linuxmint - en to it translation catalogue (14 entries)

en: %s Account
it: Account %s

en: <b>%s</b> removed
it: Account <b>%s</b> rimosso

en: About
it: Informazioni su

en: Accounts
it: Account

en: Connect to your data in the cloud
it: Usare i propri dati nel cloud

en: Error removing account
it: Errore nel rimuovere l'account

en: google;facebook;twitter;yahoo;web;online;chat;calendar;mail;contact;owncloud;kerberos;imap;smtp;pocket;readitlater;account;
it: google;facebook;twitter;yahoo;web;online;chat;calendario;mail;contatto;owncloud;kerberos;imap;smtp;pocket;readitlater;account;

en: No internet connection - connect to set up new online accounts
it: Nessuna connessione Internet: connettiti per configurare nuovi account online

en: Online Account
it: Account online

en: Online Accounts
it: Account online

en: Providers
it: Fornitori

en: Quit
it: Chiudi

en: Remove Account
it: Rimuovi account

en: Undo
it: Annulla
