gnome-online-accounts 3.38.x - en to nb translation catalogue (152 entries)

en: List of providers that are allowed to be loaded
nb: Liste over innlastbare tjenester

en: A list of strings representing the providers that are allowed to be loaded (default: 'all'). This is only evaluated on startup. Deprecated: use goa.conf in the system config directory instead, with a key [providers] enable=all instead. The key is comma-separated list of the provider names.
nb: En liste hvor hvert element representerer en tjeneste som kan lastes inn (standard: 'all'). Denne blir bare lest av ved oppstart. Ute av bruk: bruk goa.conf i systemets innstillingsmappe i stedet, med feltet [providers] enable=all i stedet. Feltet er en kommaseparert liste over tjenestenavnene.

note: TODO: more specific
en: Failed to find a provider for: %s
nb: Fant ikke tjeneste for: %s

en: IsLocked property is set for account
nb: Verdi IsLocked er satt for kontoen

note: TODO: more specific
en: ProviderType property is not set for account
nb: Verdi ProviderType er ikke satt for kontoen

en: Failed to sign in to “%s”
nb: Innlogging med «%s» mislyktes

en: Failed to sign in to multiple accounts
nb: Innlogging mislyktes med flere kontoer

en: Online Accounts
nb: Nettkontoer

en: Account Action Required
nb: Kontohandling kreves

note: TODO: more specific
en: Authentication failed
nb: Autentisering mislyktes

en: Cannot find WebDAV endpoint
nb: Fant ikke WebDAV-mottakspunkt

en: Invalid URI: %s
nb: Ugyldig URI: %s

note: TODO: more specific
en: Failed to parse autodiscover response XML
nb: Lesing av XML fra automatisk gjenkjenning mislyktes

note: TODO: more specific Translators: the parameter is an XML element name.
en: Failed to find “%s” element
nb: Fant ikke element «%s»

note: TODO: more specific
en: Failed to find ASUrl in autodiscover response
nb: Fant ikke ASUrl i svar fra automatisk gjenkjenning

note: Translators: the first %s is the username * (eg., debarshi.ray@gmail.com or rishi), and the * (%s, %d) is the error domain and code.
en: Invalid password with username “%s” (%s, %d):
nb: Ugyldig passord for brukernavn «%s» (%s, %d):

note: provider name
en: Connect to a Microsoft Exchange provider to access calendars, contacts and files
nb: Koble til en Microsoft Exchange-leverandør for å bruke kalendere, kontakter og filer

en: _Email
nb: _E-post

en: _Password
nb: _Passord

en: Exchange account details will be auto-detected from your email address when possible
nb: Informasjon om Exchange-kontoen vil oppdages automatisk gjennom e-postadressen din om mulig

en: Account Details
nb: Kontoinformasjon

en: User_name
nb: B_rukernavn

en: _Domain
nb: _Domene

en: Example domain: example.com
nb: Eksempel på domene: example.com

en: Access restricted web and network resources for your organization
nb: Få tilgang til beskyttede nettressurser fra organisasjonen din

en: Failed to get principal from user name “%s”
nb: Henting av hovedidentitet fra «%s» mislyktes

en: Expected status 200 when requesting your identity, instead got status %d (%s)
nb: Forventet statuskode 200, fikk %d (%s) i stedet

note: TODO: more specific
en: Could not parse response
nb: Tolking av svar mislyktes

note: TODO: more specific
en: Service not available
nb: Tjeneste ikke tilgjengelig

en: Server does not support STARTTLS
nb: Tjener støtter ikke STARTTLS

en: IMAP and SMTP
nb: IMAP og SMTP

note: Translators: the first %s is a field name. The * second %s is the IMAP * username (eg., rishi), and the (%s, %d) * is the error domain and code. * second %s is the SMTP
en: Invalid %s with username “%s” (%s, %d):
nb: Ugyldig %s for brukernavn «%s» (%s, %d):

en: Unable to auto-detect IMAP and SMTP settings
nb: Automatisk gjenkjenning av IMAP- og SMTP-innstillinger mislyktes

note: Keep in sync with GoaTlsType
en: None
nb: Ingen

note: GOA_TLS_TYPE_NONE
en: STARTTLS after connecting
nb: STARTTLS etter tilkobling

note: GOA_TLS_TYPE_STARTTLS
en: SSL on a dedicated port
nb: SSL på en dedikert port

en: Email
nb: E-post

en: Connect to an email account
nb: Logg inn for å koble til en e-postkonto

en: _Name
nb: _Navn

en: IMAP and SMTP details will be auto-detected from your service provider when possible
nb: IMAP- og SMTP-informasjon vil oppdages automatisk gjennom tjenesteleverandøren din om mulig

note: IMAP
en: IMAP Settings
nb: IMAP-innstillinger

en: IMAP _Server
nb: IMAP-_tjener

en: Encryption
nb: Kryptering

en: Auto-detected
nb: Automatisk gjenkjent

en: Example server: imap.example.com
nb: Eksempel på tjener: imap.example.com

note: SMTP
en: SMTP Settings
nb: SMTP-innstillinger

en: SMTP _Server
nb: SMTP-_tjener

en: Example server: smtp.example.com
nb: Eksempel på tjener: smtp.example.com

en: Name
nb: Navn

en: Operation was cancelled
nb: Operasjon avbrutt

en: Log In to Realm
nb: Logg inn i domene

en: Please enter your password below.
nb: Oppgi passordet ditt under.

en: Remember this password
nb: Husk dette passordet

en: _Principal
nb: _Hovedidentitet

en: Example principal: user@EXAMPLE.COM
nb: Eksempel på hovedidentitet: bruker@EXAMPLE.COM

en: _Sign in…
nb: _Logg inn…

en: Ticketing is disabled for account
nb: Tilbakemelding er slått av for kontoen

en: Could not find saved credentials for principal “%s” in keyring
nb: Fant ikke innloggingsdata for «%s»

en: Did not find password for principal “%s” in credentials
nb: Fant ikke passord for «%s» i innloggingsdata

en: Identity service returned invalid key
nb: Innloggingstjeneste oppga ugyldig nøkkel

en: Invalid email address “%s”
nb: Ugyldig e-postadresse: «%s»

note: provider name
en: Connect to Microsoft 365 to access email, calendars, contacts and files
nb: Koble til en Microsoft 365-leverandør for å bruke e-post, kalendere, kontakter og filer

en: Use Organization Account
nb: Bruk organisasjonskonto

en: Connect using details from an organization or developer account
nb: Koble til med innloggingsinformasjon fra en organisasjons- eller utviklerkonto

note: Translators: See https://learn.microsoft.com/globalization/reference/microsoft-terminology
en: Enter the details provided by your organization
nb: Oppgi innloggingsinformasjon gitt av organisasjonen din

en: _Client ID (Optional)
nb: _Klient-ID (valgfritt)

note: Translators: See https://learn.microsoft.com/globalization/reference/microsoft-terminology
en: _Tenant ID
nb: _Leier-ID

en: Example ID: 00000000-0000-0000-0000-000000000000
nb: Eksempel-ID: 00000000-0000-0000-0000-000000000000

en: _Sign In…
nb: _Logg inn…

en: Expected status 200 when requesting access token, instead got status %d (%s)
nb: Forventet statuskode 200, fikk %d (%s) i stedet

en: Authorization response:
nb: Autoriseringssvar:

en: Authorization response: %s
nb: Autoriseringssvar: %s

en: Failed to authenticate
nb: Autentisering mislyktes

en: Error getting an Access Token:
nb: Henting av tilgangskode mislyktes:

en: Error getting identity:
nb: Henting av innloggingsdata mislyktes:

en: Sign in to %s with your browser
nb: Logg inn på %s med nettleser

en: Was asked to log in as %s, but logged in as %s
nb: Ble spurt om å logge inn som %s, men logget inn som %s

en: Credentials do not contain access_token
nb: Innloggingsdata inneholder ikke verdien «access_token»

en: Failed to refresh access token (%s, %d):
nb: Oppdatering av tilgangsnøkkel mislyktes (%s, %d):

en: _Mail
nb: _E-post

en: Cale_ndar
nb: _Kalender

en: _Contacts
nb: Kon_takter

en: C_hat
nb: _Meldinger

en: _Documents
nb: _Dokumenter

en: M_usic
nb: Mu_sikk

en: _Photos
nb: _Bilder

en: _Files
nb: _Filer

en: Network _Resources
nb: _Nettverksressurser

en: _Read Later
nb: _Les senere

en: Prin_ters
nb: _Skrivere

en: _Maps
nb: _Kart

en: T_o Do
nb: _Oppgaver

en: Account is disabled
nb: Kontoen er deaktivert

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: ensure_credentials_sync is not implemented on type %s
nb: «ensure_credentials_sync»er ikke implementert for type «%s»

note: Translators: this is the title of the "Add Account" and "Refresh * Account" dialogs. The %s is the name of the provider. eg., * 'Google'.
en: %s Account
nb: %s-konto

en: Remove this Account?
nb: Fjerne konto?

en: If you remove this Online Account you will have to connect to it again to use it with apps and services.
nb: Hvis du fjerner denne nettkontoen, vil du måtte legge den til på nytt for å bruke den med apper og tjenester på enheten.

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Remove
nb: _Fjern

en: Sign in to reconnect to this account
nb: Logg inn for å koble til kontoen på nytt

en: _Remove…
nb: _Fjern…

en: _Sign In
nb: _Logg inn

en: _Try Again
nb: _Prøv igjen

en: _Ignore
nb: _Ignorer

en: Dialog was dismissed
nb: Vindu avvist

note: TODO: more specific
en: TLS not available
nb: TLS er ikke tilgjengelig

en: Unknown authentication mechanism
nb: Ukjent mekanisme for autorisering

en: A %s account already exists for %s
nb: Det finnes allerede en %s-konto for %s

note: TODO: more specific
en: Failed to delete credentials from the keyring
nb: Sletting av innloggingsdata mislyktes

note: TODO: more specific
en: Failed to retrieve credentials from the keyring
nb: Henting av innloggingsdata mislyktes

note: TODO: more specific
en: No credentials found in the keyring
nb: Fant ingen innloggingsdata

en: Error parsing result obtained from the keyring:
nb: Tolking av resultat mislyktes:

note: Translators: The %s is the type of the provider, e.g. 'google' or 'yahoo'
en: GOA %s credentials for identity %s
nb: GOA %s-innloggingsdata for %s

note: TODO: more specific
en: Failed to store credentials in the keyring
nb: Lagring av innloggingsdata mislyktes

en: Not supported
nb: Ikke støttet

en: Not found
nb: Ikke funnet

en: Code: %u — Unexpected response from server
nb: Kode: %u - Uventet svar fra tjener

en: The signing certificate authority is not known.
nb: Signeringsautoriteten er ukjent.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
nb: Sertifikatet passer ikke med den forventede identiteten opphavsnettstedet.

en: The certificate’s activation time is still in the future.
nb: Sertifikatets aktiviseringstidspunkt er fortsatt i fremtiden.

en: The certificate has expired.
nb: Sertifikatet har utløpt.

en: The certificate has been revoked.
nb: Sertifikatet har blitt tilbaketrukket.

en: The certificate’s algorithm is considered insecure.
nb: Sertifikatets algoritme er usikker.

en: Invalid certificate.
nb: Ugyldig sertifikat.

note: TODO: more specific
en: Did not find %s with identity “%s” in credentials
nb: Fant ikke %s med identitet «%s» i innloggingsdata

en: Calendar, Contacts and Files
nb: Kalender, kontakter og filer

en: Add a calendar, contacts and files account by entering your WebDAV server and account details
nb: Legg til en konto for kalender, kontakter og filer ved å oppgi WebDAV-tjeneren din og kontoinformasjonen din

en: _Server Address
nb: _Tjeneradresse

en: Examples: example.com, 192.168.0.82
nb: Eksempler: example.com, 192.168.0.82

en: Server Addresses (Optional)
nb: Tjeneradresser (valgfritt)

en: Files
nb: Filer

en: Calendar (CalDAV)
nb: Kalender (CalDAV)

en: Contacts (CardDAV)
nb: Kontakter (CardDAV)

en: Initial secret key is invalid
nb: Opprinnelig nøkkel er ugyldig

note: TODO: more specific
en: Couldn't get GoaObject for object path %s
nb: Henting av GoaObject for objektsti %s mislyktes

en: The network realm %s needs some information to sign you in.
nb: Nettverksdomenet %s trenger informasjon for å logge deg inn.

en: Could not find identity in credential cache:
nb: Fant ikke innloggingsdata i database:

en: Could not find identity credentials in cache:
nb: Fant ikke innloggingsdata i database:

en: Could not sift through identity credentials in cache:
nb: Behandling av innloggingsdata mislyktes:

en: Could not finish up sifting through identity credentials in cache:
nb: Behandling av innloggingsdata mislyktes:

en: No associated identification found
nb: Ingen samsvarende innloggingsdata funnet

en: Could not create credential cache:
nb: Oppretting av innloggingsdatabase mislyktes:

en: Could not initialize credentials cache:
nb: Innlasting av innloggingsdatabase mislyktes:

en: Could not store new credentials in credentials cache:
nb: Lagring av nye opplysninger i innloggingsdatabase mislyktes:

en: Not signed in
nb: Ikke logget inn

en: Could not get the default principal:
nb: Henting av standardidentitet mislyktes:

en: Could not get renewed credentials from the KDC for identity %s:
nb: Henting av fornyede innloggingsdata for %s mislyktes:

en: Could not erase identity:
nb: Sletting av innloggingsdata mislyktes:

en: Could not find identity
nb: Fant ikke innloggingsdata

en: Could not create credential cache for identity
nb: Oppretting av innloggingsdatabase mislyktes

en: Error closing file descriptor: %s
nb: Lukking av filinformant mislyktes: %s
