linuxmint - en to pt_BR translation catalogue (11 entries)

en: %s Account
pt_BR: Conta %s

en: <b>%s</b> removed
pt_BR: <b>%s</b> removido

en: Accounts
pt_BR: Contas

en: Connect to your data in the cloud
pt_BR: Conecte seus dados na nuvem

en: Error removing account
pt_BR: Erro ao remover conta

en: No internet connection - connect to set up new online accounts
pt_BR: Sem conexão com a internet - conecte para configurar novas contas online

en: Online Account
pt_BR: Conta Online

en: Online Accounts
pt_BR: Contas Online

en: Providers
pt_BR: Provedores

en: Remove Account
pt_BR: Remover Conta

en: Undo
pt_BR: Desfazer
