gnome-network-displays master - en to sv translation catalogue (26 entries)

en: GNOME Network Displays
sv: GNOME Nätverksskärmar

en: Stream the desktop to Wi-Fi Display capable devices
sv: Strömma skrivbordet till enheter kapabla för Wi-Fi-visning

en: GNOME Network Displays allows you to cast your desktop to a remote display. Supports the Miracast and Chromecast protocols.
sv: GNOME Nätverksskärmar låter dig överföra ditt skrivbord till en fjärrskärm. Det har stöd för Miracast- och Chromecast-protokollen.

en: GStreamer OpenH264 video encoder (%s)
sv: GStreamer OpenH264-videokodare (%s)

en: GStreamer x264 video encoder (%s)
sv: GStreamer x264-videokodare (%s)

en: GStreamer VA-API H264 video encoder (%s)
sv: GStreamer VA-API H264-videokodare (%s)

en: GStreamer FDK AAC audio encoder (%s)
sv: GStreamer FDK AAC-ljudkodare (%s)

en: GStreamer libav AAC audio encoder (%s)
sv: GStreamer libav AAC-ljudkodare (%s)

en: GStreamer Free AAC audio encoder (%s)
sv: GStreamer Free AAC-ljudkodare (%s)

en: GStreamer Element “%s”
sv: GStreamer-element ”%s”

en: Please install one of the following GStreamer plugins by clicking below
sv: Installera en av följande GStreamer-insticksmoduler genom att klicka nedan

en: Checking and installing required firewall zones.
sv: Kontrollerar och installerar brandväggszoner som krävs.

en: Making P2P connection
sv: Skapar P2P-anslutning

en: Establishing connection to sink
sv: Etablerar anslutning till utgång

en: Starting to stream
sv: Börjar strömma

en: No Wi‑Fi P2P adapters found
sv: Ingen Wi-Fi-P2P-adapter hittades

en: No usable wireless adapters were found. Please verify that Wi‑Fi is enabled and Wi‑Fi P2P operations are available in both NetworkManager and wpa_supplicant.
sv: Inga användbara trådlösa adaptrar hittades. Säkerställ att Wi-Fi är aktiverat och att Wi‑Fi-P2P-operationer är tillgängliga både i NetworkManager och wpa_supplicant.

en: Available Video Sinks
sv: Tillgängliga videoutgångar

en: Connecting
sv: Ansluter

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Streaming
sv: Strömmar

en: One of the following video codec plugins is required.
    Clicking will start the installation process.
sv: Ett av följande videokodekinstick krävs.
    Att klicka kommer att starta installationsprocessen.

en: One of the following audio codec plugins is required for audio support.
    Clicking will start the installation process.
sv: Ett av följande ljudkodekinstick krävs för ljudstöd.
    Att klicka kommer att starta installationsprocessen.

en: Error
sv: Fel

en: Return
sv: Återvänd

en: A required firewall zone is not available and could not be installed. Please try again and enter the password when prompted or contact a system administrator.
sv: En brandväggszon som krävs är inte tillgänglig och kunde inte installeras. Försök igen och ange lösenordet när det efterfrågas, eller kontakta en systemadministratör.
