libgnome-games-support master - en to ja translation catalogue (14 entries)

note: Appears at the top of the dialog, as the heading of the dialog
en: Congratulations!
ja: おめでとうございます!

en: High Scores
ja: ハイスコア

en: Best Times
ja: ベストタイム

en: No scores yet
ja: まだスコアはありません

en: Play some games and your scores will show up here.
ja: ここにゲームのスコアが表示されます

note: A column heading in the scores dialog
en: Rank
ja: 順位

note: A column heading in the scores dialog
en: Score
ja: 得点

en: Time
ja: タイム

note: A column heading in the scores dialog
en: Player
ja: プレイヤー

note: Appears on the top right corner of the dialog. Clicking the button closes the dialog.
en: _Done
ja: 完了(_D)

note: Time which may be displayed on a scores dialog.
en: %ld minute | %ld minutes
ja[0]: %ld 分

note: Time which may be displayed on a scores dialog.
en: %ld second | %ld seconds
ja[0]: %ld 秒

en: Your score is the best!
ja: ベストスコアを更新しました!

en: Your score has made the top ten.
ja: トップ 10 に入りました。
