gnome-network-displays master - en to fi translation catalogue (26 entries)

en: GNOME Network Displays
fi: Gnomen verkkonäytöt

en: Stream the desktop to Wi-Fi Display capable devices
fi: Suoratoista työpöytä Wi-Fi Display -yhteensopiville laitteille

en: GNOME Network Displays allows you to cast your desktop to a remote display. Currently implemented is support for casting to Wi-Fi Display capable devices (a.k.a. Miracast).
fi: Gnome-verkkonäytöt mahdollistaa työpöydän suoratoistamisen etänäyttöön. Nyt toteutettuna on tuki Wi-Fi Display -yhteensopiville laitteille, jotka tunnetaan myös nimellä Miracast.

en: GStreamer OpenH264 video encoder (%s)
fi: GStreamer OpenH264 -videokooderi (%s)

en: GStreamer x264 video encoder (%s)
fi: GStreamer x264 -videokooderi (%s)

en: GStreamer VA-API H264 video encoder (%s)
fi: GStreamer VA-API H264 -videokooderi (%s)

en: GStreamer FDK AAC audio encoder (%s)
fi: GStreamer FDK AAC -äänikooderi (%s)

en: GStreamer libav AAC audio encoder (%s)
fi: GStreamer libav AAC -äänikooderi (%s)

en: GStreamer Free AAC audio encoder (%s)
fi: GStreamer Free AAC -äänikooderi (%s)

en: GStreamer Element “%s”
fi: GStreamer-elementti “%s”

en: Please install one of the following GStreamer plugins by clicking below
fi: Asenna yksi seuraavista GStreamer-liitännäisistä napsauttamalla alta

en: Checking and installing required firewall zones.
fi: Tarkistetaan ja asennetaan vaadittuja palomuurin alueita.

en: Making P2P connection
fi: Muodostetaan vertaisyhteys

en: Establishing connection to sink
fi: Muodostetaan yhteyttä kohteeseen

en: Starting to stream
fi: Käynnistetään suoratoistoa

en: No Wi‑Fi P2P adapters found
fi: Wi‑Fi P2P -sovittimia ei löytynyt

en: No usable wireless adapters were found. Please verify that Wi‑Fi is enabled and Wi‑Fi P2P operations are available in both NetworkManager and wpa_supplicant.
fi: Käytettävissä olevia langattomia sovittimia ei löytynyt. Varmista että wifi on käytössä Wi-Fi P2P -toiminnot ovat käytettävissä sekä NetworkManagerin että wpa_supplicantin osalta.

en: Available Video Sinks
fi: Käytettävissä olevat videokohteet

en: Connecting
fi: Yhdistetään

en: Cancel
fi: Peru

en: Streaming
fi: Suoratoistetaan

en: One of the following video codec plugins is required.
    Clicking will start the installation process.
fi: Jokin seuraavista videokooderiliitännäisistä vaaditaan.
    Napsauttaminen käynnistää asennuksen.

en: One of the following audio codec plugins is required for audio support.
    Clicking will start the installation process.
fi: Jokin seuraavista äänikooderiliitännäisistä vaaditaan äänituen toteuttamiseksi.
    Napsauttaminen käynnistää asennuksen.

en: Error
fi: Virhe

en: Return
fi: Palaa

en: A required firewall zone is not available and could not be installed. Please try again and enter the password when prompted or contact a system administrator.
fi: Vaadittu palomuurin alue ei ole käytettävissä, eikä sitä voitu asentaa. Yritä uudelleen ja syötä salasana pyydettäessä, tai ole yhteydessä järjestelmän ylläpitäjään.
