gnome-nettool master - en to sl_SI translation catalogue (211 entries)

note: Dear translator: This is the name of the application
en: Network Tools
sl_SI: Omrežna orodja

en: Perform advanced networking analysis
sl_SI: Izvajanje napredne analize omrežja

en: Network Tools is a utility to perform advanced networking analysis operations. It features a range of networking tools that are typically done on the command line, but allows you to perform them with a graphical interface.
sl_SI: Program Network Tools združuje orodja, s katerimi je mogoče izvajati napredne analize delovanja omrežja. Vključuje uporaben nabor orodij, ki jih je mogoče uporabljati prek grafičnega vmesnika.

en: With Network Tools, you can perform the following: ping, netstat, traceroute, port scans, lookup, finger and whois.
sl_SI: Z orodjem Network Tools lahko izvajate ukaze: ping, netstat, traceroute, port scans, lookup, finger in whois.

en: The GNOME Project
sl_SI: Projekt GNOME

en: Network information tools
sl_SI: Orodja za pridobivanje podatkov omrežja

en: View information about your network
sl_SI: Pregled omrežnih podatkov

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: network;monitor;remote;
sl_SI: omrežje;nadzor;oddaljeno;

en: Host
sl_SI: Gost

en: User
sl_SI: Uporabnik

en: _Tool
sl_SI: _Orodje

en: Beep on ping
sl_SI: Zapiskaj med izvršenim ukazom ping

en: _Edit
sl_SI: _Uredi

en: Copy as text _report
sl_SI: Kopiraj kot besedilno poročilo

en: Clear _History
sl_SI: Počisti _zgodovino

en: _Help
sl_SI: Pomo_č

en: _Contents
sl_SI: _Vsebina

note: Dear Translator: This is the Window Title
en: Devices — Network Tools
sl_SI: Naprave – omrežna orodja

en: _Network device:
sl_SI: Mrežna _naprava:

en: _Configure
sl_SI: _Nastavitve

en: IP Information
sl_SI: Podrobnosti naslova IP

en: Hardware address:
sl_SI: Naslov strojne opreme:

en: Multicast:
sl_SI: Oddajanje več prejemnikom:

en: Link speed:
sl_SI: Hitrost povezave:

en: State:
sl_SI: Stanje:

en: Not Available
sl_SI: Ni na voljo

en: Interface Information
sl_SI: Podrobnosti vmesnika

en: Transmitted bytes:
sl_SI: Oddani bajti:

en: Received bytes:
sl_SI: Prejeti bajti:

en: Transmission errors:
sl_SI: Napake med oddajanjem:

en: Transmitted packets:
sl_SI: Oddani paketi:

en: Received packets:
sl_SI: Prejeti paketi:

en: Reception errors:
sl_SI: Napake med sprejemanjem:

en: Collisions:
sl_SI: Trki:

en: Interface Statistics
sl_SI: Statistika vmesnika

en: Devices
sl_SI: Naprave

en: Only
sl_SI: Samo

en: requests
sl_SI: zahteve

en: Unlimited requests
sl_SI: Neomejene zahteve

en: Send:
sl_SI: Poslano:

en: Enter the network address to ping. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
sl_SI: Vnesite omrežni naslov za ping. Primer: www.domena.si ali 192.168.2.1

en: Network address
sl_SI: Omrežni naslov

en: _Network address:
sl_SI: _Mrežni naslov:

en: Maximum:
sl_SI: Največ:

en: Average:
sl_SI: Povprečje:

en: Minimum:
sl_SI: Najmanj:

en: Round Trip Time Statistics
sl_SI: Časovna statistika povratne poti

en: Packets transmitted:
sl_SI: Oddani paketi:

en: Successful packets:
sl_SI: Uspešno poslani paketi:

en: Packets received:
sl_SI: Prejeti paketi:

en: Transmission Statistics
sl_SI: Statistika pošiljanja

en: Details
sl_SI: Podrobnosti

en: Display:
sl_SI: Pokaži:

en: Routing Table Information
sl_SI: Podatki usmerjevalne razpredelnice

en: Active Network Services
sl_SI: Dejavne omrežne storitve

en: Multicast Information
sl_SI: Podrobnosti oddajanja več prejemnikom

en: Output for net stat
sl_SI: Odvod ukaza net stat

en: Netstat output
sl_SI: Odvod netstat

en: Enter the network address to trace a path to. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
sl_SI: Vnesite omrežni naslov za sledenje poti. Primer: www.domena.si ali 192.168.2.1

en: Trace
sl_SI: Sledi

en: Output for traceroute
sl_SI: Odvod ukaza traceroute

en: Traceroute output
sl_SI: Odvod traceroute

en: Enter the network address to trace a route to. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
sl_SI: Vnesite omrežni naslov za sledenje poti. Primer: www.domena.si ali 192.168.2.1

en: Traceroute
sl_SI: Sledenje poti

en: Enter the network address to scan for open ports. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
sl_SI: Vnesite omrežni naslov za preiskovanje odprtih vrat. Primer: www.domena.si ali 192.168.2.1

en: Scan
sl_SI: Preišči

en: Output for port scan
sl_SI: Odvod ukaza port scan

en: Port scan output
sl_SI: Odvod port scan

en: Port Scan
sl_SI: Preiskovanje vrat

en: _Information type:
sl_SI: Vrsta _podrobnosti:

en: Enter the domain to lookup. For example: domain.com or ftp.domain.com.
sl_SI: Vnesite omrežni naslov za poizvedbo. Primer: domena.si ali ftp.domena.si

en: Lookup
sl_SI: Iskalna razpredelnica

en: Output for lookup
sl_SI: Odvod ukaza lookup

en: Lookup output
sl_SI: Odvod lookup

en: Enter the network address to finger that user. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
sl_SI: Vnesite omrežni naslov za poizvedbo finger uporabnika. Primer: www.domena.si ali 192.168.2.1

en: Enter the user to finger
sl_SI: Vnesite uporabnika za finger poizvedbo.

en: User name
sl_SI: Uporabniško ime

en: _Username:
sl_SI: _Uporabniško ime:

en: Output for finger
sl_SI: Odvod ukaza finger

en: Finger output
sl_SI: Odvod finger

en: _Domain address:
sl_SI: Naslov _domene:

en: Enter a domain address to lookup its whois information. For example: www.domain.com or 192.168.2.1
sl_SI: Vnesite omrežni naslov za poizvedbo podatkov z ukazom whois. Primer: www.domena.si ali 192.168.2.1

en: Domain address
sl_SI: Naslov domene

en: Output for whois
sl_SI: Odvod ukaza whois

en: Whois output
sl_SI: Odvod whois

en: Historically used hostnames
sl_SI: Zgodovina uporabljenih imen gostiteljev

en: A list of hostnames previously used
sl_SI: Seznam že uporabljenih imen gostiteljev

en: Historically used usernames
sl_SI: Zgodovina uporabljenih uporabniških imen

en: A list of usernames previously used
sl_SI: Seznam že uporabljenih uporabniških imen

en: Historically used domains
sl_SI: Zgodovina uporabljenih domen

en: A list of domains previously used
sl_SI: Seznam že uporabljenih domen

note: Translators: %s is the name of the copyright holder
en: Copyright © 2003-2008 %s
sl_SI: Avtorske pravice © 2003-2017 %s

en: Graphical user interface for common network utilities
sl_SI: Grafični vmesnik splošnih omrežnih orodij

en: Idle
sl_SI: Nedejavno

note: Dear Translator: This is the Window Title. 'Network Tools' is the * name of the application
en: %s — Network Tools
sl_SI: %s – omrežna orodja

en: Unable to open help file
sl_SI: Ni mogoče odpreti datoteke pomoči

en: Getting information of %s on “%s”
sl_SI: Zbiranje podrobnosti o %s na »%s«

en: Getting information of all users on “%s”
sl_SI: Zbiranje podrobnosti o vseh uporabnikih na »%s«

note: Interface Name                 Interface Type           icon          Device prefix  Pixbuf
en: Other type
sl_SI: Druga vrsta

en: Ethernet Interface
sl_SI: Vmesnik eternet

en: Wireless Interface
sl_SI: Brezžični vmesnik

en: Modem Interface
sl_SI: Modemski vmesnik

en: Parallel Line Interface
sl_SI: Paralelni vmesnik

en: Infrared Interface
sl_SI: Infrardeči vmesnik

en: Infiniband Interface
sl_SI: Vmesnik Infiniband

en: Loopback Interface
sl_SI: Vmesnik povratne zanke

en: Unknown Interface
sl_SI: Neznan vmesnik

en: Network Devices Not Found
sl_SI: Mrežne naprave ni mogoče najti.

en: Unknown
sl_SI: Neznano

en: Active
sl_SI: dejavno

en: Inactive
sl_SI: ni dejavno

en: Loopback
sl_SI: Povratna zanka

en: Enabled
sl_SI: omogočeno

en: Disabled
sl_SI: ni omogočeno

note: The info output in a text format (to copy on clipboard)
en: Network device:	%s
sl_SI: Mrežna naprava:	%s

en: Hardware address:	%s
sl_SI: Strojni naslov:	%s

en: Multicast:	%s
sl_SI: Oddajanje več prejemnikom:	%s

en: Link speed:	%s
sl_SI: Hitrost povezave:	%s

en: State:	%s
sl_SI: Stanje:	%s

en: Transmitted packets:	%s
sl_SI: Oddani paketi:	%s

en: Transmission errors:	%s
sl_SI: Napake med oddajanjem:	%s

en: Received packets:	%s
sl_SI: Prejeti paketi:	%s

en: Reception errors:	%s
sl_SI: Napake med prejemanjem:	%s

en: Collisions:	%s
sl_SI: Trki:	%s

en: not available
sl_SI: ni na voljo

en: Looking up %s
sl_SI: Iskanje %s

en: Name
sl_SI: Ime

en: Address Type
sl_SI: Vrsta naslova

en: Record Type
sl_SI: Vrsta zapisa

en: Address
sl_SI: Naslov

note: The lookup output in text format: Source of query (hostname/ip address), Time To Live (TTL), Address Type, Record Type (A, PTR, HINFO, NS, TXT, etc.), Resolution (results of the query) It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Source	TTL	Address Type	Record Type1	Resolution
sl_SI: Vir	TTL	Vrsta naslova	Vrsta zapisa1	Ločljivost

en: Load information for a network device
sl_SI: Naloži podatke omrežne naprave

en: DEVICE
sl_SI: NAPRAVA

en: Send a ping to a network address
sl_SI: Pošlji ukaz ping na omrežni naslov

en: HOST
sl_SI: GOSTITELJ

en: Get netstat information.  Valid options are: route, active, multicast.
sl_SI: Pridobi izpis ukaza netstat. Veljavne možnosti so: route (potek poti), active (dejavno) in multicast (oddajanje več prejemnikom).

en: COMMAND
sl_SI: UKAZ

en: Trace a route to a network address
sl_SI: Izsledi pot do omrežnega naslova

en: Port scan a network address
sl_SI: Preišči vrata omrežnega naslova

en: Look up a network address
sl_SI: Poišči omrežni naslov

en: Finger command to run
sl_SI: Ukaz finger za izvajanje

en: USER
sl_SI: UPORABNIK

en: Perform a whois lookup for a network domain
sl_SI: Izvedi whois poizvedbo za domeno omrežja

en: DOMAIN
sl_SI: DOMENA

en: The file %s doesn’t exist, please check if gnome-nettool is correctly installed
sl_SI: Datoteka %s ne obstaja. Preverite, ali je program gnome-nettool pravilno nameščen

en: Protocol
sl_SI: Protokol

en: IP Address
sl_SI: Naslov IP

en: Netmask / Prefix
sl_SI: Omrežna maska / Predpona

en: Broadcast
sl_SI: Razpršeno oddajanje

en: Scope
sl_SI: Obseg

en: Default Information
sl_SI: Privzete podrobnosti

en: Internet Address
sl_SI: Spletni naslov

en: Canonical Name
sl_SI: Kanonsko ime

en: CPU / OS Type
sl_SI: CPE / Vrsta OS

note: Translators: Mailbox Exchange refers to a DNS record. It defines the priority of mail servers to contact to deliver an email. It has nothing to do with e-mail clients. See https://tools.ietf.org/html/rfc5321#section-3.6.2
en: Mailbox Exchange
sl_SI: Exchange poštni predal

en: Mailbox Information
sl_SI: Podrobnosti poštnega predala

note: When asking for NS record in DNS context
en: Name Server
sl_SI: Imenski strežnik

en: Host name for Address
sl_SI: Ime gostitelja za naslov

note: When asking for SOA record in DNS context. It defines which server is the primary nameserver for a domain
en: Start of Authority
sl_SI: Zapis SOA (Start-of-authority)

en: Text Information
sl_SI: Besedilne podrobnosti

en: Well Known Services
sl_SI: Dobro znane storitve

en: Any / All Information
sl_SI: Katerekoli / Vse podrobnosti

en: Getting routing table
sl_SI: Branje usmerjevalne razpredelnice

en: Getting active Internet connections
sl_SI: Zbiranje podatkov o dejavnih spletnih povezavah

en: Getting group memberships
sl_SI: Zbiranje podatkov o članstvu skupin

en: IP Source
sl_SI: Izvor IP

en: Port/Service
sl_SI: Vrata/Storitev

en: State
sl_SI: Stanje

en: Destination/Prefix
sl_SI: Cilj/Predpona

en: Destination
sl_SI: Cilj

en: Gateway
sl_SI: Prehod

en: Netmask
sl_SI: Omrežna maska

en: Interface
sl_SI: Vmesnik

en: Member
sl_SI: Član

en: Group
sl_SI: Skupina

note: The netstat "Display active network services" output in text format. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Protocol	IP Source	Port/Service	State
sl_SI: Protokol	Vir IP	Vrata/Storitev	Stanje

note: The netstat "Display routing" output in text format. This seems as a route table. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Destination	Gateway	Netmask	Interface
sl_SI: Cilj	Prehod	Omrežna maska	Vmesnik

note: The netstat "Multicast information" output in text format. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Interface	Member	Group
sl_SI: Vmesnik	Član	Skupina

en: A network address was not specified
sl_SI: Omrežni naslov ni določen

en: Please enter a valid network address and try again.
sl_SI: Vnesite veljaven omrežni naslov in poskusite znova.

en: The address “%s” cannot be found
sl_SI: Naslova »%s« ni mogoče najti

en: A domain address was not specified
sl_SI: Ime domene ni določeno

en: Please enter a valid domain address and try again.
sl_SI: Vnesite veljavni naslov domene in poskusite znova.

note: “%s” is the task name to run (e.g. Traceroute, Port Scan, Finger, etc.)
en: An error occurred when try to run “%s”
sl_SI: Prišlo je do napake med zaganjanjem »%s«.

en: Information not available
sl_SI: Podrobnosti niso na voljo

en: Stop
sl_SI: Zaustavi

en: Run
sl_SI: Zaženi

note: Created up here so we can get the geometry info.
en: Time (ms):
sl_SI: Čas (ms):

en: Seq. No.:
sl_SI: Zap. št.:

en: Sending ping requests to %s
sl_SI: Pošiljanje ping zahteve na %s

en: Bytes
sl_SI: Bajti

en: Source
sl_SI: Izvor

en: Seq
sl_SI: Zap

en: Time
sl_SI: Čas

en: Units
sl_SI: Enote

note: The ping output in text format: Bytes received, Address Source, Number of Sequence, Round Trip Time (Time), Units of Time. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Bytes	Source	Seq	Time	Units
sl_SI: Bajtov	Vir	Sekv	Čas	Enote

note: The ping output in a text format (to copy on clipboard)
en: Time minimum:	%s ms
sl_SI: Najkrajši čas:	%s ms

en: Time average:	%s ms
sl_SI: Povprečni čas:	%s ms

en: Time maximum:	%s ms
sl_SI: Najdaljši čas:	%s ms

en: Packets transmitted:	%s
sl_SI: Poslani paketi:	%s

en: Packets received:	%s
sl_SI: Prejeti paketi:	%s

en: Successful packets:	%s
sl_SI: Uspešno prejeti paketi:	%s

en: Scanning %s for open ports
sl_SI: Preiskovanje %s za odprta vrata

en: Port
sl_SI: Vrata

en: Service
sl_SI: Storitev

note: The portscan output in text format: Port, State, Service. It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Port	State	Service
sl_SI: Vrata	Stanje	Storitev

en: Tracing route to %s
sl_SI: Sledi pot do %s

en: Hostname
sl_SI: Ime gostitelja

note: The traceroute output in text format: Hop count, Hostname, IP, Round Trip Time 1 (Time1) It's a tabular output, and these belongs to the column titles
en: Hop	Hostname	IP	Time 1
sl_SI: Hop	Ime gostitelja	IP	Čas 1

en: In order to use this feature of the program, %s must be installed in your system
sl_SI: Za uporabo možnosti, mora biti nameščen %s

en: Getting the whois information of %s
sl_SI: Zbiranje podatkov poizvedbe z ukazom whois o %s
