gnome-online-accounts master - en to el translation catalogue (153 entries)

en: Online Accounts
el: Διαδικτυακοί Λογαριασμοί

en: Notifications shown by Online Accounts daemon
el: Ειδοποιήσεις που εμφανίζονται από το πρόγραμμα διαδικτυακών λογαριασμών

note: TODO: more specific
en: Failed to find a provider for: %s
el: Αποτυχία εύρεσης παρόχου για: %s

en: IsLocked property is set for account
el: Η ιδιότητα IsLocked έχει οριστεί για το λογαριασμό

note: TODO: more specific
en: ProviderType property is not set for account
el: Η ιδιότητα ProviderType δεν έχει οριστεί για το λογαριασμό

en: Failed to sign in to “%s”
el: Αποτυχία σύνδεσης στο «%s»

en: Failed to sign in to multiple accounts
el: Αποτυχία σύνδεσης σε πολλούς λογαριασμούς

en: Account Action Required
el: Απαιτείται ενέργεια λογαριασμού

en: _Sign In…
el: _Σύνδεση…

en: _Copy Link
el: _Αντιγραφή συνδέσμου

en: Copy the authorization URL to continue with a specific web browser.
el: Αντιγράψτε τη διεύθυνση URL εξουσιοδότησης για να συνεχίσετε με συγκεκριμένο πρόγραμμα περιήγησης ιστού.

en: Unknown error
el: Άγνωστο σφάλμα

note: TODO: more specific
en: Authentication failed
el: Αποτυχία πιστοποίησης

en: Cannot find WebDAV endpoint
el: Αδυναμία εύρεσης τελικού σημείου WebDAV

en: Invalid URI: %s
el: Μη έγκυρη URI: %s

note: TODO: more specific
en: Failed to parse autodiscover response XML
el: Αποτυχία ανάλυσης απόκρισης αυτόματου εντοπισμού XML

note: TODO: more specific Translators: the parameter is an XML element name.
en: Failed to find “%s” element
el: Αποτυχία εύρεσης στοιχείου «%s»

note: TODO: more specific
en: Failed to find ASUrl in autodiscover response
el: Αποτυχία εύρεσης ASUrl στην απόκριση αυτόματου εντοπισμού

note: Translators: the first %s is the username * (eg., debarshi.ray@gmail.com or rishi), and the * (%s, %d) is the error domain and code.
en: Invalid password with username “%s” (%s, %d):
el: Μη έγκυρος κωδικός πρόσβασης με όνομα χρήστη «%s» (%s, %d):

note: provider name
en: Connect to a Microsoft Exchange provider to access calendars, contacts and files
el: Σϋνδεση σε ένα πάροχο Microsoft Exchange για πρόσβαση σε ημερολόγια, επαφές και αρχεία

en: _Email
el: _Ηλεκτρονική διεύθυνση

en: _Password
el: _Συνθηματικό

en: Exchange account details will be auto-detected from your email address when possible
el: Τα στοιχεία του λογαριασμού Exchange θα ανακτηθούν αυτόματα από την ηλεκτρονική σας διεύθυνση όταν σταθεί δυνατό

en: Account Details
el: Λεπτομέρειες λογαριασμού

en: User_name
el: Όνομα_χρήστη

en: _Domain
el: _Τομέας

en: Example domain: example.com
el: Παράδειγμα τομέα: example.com

en: Access restricted web and network resources for your organization
el: Πόροι περιορισμένης πρόσβασης ιστού και δικτύου για τον οργανισμό σας

en: Failed to get principal from user name “%s”
el: Αποτυχία λήψης κύριου από το όνομα χρήστη «%s»

en: Expected status 200 when requesting your identity, instead got status %d (%s)
el: Αναμενόταν η κατάσταση 200 κατά την αίτηση της ταυτότητάς σας, αντ'αυτού εμφανίστηκε η κατάσταση %d (%s)

note: TODO: more specific
en: Could not parse response
el: Αδυναμία ανάλυσης απόκρισης

note: TODO: more specific
en: Service not available
el: Δεν είναι διαθέσιμη η υπηρεσία

en: Server does not support STARTTLS
el: Ο διακομιστής δεν υποστηρίζει STARTTLS

en: IMAP and SMTP
el: IMAP και SMTP

note: Translators: the first %s is a field name. The * second %s is the IMAP * username (eg., rishi), and the (%s, %d) * is the error domain and code. * second %s is the SMTP
en: Invalid %s with username “%s” (%s, %d):
el: Μη έγκυρο %s με όνομα χρήστη «%s» (%s, %d):

en: Auto-detected
el: Αυτόματη ανίχνευση

en: Unable to auto-detect IMAP and SMTP settings
el: Αδυναμία αυτόματης ανίχνευσης ρυθμίσεων IMAP και SMTP

en: STARTTLS after connecting
el: STARTTLS μετά τη σύνδεση

note: GOA_TLS_TYPE_STARTTLS
en: SSL on a dedicated port
el: SSL σε μια αποκλειστική θύρα

en: Email
el: Ηλεκτρονικη διευθυνση

en: Connect to an email account
el: Σύνδεση σε έναν λογαριασμό ηλεκτρονικής αλληλογραφίας

en: _Name
el: Ό_νομα

en: IMAP and SMTP details will be auto-detected from your service provider when possible
el: Τα στοιχεία IMAP και SMTP θα ανακτηθούν αυτόματα από τον πάροχο υπηρεσιών σας όταν σταθεί δυνατό

note: IMAP
en: IMAP Settings
el: Ρυθμίσεις IMAP

en: IMAP _Server
el: Διακομι_στής IMAP

en: Encryption
el: Κρυπτογράφηση

en: Example server: imap.example.com
el: Παράδειγμα διακομιστή: imap.example.com

note: SMTP
en: SMTP Settings
el: Ρυθμίσεις SMTP

en: SMTP _Server
el: Διακομι_στής SMTP

en: Example server: smtp.example.com
el: Παράδειγμα διακομιστή: smtp.example.com

en: Name
el: Όνομα

en: _Principal
el: _Κύριος

en: Example principal: user@EXAMPLE.COM
el: Παράδειγμα κύριου: user@EXAMPLE.COM

en: Ticketing is disabled for account
el: Η δημιουργία εισητηρίου έχει απενεργοποιηθεί για το λογαριασμό Kerberos

en: Could not find saved credentials for principal “%s” in keyring
el: Αδυναμία εύρεσης αποθηκευμένων διαπιστευτηρίων για το κύριο «%s» στην κλειδοθήκη

en: Did not find password for principal “%s” in credentials
el: Δε βρέθηκε κωδικός πρόσβασης για το κύριο «%s» στα διαπιστευτήρια

en: Log In to Realm
el: Σύνδεση σε Realm

en: Please enter your password below.
el: Παρακαλούμε πληκτρολογήστε τον κωδικό πρόσβασής σας παρακάτω.

en: Remember this password
el: Απομνημόνευση κωδικού πρόσβασης

en: Operation was cancelled
el: Η λειτουργία ακυρώθηκε

en: Identity service returned invalid key
el: Η υπηρεσία ταυτότητας επέστρεψε μη έγκυρο κλειδί

en: Invalid email address “%s”
el: Μη έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου «%s»

note: provider name
en: Connect to Microsoft 365 to access email, calendars, contacts and files
el: Σύνδεση στο Microsoft 365 για πρόσβαση σε email, ημερολόγια, επαφές και αρχεία

en: Use Organization Account
el: Χρήση λογαριασμού οργανισμού

en: Connect using details from an organization or developer account
el: Σύνδεση χρησιμοποιώντας λεπτομέρειες από λογαριασμό οργανισμού ή προγραμματιστή

note: Translators: See https://learn.microsoft.com/globalization/reference/microsoft-terminology
en: Enter the details provided by your organization
el: Εισάγετε τις λεπτομέρειες που παρέχει ο οργανισμός σας

en: _Client ID (Optional)
el: Αναγνωριστικό _Πελάτη (Προαιρετικό)

note: Translators: See https://learn.microsoft.com/globalization/reference/microsoft-terminology
en: _Tenant ID
el: Αναγνωριστικό _Μισθωτή

en: Example ID: 00000000-0000-0000-0000-000000000000
el: Παράδειγμα Αναγνωριστικού: 00000000-0000-0000-0000-000000000000

en: Expected status 200 when requesting access token, instead got status %d (%s)
el: Αναμενόταν η κατάσταση 200 κατά την αίτηση διακριτικού πρόσβασης, αντί να ληφθεί η κατάσταση %d (%s)

en: Authorization response:
el: Απόκριση εξουσιοδότησης:

en: Error getting an Access Token:
el: Σφάλμα λήψης αναγνωριστικού πρόσβασης:

en: Error getting identity:
el: Σφάλμα λήψης ταυτότητας:

en: Sign in to %s with your browser
el: Σύνδεση στο %s με το φυλλομετρητή σας

en: Copied to clipboard
el: Αντιγράφηκε στο πρόχειρο

en: Was asked to log in as %s, but logged in as %s
el: Ζητήθηκε σύνδεση ως %s, αλλά συνδεθήκατε ως %s

en: Credentials do not contain access_token
el: Τα διαπηστευτήρια δεν περιέχουν το διακριτικό access_token

en: Failed to refresh access token (%s, %d):
el: Αποτυχία ανανέωσης αναγνωριστικού πρόσβασης (%s, %d):

en: Not supported
el: Μη υποστηριζόμενο

en: Add a Nextcloud account by providing your server address
el: Προσθήκη λογαριασμού Nextcloud παρέχοντας τη διεύθυνση του διακομιστή σας

en: _Server Address
el: Διεύθυνση _διακομιστή

en: Examples: example.com, 192.168.0.82
el: Παραδείγματα: example.com, 192.168.0.82

en: _Mail
el: Αλλ_ηλογραφία

en: Cale_ndar
el: Ημερο_λόγιο

en: _Contacts
el: Επα_φές

en: C_hat
el: _Συνομιλία

en: _Documents
el: Έ_γγραφα

en: M_usic
el: Μ_ουσική

en: _Photos
el: _Φωτογραφίες

en: _Files
el: _Αρχεία

en: Network _Resources
el: Πό_ροι δικτύου

en: _Read Later
el: Να διαβαστεί α_ργότερα

en: Prin_ters
el: Εκτυπω_τές

en: _Maps
el: _Χάρτες

en: T_o Do
el: Προς _τακτοποίηση

en: Account is disabled
el: Ο λογαριασμός είναι απενεργοποιημένος

en: ensure_credentials_sync is not implemented on type %s
el: Το ensure_credentials_sync δεν έχει υλοποιηθεί στον τύπο %s

note: Translators: this is the title of the "Add Account" and "Refresh * Account" dialogs. The %s is the name of the provider. eg., * 'Google'.
en: %s Account
el: Λογαριασμός %s

en: Remove this Account?
el: Απομάκρυνση του λογαριασμού;

en: If you remove this Online Account you will have to connect to it again to use it with apps and services.
el: Αν αφαιρέσετε αυτόν τον Διαδικτυακό Λογαριασμό θα πρέπει να συνδεθείτε ξανά σ' αυτόν για να τον χρησιμοποιήσετε με εφαρμογές και υπηρεσίες.

en: _Cancel
el: A_κύρωση

en: _Remove
el: _Αφαίρεση

en: An account with that name already exists
el: Yπάρχει ήδη o λογαριασμός με αυτό το όνομα

en: Sign in to reconnect to this account
el: Συνδεθείτε για να επανασυνδεθείτε σε αυτόν τον λογαριασμό

en: _Account Description
el: Λεπτομέρειες _λογαριασμού

en: _Remove…
el: _Αφαίρεση…

en: _Sign In
el: _Σύνδεση

en: _Try Again
el: _Προσπαθήστε ξανά

en: _Ignore
el: _Παράβλεψη

en: Dialog was dismissed
el: Απορρίφθηκε το παράθυρο διαλόγου

note: TODO: more specific
en: TLS not available
el: Το TLS δεν είναι διαθέσιμο

en: Unknown authentication mechanism
el: Άγνωστος μηχανισμός πιστοποίησης

en: A %s account already exists for %s
el: Yπάρχει ήδη o λογαριασμός %s για %s

note: TODO: more specific
en: Failed to delete credentials from the keyring
el: Αποτυχία διαγραφής διαπιστευτηρίων από την κλειδοθήκη

note: TODO: more specific
en: Failed to retrieve credentials from the keyring
el: Αποτυχία ανάκλησης διαπιστευτηρίων από την κλειδοθήκη

note: TODO: more specific
en: No credentials found in the keyring
el: Δεν βρέθηκαν διαπιστευτήρια στην κλειδοθήκη

en: Error parsing result obtained from the keyring:
el: Σφάλμα ανάλυσης αποτελέσματος που ελήφθη από την κλειδοθήκη:

note: Translators: The %s is the type of the provider, e.g. 'google' or 'yahoo'
en: GOA %s credentials for identity %s
el: Διαπιστευτήρια GOA %s για την ταυτότητα %s

note: TODO: more specific
en: Failed to store credentials in the keyring
el: Αποτυχία αποθήκευσης διαπιστευτηρίων στην κλειδοθήκη

en: Not found
el: Δε βρέθηκε

en: Code: %u — Unexpected response from server
el: Κωδικός: %u - Μη αναμενόμενη απόκριση από τον διακομιστή

en: The signing certificate authority is not known.
el: Η αρχή υπογραφής του πιστοποιητικού δεν είναι γνωστή.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
el: Το πιστοποιητικό δεν ταιριάζει με την αναμενόμενη ταυτότητα της ιστοσελίδας από την οποία έχει ληφθεί.

en: The certificate’s activation time is still in the future.
el: Ο χρόνος ενεργοποίησης του πιστοποιητικού εξακολουθεί να είναι στο μέλλον.

en: The certificate has expired.
el: Το πιστοποιητικό έχει λήξει.

en: The certificate has been revoked.
el: Το πιστοποιητικό έχει ανακληθεί.

en: The certificate’s algorithm is considered insecure.
el: Ο αλγόριθμος του πιστοποιητικού θεωρείται μη ασφαλής.

en: Invalid certificate.
el: Άκυρο πιστοποιητικό.

note: TODO: more specific
en: Did not find %s with identity “%s” in credentials
el: Δε βρέθηκε %s με ταυτότητα «%s» στα διαπιστευτήρια

en: Calendar, Contacts and Files
el: Ημερολόγιο, Επαφές και Αρχεία

en: Add a calendar, contacts and files account by entering your WebDAV server and account details
el: Προσθήκη ενός λογαριασμού ημερολογίου, επαφών και αρχείων καταχωρώντας τα στοιχεία λογαριασμού και διακομιστή WebDAV σας

en: Server Addresses (Optional)
el: Διευθύνσεις διακομιστή (Προαιρετικό)

en: Files
el: Αρχεία

en: Calendar (CalDAV)
el: Ημερολόγιο (CalDAV)

en: Contacts (CardDAV)
el: Επαφές (CardDAV)

en: Initial secret key is invalid
el: Το αρχικό μυστικό κλειδί δεν είναι έγκυρο

note: TODO: more specific
en: Couldn't get GoaObject for object path %s
el: Δεν ήταν δυνατή η λήψη του GoaObject για τη διαδρομή αντικειμένου %s

en: The network realm %s needs some information to sign you in.
el: Το δίκτυο realm %s χρειάζεται μερικές πληροφορίες για να σας συνδέσει.

en: Could not find identity in credential cache:
el: Αδυναμία εύρεσης ταυτότητας στη μνήμη διαπιστευτηρίων:

en: Could not find identity credentials in cache:
el: Αδυναμία εύρεσης διαπιστευτηρίων ταυτότητας στη μνήμη:

en: Could not sift through identity credentials in cache:
el: Αδυναμία λεπτομερούς εξέτασης των διαπιστευτηρίων ταυτότητας στη μνήμη:

en: Could not finish up sifting through identity credentials in cache:
el: Αδυναμία καθαρισμού της λεπτομερούς εξέτασης των διαπιστευτηρίων ταυτότητας στη λανθάνουσα μνήμη:

en: No associated identification found
el: Δε βρέθηκε σχετική ταυτότητα

en: Could not create credential cache:
el: Αδυναμία δημιουργίας μνήμης διαπιστευτηρίων:

en: Could not initialize credentials cache:
el: Αδυναμία αρχικοποιήσης μνήμης διαπιστευτηρίων:

en: Could not store new credentials in credentials cache:
el: Αδυναμία αποθήκευσης νέων διαπιστευτηρίων στη μνήμη διαπιστευτηρίων:

en: Not signed in
el: Δεν έχετε συνδεθεί

en: Could not get the default principal:
el: Δεν μπόρεσε να λάβει τον προεπιλεγμένο κύριο:

en: Could not get renewed credentials from the KDC for identity %s:
el: Δεν ήταν δυνατή η λήψη ανανεωμένων διαπιστευτηρίων από το KDC για την ταυτότητα %s:

en: Could not erase identity:
el: Αδυναμία διαγραφής ταυτότητας:

en: Could not find identity
el: Αδυναμία εύρεσης ταυτότητας

en: Could not create credential cache for identity
el: Αδυναμία δημιουργίας μνήμης διαπιστευτηρίων για την ταυτότητα

en: Error closing file descriptor: %s
el: Σφάλμα κατά το κλείσιμο περιγραφέα αρχείου: %s
