gnome-network-displays master - en to ro translation catalogue (25 entries)

en: GNOME Network Displays
ro: Afișaje de rețea GNOME

en: Stream the desktop to Wi-Fi Display capable devices
ro: Streaming a desktopului la dispozitivele capabile de afișaj Wi-Fi

en: GNOME Network Displays allows you to cast your desktop to a remote display. Currently implemented is support for casting to Wi-Fi Display capable devices (a.k.a. Miracast).
ro: Afișajele de rețea GNOME vă permite să vă proiectați desktop-ul la un afișaj de la distanță. Implementat în mod curent este suport pentru proiectarea la dispozitive capabile de afișaj Wi-Fi (adică Miracast).

en: GStreamer OpenH264 video encoder (%s)
ro: Codor de video OpenH264 GStreamer (%s)

en: GStreamer x264 video encoder (%s)
ro: Codor de video x264 GStreamer (%s)

en: GStreamer VA-API H264 video encoder (%s)
ro: Codor video H264 VA-API GStreamer (%s)

en: GStreamer FDK AAC audio encoder (%s)
ro: Codor audio AAC FDK GStreamer (%s)

en: GStreamer libav AAC audio encoder (%s)
ro: Codor audio AAC libav GStreamer (%s)

en: GStreamer Free AAC audio encoder (%s)
ro: Codor audio AAC Free GStreamer (%s)

en: GStreamer Element “%s”
ro: Element GStreamer „%s”

en: Please install one of the following GStreamer plugins by clicking below
ro: Instalați unul din următoarele module GSteamer prin apăsarea clic mai jos

en: Checking and installing required firewall zones.
ro: Se verifică și se instalează zonele de firewall necesare.

en: Making P2P connection
ro: Se construiește conexiunea P2P

en: Establishing connection to sink
ro: Se stabilește conexiunea la sink

en: Starting to stream
ro: Se începe streamingul

en: No Wi‑Fi P2P adapters found
ro: Nu s-au găsit adaptoare P2P Wi-Fi

en: No usable wireless adapters were found. Please verify that Wi‑Fi is enabled and Wi‑Fi P2P operations are available in both NetworkManager and wpa_supplicant.
ro: Nu s-au găsit adaptoare wireless utilizabile. Verificați că Wi-Fi-ul este activat și că operațiile P2P Wi-Fi sunt disponibile în amândouă NetworkManager și wpa_supplicant.

en: Available Video Sinks
ro: Sink-uri video disponibile

en: Connecting
ro: Se conectează

en: Cancel
ro: Anulează

en: One of the following video codec plugins is required.
    Clicking will start the installation process.
ro: Unul din următoarele module de codec video este necesar.
    Apăsând clic va începe procesul de instalare.

en: One of the following audio codec plugins is required for audio support.
    Clicking will start the installation process.
ro: Unul din următoarele module de codec audio este necesar pentru suportul audio.
    Apăsând clic va începe procesul de instalare.

en: Error
ro: Eroare

en: Return
ro: Întoarce

en: A required firewall zone is not available and could not be installed. Please try again and enter the password when prompted or contact a system administrator.
ro: O zonă de firewall necesară nu este disponibilă și nu a putut fi instalată. Încercați din nou și introduceți parola când sunteți solicitat sau contactați administratorul de sistem.
