libgnome-games-support master - en to tr translation catalogue (14 entries)

note: Appears at the top of the dialog, as the heading of the dialog
en: Congratulations!
tr: Tebrikler!

en: High Scores
tr: Yüksek Puanlar

en: Best Times
tr: En İyi Zamanlar

en: No scores yet
tr: Henüz kayıtlı puan yok

en: Play some games and your scores will show up here.
tr: Biraz oyun oynarsanız puanlarınız burada görünecektir.

note: A column heading in the scores dialog
en: Rank
tr: Sıralama

note: A column heading in the scores dialog
en: Score
tr: Puan

en: Time
tr: Zaman

note: A column heading in the scores dialog
en: Player
tr: Oyuncu

note: Appears on the top right corner of the dialog. Clicking the button closes the dialog.
en: Done
tr: Bitti

note: Time which may be displayed on a scores dialog.
en: %ld minute | %ld minutes
tr[0]: %ld dakika

note: Time which may be displayed on a scores dialog.
en: %ld second | %ld seconds
tr[0]: %ld saniye

en: Your score is the best!
tr: En iyi puan sizinki!

en: Your score has made the top ten.
tr: Puanınız en iyi on listesine girdi.
