gnome-online-accounts master - en to ro translation catalogue (135 entries)

en: List of providers that are allowed to be loaded
ro: Lista furnizorilor cu permisiunea de a fi încărcați

en: A list of strings representing the providers that are allowed to be loaded (default: 'all'). This is only evaluated on startup.
ro: O listă de șiruri reprezentând furnizori cu permisiunea de a fi încărcați (implicit: 'toți'). Aceasta este evaluată numai la pornire.

note: TODO: more specific
en: Failed to find a provider for: %s
ro: Nu s-a putut găsi un furnizor pentru: %s

en: IsLocked property is set for account
ro: Proprietatea IsLocked a fost stabilită pentru cont

note: TODO: more specific
en: ProviderType property is not set for account
ro: Proprietatea ProviderType nu este stabilită pentru cont

note: TODO: more specific
en: Authentication failed
ro: Autentificare eșuată

en: Cannot find WebDAV endpoint
ro: Nu s-a putut găsi punctul final WebDAV

note: TODO: more specific
en: Failed to parse autodiscover response XML
ro: Parsare răspunsului de autodescoperire XML a eșuat

note: TODO: more specific Translators: the parameter is an XML element name.
en: Failed to find “%s” element
ro: Eșec la găsirea elementului „%s”

note: TODO: more specific
en: Failed to find ASUrl and OABUrl in autodiscover response
ro: Eșec la găsirea ASUrl și OABUrl în răspunsul de autodescoperire

note: Translators: the first %s is the username * (eg., debarshi.ray@gmail.com or rishi), and the * (%s, %d) is the error domain and code.
en: Invalid password with username “%s” (%s, %d):
ro: Parolă nevalidă cu utilizatorul „%s” (%s, %d):

note: provider name
en: Connect to a Microsoft Exchange provider to access calendars, contacts and files
ro: Conectați-vă la un furnizor Microsoft Exchange pentru a accesa calendare, contacte și fișiere

en: _Password
ro: _Parolă

en: Exchange account details will be auto-detected from your email address when possible
ro: Detaliile contului Exchange vor fi detectate automat de la adresa de email atunci când este posibil

en: Account Details
ro: Detalii cont

en: User_name
ro: _Nume de utilizator

en: _Domain
ro: _Domeniu

en: Example domain: example.com
ro: Exemplu de domeniu: exemplu.com

en: Access restricted web and network resources for your organization
ro: Accesați resurse web și de rețea restricționate pentru organizație

en: Expected status 200 when requesting your identity, instead got status %d (%s)
ro: Status 200 așteptat la cererea identității dumneavoastră, dar în loc s-a primit statusul %d (%s)

note: TODO: more specific
en: Could not parse response
ro: Nu s-a putut parsa răspunsul

note: TODO: more specific
en: Service not available
ro: Serviciul nu ete disponibil

en: Server does not support STARTTLS
ro: Serverul nu suportă STARTTLS

en: IMAP and SMTP
ro: IMAP și SMTP

note: Translators: the first %s is a field name. The * second %s is the IMAP * username (eg., rishi), and the (%s, %d) * is the error domain and code. * second %s is the SMTP
en: Invalid %s with username “%s” (%s, %d):
ro: %s nevalid cu numele de utilizator „%s” (%s, %d):

note: Keep in sync with GoaTlsType
en: None
ro: Nespecificat

note: GOA_TLS_TYPE_NONE
en: STARTTLS after connecting
ro: STARTTLS după conectare

note: GOA_TLS_TYPE_STARTTLS
en: SSL on a dedicated port
ro: SSL pe un port dedicat

en: Connect to an email account
ro: Conectați-vă la un cont email

en: _Name
ro: _Nume

en: IMAP and SMTP details will be auto-detected from your service provider when possible
ro: Detaliile IMAP și SMTP vor fi detectate automat de la furnizorul de servicii atunci când este posibil

note: IMAP
en: IMAP Settings
ro: Configurări IMAP

en: IMAP _Server
ro: _Server IMAP

en: Encryption
ro: Criptare

en: Example server: imap.example.com
ro: Exemplu de server: imap.exemplu.com

note: SMTP
en: SMTP Settings
ro: Configurări SMTP

en: SMTP _Server
ro: _Server SMTP

en: Example server: smtp.example.com
ro: Exemplu de server: smtp.exemplu.com

en: Name
ro: Nume

en: Operation was cancelled
ro: Operațiunea a fost anulată

en: Log In to Realm
ro: Autentificare la domeniu

en: Please enter your password below.
ro: Introduceți parola dedesubt.

en: Remember this password
ro: Memorează parola

en: Example principal: user@EXAMPLE.COM
ro: Exemplu de principal: utilizator@EXEMPLU.COM

en: _Sign in…
ro: _Autentificare…

en: Ticketing is disabled for account
ro: Avizarea este dezactivată pentru acest cont

en: Could not find saved credentials for principal “%s” in keyring
ro: Nu s-au găsit credențiale salvate pentru principalul „%s” în inelul de chei

en: Did not find password for principal “%s” in credentials
ro: Nu s-a găsit parola pentru principalul „%s” în credențiale

en: Identity service returned invalid key
ro: Serviciul de identități a returnat o cheie invalidă

note: provider name
en: Connect to a Microsoft 365 provider to access files
ro: Conectați-vă la un furnizor Microsoft 365 pentru a accesa fișiere

en: Authorization Details
ro: Detalii de autorizare

note: Translators: See https://learn.microsoft.com/globalization/reference/microsoft-terminology
en: A custom Client or Tenant ID may need to be provided depending on the settings for your organization
ro: Poate fi necesar să fie furnizat un ID personalizat de client sau de chiriaș, în funcție de configurările organizației

en: _Client ID
ro: ID _client

note: Translators: See https://learn.microsoft.com/globalization/reference/microsoft-terminology
en: _Tenant ID
ro: ID _chiriaș

en: Example ID: 00000000-0000-0000-0000-000000000000
ro: Exemplu de ID: 00000000-0000-0000-0000-000000000000

en: Expected status 200 when requesting access token, instead got status %d (%s)
ro: Status 200 așteptat la cererea identificatorului de acces, dar în loc s-a primit statusul %d (%s)

en: Authorization response:
ro: Răspuns de autorizare:

en: Authorization response: %s
ro: Răspuns de autorizare: %s

en: Failed to authenticate
ro: Nu s-a putut autentifica

en: Error getting an Access Token:
ro: Eroare la primirea identificatorului de acces:

en: Error getting identity:
ro: Eroare la primirea identității:

en: Sign in to %s with your browser
ro: Autentificați-vă la %s cu navigatorul

en: _Sign In…
ro: _Autentificare…

en: Was asked to log in as %s, but logged in as %s
ro: S-a cerut autentificarea ca %s, dar s-a autentificat ca %s

en: Credentials do not contain access_token
ro: Credențialele nu conțin „access_token”

en: Failed to refresh access token (%s, %d):
ro: Reîmprospătarea identificatorului de acces a eșuat (%s, %d):

en: _Mail
ro: E_mail

en: _Contacts
ro: _Contacte

en: _Documents
ro: _Documente

en: M_usic
ro: M_uzică

en: _Photos
ro: _Fotografii

en: _Files
ro: _Fișiere

en: Network _Resources
ro: _Resursele rețelei

en: _Read Later
ro: Citește mai tâ_rziu

en: Prin_ters
ro: Impriman_te

en: _Maps
ro: _Hărți

en: Account is disabled
ro: Contul este dezactivat

en: Unknown error
ro: Eroare necunoscută

en: ensure_credentials_sync is not implemented on type %s
ro: „ensure_credentials_sync” nu este implementată pe tipul %s

note: Translators: this is the title of the "Add Account" and "Refresh * Account" dialogs. The %s is the name of the provider. eg., * 'Google'.
en: %s Account
ro: cont %s

en: Remove this Account?
ro: Eliminați acest cont?

en: If you remove this Online Account you will have to connect to it again to use it with apps and services.
ro: Dacă eliminați acest Cont online va trebui să vă conectați din nou la acesta pentru a îl utiliza cu aplicații și servicii.

en: _Cancel
ro: _Anulează

en: _Remove
ro: _Elimină

en: Sign in to reconnect to this account
ro: Autentificați-vă pentru a vă reconecta la acest cont

note: Remove
en: _Remove…
ro: _Elimină…

en: _Sign In
ro: Autentifica_re

en: _Try Again
ro: Î_ncearcă din nou

en: _Ignore
ro: _Ignoră

en: Dialog was dismissed
ro: Fereastra de dialog a fost închisă

note: TODO: more specific
en: TLS not available
ro: TLS nu este disponibil

en: Unknown authentication mechanism
ro: Mecanism de autentificare necunoscut

en: A %s account already exists for %s
ro: Un cont %s există deja pentru %s

note: TODO: more specific
en: Failed to delete credentials from the keyring
ro: Ștergerea credențialelor din inelul de chei a eșuat

note: TODO: more specific
en: Failed to retrieve credentials from the keyring
ro: Preluarea credențialelor din inelul de chei a eșuat

note: TODO: more specific
en: No credentials found in the keyring
ro: Nu s-au găsit credențialele în inelul de chei

en: Error parsing result obtained from the keyring:
ro: Eroare la parsarea rezultatului obținut de la inelul de chei:

note: Translators: The %s is the type of the provider, e.g. 'google' or 'yahoo'
en: GOA %s credentials for identity %s
ro: Credențialele GOA %s pentru identitatea %s

note: TODO: more specific
en: Failed to store credentials in the keyring
ro: Stocarea credențialelor în inelul de chei a eșuat

en: Not supported
ro: Nu este suportat

en: Not found
ro: Nu a fost găsit

en: Code: %u — Unexpected response from server
ro: Cod: %u — Răspuns neașteptat de la server

en: The signing certificate authority is not known.
ro: Autoritatea de certificare semnatară nu este cunoscută.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
ro: Certificatul nu se potrivește identității așteptate a sitului de unde a fost preluată.

en: The certificate’s activation time is still in the future.
ro: Timpul de activare al certificatului este încă în viitor.

en: The certificate has expired.
ro: Certificatul a expirat.

en: The certificate has been revoked.
ro: Certificatul a fost anulat.

en: The certificate’s algorithm is considered insecure.
ro: Algoritmul certificatului este considerat nesigur.

en: Invalid certificate.
ro: Certificat nevalid.

note: TODO: more specific
en: Did not find %s with identity “%s” in credentials
ro: Nu s-a găsit %s cu identitatea „%s” în credențiale

en: Calendar, Contacts and Files
ro: Calendar, contacte și fișiere

en: Add a calendar, contacts and files account by entering your WebDAV server and account details
ro: Adăugați un cont de calendar, contacte și fișiere prin introducerea serverului WebDAV și detaliilor contului

en: _Server Address
ro: Adresă de _server

en: Examples: example.com, 192.168.0.82
ro: Exemple: exemplu.com, 192.168.0.82

en: Server Addresses (Optional)
ro: Adrese de server (opțional)

en: Files
ro: Fișiere

en: Contacts (CardDAV)
ro: Contacte (CardDAV)

en: Invalid URI: %s
ro: URI nevalid: %s

en: Initial secret key is invalid
ro: Cheia secretă inițială este nevalidă

note: TODO: more specific
en: Couldn't get GoaObject for object path %s
ro: Nu s-a putut obține GoaObject pentru calea obiectului %s

en: The network realm %s needs some information to sign you in.
ro: Domeniul rețelei %s necesită niște informații pentru a vă autentifica.

en: Could not find identity in credential cache:
ro: Nu s-a putut găsi identitatea în spațiul de prestocare al credențialelor:

en: Could not find identity credentials in cache:
ro: Nu s-a putut găsi credențiale de identitate în spațiul de prestocare:

en: Could not sift through identity credentials in cache:
ro: Nu s-a putut examina printre credențialele de identitate în spațiul de prestocare:

en: Could not finish up sifting through identity credentials in cache:
ro: Nu s-a putut finaliza examinarea printre credențialele de identitate în spațiul de prestocare:

en: No associated identification found
ro: Nicio identificare asociată găsită

en: Could not create credential cache:
ro: Nu s-a putut creea spațiul de prestocare pentru credențiale:

en: Could not initialize credentials cache:
ro: Nu s-a putut inițializa spațiul de prestocare al credențialelor:

en: Could not store new credentials in credentials cache:
ro: Nu s-a putut stoca noile credențiale în spațiul de prestocare al credențialelor:

en: Not signed in
ro: Neautentificat

en: Could not get the default principal:
ro: Nu s-a putut obține principalul implicit:

en: Could not get renewed credentials from the KDC for identity %s:
ro: Nu s-au putut obține acreditări reînnoite de la KDC pentru identitatea %s:

en: Could not erase identity:
ro: Nu s-a putut șterge identitatea:

en: Could not find identity
ro: Nu s-a putut găsi identitatea

en: Could not create credential cache for identity
ro: Nu s-a putut creea spațiul de prestocare pentru identitate
