gnome-online-accounts master - en to pa translation catalogue (159 entries)

en: List of providers that are allowed to be loaded
pa: ਲੋਡ ਕਰਨ ਦੀ ਮਨਜ਼ੂਰੀ ਦੇਣ ਵਾਲੇ ਪੂਰਕਾਂ ਦੀ ਸੂਚੀ

en: A list of strings representing the providers that are allowed to be loaded (default: 'all'). This is only evaluated on startup. Deprecated: use goa.conf in the system config directory instead, with a key [providers] enable=all instead. The key is comma-separated list of the provider names.
pa: ਪੂਰਕਾਂ ਨੂੰ ਦਰਸਾਉਣ ਵਾਲੀਆਂ ਸਤਰਾਂ ਦੀ ਸੂਚੀ ਹੈ, ਜਿਨਾਂ ਨੂੰ ਨੂੰ ਲੋਡ ਕਰਨ ਦੀ ਆਗਿਆ ਹੁੰਦੀ ਹੈ (ਮੂਲ: all')। ਇਹ ਸਿਰਫ਼ ਸੁਰੂ ਵੇਲੇ ਵਰਤਿਆ ਜਾਂਦਾ ਹੈ। ਬਰਤਰਫ਼: ਇਸ ਦੀ ਬਜਾਏ ਸਿਸਟਮ ਸੰਰਚਨਾ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਵਿੱਚ goa.conf ਨੂੰ ਵਰਤੋਂ, ਜਿੱਥੇ ਕੁੰਜੀ [providers] enable=all ਹੈ। ਇਸ ਕੁੰਜੀ ਨੂੰ ਕੌਮੇ ਪਾ ਕੇ ਪ੍ਰੋਵਾਈਡਰਾਂ ਦੇ ਨਾਂਵਾਂ ਦੀ ਸੂਚੀ ਦਿੱਤੀ ਜਾ ਸਕਦੀ ਹੈ।

note: TODO: more specific
en: Failed to find a provider for: %s
pa: %s: ਲਈ ਪ੍ਰੋਵਾਈਡਰ ਲੱਭਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: IsLocked property is set for account
pa: IsLocked ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ ਖਾਤੇ ਲਈ ਸੈੱਟ ਨਹੀਂ ਹੈ

note: TODO: more specific
en: ProviderType property is not set for account
pa: ProviderType ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ ਖਾਤੇ ਲਈ ਸੈੱਟ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Failed to sign in to “%s”
pa: “%s” ਸਾਈਨ ਇਨ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ

en: Failed to sign in to multiple accounts
pa: ਕਈ ਖਾਤਿਆਂ ਵਿੱਚ ਸਾਈਨ ਇਨ ਕਰਨ ਵਾਸਤੇ ਫੇਲ੍ਹ

en: Online Accounts
pa: ਆਨਲਾਈਨ ਖਾਤੇ

en: Account Action Required
pa: ਖਾਤੇ ਲਈ ਕਾਰਵਾਈ ਦੀ ਲੋੜ ਹੈ

note: TODO: more specific
en: Authentication failed
pa: ਪਰਮਾਣੀਕਰਣ ਫੇਲ੍ਹ ਹੋਈ

en: Cannot find WebDAV endpoint
pa: WebDAV ਐਂਡਪੁਆਇੰਟ ਲੱਭਿਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਦਾ

en: Invalid URI: %s
pa: ਗਲਤ URI: %s

note: TODO: more specific
en: Failed to parse autodiscover response XML
pa: ਆਟੋਡਿਸਕਵਰ ਜਵਾਬ XML ਪਾਰਸ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

note: TODO: more specific Translators: the parameter is an XML element name.
en: Failed to find “%s” element
pa: “%s” ਐਲੀਮੈਂਟ ਲੱਭਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

note: TODO: more specific
en: Failed to find ASUrl in autodiscover response
pa: ਆਟੋਡਿਸਕਵਰ ਜਵਾਬ ਵਿੱਚ ASUrl ਲੱਭਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: Microsoft Exchange
pa: ਮਾਈਕਰੋਸਾਫਟ ਐਕਸਚੇਜ਼

note: Translators: the first %s is the username * (eg., debarshi.ray@gmail.com or rishi), and the * (%s, %d) is the error domain and code.
en: Invalid password with username “%s” (%s, %d):
pa: ਵਰਤੋਂਕਾਰ-ਨਾਂ  “%s”  (%s, %d) ਲਈ ਗਲਤ ਪਾਸਵਰਡ:

note: provider name
en: Connect to a Microsoft Exchange provider to access calendars, contacts and files
pa: ਕੈਲੰਡਰ, ਸੰਪਰਕ ਅਤੇ ਫਾਇਲਾਂ ਵਰਤਣ ਲਈ Microsoft ਐਕਸਚੇਜ਼ ਪੂਰਕ ਨਾਲ ਕਨੈਕਟ ਕਰੋ

en: _Email
pa: ਈਮੇਲ(_E)

en: _Password
pa: ਪਾਸਵਰਡ(_P)

en: Exchange account details will be auto-detected from your email address when possible
pa: ਐਕਸਚੇਜ਼ ਖਾਤੇ ਵੇਰਵਿਆਂ ਨੂੰ ਜਦੋਂ ਵੀ ਸੰਭਵ ਹੋੋਇਆ ਆਪਣੇ-ਆਪ ਤੁਹਾਡੇ ਈਮੇਲ ਐਡਰੈਸ ਤੋਂ ਖੋਜਿਆ ਜਾਵੇਗਾ

en: Account Details
pa: ਖਾਤੇ ਦੇ ਵੇਰਵੇ

en: User_name
pa: ਵਰਤੋਂਕਾਰ-ਨਾਂ(_n)

en: _Domain
pa: ਡੋਮੇਨ(_D)

en: Example domain: example.com
pa: ਮਿਸਾਲ ਡੋਮੇਨ: example.com

en: Fedora
pa: ਫੇਡੋਰਾ

en: Access restricted web and network resources for your organization
pa: ਤੁਹਾਡੇ ਸੰਗਠਨ ਲਈ ਵੈੱਬ ਅਤੇ ਨੈੱਟਵਰਕ ਸਰੋਤਾਂ ਲਈ ਪਹੁੰਚ ਉੱਤੇ ਪਾਬੰਦੀ ਹੈ

en: Failed to get principal from user name “%s”
pa: ਵਰਤੋਂਕਾਰ ਨਾਂ “%s” ਤੋਂ ਪ੍ਰਿੰਸੀਪਲ ਲੈਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ

en: Google
pa: ਗੂਗਲ

en: Expected status 200 when requesting your identity, instead got status %d (%s)
pa: ਜਦੋਂ ਤੁਹਾਡੀ ਪਛਾਣ ਦੀ ਮੰਗ ਕੀਤੀ ਜਾਂਦੀ ਹੈ ਤਾਂ ਹਾਲਤ 200 ਦੀ ਲੋੜ ਹੁੰਦੀ ਹੈ, ਪਰ ਮਿਲਿਆ ਹੈ %d (%s)

note: TODO: more specific
en: Could not parse response
pa: ਜਵਾਬ ਪਾਰਸ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ

note: TODO: more specific
en: Service not available
pa: ਸੇਵਾ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ

en: Server does not support STARTTLS
pa: ਸਰਵਰ STARTTLS ਲਈ ਸਹਾਇਕ ਨਹੀਂ

en: IMAP and SMTP
pa: IMAP ਅਤੇ SMTP

note: Translators: the first %s is a field name. The * second %s is the IMAP * username (eg., rishi), and the (%s, %d) * is the error domain and code. * second %s is the SMTP
en: Invalid %s with username “%s” (%s, %d):
pa: ਵਰਤੋਂਕਾਰ ਨਾਂ “%2$s” (%3$s, %4$d) ਲਈ ਗਲਤ  %1$s:

en: Auto-detected
pa: ਆਪਣੇ-ਆਪ ਖੋਜਿਆ

en: Unable to auto-detect IMAP and SMTP settings
pa: IMAP ਅਤੇ SMTP ਸੈਟਿੰਗਾਂ ਨੂੰ ਆਪਣੇ-ਆਪ ਖੋਜਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ

en: STARTTLS after connecting
pa: ਕਨੈਕਟ ਕਰਨ ਦੇ ਬਾਅਦ STARTTLS

note: GOA_TLS_TYPE_STARTTLS
en: SSL on a dedicated port
pa: ਖਾਸ ਪੋਰਟ ਉੱਤੇ SSL

en: Email
pa: ਈ-ਮੇਲ

en: Connect to an email account
pa: ਈਮੇਲ ਖਾਤੇ ਨਾਲ ਕਨੈਕਟ ਕਰੋ

en: _Name
pa: ਨਾਂ(_N)

en: IMAP and SMTP details will be auto-detected from your service provider when possible
pa: IMAP ਅਤੇ SMTP ਵੇਰਵਿਆਂ ਨੂੰ ਜਦੋਂ ਵੀ ਸੰਭਵ ਹੋੋਇਆ ਆਪਣੇ-ਆਪ ਤੁਹਾਡੇ ਈਮੇਲ ਐਡਰੈਸ ਤੋਂ ਖੋਜਿਆ ਜਾਵੇਗਾ

note: IMAP
en: IMAP Settings
pa: IMAP ਸੈਟਿੰਗਾਂ

en: IMAP _Server
pa: I_MAP ਸਰਵਰ

en: Encryption
pa: ਇੰਕ੍ਰਿਪਸ਼ਨ

en: Example server: imap.example.com
pa: ਮਿਸਾਲ ਸਰਵਰ: imap.example.com

note: SMTP
en: SMTP Settings
pa: SMTP ਸੈਟਿੰਗਾਂ

en: SMTP _Server
pa: _SMTP ਸਰਵਰ

en: Example server: smtp.example.com
pa: ਮਿਸਾਲ ਸਰਵਰ: smtp.example.com

en: Name
pa: ਨਾਂ

en: Kerberos
pa: ਕਰਬਰੋਸ

en: Operation was cancelled
pa: ਓਪਰੇਸ਼ਨ ਰੱਦ ਕੀਤਾ ਗਿਆ

en: Log In to Realm
pa: ਰੀਲੇਮ ਲਈ ਲਾਗਇਨ

en: Please enter your password below.
pa: ਆਪਣਾ ਪਾਸਵਰਡ ਹੇਠਾਂ ਦਿਓ ਜੀ।

en: Remember this password
pa: ਇਹ ਪਾਸਵਰਡ ਯਾਦ ਰੱਖੋ

en: _Principal
pa: ਪ੍ਰਿਸੀਪਲ(_P)

en: Example principal: user@EXAMPLE.COM
pa: ਮਿਸਾਲ ਪ੍ਰਿੰਸੀਪਲ: user@EXAMPLE.COM

en: Ticketing is disabled for account
pa: ਖਾਤੇ ਲਈ ਟਿਕਟਿੰਗ ਅਸਮਰੱਥ ਹੈ

en: Could not find saved credentials for principal “%s” in keyring
pa: ਕੀਰਿੰਗ ਵਿੱਚ “%s” ਪ੍ਰਿਸੀਪਲ ਲਈ ਸੰਭਾਲੀ ਹੋਈ ਸਨਦ ਨਹੀਂ ਲੱਭੀ ਜਾ ਸਕੀ

en: Did not find password for principal “%s” in credentials
pa: ਸਨਦ ਵਿੱਚ “%s” ਪ੍ਰਿਸੀਪਲ ਲਈ ਪਾਸਵਰਡ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ ਜਾ ਸਕਿਆ

en: Identity service returned invalid key
pa: ਪਛਾਣ ਸਰਵਿਸ ਨੇ ਗਲਤੀ ਕੁੰਜੀ ਵਾਪਸ ਕੀਤੀ

en: Invalid email address “%s”
pa: ਗਲਤ ਈਮੇਲ ਐਡਰੈੱਸ “%s”

note: provider name
en: Connect to Microsoft 365 to access email, calendars, contacts and files
pa: ਈਮੇਲ, ਕੈਲੰਡਰ, ਸੰਪਰਕ ਅਤੇ ਫ਼ਾਇਲਾਂ ਵਰਤਣ ਲਈ Microsoft 365 ਨਾਲ ਕਨੈਕਟ ਕਰੋ

en: Use Organization Account
pa: ਸੰਗਠਨ ਅਕਾਊਂਟ ਨੂੰ ਵਰਤੋਂ

en: Connect using details from an organization or developer account
pa: ਸੰਗਠਨ ਜਾਂ ਡਿਵੈਲਪਰ ਅਕਾਊਂਟ ਤੋਂ ਵੇਰਵਿਆਂ ਨੂੰ ਵਰਤ ਕੇ ਕਨੈਕਟ ਕਰੋ

note: Translators: See https://learn.microsoft.com/globalization/reference/microsoft-terminology
en: Enter the details provided by your organization
pa: ਤੁਹਾਡੇ ਸੰਗਠਨ ਵਲੋਂ ਦਿੱਤੇ ਵੇਰਵੇ ਭਰੋ

en: _Client ID (Optional)
pa: ਕਲਾਈਂਟ ID(_C) (ਚੋਣਵਾਂ)

note: Translators: See https://learn.microsoft.com/globalization/reference/microsoft-terminology
en: _Tenant ID
pa: ਟੇਨੇਂਟ ID(_T)

en: Example ID: 00000000-0000-0000-0000-000000000000
pa: ਮਿਸਾਲ ID: 00000000-0000-0000-0000-000000000000

en: _Sign In…
pa: …ਸਾਇਨ ਇਨ(_S)

en: _Copy Link
pa: ਲਿੰਕ ਨੂੰ ਕਾਪੀ ਕਰੋ(_C)

en: Copy the authorization URL to continue with a specific web browser.
pa: ਖਾਸ ਵੈੱਬ ਬਰਾਊਜ਼ਰ ਨਾਲ ਜਾਰੀ ਰੱਖਣ ਲਈ ਪਰਮਾਣੀਕਰਨ URL ਨੂੰ ਕਾਪੀ ਕਰੋ।

en: Authorization response: %s
pa: ਪਰਮਾਣਕਿਤਾ ਜਵਾਬ: %s

en: Expected status 200 when requesting access token, instead got status %d (%s)
pa: ਜਦੋਂ ਅਸੈਸ ਟੋਕਨ ਦੀ ਮੰਗ ਕੀਤੀ ਜਾਂਦੀ ਹੈ ਤਾਂ ਹਾਲਤ 200 ਦੀ ਲੋੜ ਹੁੰਦੀ ਹੈ, ਪਰ ਮਿਲਿਆ ਹੈ %d (%s)

en: Authorization response:
pa: ਪਰਮਾਣਕਿਤਾ ਜਵਾਬ:

en: Failed to authenticate
pa: ਪਰਮਾਣੀਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ

en: Error getting an Access Token:
pa: ਅਸੈਸ ਟੋਕਨ ਲੈਣ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ:

en: Error getting identity:
pa: ਪਛਾਣ ਲੈਣ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ:

en: Sign in to %s with your browser
pa: ਆਪਣੇ ਬਰਾਊਜ਼ਰ ਨਾਲ %s ਵਿੱਚ ਸਾਈਨ ਇਨ ਕਰੋ

en: Copied to clipboard
pa: ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ ਵਿੱਚ ਕਾਪੀ ਕੀਤਾ

en: Was asked to log in as %s, but logged in as %s
pa: %s ਵਜੋਂ ਲਾਗਇਨ ਕਰਨ ਲਈ ਕਿਹਾ ਗਿਆ ਸੀ, ਪਰ %s ਵਜੋਂ ਲਾਗਇਨ ਹੈ

en: Credentials do not contain access_token
pa: ਸਨਦ (credentials) ਅਸੈਸ ਟੋਕਨ ਨਹੀਂ ਲੈ ਸਕਦੀ(_t)

en: Failed to refresh access token (%s, %d):
pa: ਅਸੈਸ ਟੋਕਨ (%s, %d) ਤਾਜ਼ਾ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ:

en: _Mail
pa: ਮੇਲ(_M)

en: Cale_ndar
pa: ਕੈਲੰਡਰ(_n)

en: _Contacts
pa: ਸੰਪਰਕ(_C)

en: C_hat
pa: ਗੱਲਬਾਤ(_h)

en: _Documents
pa: ਡੌਕੂਮੈਂਟ(_D)

en: M_usic
pa: ਸੰਗੀਤ(_u)

en: _Photos
pa: ਫੋਟੋ(_P)

en: _Files
pa: ਫਾਇਲਾਂ(_F)

en: Network _Resources
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ ਸਰੋਤ(_R)

en: _Read Later
pa: ਬਾਅਦ ਵਿੱਚ ਪੜ੍ਹੋ(_R)

en: Prin_ters
pa: ਪਰਿੰਟਰ(_t)

en: _Maps
pa: ਨਕਸ਼ਾ(_M)

en: T_o Do
pa: ਕਰਨ ਲਈ(_o)

en: Account is disabled
pa: ਅਕਾਊਂਟ ਅਸਮਰੱਥ ਹੈ

en: Unknown error
pa: ਅਣਪਛਾਤੀ ਗਲਤੀ

en: ensure_credentials_sync is not implemented on type %s
pa: ਕਿਸਮ %s ਲਈ ensure_credentials_sync ਹਾਲੇ ਬਣਾਇਆ ਨਹੀਂ ਹੈ

note: Translators: this is the title of the "Add Account" and "Refresh * Account" dialogs. The %s is the name of the provider. eg., * 'Google'.
en: %s Account
pa: %s ਖਾਤਾ

en: Remove this Account?
pa: ਕੀ ਇਸ ਖਾਤੇ ਨੂੰ ਹਟਾਉਣਾ ਹੈ?

en: If you remove this Online Account you will have to connect to it again to use it with apps and services.
pa: ਜੇ ਤੁਸੀਂ ਇਸ ਆਨਲਾਈਨ ਖਾਤੇ ਨੂੰ ਹਟਾ ਦਿੱਤਾ ਹੈ ਤਾਂ ਤੁਹਾਨੂੰ ਐਪਾਂ ਅਤੇ ਸਰਵਿਸਾਂ ਨਾਲ ਇਸ ਨੂੰ ਵਰਤਣ ਲਈ ਫੇਰ ਕਨੈਕਟ ਕਰਨਾ ਪਵੇਗਾ।

en: _Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ(_C)

en: _Remove
pa: ਹਟਾਓ(_R)

en: An account with that name already exists
pa: ਉਸ ਨਾਂ ਨਾਲ ਅਕਾਊਂਟ ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਮੌਜੂਦ ਹੈ

en: Sign in to reconnect to this account
pa: ਇਹ ਖਾਤੇ ਨਾਲ ਮੁੜ-ਕਨੈਕਟ ਕਰਨ ਲਈ ਸਾਇਨ ਇਨ ਕਰੋ

en: _Account Name
pa: ਖਾਤੇ ਦਾ ਨਾਂ(_A)

en: _Remove…
pa: …ਹਟਾਓ(_R)

en: _Sign In
pa: ਸਾਇਨ ਇਨ(_S)

en: _Try Again
pa: ਮੁੜ ਕੋਸ਼ਿਸ਼(_T)

en: _Ignore
pa: ਅਣਡਿੱਠਾ(_I)

en: Dialog was dismissed
pa: ਡਾਈਲਾਗ ਰੱਦ ਕੀਤਾ ਗਿਆ ਸੀ

note: TODO: more specific
en: TLS not available
pa: TLS ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ

en: Unknown authentication mechanism
pa: ਅਣਜਾਣ ਪ੍ਰਮਾਣਕਿਤਾ ਢੰਗ

en: A %s account already exists for %s
pa: %s ਖਾਤਾ ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ %s ਲਈ ਮੌਜੂਦ ਹੈ

note: TODO: more specific
en: Failed to delete credentials from the keyring
pa: ਕੀਰਿੰਗ ਤੋਂ ਸਨਦ ਹਟਾਉਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

note: TODO: more specific
en: Failed to retrieve credentials from the keyring
pa: ਕੀਰਿੰਗ ਤੋਂ ਸਨਦ ਪ੍ਰਾਪਤ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

note: TODO: more specific
en: No credentials found in the keyring
pa: ਕੋਈ ਕੀਰਿੰਗ ਵਿੱਚ ਸਨਦ ਸਟੋਰ ਕਰਨ ਲਈ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Error parsing result obtained from the keyring:
pa: ਕੀਰਿੰਗ ਤੋਂ ਮਿਲੇ ਨਤੀਜੇ ਨੂੰ ਪਾਰਸ ਕਰਨ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ:

note: Translators: The %s is the type of the provider, e.g. 'google' or 'yahoo'
en: GOA %s credentials for identity %s
pa: %2$s ਪਛਾਣ ਲਈ GOA %1$s ਸਨਦ

note: TODO: more specific
en: Failed to store credentials in the keyring
pa: ਕੀਰਿੰਗ ਵਿੱਚ ਸਨਦ ਸਟੋਰ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ

en: Not supported
pa: ਸਹਾਇਕ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Not found
pa: ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ

en: Code: %u — Unexpected response from server
pa: ਕੋਡ: %u — ਸਰਵਰ ਤੋਂ ਅਣਜਾਣ ਜਵਾਬ

en: The signing certificate authority is not known.
pa: ਦਸਤਖਤੀ ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ ਅਥਾਰਟੀ ਅਣਜਾਣ ਹੈ।

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
pa: ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ ਸਾਈਟ ਦੀ ਪਛਾਣ ਦੀ ਚਾਹੀਦੀ ਪਛਾਣ ਨਾਲ ਮਿਲਦਾ ਨਹੀਂ ਹੈ, ਜਿਸ ਤੋਂ ਇਹ ਪ੍ਰਾਪਤ ਕੀਤਾ ਹੈ।

en: The certificate’s activation time is still in the future.
pa: ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ ਦਾ ਸਰਗਰਮੀ ਸਮਾਂ ਭਵਿੱਖ ਦਾ ਹੈ।

en: The certificate has expired.
pa: ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ ਦੀ ਮਿਆਦ ਪੁੱਗੀ ਹੈ।

en: The certificate has been revoked.
pa: ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ ਮਨਸੂਖ ਕਰ ਦਿੱਤਾ ਗਿਆ ਹੈ।

en: The certificate’s algorithm is considered insecure.
pa: ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ ਦਾ ਐਲੋਗਰਿਥਮ ਅਸੁਰੱਖਿਅਤ ਮੰਨਿਆ ਹੋਇਆ ਹੈ।

en: Invalid certificate.
pa: ਗਲਤ ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ

note: TODO: more specific
en: Did not find %s with identity “%s” in credentials
pa: ਸਨਦ ਵਿੱਚ “%2$s” ਪਛਾਣ ਲਈ %1$s ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ ਜਾ ਸਕਿਆ

en: Calendar, Contacts and Files
pa: ਕੈਲੰਡਰ, ਸੰਪਰਕ ਅਤੇ ਫਾਇਲਾਂ

en: Add a calendar, contacts and files account by entering your WebDAV server and account details
pa: ਆਪਣੇ WebDAV ਸਰਵਰ ਅਤੇ ਖਾਤਾ ਵੇਰਵਿਆਂ ਨੂੰ ਭਰ ਕੇ ਕੈਲੰਡਰ, ਸੰਪਰਕ ਅਤੇ ਫਾਇਲਾਂ ਨੂੰ ਜੋੜੋ

en: _Server Address
pa: ਸਰਵਰ ਐਡਰੈਸ(_S)

en: Examples: example.com, 192.168.0.82
pa: ਮਿਸਾਲਾਂ: example.com, 192.168.0.82

en: Server Addresses (Optional)
pa: ਸਰਵਰ ਐਡਰੈਸ (ਚੋਣਵਾਂ)

en: Files
pa: ਫਾਇਲਾਂ

en: Calendar (CalDAV)
pa: ਕੈਲੰਡਰ (CalDAV)

en: Contacts (CardDAV)
pa: ਸੰਪਰਕ (CardDAV)

en: Initial secret key is invalid
pa: ਸ਼ੁਰੂਆਤੀ ਗੁਪਤ ਕੁੰਜੀ ਗਲਤ ਹੈ

note: TODO: more specific
en: Couldn't get GoaObject for object path %s
pa: ਆਬਜੈਕਟ ਮਾਰਗ %s ਲਈ GoaObject ਨਹੀਂ ਪ੍ਰਾਪਤ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ

en: The network realm %s needs some information to sign you in.
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ ਰੀਲੇਮ %s ਨੂੰ ਤੁਹਾਨੂੰ ਸਾਈਨ ਇਨ ਕਰਨ ਲਈ ਕੁਝ ਜਾਣਕਾਰੀ ਦੀ ਲੋੜ ਹੈ।

en: Could not find identity in credential cache:
pa: ਸਨਦ ਕੈਸ਼ ਵਿੱਚ ਪਛਾਣ ਨਹੀਂ ਲੱਭੀ ਜਾ ਸਕੀ:

en: Could not find identity credentials in cache:
pa: ਕੈਸ਼ ਵਿੱਚ ਪਛਾਣ ਸਨਦ ਨਹੀਂ ਲੱਭੀ ਜਾ ਸਕੀ:

en: Could not sift through identity credentials in cache:
pa: ਕੈਸ਼ ਵਿੱਚ ਪਛਾਣ ਸਨਦ ਬਦਲਿਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਿਆ:

en: Could not finish up sifting through identity credentials in cache:
pa: ਕੈਸ਼ ਵਿੱਚ ਪਛਾਣ ਸਨਦ ਬਦਲਣ ਨੂੰ ਪੂਰਾ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ:

en: No associated identification found
pa: ਕੋਈ ਸਬੰਧਿਤ ਪਛਾਣ ਨਹੀਂ ਲੱਭੀ

en: Could not create credential cache:
pa: ਸਨਦ ਕੈਸ਼ ਬਣਾਈ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕੀ:

en: Could not initialize credentials cache:
pa: ਸਨਦ ਕੈਸ਼ ਸ਼ੁਰੂ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀ ਜਾ ਸਕੀ:

en: Could not store new credentials in credentials cache:
pa: ਨਵੀਂ ਸਨਦ ਸਨਦ ਕੈਸ਼ ਵਿੱਚ ਸਟੋਰ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀ ਜਾ ਸਕੀ:

en: Not signed in
pa: ਸਾਈਨ ਇਨ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Could not get the default principal:
pa: ਮੂਲ ਪ੍ਰਿਸੀਪਲ ਲਿਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਿਆ:

en: Could not get renewed credentials from the KDC for identity %s:
pa: %s ਪਛਾਣ ਲਈ KDC ਤੋਂ ਸਨਦਾਂ ਨਵਿਆਇਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਿਆ:

en: Could not erase identity:
pa: ਪਛਾਣ ਸਾਫ਼ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀ ਜਾ ਸਕੀ:

en: Could not find identity
pa: ਪਛਾਣ ਲੱਭੀ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕੀ

en: Could not create credential cache for identity
pa: ਪਛਾਣ ਲਈ ਸਨਦ ਕੈਸ਼ ਬਣਾਈ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕੀ

en: Error closing file descriptor: %s
pa: ਫਾਇਲ ਵਰਣਨ ਕਰਤਾ ਬੰਦ ਕਰਨ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ: %s
