gnome-online-accounts master - en to ro translation catalogue (150 entries)

note: TODO: more specific
en: Failed to find a provider for: %s
ro: Nu s-a putut găsi un furnizor pentru: %s

en: IsLocked property is set for account
ro: Proprietatea IsLocked a fost stabilită pentru cont

note: TODO: more specific
en: ProviderType property is not set for account
ro: Proprietatea ProviderType nu este stabilită pentru cont

en: Failed to sign in to “%s”
ro: Nu s-a reușit autentificarea în „%s”

en: Failed to sign in to multiple accounts
ro: Nu s-a reușit autentificarea în mai multe conturi

en: Online Accounts
ro: Conturi online

en: Account Action Required
ro: Acțiune necesară pentru cont

en: _Sign In…
ro: _Autentificare…

en: _Copy Link
ro: _Copiază legătura

en: Copy the authorization URL to continue with a specific web browser.
ro: Copiază adresa URL de autorizare pentru a continua cu un anumit navigator web.

note: TODO: more specific
en: Authentication failed
ro: Autentificare nereușită

en: Cannot find WebDAV endpoint
ro: Nu s-a putut găsi punctul final WebDAV

en: Invalid URI: %s
ro: URI greșit: %s

note: TODO: more specific
en: Failed to parse autodiscover response XML
ro: Nu s-a putut analiza răspunsul XML de autodetectare

note: TODO: more specific Translators: the parameter is an XML element name.
en: Failed to find “%s” element
ro: Nu s-a găsit elementul „%s”

note: TODO: more specific
en: Failed to find ASUrl in autodiscover response
ro: Nu s-a putut găsi ASUrl în răspunsul de autodetectare

note: Translators: the first %s is the username * (eg., debarshi.ray@gmail.com or rishi), and the * (%s, %d) is the error domain and code.
en: Invalid password with username “%s” (%s, %d):
ro: Parolă greșită pentru utilizatorul „%s” (%s, %d):

note: provider name
en: Connect to a Microsoft Exchange provider to access calendars, contacts and files
ro: Conectare la un furnizor Microsoft Exchange pentru a accesa calendare, contacte și fișiere

en: _Email
ro: _E-mail

en: _Password
ro: _Parola

en: Exchange account details will be auto-detected from your email address when possible
ro: Detaliile contului Exchange vor fi detectate automat din adresa de e-mail atunci când este posibil

en: Account Details
ro: Detaliile contului

en: User_name
ro: _Nume de utilizator

en: _Domain
ro: _Domeniu

en: Example domain: example.com
ro: Exemplu de domeniu: exemplu.com

en: Access restricted web and network resources for your organization
ro: Accesează resurse web și de rețea restricționate pentru organizație

en: Failed to get principal from user name “%s”
ro: Nu s-a putut obține entitatea din numele de utilizator „%s”

en: Expected status 200 when requesting your identity, instead got status %d (%s)
ro: Se aștepta codul de stare 200 la cererea identității, dar s-a primit %d (%s)

note: TODO: more specific
en: Could not parse response
ro: Nu s-a putut procesa răspunsul

note: TODO: more specific
en: Service not available
ro: Serviciu indisponibil

en: Server does not support STARTTLS
ro: Serverul nu acceptă STARTTLS

en: IMAP and SMTP
ro: IMAP și SMTP

note: Translators: the first %s is a field name. The * second %s is the IMAP * username (eg., rishi), and the (%s, %d) * is the error domain and code. * second %s is the SMTP
en: Invalid %s with username “%s” (%s, %d):
ro: %s greșit cu numele de utilizator „%s” (%s, %d):

en: Auto-detected
ro: Detectat automat

en: Unable to auto-detect IMAP and SMTP settings
ro: Nu s-au putut detecta automat configurările IMAP și SMTP

en: STARTTLS after connecting
ro: STARTTLS după conectare

note: GOA_TLS_TYPE_STARTTLS
en: SSL on a dedicated port
ro: SSL pe un port dedicat

en: Email
ro: E-mail

en: Connect to an email account
ro: Conectare la un cont de poștă electronică

en: _Name
ro: _Nume

en: IMAP and SMTP details will be auto-detected from your service provider when possible
ro: Detaliile IMAP și SMTP vor fi detectate automat de la furnizorul de servicii atunci când este posibil

note: IMAP
en: IMAP Settings
ro: Configurări IMAP

en: IMAP _Server
ro: _Server IMAP

en: Encryption
ro: Cifrare

en: Example server: imap.example.com
ro: Exemplu de server: imap.exemplu.com

note: SMTP
en: SMTP Settings
ro: Configurări SMTP

en: SMTP _Server
ro: _Server SMTP

en: Example server: smtp.example.com
ro: Exemplu de server: smtp.exemplu.com

en: Name
ro: Nume

en: Unknown error
ro: Eroare necunoscută

en: _Principal
ro: _Entitate

en: Example principal: user@EXAMPLE.COM
ro: Exemplu de entitate: utilizator@EXEMPLU.COM

en: Ticketing is disabled for account
ro: Avizarea este dezactivată pentru acest cont

en: Could not find saved credentials for principal “%s” in keyring
ro: Nu s-au găsit datele de autentificare salvate pentru entitatea „%s” în inelul de chei

en: Did not find password for principal “%s” in credentials
ro: Nu s-a găsit parola pentru entitatea „%s” în datele de autentificare

en: Log In to Realm
ro: Autentificare în domeniu

en: Please enter your password below.
ro: Introdu parola dedesubt.

en: Remember this password
ro: Memorează parola

en: Operation was cancelled
ro: Operațiunea a fost anulată

en: Identity service returned invalid key
ro: Serviciul de identități a restituit o cheie incorectă

en: Invalid email address “%s”
ro: Adresa de e-mail „%s” este greșită

note: provider name
en: Connect to Microsoft 365 to access email, calendars, contacts and files
ro: Conectare la Microsoft 365 pentru a accesa e-mailuri, calendare, contacte și fișiere

en: Use Organization Account
ro: Folosește contul organizației

en: Connect using details from an organization or developer account
ro: Conectare folosind detaliile de la o organizație sau un cont de dezvoltator

note: Translators: See https://learn.microsoft.com/globalization/reference/microsoft-terminology
en: Enter the details provided by your organization
ro: Trebuie introduse detaliile furnizate de organizație

en: _Client ID (Optional)
ro: ID _client (Facultativ)

note: Translators: See https://learn.microsoft.com/globalization/reference/microsoft-terminology
en: _Tenant ID
ro: ID _abonat

en: Example ID: 00000000-0000-0000-0000-000000000000
ro: Exemplu de ID: 00000000-0000-0000-0000-000000000000

en: Expected status 200 when requesting access token, instead got status %d (%s)
ro: Se aștepta codul de stare 200 la cererea identificatorului de acces, dar s-a primit %d (%s)

en: Authorization response:
ro: Răspuns de autorizare:

en: Error getting an Access Token:
ro: Eroare la primirea identificatorului de acces:

en: Error getting identity:
ro: Eroare la primirea identității:

en: Sign in to %s with your browser
ro: Conectează-te la %s folosind navigatorul

en: Copied to clipboard
ro: Copiat

en: Was asked to log in as %s, but logged in as %s
ro: S-a cerut autentificarea ca %s, dar s-a autentificat ca %s

en: Credentials do not contain access_token
ro: Datele de autentificare nu conțin access_token

en: Failed to refresh access token (%s, %d):
ro: Nu s-a reușit actualizarea identificatorului de acces (%s, %d):

en: Not supported
ro: Neimplementat

en: Add a Nextcloud account by providing your server address
ro: Adaugă un cont Nextcloud furnizând adresa serverului personal

en: _Server Address
ro: Adresă de _server

en: Examples: example.com, 192.168.0.82
ro: Exemple: exemplu.com, 192.168.0.82

en: _Mail
ro: E-_mail

en: _Contacts
ro: _Contacte

en: C_hat
ro: D_iscuție

en: _Documents
ro: _Documente

en: M_usic
ro: M_uzică

en: _Photos
ro: _Poze

en: _Files
ro: _Fișiere

en: Network _Resources
ro: _Resursele rețelei

en: _Read Later
ro: Citește mai tâ_rziu

en: Prin_ters
ro: Impriman_te

en: _Maps
ro: _Hărți

en: T_o Do
ro: D_e făcut

en: Account is disabled
ro: Contul este dezactivat

en: ensure_credentials_sync is not implemented on type %s
ro: „ensure_credentials_sync” nu este implementată pe tipul %s

note: Translators: this is the title of the "Add Account" and "Refresh * Account" dialogs. The %s is the name of the provider. eg., * 'Google'.
en: %s Account
ro: Cont %s

en: Remove this Account?
ro: Se elimină acest cont?

en: If you remove this Online Account you will have to connect to it again to use it with apps and services.
ro: Dacă se elimină acest Cont online va trebui făcută o reconectare la acesta pentru a-l utiliza cu aplicații și servicii.

en: _Cancel
ro: _Anulează

en: _Remove
ro: _Elimină

en: An account with that name already exists
ro: Există deja un cont cu acest nume

en: Sign in to reconnect to this account
ro: Autentifică-te pentru a te reconecta la acest cont

en: _Account Description
ro: _Descrierea contului

en: _Remove…
ro: _Elimină…

en: _Sign In
ro: Autentifica_re

en: _Try Again
ro: Î_ncearcă din nou

en: _Ignore
ro: _Ignoră

en: Dialog was dismissed
ro: Fereastra de dialog a fost închisă

note: TODO: more specific
en: TLS not available
ro: TLS nu este disponibil

en: Unknown authentication mechanism
ro: Mecanism de autentificare necunoscut

en: A %s account already exists for %s
ro: Un cont %s există deja pentru %s

note: TODO: more specific
en: Failed to delete credentials from the keyring
ro: Ștergerea datelor de autentificare din inelul de chei a eșuat

note: TODO: more specific
en: Failed to retrieve credentials from the keyring
ro: Preluarea datelor de autentificare din inelul de chei a eșuat

note: TODO: more specific
en: No credentials found in the keyring
ro: Nu s-au găsit date de autentificare în inelul de chei

en: Error parsing result obtained from the keyring:
ro: Eroare la procesarea rezultatului obținut de la inelul de chei:

note: Translators: The %s is the type of the provider, e.g. 'google' or 'yahoo'
en: GOA %s credentials for identity %s
ro: Datele de autentificare GOA %s pentru identitatea %s

note: TODO: more specific
en: Failed to store credentials in the keyring
ro: Stocarea datelor de autentificare în inelul de chei a eșuat

en: Not found
ro: Nu a fost găsit

en: Code: %u — Unexpected response from server
ro: Cod: %u — Răspuns neașteptat de la server

en: The signing certificate authority is not known.
ro: Autoritatea de certificare semnatară nu este cunoscută.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
ro: Certificatul nu se potrivește identității așteptate a sitului de unde a fost obținut.

en: The certificate’s activation time is still in the future.
ro: Timpul de activare al certificatului este încă în viitor.

en: The certificate has expired.
ro: Certificatul a expirat.

en: The certificate has been revoked.
ro: Certificatul a fost anulat.

en: The certificate’s algorithm is considered insecure.
ro: Algoritmul certificatului este considerat nesigur.

en: Invalid certificate.
ro: Certificat incorect.

note: TODO: more specific
en: Did not find %s with identity “%s” in credentials
ro: Nu s-a găsit %s cu identitatea „%s” în datele de autentificare

en: Calendar, Contacts and Files
ro: Calendar, contacte și fișiere

en: Add a calendar, contacts and files account by entering your WebDAV server and account details
ro: Adaugă un cont de calendar, contacte și fișiere prin introducerea serverului WebDAV și a detaliilor contului

en: Server Addresses (Optional)
ro: Adrese de server (facultativ)

en: Files
ro: Fișiere

en: Contacts (CardDAV)
ro: Contacte (CardDAV)

en: Initial secret key is invalid
ro: Cheia secretă inițială este greșită

note: TODO: more specific
en: Couldn't get GoaObject for object path %s
ro: Nu s-a putut obține GoaObject pentru calea obiectului %s

en: The network realm %s needs some information to sign you in.
ro: Domeniul rețelei %s necesită niște informații pentru autentificare.

en: Could not find identity in credential cache:
ro: Nu s-a găsit identitatea în spațiul de prestocare a datelor de autentificare:

en: Could not find identity credentials in cache:
ro: Nu s-au găsit datele de identificare în spațiul de prestocare:

en: Could not sift through identity credentials in cache:
ro: Nu s-au putut examina datele de identificare din spațiul de prestocare:

en: Could not finish up sifting through identity credentials in cache:
ro: Nu s-a putut finaliza examinarea datelor de identificare din spațiul de prestocare:

en: No associated identification found
ro: Nu s-a găsit nicio identificare asociată

en: Could not create credential cache:
ro: Nu s-a putut crea spațiul de prestocare a datelor de autentificare:

en: Could not initialize credentials cache:
ro: Nu s-a putut inițializa spațiul de prestocare a datelor de autentificare:

en: Could not store new credentials in credentials cache:
ro: Nu s-au putut stoca noile date de autentificare în spațiul de prestocare:

en: Not signed in
ro: Neautentificat

en: Could not get the default principal:
ro: Nu s-a putut obține entitatea prestabilită:

en: Could not get renewed credentials from the KDC for identity %s:
ro: Nu s-au putut obține date de autentificare noi de la KDC pentru identitatea %s:

en: Could not erase identity:
ro: Nu s-a putut șterge identitatea:

en: Could not find identity
ro: Nu s-a putut găsi identitatea

en: Could not create credential cache for identity
ro: Nu s-a putut crea spațiul de prestocare pentru identitate

en: Error closing file descriptor: %s
ro: Eroare la închiderea descriptorului fișierului: %s
