gnome-online-accounts master - en to mr translation catalogue (144 entries)

note: TODO: more specific
en: Failed to find a provider for: %s
mr: %s करीता प्रोव्हाइडर शोधणे अपयशी

note: TODO: more specific
en: ProviderType property is not set for account
mr: ProviderType गुणधर्म खात्याकरीता सेट केले नाही

note: TODO: more specific
en: Code: %u — Unexpected response from server
mr: कोड: %u — सर्व्हरकडून अनपेक्षित प्रतिसाद प्राप्त झाले

note: TODO: more specific
en: Failed to parse autodiscover response XML
mr: ऑटोडिस्कवर रेसपाँस् XML वाचण्यास अपयशी

note: TODO: more specific Translators: the parameter is an XML element name.
en: Failed to find ‘%s’ element
mr: ‘%s’ एलिमेंट शोधण्यास अपयशी

note: TODO: more specific
en: Failed to find ASUrl and OABUrl in autodiscover response
mr: ऑटोडिस्कवर रेसपाँसमध्ये ASUrl व OABUrl शोधण्यास अपयशी

en: Microsoft Exchange
mr: माइक्रोसॉक्ट एक्सचेंज

note: TODO: more specific
en: Did not find password with identity ‘%s’ in credentials
mr: श्रेय अंतर्गत ओळख ‘%s’ सह पासवर्ड आढळले नाही

note: Translators: the first %s is the username * (eg., debarshi.ray@gmail.com or rishi), and the * (%s, %d) is the error domain and code.
en: Invalid password with username ‘%s’ (%s, %d):
mr: वापरकर्तानाव ‘%s’ (%s, %d) सह पासवर्ड आढळले नाही:

en: _E-mail
mr: ईमेल (_E)

en: _Password
mr: पासवर्ड (_P)

en: _Custom
mr: पसंतीचे (_C)

en: User_name
mr: वापरकर्तानाव (_n)

en: _Server
mr: सर्व्हर (_S)

note: --
en: _Cancel
mr: रद्द करा (_C)

en: C_onnect
mr: जोडणी करा (_o)

en: Connecting…
mr: जोडणी करत आहे…

en: Dialog was dismissed
mr: संवाद खंडीत केले

en: Dialog was dismissed (%s, %d):
mr: संवाद खंडीत केले (%s, %d):

en: _Ignore
mr: दुर्लक्ष करा (_I)

en: _Try Again
mr: पुनः प्रयत्न करा (_T)

en: Error connecting to Microsoft Exchange server
mr: माइक्रोसॉक्ट एक्सचेंज सर्व्हरशी जोडणी करतेवेळी त्रुटी

note: Translators: This is a label for a series of * options switches. For example: “Use for Mail”.
en: Use for
mr: याकरीता वापर करा

en: _Mail
mr: मेल (_M)

en: Cale_ndar
mr: दिनदर्शिका (_n)

en: _Contacts
mr: संपर्क (_C)

en: Facebook
mr: फेसबूक

note: Translators: the %d is a HTTP status code and the %s is a textual description of it
en: Expected status 200 when requesting your identity, instead got status %d (%s)
mr: ओळखकरिता विनंती करतेवेळी अपेक्षित स्थिती 200 आहे, त्याऐवजी स्थिती %d (%s) आढळली

en: Could not parse response
mr: प्रतिसाद वाचणे अशक्य

en: C_hat
mr: गप्पा (_h)

en: _Photos
mr: फोटोज (_P)

en: _Maps
mr: मॅप्स (_M)

en: Flickr
mr: फ्लिकर

en: Your system time is invalid. Check your date and time settings.
mr: प्रणालीची वेळ अवैध आहे. दिनांक व वेळ सेटिंग्स् बदला.

en: Google
mr: गूगल

en: _Documents
mr: दस्तऐवज (_D)

en: Prin_ters
mr: छपाईयंत्र (_t)

note: TODO: more specific
en: Service not available
mr: सर्व्हिस उपलब्ध नाही

note: TODO: more specific
en: Authentication failed
mr: ओळख अपयशी

en: Server does not support PLAIN
mr: सर्व्हर PLAIN करिता समर्थन पुरवत नाही

en: Server does not support STARTTLS
mr: सर्व्हर STARTTLS करिता समर्थन पुरवत नाही

en: IMAP and SMTP
mr: IMAP आणि SMTP

note: Translators: the first parameter is a field name. The second is * a GOA account identifier.
en: Did not find %s with identity ‘%s’ in credentials
mr: श्रेय अंतर्गत ओळख ‘%2$s’ सह, %1$s आढळले नाही

note: Translators: the first %s is a field name. The * second %s is the IMAP * username (eg., rishi), and the (%s, %d) * is the error domain and code. * second %s is the SMTP
en: Invalid %s with username ‘%s’ (%s, %d):
mr: अवैध %s, वापरकर्तानाव ‘%s’ (%s, %d) सह:

note: Translators: the following four strings are used to show a * combo box similar to the one in the evolution module. * Encryption: None *             STARTTLS after connecting *             SSL on a dedicated port
en: _Encryption
mr: एनक्रिप्शन (_E)

en: None
mr: काहिही नाही

en: STARTTLS after connecting
mr:  जोडणी नंतर STARTTLS

en: SSL on a dedicated port
mr: समर्पित पोर्टवरील SSL

en: _Name
mr: नाव (_N)

en: IMAP _Server
mr: IMAP सर्व्हर (_S)

en: SMTP _Server
mr: SMTP सर्व्हर (_S)

en: _Forward
mr: पुढे (_F)

en: Error connecting to IMAP server
mr: IMAP सर्व्हरशी जोडणी करतेवेळी त्रुटी

en: Error connecting to SMTP server
mr: SMTP सर्व्हर जोडणी करतेवेळी त्रुटी

en: E-mail
mr: ईमेल

en: Name
mr: नाव

en: Enterprise Login (Kerberos)
mr: एंटरप्राइज प्रवेश (कर्बेरोज्)

en: Identity service returned invalid key
mr: आइडेंटिटि सर्व्हिसने अवैध कि पुरवली

en: Could not find saved credentials for principal ‘%s’ in keyring
mr: किरिंगमध्ये प्रिंसिपल ‘%s’ करीता साठवलेले श्रेय आढळले नाही

en: Did not find password for principal ‘%s’ in credentials
mr: श्रेयमध्ये प्रिंसिपल ‘%s’ करीता पासवर्ड आढळले नाही

en: _Domain
mr: डोमैन (_D)

en: Enterprise domain or realm name
mr: एंटरप्राइज डोमेन किंवा रिअल्म नाव

en: Log In to Realm
mr: रिअल्ममध्ये प्रवेश करा

en: Please enter your password below.
mr: कृपया पासवर्ड द्या.

en: Remember this password
mr: पासवर्ड लक्षात ठेवा

en: The domain is not valid
mr: डोमेन वैध नाही

en: Error connecting to enterprise identity server
mr: एंटरप्राइज आइडेंटिटि सर्व्हरशी जोडणी करतेवेळी त्रुटी

en: Network _Resources
mr: नेटवर्क स्रोत (_R)

en: Media Server
mr: मिडीया सर्व्हर

en: Personal content can be added to your applications through a media server account.
mr: मिडीया सर्व्हर खातेेद्वारे व्यक्तिगत अंतर्भुत माहितीला ॲप्लिकेशन्समध्ये समाविष्ट करणे शक्य आहे.

en: Available Media Servers
mr: उपलब्ध मिडीया सर्व्हर्स

en: No media servers found
mr: मिडीया सर्व्हर्स आढळले नाही

note: Translators: the %d is a HTTP status code and the %s is a textual description of it
en: Expected status 200 when requesting access token, instead got status %d (%s)
mr: ॲक्सेसकरीता विनंती करतेवेळी स्थिती 200 अपेक्षित, त्याऐवजी %d (%s) स्थिती आढळली

en: Authorization response:
mr: ओळखकरिता प्रतिसाद:

en: Authorization response: %s
mr: ऑथराइजेशन प्रतिसाद: %s

en: Error getting an Access Token:
mr: ॲक्सेस टोकन प्राप्त करतेवेळी त्रुटी:

en: Error getting identity:
mr: ओळख प्राप्त करतेवेळी त्रुटी:

en: Was asked to log in as %s, but logged in as %s
mr: %s म्हणून प्रवेशकरिता विनंती केली, परंतु %s म्हणून प्रवेश केले

en: Credentials do not contain access_token
mr: श्रेयमध्ये access_token समाविष्टीत नाही

en: Failed to refresh access token (%s, %d):
mr: ॲक्सेस् टोकन (%s, %d) पुनः ताजे करण्यास अपयशी:

en: Missing access_token or access_token_secret headers in response
mr: प्रतिसादमध्ये access_token किंवा access_token_secret शीर्षक आढळले नाही

en: Error getting a Request Token:
mr: रिक्वेस्ट टोकन प्राप्त करतेवेळी त्रुटी:

note: Translators: the %d is a HTTP status code and the %s is a textual description of it
en: Expected status 200 for getting a Request Token, instead got status %d (%s)
mr: रिक्वेस्ट टोकन प्राप्त करतेवेळी स्थिती 200 अपेक्षित, त्याऐवजी %d (%s) स्थिती आढळली

en: Missing request_token or request_token_secret headers in response
mr: रेसपाँसमध्ये request_token किंवा request_token_secret शीर्षके आढळले नाही

en: Credentials do not contain access_token or access_token_secret
mr: श्रेयमध्ये access_token किंवा access_token_secret समाविष्टीत नाही

en: Error connecting to ownCloud server
mr: ownCloud सर्व्हरशी जोडणी करतेवेळी त्रुटी

en: _Files
mr: फाइल्स (_F)

en: Pocket
mr: पॉकेट

note: TODO: more specific
en: No username or access_token
mr: वापरकर्तानाव किंवा access_token नाही

en: _Read Later
mr: नंतर वाचा (_R)

en: ensure_credentials_sync is not implemented on type %s
mr: ensure_credentials_sync प्रकार %s करीता लागू केले नाही

note: TODO: more specific
en: TLS not available
mr: TLS अनुपलब्ध

note: TODO: more specific
en: org.gnome.OnlineAccounts.Mail is not available
mr: org.gnome.OnlineAccounts.Mail उपलब्ध नाही

note: TODO: more specific
en: Failed to parse email address
mr: ईमेल पत्ते वाचण्यास अपयशी

note: TODO: more specific
en: Cannot do SMTP authentication without a domain
mr: डोमेनविना SMTP ओळख अशक्य

note: TODO: more specific
en: Did not find smtp-password in credentials
mr: श्रेयमध्ये smtp-password आढळले नाही

note: TODO: more specific
en: Cannot do SMTP authentication without a password
mr: पासवर्डविना SMTP ओळख पटवणे अशक्य

en: Unknown authentication mechanism
mr: अपरिचीत ओळख पद्धती

en: Telepathy chat account not found
mr: टेलिपथि गप्पा खाते आढळले नाही

en: Failed to initialize a GOA client
mr: GOA क्लाएंट सुरू करण्यास अपयशी

en: Failed to create a user interface for %s
mr: %s करिता वापरकर्ता संवाद शोधण्यास अपयशी

en: Connection Settings
mr: जोडणी सेटिंग्ज

en: Personal Details
mr: वैयक्तिक तपाशील

en: _OK
mr: ठिक आहे (_O)

en: Cannot save the connection parameters
mr: जोडणी बाबी साठवणे अशक्य

en: Cannot save your personal information on the server
mr: सर्व्हरवर वैयक्तिक माहिती साठवणे अशक्य

note: Connection Settings button
en: _Connection Settings
mr: जोडणी सेटिंग्ज (_C)

note: Edit Personal Information button
en: _Personal Details
mr: वैयक्तिक तपशील (_P)

en: A %s account already exists for %s
mr: A %s खाते आधिपासूनच %s करीता अस्तित्वात आहे

note: Translators: the %s is the name of the provider. eg., Google.
en: %s account
mr: %s खाते

note: TODO: more specific
en: Failed to delete credentials from the keyring
mr: किरिंगपासून श्रेय नष्ट करण्यास अपयशी

note: TODO: more specific
en: Failed to retrieve credentials from the keyring
mr: किरिंगपासून श्रेय प्राप्त करण्यास अपयशी

note: TODO: more specific
en: No credentials found in the keyring
mr: किरिंगमध्ये श्रेय आढळले नाही

en: Error parsing result obtained from the keyring:
mr: किरिंगपासून परिणाम प्राप्त करतेवेळी त्रुटी:

note: Translators: The %s is the type of the provider, e.g. 'google' or 'yahoo'
en: GOA %s credentials for identity %s
mr: ओळख %2$s करीता GOA %1$s श्रेय

note: TODO: more specific
en: Failed to store credentials in the keyring
mr: किरिंगपासून श्रेय साठवण्यास अपयशी

en: The signing certificate authority is not known.
mr: स्वाक्षरी सर्टिफिकेट अथॉरिटि परचिती नाही.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
mr: सर्टिफिकेट स्थळाच्या अपेक्षित ओळखसह जुळत नाही, जेथून त्याला प्राप्त केले गेले.

en: The certificate’s activation time is still in the future.
mr: प्रमाणपत्रची सक्रीयता वेळ अजूनही भावी आहे.

en: The certificate has expired.
mr: प्रमाणपत्राची वेळसमाप्ति आढळली.

en: The certificate has been revoked.
mr: प्रमाणपत्र रद्द केले.

en: The certificate’s algorithm is considered insecure.
mr: सर्टिफिकेटचे अल्गोरिदम असुरक्षित ठरवले जाते.

en: Invalid certificate.
mr: अवैध प्रमाणपत्र.

note: translators: %s here is the address of the web page
en: Loading “%s”…
mr: “%s” लोड करत आहे…

en: Windows Live
mr: विंडोज लाइव्ह

en: Yahoo
mr: याहू

en: Expected status 200 when requesting name, instead got status %d (%s)
mr: नावकरीता विनंती करतेवेळी स्थिती 200 अपेक्षित, त्याऐवजी %d (%s) स्थिती आढळली

en: initial secret passed before secret key exchange
mr: सिक्रेट कि एक्सचेंजपूर्वी प्रारंभिक गोपणीयता पुरवले

en: Initial secret key is invalid
mr: प्रारंभिक सिक्रेट कि अवैध आहे

en: The network realm %s needs some information to sign you in.
mr: नेटवर्क रिअल्म %s ला काहिक माहिती आवश्यक आहे.

en: Could not find identity in credential cache: %k
mr: श्रेय कॅशे: %k मध्ये आइडेंटिटि शोधणे अशक्य

en: Could not find identity credentials in cache: %k
mr: कॅशे: %k मध्ये आइडेंटिटि श्रेय शोधणे अशक्य

en: Could not sift through identity credentials in cache: %k
mr: कॅशे: %k मध्ये आइडेंटिटि श्रेयची चाळणी अशक्य

en: Could not finish up sifting through identity credentials in cache: %k
mr: कॅशे: %k मध्ये आइडेंटिटि श्रेयतर्फे चाळणी पूर्ण करणे अशक्य

en: No associated identification found
mr: संबंधित ओळख पटवणे आढळले नाही

en: Could not create credential cache: %k
mr: श्रेय कॅशे: %k निर्माण करणे अशक्य

en: Could not initialize credentials cache: %k
mr: श्रेय कॅशे: %k सुरू करणे अशक्य

en: Could not store new credentials in credentials cache: %k
mr: श्रेय कॅशे: %k मध्ये नवीन श्रेय साठवणे अशक्य

en: Could not renew identity: Not signed in
mr: आइडेंटिटिचे पुनःसुरू करणे अशक्य: स्वाक्षरि केले नाही

en: Could not renew identity: %k
mr: आइडेंटिटि: %k पुनःसुरू करणे अशक्य

en: Could not get new credentials to renew identity %s: %k
mr: ओळख %s: %k चे पुनःनामांकन करण्यासाठी नवीन श्रेय प्राप्त करणे अशक्य

en: Could not erase identity: %k
mr: आइडेंटिटि: %k नष्ट करणे अशक्य

en: Could not find identity
mr: आइडेंटिटि शोधणे अशक्य

en: Could not create credential cache for identity
mr: आइडेंटिटिकरीता श्रेय कॅशे निर्माण करणे अशक्य
