gnome-games 2.12 - en to rw translation catalogue (11 entries)

en: Controls
rw: Amagenzura

en: Paused
rw: Mu karuhuko

en: Move up
rw: Kwimura Hejuru

en: Move down
rw: Kwimura Hasi

en: Move left
rw: Kwimura ibumoso

en: Move right
rw: Kwimura Iburyo

en: Preferences
rw: Ibyahisemo

en: Speed
rw: Umuvuduko

en: Options
rw: Amahitamo

note: Translators: Difficulty level displayed on the scores dialog
en: Medium
rw: Hagati

en: Congratulations!
rw: Nibyiza!
