gnome-network-displays master - en to he translation catalogue (26 entries)

en: GNOME Network Displays
he: צגי רשת של GNOME

en: Stream the desktop to Wi-Fi Display capable devices
he: הזרמת שולחן העבודה להתקנים שאפשר לשדר אליהם תצוגה דרך רשת אלחוטית

en: GNOME Network Displays allows you to cast your desktop to a remote display. Currently implemented is support for casting to Wi-Fi Display capable devices (a.k.a. Miracast).
he: צגי הרשת של GNOME מאפשר לך לשדר את המסך של לתצוגה מרוחקת. התמיכה שמומשה נכון לעכשיו מאפשרת שידור להתקנים תומכי Wi-Fi Display (ידועים גם בשם Miracast).

en: GStreamer OpenH264 video encoder (%s)
he: מצפין וידאו GStreamer OpenH264‏ (%s)

en: GStreamer x264 video encoder (%s)
he: מצפין וידאו GStreamer x264‏ (%s)

en: GStreamer VA-API H264 video encoder (%s)
he: מצפין וידאו GStreamer VA-API H264‏ (%s)

en: GStreamer FDK AAC audio encoder (%s)
he: מצפין שמע GStreamer FDK AAC‏ (%s)

en: GStreamer libav AAC audio encoder (%s)
he: מצפין שמע GStreamer libav AAC‏ (%s)

en: GStreamer Free AAC audio encoder (%s)
he: מצפין שמע GStreamer Free AAC‏ (%s)

en: GStreamer Element “%s”
he: רכיב GStreamer‏ „%s”

en: Please install one of the following GStreamer plugins by clicking below
he: נא להתקין את אחד מתוספי ה־GStreamer הבאים בלחיצה להלן

en: Checking and installing required firewall zones.
he: מתבצעת בדיקה והתקנה של האזורים הנחוצים בחומת האש.

en: Making P2P connection
he: נוצר חיבור עמית לעמית

en: Establishing connection to sink
he: נוצר חיבור למקלט

en: Starting to stream
he: ההזרמה מתחילה

en: No Wi‑Fi P2P adapters found
he: לא נמצאו מתאמי רשת אלחוטית עם יכולת חיבור עמית לעמית

en: No usable wireless adapters were found. Please verify that Wi‑Fi is enabled and Wi‑Fi P2P operations are available in both NetworkManager and wpa_supplicant.
he: לא נמצאו מתאמי רשת אלחוטית שימושיים. נא לוודא שהרשת האלחוטית פעילה ושפעולות עמית לעמית דרך קישור אלחוטי זמינות הן ב־NetworkManager והן ב־wpa_supplicant.

en: Available Video Sinks
he: מקלטי וידאו זמינים

en: Connecting
he: מתבצעת התחברות

en: Cancel
he: ביטול

en: Streaming
he: מתבצעת הזרמה

en: One of the following video codec plugins is required.
    Clicking will start the installation process.
he: אחד מתוספי מפענחי הווידאו הבאים נחוץ.
    לחיצה תתחיל את תהליך ההתקנה.

en: One of the following audio codec plugins is required for audio support.
    Clicking will start the installation process.
he: אחד מתוספי מפענחי השמע הבאים נחוץ.
    לחיצה תתחיל את תהליך ההתקנה.

en: Error
he: שגיאה

en: Return
he: חזרה

en: A required firewall zone is not available and could not be installed. Please try again and enter the password when prompted or contact a system administrator.
he: אזור נחוץ בחומת האש אינו זמין ולא ניתן להתקין אותו. נא לנסות שוב ולמלא את הססמה כשמופיעה הבקשה או ליצור קשר עם הנהלת המערכת.
