Gnome-Games 2.0.x - en to ms translation catalogue (108 entries)

en: Player
ms: Pemain

en: _Scores
ms: _Skor

en: _Preferences
ms: Ke_utamaan

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _About Nibbles
ms: Perih_al Gigitan

en: Nibbles
ms: Gigitan

en: _New Game
ms: Permainan _Baharu

en: _Pause
ms: _Jeda

en: Let’s _Play
ms: _Jom Main

en: Welcome, worms.
ms: Selamat datang, si cacing.

en: Eat the treats before the other worms, but don’t hit anything!
ms: Makan kudapan yang ada sebelum cacing lain dapat, tetapi jangan langgar apa-apa!

en: Number of players
ms: Bilangan pemain

en: Select the number of human players.
ms: Pilih bilangan pemain manusia.

en: Select the number of computer players.
ms: Pilih bilangan pemain komputer.

en: _Next
ms: _Berikutnya

en: Controls
ms: Kawalan

en: _Start
ms: _Mula

en: Paused
ms: Dijeda

en: GNOME Nibbles
ms: Gigitan GNOME

en: Guide a worm around a maze
ms: Pandu seekor cacing mengharungi sebuah pagar sesat

en: Control a worm in its quest to eat bonuses and become longer. Outmaneuver enemy worms while eating doughnuts and ice cream to increase your length. Each worm has ten lives and loses one by running into a wall, another worm, or itself. The enemy worms are after the same bonuses that you are, so be careful: if they become too large, you won’t have much room for movement.
ms: Kawal seekor cacing yang mahu makan bonus dan menjadi lebih panjang. Kalahkan cacing-cacing musuh ketika menikmati donut dan aiskrim untuk menjadi lebih panjang. Setiap ekor cacing mempunyai sepuluh hayat dan akan hilang satu sekiranya melanggar dinding, cacing lain, atau diri sendiri. Cacing-cacing musuh juga mahukan bonus-bonus yang sama, jadi berhati-hati: jika mereka menjadi terlalu besar, anda akan kekurangan ruang untuk bergerak bebas.

en: The adventure progresses through 26 maps of increasing difficulty. The early levels are mostly open with a few walls, but later on, cramped spaces and teleporters make things more interesting.
ms: Permainan berlanjutan menerusi 26 peta yang kesukaran semakin meningkat. Aras-aras awal lebih terbuka dan kurang dinding, tetapi aras-aras berikutnya lebih sempit dan ada teleport yang menambah lagi keseronokan bermain.

en: Play on your own against up to five enemy worms, or share your keyboard to play with a friend.
ms: Bermain sehingga lima ekor cacing musuh, atau berkongsi papan kekunci anda untuk bermain bersama-sama rakan anda.

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: game;snake;board;
ms: permainan;ular;papan;

en: Width of the window in pixels
ms: Lebar tetingkap dalam piksel

en: Width of the window in pixels.
ms: Lebar tetingkap dalam piksel.

en: Height of the window in pixels
ms: Tinggi tetingkap dalam piksel

en: Height of the window in pixels.
ms: Tinggi tetingkap dalam piksel.

en: true if the window is maximized
ms: benar jika tetingkap dimaksimumkan

en: true if the window is maximized.
ms: benar jika tetingkap dimaksimumkan.

en: Is this the first run
ms: Adakah ini pertama kali dijalankan

en: Setting to decide whether to show first-run hint dialog or not.
ms: Tetapan untuk tentukan sama ada mahu tunjukkan dialog pembayang pertama-kali atau sebaliknya.

en: Size of game tiles
ms: Saiz jubin permainan

en: Size of game tiles.
ms: Saiz jubin permainan.

en: Game level to start on
ms: Aras Permainan yang dimulakan

en: Game level to start on.
ms: Aras Permainan yang dimulakan.

en: Worms movement speed
ms: Kelajuan gerakan cacing

en: Worms movement speed.
ms: Kelajuan gerakan cacing.

en: Enable sounds
ms: Benarkan bunyi

en: Enable sounds.
ms: Benarkan bunyi.

en: Enable fake bonuses
ms: Benarkan bonus palsu

en: Enable fake bonuses.
ms: Benarkan bonus palsu.

en: Number of human players
ms: Bilangan pemain manusia

en: Number of human players.
ms: Bilangan pemain manusia.

en: Number of AI players
ms: Bilangan pemain AI

en: Number of AI players.
ms: Bilangan pemain AI.

en: Color to use for worm
ms: Warna untuk cacing

en: Color to use for worm.
ms: Warna untuk cacing.

en: Use relative movement
ms: Guna gerakan relatif

en: Use relative movement (ie. left or right only).
ms: Guna gerakan relatif (iaitu kiri atau kanan sahaja).

en: Move up
ms: Gerak ke atas

en: Key to use for motion up.
ms: Kekunci yang digunakan untuk gerak ke atas.

en: Move down
ms: Gerak ke bawah

en: Key to use for motion down.
ms: Kekunci yang digunakan untuk gerak ke bawah.

en: Move left
ms: Gerak ke kiri

en: Key to use for motion left.
ms: Kekunci yang digunakan untuk gerak ke kiri.

en: Move right
ms: Gerak ke kanan

en: Key to use for motion right.
ms: Kekunci yang digunakan untuk gerak ke kanan.

en: Worm
ms: Cacing

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Speed
ms: Kelajuan

en: _Beginner
ms: P_emula

en: _Slow
ms: Pe_rlahan

en: _Medium
ms: _Sederhana

en: _Fast
ms: Pa_ntas

en: Options
ms: Opsyen

en: E_nable sounds
ms: Be_narkan bunyi

en: _Enable fake bonuses
ms: B_enarkan bonus palsu

en: _General
ms: _Am

en: Worm color
ms: Warna cacing

en: Worm _1
ms: Cacing_1

en: Worm _2
ms: Cacing_2

en: Worm _3
ms: Cacing_3

en: Worm _4
ms: Cacing_4

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
ms: Tunjuk versi keluaran

en: Are you sure you want to start a new game?
ms: Anda pasti mahu memulakan satu permainan baharu?

en: If you start a new game, the current one will be lost.
ms: Jika anda memulakan satu permainan baharu, yang semasa akan hilang.

en: _Resume
ms: Sambung Se_mula

en: Level %d
ms: Aras %d

note: Translators: Difficulty level displayed on the scores dialog
en: Beginner
ms: Pemula

note: Translators: Difficulty level displayed on the scores dialog
en: Slow
ms: Perlahan

note: Translators: Difficulty level displayed on the scores dialog
en: Medium
ms: Sederhana

note: Translators: Difficulty level displayed on the scores dialog
en: Fast
ms: Pantas

note: Translators: Difficulty level with fake bonuses, displayed on the scores dialog
en: Beginner with Fakes
ms: Pemula dengan Palsu

note: Translators: Difficulty level with fake bonuses, displayed on the scores dialog
en: Slow with Fakes
ms: Perlahan dengan Palsu

note: Translators: Difficulty level with fake bonuses, displayed on the scores dialog
en: Medium with Fakes
ms: Sederhana dengan Palsu

note: Translators: Difficulty level with fake bonuses, displayed on the scores dialog
en: Fast with Fakes
ms: Pantas dengan Palsu

note: Displayed on the scores dialog, preceeding a difficulty.
en: Difficulty Level:
ms: Tahap kesukaran:

note: Translators: the %d is the number of the level that was completed.
en: Level %d Completed!
ms: Aras %d Selesai!

en: _Next Level
ms: Aras _Berikutnya

en: Congratulations!
ms: Tahniah!

en: Game Over!
ms: Permainan Tamat!

en: You have completed the game.
ms: Anda berjaya menamatkan permainan.

en: %d Point | %d Points
ms[0]: %d Mata

en: (%ld more points to reach the leaderboard)
ms: (%ld mata lagi untuk menduduki papan juara)

en: _Play Again
ms: _Main Lagi

en: A worm game for GNOME
ms: Sebuah permainan Cacing untuk GNOME

note: FIXME: Consider changing this to "Worm %d" * It's set to "Player %d" for now to avoid a string change for 3.20. Translators: the player's number, e.g. "Player 1" or "Player 2".
en: Player %d
ms: Pemain %d

en: red
ms: merah

en: green
ms: hijau

en: blue
ms: biru

en: yellow
ms: kuning

en: cyan
ms: sian

en: purple
ms: ungu

en: Action
ms: Aksi

en: Key
ms: Kekunci

note: Translators: This string appears when one tries to assign an already assigned key
en: The key you selected is already assigned!
ms: Kekunci yang anda pilih telah diumpuk!
