gnome-online-accounts master - en to fi translation catalogue (121 entries)

en: List of providers that are allowed to be loaded
fi: Lista tarjoajista, joiden lataaminen sallitaan

en: IsLocked property is set for account
fi: IsLocked-ominaisuus on asetettu tilille

note: TODO: more specific
en: ProviderType property is not set for account
fi: ProviderType-ominaisuutta ei ole asetettu tilille

note: TODO: more specific
en: Failed to parse autodiscover response XML
fi: Automaattisen havaitsemisen vastauksen XML-sisällön jäsentäminen epäonnistui

note: TODO: more specific Translators: the parameter is an XML element name.
en: Failed to find “%s” element
fi: Elementtiä “%s” ei löytynyt

note: Translators: the first %s is the username * (eg., debarshi.ray@gmail.com or rishi), and the * (%s, %d) is the error domain and code.
en: Invalid password with username “%s” (%s, %d):
fi: Virheellinen salasana käyttäjätunnuksella “%s” (%s, %d):

note: provider name
en: Connect to a Microsoft Exchange provider to access calendars, contacts and files
fi: Yhdistä Microsoft Exchange -palveluntarjoajaan käyttääksesi kalentereita, yhteystietoja ja tiedostoja

en: _Email
fi: _Sähköposti

en: _Password
fi: S_alasana

en: Exchange account details will be auto-detected from your email address when possible
fi: Exchange-tilin tiedot pyritään havaita automaattisesti sähköpostiosoitteesi perusteella

en: Account Details
fi: Tilin tiedot

en: User_name
fi: _Käyttäjätunnus

en: _Domain
fi: _Toimialue

en: Example domain: example.com
fi: Esimerkkiverkkotunnus: example.com

en: Expected status 200 when requesting your identity, instead got status %d (%s)
fi: Odotettiin tilaa 200 pyydettäessä identiteettiä, mutta vastaanotettiin tila %d (%s)

note: TODO: more specific
en: Could not parse response
fi: Vastauksen jäsentäminen ei onnistu

note: TODO: more specific
en: Service not available
fi: Palvelu ei ole käytettävissä

note: TODO: more specific
en: Authentication failed
fi: Todennus epäonnistui

en: Server does not support STARTTLS
fi: Palvelin ei tue STARTTLS:ää

en: IMAP and SMTP
fi: IMAP ja SMTP

note: Translators: the first %s is a field name. The * second %s is the IMAP * username (eg., rishi), and the (%s, %d) * is the error domain and code. * second %s is the SMTP
en: Invalid %s with username “%s” (%s, %d):
fi: Virheellinen %s käyttäjätunnuksella “%s” (%s, %d):

note: Keep in sync with GoaTlsType
en: None
fi: Ei mitään

note: GOA_TLS_TYPE_NONE
en: STARTTLS after connecting
fi: STARTTLS yhteyden muodostuttua

note: GOA_TLS_TYPE_STARTTLS
en: SSL on a dedicated port
fi: SSL tietyssä portissa

en: Email
fi: Sähköposti

en: Connect to an email account
fi: Yhdistä sähköpostitiliin

en: _Name
fi: _Nimi

en: IMAP and SMTP details will be auto-detected from your service provider when possible
fi: IMAP- ja SMTP-asetukset haetaan automaattisesti palveluntarjoajalta, jos se on mahdollista

note: IMAP
en: IMAP Settings
fi: IMAP-asetukset

en: IMAP _Server
fi: _IMAP-palvelin

en: Encryption
fi: Salaus

en: Example server: imap.example.com
fi: Esimerkkipalvelin: imap.example.com

note: SMTP
en: SMTP Settings
fi: SMTP-asetukset

en: SMTP _Server
fi: SMTP-palv_elin

en: Example server: smtp.example.com
fi: Esimerkkipalvelin: smtp.example.com

en: Name
fi: Nimi

en: Operation was cancelled
fi: Toimenpide peruttiin

en: Log In to Realm
fi: Kirjaudu alueeseen

en: Please enter your password below.
fi: Kirjoita salasanasi alapuolelle.

en: Remember this password
fi: Muista salasana

en: _Principal
fi: _Prinsipaali

en: Example principal: user@EXAMPLE.COM
fi: Esimerkkiprinsipaali: user@EXAMPLE.COM

en: _Sign in…
fi: _Kirjaudu sisään…

en: Identity service returned invalid key
fi: Identiteettipalvelu palautti virheellisen avaimen

note: NOTE: In case further types needs to be added, ensure that the * code in add_account_action_cb is also adjusted. Translators: Microsoft account issuer type
en: Common
fi: Yleiset

note: Translators: Microsoft account issuer type
en: Custom
fi: Mukautettu

note: provider name
en: Connect to a Microsoft 365 provider to access calendars, contacts and files
fi: Yhdistä Microsoft 365 -palveluntarjoajaan käyttääksesi kalentereita, yhteystietoja ja tiedostoja

en: _Client ID
fi: _Asiakastunniste

en: Advanced
fi: Lisäasetukset

en: _Issuer
fi: _Myöntäjä

en: C_ustom Issuer
fi: M_ukautettu myöntäjä

en: Example provider: example.com
fi: Esimerkkimyöntäjä: example.com

en: Expected status 200 when requesting access token, instead got status %d (%s)
fi: Odotettiin statusta 200 pyydettäessä pääsypolettia, saatiin sen sijaan status %d (%s)

en: Authorization response:
fi: Valtuutusvastaus:

en: Authorization response: %s
fi: Valtuutusvastaus: %s

en: Failed to authenticate
fi: Tunnistautuminen epäonnistui

en: Sign in to %s with your browser
fi: Kirjaudu palveluun %s selaimellasi

en: _Sign In…
fi: _Kirjaudu sisään…

en: Was asked to log in as %s, but logged in as %s
fi: Kirjautumista pyydettiin tunnuksella %s, mutta kirjauduttiin silti tunnuksella %s

en: Credentials do not contain access_token
fi: Kirjautumistiedot eivät sisällä tietuetta access_token

en: Failed to refresh access token (%s, %d):
fi: Pääsypoletin päivittäminen epäonnistui (%s, %d):

en: _Mail
fi: _Sähköposti

en: Cale_ndar
fi: _Kalenteri

en: _Contacts
fi: _Yhteystiedot

en: C_hat
fi: K_eskustelu

en: _Documents
fi: _Asiakirjat

en: M_usic
fi: M_usiikki

en: _Photos
fi: _Valokuvat

en: _Files
fi: Tie_dostot

en: Network _Resources
fi: Verkko_resurssit

en: _Read Later
fi: Lue my_öhemmin

en: Prin_ters
fi: _Tulostimet

en: _Maps
fi: Ka_rtat

en: T_o Do
fi: Teht_ävät

en: Account is disabled
fi: Tili on pois käytöstä

en: Unknown error
fi: Tuntematon virhe

note: Translators: this is the title of the "Add Account" and "Refresh * Account" dialogs. The %s is the name of the provider. eg., * 'Google'.
en: %s Account
fi: %s-tili

en: Remove this Account?
fi: Poistetaanko tämä tili?

en: If you remove this Online Account you will have to connect to it again to use it with apps and services.
fi: Jos poistat tämän verkkotilin, sinun tulee yhdistää siihen uudelleen käyttääksesi sitä sovelluksissa ja palveluissa.

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Remove
fi: _Poista

en: Sign in to reconnect to this account
fi: Kirjaudu sisään yhdistääksesi tämän tilin uudelleen

note: Remove
en: _Remove…
fi: _Poista…

en: _Sign In
fi: _Kirjaudu

en: _Try Again
fi: _Yritä uudelleen

en: _Ignore
fi: _Hylkää

en: Dialog was dismissed
fi: Valintaikkuna ohitettiin

note: TODO: more specific
en: TLS not available
fi: TLS ei ole käytettävissä

en: Unknown authentication mechanism
fi: Tuntematon tunnistautumistapa

note: TODO: more specific
en: Failed to delete credentials from the keyring
fi: Valtuutuksien poisto avainnipusta epäonnistui

note: TODO: more specific
en: Failed to retrieve credentials from the keyring
fi: Valtuutuksien haku avainnipusta epäonnistui

note: TODO: more specific
en: No credentials found in the keyring
fi: Valtuutuksia ei löytynyt avainnipusta

en: Error parsing result obtained from the keyring:
fi: Virhe jäsentäessä avainnipusta saatua tulosta:

note: TODO: more specific
en: Failed to store credentials in the keyring
fi: Valtuutuksien tallennus avainnippuun epäonnistui

en: Not supported
fi: Ei tuettu

en: Not found
fi: Ei löytynyt

en: Code: %u — Unexpected response from server
fi: Koodi: %u — Odottamaton vastaus palvelimelta

en: The signing certificate authority is not known.
fi: Varmenteen allekirjoittajataho on tuntematon.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
fi: Varmenne ei vastaa sen sivuston odotettua identiteettiä, jolta se vastaanotettiin.

en: The certificate’s activation time is still in the future.
fi: Varmenteen aktivointiaika on edelleen tulevaisuudessa.

en: The certificate has expired.
fi: Varmenne on vanhentunut.

en: The certificate has been revoked.
fi: Varmenne on hylätty.

en: The certificate’s algorithm is considered insecure.
fi: Varmenteen algoritmia pidetään turvattomana.

en: Invalid certificate.
fi: Virheellinen varmenne.

en: Calendar, Contacts and Files
fi: Kalenteri, yhteystiedot ja tiedostot

en: Add a calendar, contacts and files account by entering your WebDAV server and account details
fi: Lisää kalenteri-, yhteystieto- ja tiedostotili määrittämällä WebDAV-palvelin ja tilin tiedot

en: _Server Address
fi: _Palvelimen osoite

en: Examples: example.com, 192.168.0.82
fi: Esimerkit: example.com, 192.168.0.82

en: Server Addresses (Optional)
fi: Palvelinosoitteet (valinnainen)

en: Files
fi: Tiedostot

en: Calendar (CalDAV)
fi: Kalenteri (CalDAV)

en: Contacts (CardDAV)
fi: Yhteystiedot (CardDAV)

en: Invalid URI: %s
fi: Virheellinen URI: %s

en: Initial secret key is invalid
fi: Alkuperäinen salainen avain on virheellinen

en: The network realm %s needs some information to sign you in.
fi: Verkkoalue %s vaatii lisätietoja kirjatakseen sinut sisään.

en: No associated identification found
fi: Tiliin kohdistettua tunnistautumista ei löytynyt

en: Could not create credential cache:
fi: Identiteettivälimuistin luominen epäonnistui:

en: Could not initialize credentials cache:
fi: Kirjautumistietojen välimuistia ei voitu alustaa:

en: Not signed in
fi: Ei sisäänkirjautunut

en: Could not erase identity:
fi: Identiteetin hävittäminen epäonnistui:

en: Could not find identity
fi: Identiteettiä ei löytynyt
