wobona buncinane bexesha:	%s ms

en: Time average:	%s ms
xh: Umndilili wexesha:	%s ms

en: Time maximum:	%s ms
xh: Umyinge wobona bukhulu bexesha:	%s ms

en: Packets transmitted:	%s
xh: Iipakethi ezisasaziweyo:	%s

en: Packets received:	%s
xh: Iipakethi ezifunyenweyo:	%s

en: Packet loss:	%s
xh: Ilahleko yeepakethi:	%s

en: Scanning %s for open ports
xh: Ukuskenela %s iziqhagamsheli ezivulekileyo

en: unknown
xh: ayaziwa

en: Port
xh: Isiqhagamsheli

en: Service
xh: Inkonzo

note: The portscan output in text format: Port, State, Service. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Port	State	Service
xh: Isiqhagamsheli	Isimo	Inkonzo

en: Tracing route to %s
xh: Ukufuna indlela eya %s

en: Hop
xh: Ngcileza

en: Hostname
xh: Igama lomququzeleli

en: IP
xh: I-IP

en: Time 1
xh: Ixesha 1

en: Time 2
xh: Ixesha 2

note: The traceroute output in text format: Hop count, Hostname, IP, Round Trip Time 1 (Time1), Round Trip Time 2 (Time2), It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Hop	Hostname	IP	Time 1	Time 2
xh: Ngcileza	Igama lomququzeleli	IP	Ixesha 1	Ixesha 2

en: %s: Command not found
xh: %s: Umyalelo awufumanekanga

en: Network Information Tools
xh: IziXhobo zoLwazi zoThungelwano

en: Network Tools
xh: IziXhobo zoThungelwano

en: Getting information of %s on "%s"
xh: Kufumaneka ulwazi lwe-%s on "%s"

en: Getting information of all users on "%s"
xh: Kufumaneka ulwazi lwabo bonke abasebenzisi kwi-"%s"

en: Getting the whois information of %s
xh: Kufumaneka ulwazi i-whois lwe-%s
