gnome-games - en to xh translation catalogue (36 entries)

en: Player
xh: Umdlali

en: _Scores
xh: I_zikora

en: _Help
xh: _Uncedo

en: Nibbles
xh: I-Nibbles

en: _New Game
xh: _Umdlalo Omtsha

en: Controls
xh: Izilawuli

en: Paused
xh: Iphumle

en: Guide a worm around a maze
xh: Khokela umbungu kwiindlela eziphitheneyo

en: Size of game tiles
xh: Ubungakanani beethayili zomdlalo

en: Size of game tiles.
xh: Ubungakanani beethayili zomdlalo.

en: Game level to start on
xh: Inqanaba lomdlalo emakuqalwe kulo

en: Game level to start on.
xh: Inqanaba lomdlalo emakuqalwe kulo.

en: Enable sounds
xh: Yenza izandi zisebenze

en: Enable sounds.
xh: Yenza izandi zisebenze.

en: Enable fake bonuses
xh: Yenza iibhonasi zenkohliso zisebenze

en: Enable fake bonuses.
xh: Yenza iibhonasi zenkohliso zisebenze.

en: Color to use for worm
xh: Umbala omawusetyenziswe kumbungu

en: Color to use for worm.
xh: Umbala omawusetyenziswe kumbungu.

en: Use relative movement
xh: Sebenzisa intshukumo ethelekisiweyo

en: Use relative movement (ie. left or right only).
xh: Sebenzisa intshukumo ethelekisiweyo (ukutsho oko. ekhohlo okanye ekunene kuphela).

en: Move up
xh: Yiya ngasentla

en: Key to use for motion up.
xh: Iqhosha emalisetyenziswe xa kusiyiwa ngasentla.

en: Move down
xh: Yiya ngezantsi

en: Key to use for motion down.
xh: Iqhosha emalisetyenziswe xa kusiyiwa ngezantsi.

en: Move left
xh: Yiya ngasekhohlo

en: Key to use for motion left.
xh: Iqhosha emalisetyenziswe xa kusiyiwa ngasekhohlo.

en: Move right
xh: Yiya ngasekunene

en: Key to use for motion right.
xh: Iqhosha emalisetyenziswe xa kusiyiwa ngasekunene.

en: Worm
xh: Umbungu

en: Preferences
xh: Izinto ezikhethekayo

en: Speed
xh: Isantya

en: _Medium
xh: _Phakathi

en: Options
xh: Ekunokukhethwa kuko

note: Translators: Difficulty level displayed on the scores dialog
en: Medium
xh: Phakathi

en: Congratulations!
xh: Halala!

en: Game Over!
xh: Umdlalo Uphelile!
