gnome-games - en to ug translation catalogue (127 entries)

en: Guide a worm around a maze
ug: سىرلىق ئوردىدا قۇرتنى باشلاڭ

en: game;snake;board;
ug: game;snake;board;ئويۇن;تاختا;

en: Number of human players
ug: ئوينايدىغان ئادەم سانى

en: Number of human players.
ug: ئوينايدىغان ئادەم سانى.

en: Number of AI players
ug: AI ئوينىغۇچىلارنىڭ سانى

en: Number of AI players.
ug: AI نى ئوينايدىغانلارنىڭ سانى

en: Game speed
ug: ئويۇن تېزلىكى

en: Game speed (1=fast, 4=slow).
ug: ئويۇن تېزلىكى(1=تەز، 4=ئاستا).

en: Enable fake bonuses
ug: يالغان مۇكاپاتنى ئىناۋەتلىك قىل

en: Enable fake bonuses.
ug: يالغان مۇكاپاتنى ئىناۋەتلىك قىلىدۇ.

en: Play levels in random order
ug: ئويۇن دەرىجىسىنىڭ تەرىپى قالايمىقان

en: Play levels in random order.
ug: ئويۇن دەرىجىسىنىڭ تەرتىپى قالايمىقان

en: Game level to start on
ug: باشلايدىغان ئويۇن دەرىجىسى

en: Game level to start on.
ug: ئويۇن باشلانغان چاغدىكى دەرىجە.

en: Enable sounds
ug: ئاۋازنى قوزغات

en: Enable sounds.
ug: ئاۋازنى قوزغىتىدۇ.

en: Size of game tiles
ug: ئۇرۇقلارنىڭ چوڭلۇقى

en: Size of game tiles.
ug: ئۇرۇقلارنىڭ چوڭلۇقى

en: Color to use for worm
ug: قۇرتقا ئىشلىتىدىغان رەڭ

en: Color to use for worm.
ug: قۇرتقا ئىشلىتىدىغان رەڭ.

en: Use relative movement
ug: نىسپىي يۆتكەلسۇن

en: Use relative movement (ie. left or right only).
ug: نىسپىي يۆتكەلسۇن(مەسىلەن سول ياكى ئوڭغىلا).

en: Move up
ug: يۇقىرىغا

en: Key to use for motion up.
ug: ئۈستىگە يۆتكەيدىغان كۇنۇپكا.

en: Move down
ug: تۆۋەنگە

en: Key to use for motion down.
ug: ئاستىغا يۆتكەيدىغان كۇنۇپكا.

en: Move left
ug: سولغا يۆتكە

en: Key to use for motion left.
ug: سولغا يۆتكەيدىغان كۇنۇپكا.

en: Move right
ug: ئوڭغا يۆتكە

en: Key to use for motion right.
ug: ئوڭغا يۆتكەيدىغان كۇنۇپكا.

en: Nibbles couldn't load level file:
    %s
    
    Please check your Nibbles installation
ug: Nibbles دەرىجە ھۆججەتلىرىنى ئوقۇيالمىدى:
    %s
    
    Nibbles توغرا ئورنىتىلدىمۇ تەكشۈرۈڭ

en: Level file appears to be damaged:
    %s
    
    Please check your Nibbles installation
ug: دەرىجە ھۆججەتلىرى بۇزۇلغاندەك قىلىدۇ:
    %s
    
    Nibbles توغرا ئورنىتىلدىمۇ تەكشۈرۈڭ

en: Unknown Command
ug: نامەلۇم بۇيرۇق

[ctx: score-dialog]
note: Score dialog column header for the score time (e.g. 1 minute)
en: Time
ug: ۋاقىت

[ctx: score-dialog]
note: Score dialog column header for the score value (e.g. 30 moves)
en: Score
ug: ئېرىشكەن نومۇر

en: New Game
ug: يېڭى ئويۇن

[ctx: score-dialog]
note: Score dialog column header for the name of the player who recorded the score
en: Name
ug: ئاتى

note: Score dialog column header for the date the score was recorded
en: Date
ug: چېسلا

en: View help for this game
ug: مەزكۇر ئويۇننىڭ ياردىمىنى كۆرۈش

en: End the current game
ug: نۆۋەتتىكى ئويۇننى ئاخىرلاشتۇر

en: Toggle fullscreen mode
ug: پۈتۈن ئېكران شەكلىگە ئالمىشىش

en: Get a hint for your next move
ug: كېيىنكى يۆتكىشىڭىزنىڭ ئەسكەرتىشىگە ئېرىشىڭ

en: Leave fullscreen mode
ug: تولۇق ئېكران ھالىتىدىن ئايرىلىش

en: Start a new multiplayer network game
ug: كۆپ ئوينىغۇچى ئوينايدىغان تور ئويۇنىنى باشلايدۇ

en: End the current network game and return to network server
ug: ھازىرقى تور ئويۇنىنى ئاخىرلاشتۇرۇپ تور مۇلازىمېتىرىغا قايتىدۇ

en: Start a new game
ug: يېڭى ئويۇندىن بىرنى باشلا

en: Pause the game
ug: بۇ ئويۇننى ۋاقىتلىق توختىتىدۇ

en: Show a list of players in the network game
ug: تور ئويۇنىدىكى ئوينىغۇچىلارنىڭ تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ

en: Redo the undone move
ug: يېنىۋالغان يۆتكەشنى تەكرارلا

en: Restart the game
ug: بۇ ئويۇننى قايتا قوزغات

en: Resume the paused game
ug: ۋاقىتلىق توختىغان ئويۇننى باشلا

en: View the scores
ug: شەرەپ سەھنىسىنى كۆرسەت

en: Undo the last move
ug: ئاخىرقى يۆتكەشتىن يېنىۋال

en: About this game
ug: بۇ ئويۇن ھەققىدە

en: Close this window
ug: بۇ كۆزنەكنى ياپىدۇ

en: Configure the game
ug: ئويۇننى سەپلەيدۇ

en: Quit this game
ug: بۇ ئويۇننى ئاخىرلاشتۇرىدۇ

en: _Contents
ug: مەزمۇنلار(_C)

en: _Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران( _F)

en: _Hint
ug: يىپ ئۇچى(_H)

note: Translators: This "_New" is for the menu item 'Game->New', implies "New Game"
en: _New
ug: يېڭىدىن قۇر(_N)

note: Translators: This "_New Game" is for the game-over dialogue
en: _New Game
ug: يېڭى ئويۇن(_N)

en: _Redo Move
ug: يۆتكەشنى تەكرارلا(_R)

note: Translators: this is the "Reset" scores button in a scores dialogue
en: _Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇر(_R)

note: Translators: "_Restart" is the menu item 'Game->Restart', implies "Restart Game"
en: _Restart
ug: قايتا قوزغات(_R)

en: _Undo Move
ug: يۆتكەشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Deal
ug: شىيلا(_D)

en: _Leave Fullscreen
ug: پۈتۈن ئېكراندىن ئايرىل(_L)

en: Network _Game
ug: تور ئويۇنى(_G)

en: L_eave Game
ug: ئويۇندىن ئايرىل(_E)

en: Player _List
ug: ئويغۇچىلار تىزىمى(_L)

en: _Pause
ug: ۋاقىتلىق توختا(_P)

en: Res_ume
ug: قايتا باشلا(_U)

en: _Scores
ug: ئېرىشكەن نومۇرلار

en: _End Game
ug: ئويۇننى ئاخىرلاشتۇر(_E)

note: %s is replaced with the name of the game in gnome-games.
en: %s is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version %d of the License, or (at your option) any later version.
ug: %s ھەقسىز دېتالدۇر؛ سىز ئەركىن يۇمشاق دېتال ۋەخپىسى تارقاتقان GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەتنامە بويىچە ئۇنى قايتا تارقىتىپ ياكى ئۆزگەرتەلەيسىز؛ سىز شۇ ئىجازەت كېلىشىمىنىڭ %d نەشرى ياكى يۇقىرى نەشرىنى ئىشلەتسىڭىز بولىدۇ.

en: %s is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ug: %s تارقىتىشتىكى مەقسەت سىزگە قۇلايلىق ئېلىپ كېلىش، ئەمما سودا ياكى باشقا ئالاھىدە قوللىنىشقا نىسبەتەن ھېچقانداق كاپالەت يوق. ھەمدە مۇئەييەن ئىشلىتىشتە سىز ئارزۇ قىلغان نەتىجىگە ئېرىشىشتە كاپالەتكە ئىگە ئەمەس. GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىنى كۆرۈپ تېخىمۇ كۆپ تەپسىلاتقا ئېرىشىڭ.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with %s; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA
ug: سىز «%s» بىلەن بىللە GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىدىن بىر نۇسخا تاپشۇرۇۋالىسىز؛ ئەگەر تاپشۇرۇۋالمىغان بولسىڭىز، ئەركىن يۇمشاق دېتال فوندىغا خەت يېزىڭ، ئادرېس: Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
ug: سىز خالىغان يۇمشاق دېتال ئارقىلىق بىر نۇسخا GNU ئۇنىۋېرسال ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىنىڭ كۆپەيتىلگەن نۇسخىسىغا ئېرىشەلەيسىز. ئەگەر بولمىسا <http://www.gnu.org/licenses/> نى زىيارەت قىلىڭ.

en: Nibbles couldn't find pixmap file:
    %s
    
    Please check your Nibbles installation
ug: Nibbles pixmap ھۆججىتىنى ئوقۇيالمىدى:
    %s
    
    Nibbles توغرا ئورنىتىلدىمۇ تەكشۈرۈڭ

en: Nibbles Scores
ug: Nibbles نومۇرلىرى

en: Speed:
ug: سۈرئەت:

en: Congratulations!
ug: مۇبارەك بولسۇن!

en: Your score is the best!
ug: سىزنىڭ نومۇرىڭىز ئەڭ ياخشى!

en: Your score has made the top ten.
ug: سىزنىڭ نومۇرىڭىز ئالدىنقى 10 نىڭ ئىچىگە كىردى.

[ctx: game speed]
en: Beginner
ug: يېڭى كەلداخۇن

[ctx: game speed]
en: Slow
ug: ئاستا

[ctx: game speed]
en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

[ctx: game speed]
en: Fast
ug: تېز

[ctx: game speed]
en: Beginner with Fakes
ug: ساختا يېڭى كەلداخۇن

[ctx: game speed]
en: Slow with Fakes
ug: ساختا ئاستا

[ctx: game speed]
en: Medium with Fakes
ug: ساختا ئوتتۇرا

[ctx: game speed]
en: Fast with Fakes
ug: ساختا تەز

en: A worm game for GNOME.
    
    Nibbles is a part of GNOME Games.
ug: گىنوم نىڭ قۇرت ئويۇنى.
    
    Nibbles بولسا گىنوم ئويۇنلىرىنىڭ بىرىدۇر.

en: GNOME Games web site
ug: گىنوم ئويۇنلىرى تورتۇراسى

en: Game over! The game has been won by %s!
ug: ئويۇن تامام! غالبىيەتچى %s!

en: _Game
ug: ئويۇن(_G)

en: _View
ug: كۆرۈنۈش(_V)

en: _Settings
ug: تەڭشەك(_S)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

note: Translators: This string will be included in the intro screen, so don't make sure it fits!
en: A worm game for GNOME.
ug: گىنوم نىڭ قۇرت ئويۇنى.

en: Nibbles Preferences
ug: Nibbles مايىللىقى

en: Game
ug: ئويۇن

note: Speed
en: Speed
ug: سۈرئىتى

en: Nibbles newbie
ug: Nibbles يېڭى كەلداخۇنى

en: My second day
ug: ئىككىنچى كۈنۈم

en: Not too shabby
ug: ئازراق ئىشەنچىم بار

en: Finger-twitching good
ug: بەك ياخشى

en: Options
ug: تاللانما

en: _Play levels in random order
ug: قالايمىقان دەرىجە تەرتىپىدە ئوينا(_P)

en: _Enable fake bonuses
ug: ساختا مۇكاپاتنى ئىناۋەتلىك قىل(_E)

en: E_nable sounds
ug: ئاۋازلارنى ئىناۋەتلىك قىل

en: _Starting level:
ug: باشلىنىش دەرىجىسى(_S):

en: Number of _human players:
ug: ئوينايدىغان ئادەم سانى(_H):

en: Number of _AI players:
ug: AI ئوينىغۇچىلارنىڭ سانى(_A):

en: Worm
ug: قۇرت

en: Keyboard Options
ug: ھەرپتاختا تاللانمىسى

en: _Use relative movement
ug: نىسپىي يۆتكەل(_U)

en: _Worm color:
ug: قۇرت رەڭگى(_W)

en: Red
ug: قىزىل

en: Green
ug: يېشىل

en: Blue
ug: كۆك

en: Yellow
ug: سېرىق

en: Cyan
ug: توق يېشىل

en: Purple
ug: بىنەپشە

en: Gray
ug: كۈلرەڭ

en: Worm %d:
ug: قۇرت %d:
