gnome-network-displays master - en to da translation catalogue (26 entries)

en: GNOME Network Displays
da: GNOME-netværksskærme

en: Stream the desktop to Wi-Fi Display capable devices
da: Stream indhold på computeren til enheder, der understøtter “Wi-Fi Display” (Miracast)

en: GNOME Network Displays allows you to cast your desktop to a remote display. Currently implemented is support for casting to Wi-Fi Display capable devices (a.k.a. Miracast).
da: Med GNOME-netværksskærme kan du caste indhold på din computer til en ekstern skærm. P.t. understøttes enheder med “Wi-Fi Display” (Miracast)

en: GStreamer OpenH264 video encoder (%s)
da: GStreamer OpenH264-videokoder (%s)

en: GStreamer x264 video encoder (%s)
da: GStreamer x264-videokoder (%s)

en: GStreamer VA-API H264 video encoder (%s)
da: GStreamer VA-API H264-videokoder (%s)

en: GStreamer FDK AAC audio encoder (%s)
da: GStreamer FDK AAC-lydkoder (%s)

en: GStreamer libav AAC audio encoder (%s)
da: GStreamer libav AAC-lydkoder (%s)

en: GStreamer Free AAC audio encoder (%s)
da: GStreamer Free AAC-lydkoder (%s)

en: GStreamer Element “%s”
da: GStreamer-element “%s”

en: Please install one of the following GStreamer plugins by clicking below
da: Installér et af de følgende GStreamer-udvidelsesmoduler ved at klikke nedenfor

en: Checking and installing required firewall zones.
da: Tjekker og installerer påkrævede firewallzoner.

en: Making P2P connection
da: Opretter P2P-forbindelse

en: Establishing connection to sink
da: Etablerer forbindelse til datamodtager

en: Starting to stream
da: Starter med at streame

en: No Wi‑Fi P2P adapters found
da: Ingen wi‑fi-P2P-adaptere fundet

en: No usable wireless adapters were found. Please verify that Wi‑Fi is enabled and Wi‑Fi P2P operations are available in both NetworkManager and wpa_supplicant.
da: Ingen brugbar trådløs adapter fundet. Sikr dig, at wi-fi er aktiveret og at wi-fi-P2P-operationer er tilgængelige i både Netværkshåndtering og wpa_supplicant.

en: Available Video Sinks
da: Tilgængelige datamodtagere af video

en: Connecting
da: Forbinder

en: Cancel
da: Annullér

en: Streaming
da: Streamer

en: One of the following video codec plugins is required.
    Clicking will start the installation process.
da: Et af de følgende videocodec-udvidelsesmoduler er nødvendigt.
    Et klik vil starte installationsprocessen.

en: One of the following audio codec plugins is required for audio support.
    Clicking will start the installation process.
da: Et af de følgende lydcodec-udvidelsesmoduler er nødvendigt for at understøtte lyd.
    Et klik vil starte installationsprocessen.

en: Error
da: Fejl

en: Return
da: Vend tilbage

en: A required firewall zone is not available and could not be installed. Please try again and enter the password when prompted or contact a system administrator.
da: En krævet firewallzone er ikke tilgængelig og kunne ikke installeres. Prøv igen og indtast adgangskoden, når du bliver bedt om det, eller kontakt en systemadministrator.
