gnome-packagekit master - en to af translation catalogue (298 entries)

en: Add or remove software installed on the system
af: Voeg by of verwyder sagteware geïnstalleer op die stelsel

note: TRANSLATORS: short name for gpk-update-viewer
en: Add/Remove Software
af: Voeg by/verwyder sagteware

en: About this software
af: Aangaande hierdie sagteware

en: Depends on
af: Afhanklik van

en: Edit list of software sources
af: Redigeer lys van sagtewarebronne

en: Execute graphical applications
af: Voer grafiese toepassings uit

en: Fi_nd
af: Vi_nd

en: Get file list
af: Kry lêerlys

en: Help with this software
af: Help met hierdie sagteware

note: TRANSLATORS: title: installing local files TRANSLATORS: button: confirm to search for packages TRANSLATORS: button: install codecs TRANSLATORS: button: install a font TRANSLATORS: button: install Plasma services TRANSLATORS: button: install packages in catalog TRANSLATORS: button: install printer dr
en: Install
af: Installeer

en: Only N_ative Packages
af: Slegs p_akkette vir dié hardeware

en: Only _Available
af: Slegs _beskikbaar

en: Only _Development
af: Slegs _ontwikkeling

en: Only _End User Files
af: Slegs _eindgebruikerlêers

en: Only _Graphical
af: Slegs _grafies

en: Only _Installed
af: Slegs geï_nstalleer

en: Only _Newest Packages
af: Slegs _nuutste pakkette

en: Only _Non-Free Software
af: Slegs nie-_vry sagteware

en: Only _Non-Source Code
af: Slegs nie-_bronkode

en: Only _Text
af: Slegs _teks

en: Only show one package, not subpackages
af: Wys net een pakket, nie subpakkette nie

en: Only show packages matching the machine architecture
af: Wys net pakkette wat die masjienargitektuur ondersteun

en: Only show the newest available package
af: Wys net die nuutste beskikbare pakket

en: Project homepage
af: Projektuisblad

en: Refresh Package Lists
af: Verfris pakketlyste

en: Refresh the list of packages on the system
af: Verfris die lys van pakkette op die stelsel

note: TRANSLATORS: button: confirm to search for packages
en: Remove
af: Verwyder

en: Required by
af: Benodig deur

en: Run program
af: Voer program uit

en: S_election
af: K_euse

en: Software Log
af: Sagteware-staaflêer

en: Software Sources
af: Sagtewarebronnne

en: View previously added or removed software
af: Bekyk sagteware wat voorheen bygevoeg of verwyder is

en: Visit the project homepage
af: Besoek die projektuisblad

en: _Contents
af: I_nhoud

en: _Development
af: _Ontwikkeling

en: _Free
af: _Vry

en: _Graphical
af: _Grafies

en: _Help
af: _Hulp

en: _Hide Subpackages
af: V_ersteek subpakkette

en: _Installed
af: _Geïnstalleer

en: _No Filter
af: _Geen filter

en: _Only Free Software
af: Slegs _vry sagteware

en: _Only Source Code
af: Slegs _bronkode

en: _Source
af: _Bron

en: _System
af: _Stelsel

en: Install Package
af: Installeer pakket

en: More details
af: Meer besonderhede

en: License Agreement Required
af: Lisensie-ooreenkoms benodig

en: _Accept Agreement
af: _Aanvaar ooreenkoms

en: Install selected software on the system
af: Installeer gekose sagteware op die stelsel

note: TRANSLATORS: program name: application to install a package to provide a file TRANSLATORS: program name: installs a package (or packages) by name TRANSLATORS: program name, a session wide daemon to watch for updates and changing system state
en: Software Install
af: Sagteware installeer

note: TRANSLATORS: program name: application to install a catalog of software
en: Catalog Installer
af: Katalogusinstalleerder

en: Install a catalog of software on the system
af: Installeer 'n katalogus van sagteware op die stelsel

en: View past package management tasks
af: Bekyk vorige pakketbestuurtake

en: Change software update preferences and enable or disable software sources
af: Verander sagtewarebywerkingsvoorkeure en aktiveer of deaktiveer sagtewarebronnne

en: Software Settings
af: Sagteware-instellings

en: A software source contains packages that can be installed on this computer.
af: 'n Sagtewarebron bevat pakkette wat geïnstalleer kan word op hierdie rekenaar.

en: C_heck for updates:
af: _Kontroleer vir bywerkings:

en: Check for major _upgrades:
af: Kontroleer vir groot _opgraderings:

en: Check for updates when using mobile broadband
af: Kontroleer vir bywerkings wanneer selfoonbreëband in gebruik is

en: Currently using mobile broadband
af: Gebruik tans selfoonbreëband

note: TRANSLATORS: program name, an application to set per-user policy for updates
en: Software Update Preferences
af: Sagteware-bywerkingsvoorkeure

en: Update Settings
af: Werk instellings by

en: _Automatically install:
af: Installeer _automaties:

en: _Check Now
af: _Kontroleer nou

note: shows extra -source, -debuginfo, and -devel software sources
en: _Show debug and development software sources
af: _Wys ontfout- en ontwikkelingsagtewarebronnne

note: TRANSLATORS: column for what was done, e.g. update-system
en: Action
af: Aksie

en: Create
af: Skep

en: Create a copy of this computers package list
af: Skep 'n kopie van hierdie rekenaar se pakketlys

en: Create an archive of a specific package
af: Skep 'n argief van 'n spesifieke pakket

en: Create an archive of all the pending updates
af: Skep 'n argief van al die hangende bywerkings

en: Destination package list:
af: Bestemmingspakketlys:

note: TRANSLATORS: column for what packages were upgraded
en: Details
af: Besonderhede

en: Multiple packages can be specified using a comma delimited list
af: Veelvuldige pakkette kan gespesifiseer word deur die lys met kommas te skei

en: Output directory:
af: Afvoergids:

en: Progress
af: Vordering

en: Save New Service Pack
af: Stoor nuwe dienspak

en: Select A Package List File
af: Kies 'n pakketlyslêer

note: TRANSLATORS: the program name
en: Service Pack Creator
af: Dienspakskepper

en: Do you recognise the user and trust this key?
af: Herken u die gebruiker en vertrou u die sleutel?

en: Do you trust the source of the packages?
af: Is die bron van die pakkette betroubaar?

en: Package:
af: Pakket:

en: Repository name:
af: Stoorplek se naam:

en: Signature URL:
af: Handtekening-URL:

en: Signature identifier:
af: Handtekening-identifiseerder:

en: Software signature is required
af: Sagtewarehandtekening word vereis

en: Software Update
af: Sagtewarebywerking

en: Update software installed on the system
af: Werk geïnstalleer sagteware op die stelsel by

en: Operating System Upgrade
af: Bedryfstelselopgradering

en: Upgrade the operating system to a new version
af: Gradeer die bedryfstelsel op na 'n nuwe weergawe

en: Software updates correct errors, eliminate security vulnerabilities and provide new features.
af: Sagtewarebywerkings korrigeer foute, elimineer sekuriteitskwesbaarheid en voorsien nuwe eienskappe.

en: _Install Updates
af: _Installeer bywerkings

en: _Upgrade
af: _Werk by

note: TRANSLATORS: expander label in the error dialog
en: _Details
af: _Besonderhede

note: Application column (icon, name, description) TRANSLATORS: column for the application name TRANSLATORS: column for the package name
en: Package
af: Pakket

en: _Remove
af: Ve_rwyder

en: Remove %i additional package? | Remove %i additional packages?
af[0]: Verwyder %i addisionele pakket?
af[1]: Verwyder %i addisionele pakkette?

en: The software which you want to remove is required to run other software, which will be removed too.
af: Die sagteware wat u wil verwyder, word benodig om ander sagteware uit te voer. Dit sal dus ook verwyder word.

note: TRANSLATORS: button label, install
en: _Install
af: _Installeer

en: Install %i additional package? | Install %i additional packages?
af[0]: Installeer %i addisionele pakket?
af[1]: Installeer %i addisionele pakkette?

en: The software that you want to install requires additional software to run correctly.
af: Die sagteware wat u wil installeer benodig addisionele sagteware om korrek uit te voer.

note: TRANSLATORS: title: how many files are installed by the application
en: %i file installed by %s | %i files installed by %s
af[0]: %i lêer geïnstalleer deur %s
af[1]: %i lêers geïnstalleer deur %s

note: TRANSLATORS: no packages returned
en: No packages
af: Geen pakkette

note: TRANSLATORS: this package is not required by any others
en: No other packages require this package
af: Geen ander pakkette benodig hierdie pakket nie

note: TRANSLATORS: title: how many packages require this package
en: %i package requires %s | %i packages require %s
af[0]: %i pakket benodig %s
af[1]: %i pakkette benodig %s

note: TRANSLATORS: show a array of packages for the package
en: Packages listed below require %s to function correctly. | Packages listed below require %s to function correctly.
af[0]: Pakkette wat hieronder gelys is, benodig %s om korrek te funksioneer.
af[1]: Pakkette wat hieronder gelys is, benodig %s om korrek te funksioneer.

note: TRANSLATORS: this package does not depend on any others
en: This package does not depend on any others
af: Hierdie pakket is nie van enige ander afhanklik nie

note: TRANSLATORS: title: show the number of other packages we depend on
en: %i additional package is required for %s | %i additional packages are required for %s
af[0]: %i addisionele pakket is nodig vir %s
af[1]: %i addisionele pakkette is nodig vir %s

note: TRANSLATORS: message: show the array of dependant packages for this package
en: Packages listed below are required for %s to function correctly. | Packages listed below are required for %s to function correctly.
af[0]: Pakkette wat hieronder gelys is, word benodig vir %s om korrek te funksioneer.
af[1]: Pakkette wat hieronder gelys is, word benodig vir %s om korrek te funksioneer.

note: TRANSLATORS: the repo name is invalid or not found, fall back to this
en: Invalid
af: Ongeldig

note: TRANSLATORS: no results were found for this search
en: No results were found.
af: Geen resultate gevind nie.

note: TRANSLATORS: be helpful, but this shouldn't happen
en: Try entering a package name in the search bar.
af: Tik gerus 'n pakketnaam in die soekbalk.

note: TRANSLATORS: nothing in the package queue
en: There are no packages queued to be installed or removed.
af: Daar is geen pakkette wat wag om geïnstalleer of verwyder te word nie.

note: TRANSLATORS: tell the user to switch to details search mode
en: Try searching package descriptions by clicking the icon next to the search text.
af: Deursoek gerus pakketbeskrywings deur op die ikoon langs die soekteks te klik.

note: TRANSLATORS: tell the user to try harder
en: Try again with a different search term.
af: Probeer gerus weer met 'n ander soekterm.

note: TRANSLATORS: title: invlid text in the search bar
en: Invalid search text
af: Ongeldige soekteks

note: TRANSLATORS: message: tell the user that's not allowed
en: The search text contains invalid characters
af: Die soekteks bevat ongeldige karakters

note: TRANSLATORS: title: we failed to execute the mthod
en: The search could not be completed
af: Die soektog kon nie voltooi word nie

note: TRANSLATORS: low level failure, details to follow
en: Running the transaction failed
af: Kon nie die transaksie uitvoer nie

note: TRANSLATORS: title: warn the user they are quitting with unapplied changes
en: Changes not applied
af: Veranderinge is nie toegepas nie

en: Close _Anyway
af: _Sluit in elk geval

note: TRANSLATORS: tell the user the problem
en: You have made changes that have not yet been applied.
af: Veranderinge is aangebring wat nog nie toegepas is nie.

en: These changes will be lost if you close this window.
af: Dié veranderinge sal verlore gaan as die venster toegemaak word.

note: TRANSLATORS: column for installed status TRANSLATORS: The state of a package TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Installed
af: Geïnstalleer

note: TRANSLATORS: column for package name TRANSLATORS: column for group name TRANSLATORS: column for the package name
en: Name
af: Naam

note: TRANSLATORS: the type of package is a collection (metagroup)
en: Type
af: Tipe

en: Collection
af: Versameling

note: TRANSLATORS: tooltip: go to the web address
en: Visit %s
af: Besoek %s

note: TRANSLATORS: add an entry to go to the project home page
en: Project
af: Projek

en: Homepage
af: Tuisblad

note: TRANSLATORS: the group the package belongs in
en: Group
af: Groep

note: TRANSLATORS: the licence string for the package
en: License
af: Lisensie

note: TRANSLATORS: the size of the meta package
en: Size
af: Grootte

note: TRANSLATORS: the installed size in bytes of the package
en: Installed size
af: Geïnstalleerde grootte

note: TRANSLATORS: the download size of the package
en: Download size
af: Grootte van aflaai

note: TRANSLATORS: where the package came from, the software source name
en: Source
af: Bron

note: TRANSLATORS: this is a menu group of packages in the queue
en: Selected packages
af: Gemerkte pakkette

note: TRANSLATORS: entry tooltip: basic search
en: Searching by name
af: Soek volgens naam

note: TRANSLATORS: entry tooltip: detailed search
en: Searching by description
af: Soek volgens beskrywing

note: TRANSLATORS: entry tooltip: file search
en: Searching by file
af: Soek volgens lêer

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by name
af: Soek volgens naam

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by description
af: Soek volgens beskrywing

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by file name
af: Soek volgens lêernaam

en: PackageKit Website
af: PackageKit-webwerf

note: TRANSLATORS: description of NULL, gpk-application that is
en: Package Manager for GNOME
af: Pakketbestuurder vir GNOME

note: TRANSLATORS: single column for the package details, not visible at the moment
en: Text
af: Teks

note: TRANSLATORS: welcome text if we can click the group array
en: Enter a search word and then click find, or click a group to get started.
af: Tik 'n trefwoord in en klik op vind, of klik op 'n groep om te begin.

note: TRANSLATORS: welcome text if we have to search by name
en: Enter a search word and then click find to get started.
af: Tik 'n trefwoord in en klik op vind om te begin.

note: TRANSLATORS: title: all of the packages on the system and available in sources
en: All packages
af: Alle pakkette

note: TRANSLATORS: tooltip: all packages
en: Show all packages
af: Wys alle pakkette

note: TRANSLATORS: tooltip on the clear button
en: Clear current selection
af: Maak huidige seleksie skoon

note: TRANSLATORS: tooltip on the apply button
en: Changes are not applied instantly, this button applies all changes
af: Veranderinge word nie onmiddellik toegepas nie; dié knoppie pas die veranderinge toe

note: TRANSLATORS: tooltip on the homepage button
en: Visit home page for selected package
af: Besoek die tuisblad vir gekose pakket

note: TRANSLATORS: tooltip on the find button
en: Find packages
af: Vind pakkette

note: TRANSLATORS: tooltip on the cancel button
en: Cancel search
af: Kanselleer soektog

note: TRANSLATORS: show the program version
en: Show the program version and exit
af: Wys die programweergawe en gaan uit

note: are we running privileged
en: Package installer
af: Pakketinstalleerder

note: TRANSLATORS: these tools cannot run as root (unknown name)
en: This application is running as a privileged user
af: Dié toepassing loop slegs as 'n bevoorregte gebruiker

note: TRANSLATORS: cannot run as root user, and we display the applicaiton name
en: %s is running as a privileged user
af: %s loop as 'n bevoorregte gebruiker

note: TRANSLATORS: tell the user off
en: Package management applications are security sensitive.
af: Pakketbestuurtoepassings is veiligheidsensitief.

note: TRANSLATORS: and explain why
en: Running graphical applications as a privileged user should be avoided for security reasons.
af: Om grafiese toepassings as bevoorregte gebruiker te laat loop behoort vermy te word vir sekuriteitsredes.

note: TRANSLATORS: button: allow the user to run this, even when insecure
en: Continue _Anyway
af: G_aan in elk geval voort

note: TRANSLATORS: The actions has just literally happened
en: Now
af: Nou

note: TRANSLATORS: time
en: %i second | %i seconds
af[0]: %i sekonde
af[1]: %i sekondes

note: TRANSLATORS: time
en: %i minute | %i minutes
af[0]: %i minuut
af[1]: %i minute

note: TRANSLATORS: time
en: %i hour | %i hours
af[0]: %i uur
af[1]: %i ure

en: minute | minutes
af[0]: minuut
af[1]: minute

en: second | seconds
af[0]: sekonde
af[1]: sekondes

en: hour | hours
af[0]: uur
af[1]: ure

en: %s and %s
af: %s en %s

en: %s, %s and %s
af: %s, %s en %s

en: %s, %s, %s and %s
af: %s, %s, %s en %s

en: %s, %s, %s, %s and %s
af: %s, %s, %s, %s en %s

note: TRANSLATORS: we failed to install
en: Failed to install software
af: Kon nie sagteware installeer nie

note: TRANSLATORS: we didn't select any applications that were returned
en: No applications were chosen to be installed
af: Geen toepassings is gekies vir installasie nie

note: TRANSLATORS: detailed text about the error
en: Error details
af: Foutbesonderhede

en: Package Manager error details
af: Foutbesonderhede van pakketbestuurder

note: TRANSLATORS: default fallback error -- this should never happen
en: Unknown error. Please refer to the detailed report and report in your distribution bugtracker.
af: Onbekende fout. Verwys na die gedetailleerde verslag en rapporteer in u verspreiding se webwerf.

note: TRANSLATORS: failed authentication
en: You don't have the necessary privileges to perform this action.
af: Onvoldoende magtiging om aksie uit te voer.

note: TRANSLATORS: could not start system service
en: The packagekitd service could not be started.
af: Die packagekitd-diens kon nie begin word nie.

note: TRANSLATORS: the user tried to query for something invalid
en: The query is not valid.
af: Die navraag is ongeldig.

note: TRANSLATORS: the user tried to install a file that was not compatable or broken
en: The file is not valid.
af: Die lêer is ongeldig.

note: TRANSLATORS: button: show details about the error
en: Show details
af: Wys besonderhede

note: TRANSLATORS: error: failed to install, detailed error follows TRANSLATORS: failed to install, shouldn't be shown
en: Failed to install package
af: Kon nie pakket installeer nie

note: TRANSLATORS: title: installing packages TRANSLATORS: transaction state, installing packages
en: Installing packages
af: Installeer pakkette

note: TRANSLATORS: title
en: Failed to install file | Failed to install files
af[0]: Kon nie lêer installeer nie
af[1]: Kon nie lêers installeer nie

note: TRANSLATORS: title: confirm the user want's to install a local file
en: Do you want to install this file? | Do you want to install these files?
af[0]: Wil u hierdie lêer installeer?
af[1]: Wil u hierdie lêers installeer?

note: TRANSLATORS: title: installing a local file
en: Install local file | Install local files
af[0]: Installeer plaaslike lêer
af[1]: Installeer plaaslike lêers

note: TRANSLATORS: couldn't resolve name to package
en: Could not find packages
af: Kon nie pakkette vind nie

note: TRANSLATORS: message: could not find
en: The packages could not be found in any software source
af: Die pakkette kon nie in enige sagtewarebron gevind word nie

note: TRANSLATORS: button: a link to the help file TRANSLATORS: button: show the user a button to get more help finding stuff TRANSLATORS: button text
en: More information
af: Meer inligting

en: The package is already installed | The packages are already installed
af[0]: Die pakket is reeds geïnstalleer
af[1]: Die pakkette is reeds geïnstalleer

note: TRANSLATORS: message: package is already installed
en: Nothing to do.
af: Niks om te doen nie.

note: TRANSLATORS: the search gave us the wrong result. internal error. barf.
en: Incorrect response from search
af: Verkeerde antwoord van soektog

note: TRANSLATORS: a program needs a package, for instance openoffice-clipart
en: An additional package is required: | Additional packages are required:
af[0]: 'n Addisionele pakket word benodig:
af[1]: Addisionele pakkette word benodig:

note: TRANSLATORS: ask the user if it's okay to search
en: Do you want to search for and install this package now? | Do you want to search for and install these packages now?
af[0]: Wil u hierdie pakket nou soek en installeer?
af[1]: Wil u hierdie pakkette nou soek en installeer?

note: TRANSLATORS: string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s wants to install a package | %s wants to install packages
af[0]: %s wil 'n pakket installeer
af[1]: %s wil pakkette installeer

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to do something
en: A program wants to install a package | A program wants to install packages
af[0]: 'n Program wil 'n pakket installeer
af[1]: 'n Program wil pakkette installeer

note: TRANSLATORS: title, searching
en: Searching for packages
af: Soek na pakkette

note: TRANSLATORS: failed to fild the package for thefile
en: Failed to find package
af: Kon nie pakkette vind nie

note: TRANSLATORS: nothing found
en: The file could not be found in any packages
af: Die lêer kon nie in enige pakkette gevind word nie

note: TRANSLATORS: we've already got a package that provides this file
en: The %s package already provides this file
af: Die pakket %s voorsien alreeds hierdie lêer

note: TRANSLATORS: a program wants to install a file, e.g. /lib/moo.so
en: The following file is required: | The following files are required:
af[0]: Die volgende lêer word benodig:
af[1]: Die volgende lêers word benodig:

note: TRANSLATORS: confirm with the user
en: Do you want to search for this file now? | Do you want to search for these files now?
af[0]: Wil u nou vir hierdie lêer soek?
af[1]: Wil u nou vir hierdie lêers soek?

note: TRANSLATORS: string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s wants to install a file | %s wants to install files
af[0]: %s wil 'n lêer installeer
af[1]: %s wil lêers installeer

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to do something
en: A program wants to install a file | A program wants to install files
af[0]: 'n Program wil 'n lêer installeer
af[1]: 'n Program wil lêers installeer

note: TRANSLATORS: searching for the package that provides the file TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Searching for file
af: Soek tans lêer

note: TRANSLATORS: we are listing the plugins in a box
en: The following plugin is required: | The following plugins are required:
af[0]: Die volgende inprop word benodig:
af[1]: Die volgende inproppe word benodig:

note: TRANSLATORS: ask for confirmation
en: Do you want to search for this now? | Do you want to search for these now?
af[0]: Wil u nou hiervoor soek?
af[1]: Wil u nou hiervoor soek?

note: TRANSLATORS: a program wants to decode something (unknown) -- string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s requires an additional plugin to decode this file | %s requires additional plugins to decode this file
af[0]: %s benodig 'n addisionele inprop om hierdie lêer te dekodeer
af[1]: %s benodig addisionele inproppe om hierdie lêer te dekodeer

note: TRANSLATORS: a program wants to encode something (unknown) -- string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s requires an additional plugin to encode this file | %s requires additional plugins to encode this file
af[0]: %s benodig 'n addisionele inprop om hierdie lêer te enkodeer
af[1]: %s benodig addisionele inproppe om hierdie lêer te enkodeer

note: TRANSLATORS: a program wants to do something (unknown) -- string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s requires an additional plugin for this operation | %s requires additional plugins for this operation
af[0]: %s benodig 'n addisionele inprop vir hierdie bewerking
af[1]: %s benodig addisionele inproppe vir hierdie bewerking

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to decode something
en: A program requires an additional plugin to decode this file | A program requires additional plugins to decode this file
af[0]: 'n Program benodig 'n addisionele inprop om hierdie lêer te dekodeer
af[1]: 'n Program benodig addisionele inproppe om hierdie lêer te dekodeer

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to encode something
en: A program requires an additional plugin to encode this file | A program requires additional plugins to encode this file
af[0]: 'n Program benodig 'n addisionele inprop om hierdie lêer te enkodeer
af[1]: 'n Program benodig addisionele inproppe om hierdie lêer te enkodeer

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to do something (unknown)
en: A program requires an additional plugin for this operation | A program requires additional plugins for this operation
af[0]: 'n Program benodig 'n addisionele inprop vir hierdie bewerking
af[1]: 'n Program benodig addisionele inproppe vir hierdie bewerking

note: TRANSLATORS: button: confirm to search for packages
en: Search
af: Soek

note: TRANSLATORS: failed to search for codec
en: Failed to search for plugin
af: Kon nie vir inprop soek nie

note: TRANSLATORS: no software sources have the wanted codec
en: Could not find plugin in any configured software source
af: Kon nie inprop in enige opgestelde sagtewarebron vind nie

en: Install the following plugin | Install the following plugins
af[0]: Installeer die volgende inprop
af[1]: Installeer die volgende inproppe

note: TRANSLATORS: title: show a list of fonts
en: Do you want to install this package now? | Do you want to install these packages now?
af[0]: Wil u hierdie pakket nou installeer?
af[1]: Wil u hierdie pakkette nou installeer?

note: TRANSLATORS: search for codec
en: Searching for plugins
af: Soek tans vir inproppe

en: Searching for plugin: %s
af: Soek tans vir inprop: %s

note: TRANSLATORS: title
en: Failed to find software
af: Kon nie sagteware vind nie

note: TRANSLATORS: nothing found in the software sources that helps
en: No new applications can be found to handle this type of file
af: Geen nuwe toepassings om hierdie tipe lêer te hanteer kon gevind word nie

note: TRANSLATORS: message: mime type opener required
en: An additional program is required to open this type of file:
af: 'n Addisionele program word benodig om hierdie tipe lêer te open:

note: TRANSLATORS: message: confirm with the user
en: Do you want to search for a program to open this file type now?
af: Wil u 'n program soek om hierdie lêertipe nou mee oop te maak?

note: TRANSLATORS: string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s requires a new mime type | %s requires new mime types
af[0]: %s benodig 'n nuwe MIME-tipe
af[1]: %s benodig nuwe MIME-tipes

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to do something
en: A program requires a new mime type | A program requires new mime types
af[0]: 'n Program benodig 'n nuwe MIME-tipe
af[1]: 'n Program benodig nuwe MIME-tipes

note: TRANSLATORS: title: searching for mime type handlers
en: Searching for file handlers
af: Soek tans vir lêerhanteerders

note: TRANSLATORS: we could not parse the ISO639 code from the fontconfig tag name
en: Language tag not parsed
af: Taaletiket kon nie ontleed word nie

note: TRANSLATORS: we could not find en_US string for ISO639 code
en: Language code not matched
af: Taalkode kon nie gepas word nie

note: TRANSLATORS: we need to download a new font package to display a document
en: Do you want to search for a suitable package now? | Do you want to search for suitable packages now?
af[0]: Wil u nou soek vir 'n geskikte pakket?
af[1]: Wil u nou soek vir geskikte pakkette?

en: No files
af: Geen lêers

note: add a checkbutton for deps screen
en: Do not show this again
af: Moenie hierdie weer wys nie

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not upgrade the system
af: Kon nie die stelsel opgradeer nie

en: The upgrade completed successfully
af: Opgradering is suksesvol voltooi

en: Your system now has the required software needed to complete the operating system upgrade.
af: Die stelsel het nou die benodigde sagteware om die bedryfstelsel se opgradering te voltooi.

en: When you are ready, you can restart your system and continue the upgrade process.
af: Wanneer u gereed is, herbegin die stelsel en gaan voort met die opgradering.

en: Make sure you have saved any unsaved work before restarting.
af: Maak seker dat u enige ongestoorde werk stoor voordat u herbegin.

note: TRANSLATORS: this is button text
en: Restart Now
af: Herbegin nou

note: TRANSLATORS: nothing to do
en: No releases available for upgrade
af: Geen vrystellings beskikbaar vir opgradering nie

note: TRANSLATORS: this is a intro page title
en: Upgrade your system
af: Gradeer die stelsel op

en: Available operating system _releases:
af: Beskikbare v_rystellings van die bedryfstelsel:

en: No restart is necessary.
af: Dit is nie nodig om te herbegin nie.

en: You will be required to restart this application.
af: Dit sal nodig wees om die program oor te begin.

en: You will be required to log out and back in.
af: Dit sal nodig wees om af en aan te meld.

en: A restart will be required.
af: Dit sal nodig wees om te herbegin.

en: No restart is required.
af: Herbegin is nie nodig nie.

en: A restart is required.
af: Herbegin is nodig.

en: You need to log out and log back in.
af: U moet afmeld en weer aanmeld.

en: You need to restart the application.
af: U moet die program herbegin.

en: You need to log out and log back in to remain secure.
af: Om veilig te bly, meld af en meld weer aan.

en: A restart is required to remain secure.
af: Om veilig te bly, herbegin die stelsel.

note: TRANSLATORS: A distribution stability level
en: Stable
af: Stabiel

note: TRANSLATORS: A distribution stability level
en: Unstable
af: Onstabiel

note: TRANSLATORS: A distribution stability level
en: Testing
af: Toets

en: A mirror is possibly broken
af: 'n Spieëlwerf is dalk gebreek

en: The connection was refused
af: Die verbinding is geweier

note: TRANSLATORS: The group type
en: Accessibility
af: Toeganklikheid

note: TRANSLATORS: The group type
en: Accessories
af: Toebehore

note: TRANSLATORS: The group type
en: Education
af: Opleiding

note: TRANSLATORS: The group type
en: Games
af: Speletjies

note: TRANSLATORS: The group type
en: Graphics
af: Grafika

note: TRANSLATORS: The group type
en: Office
af: Kantoor

note: TRANSLATORS: The group type
en: Other
af: Ander

note: TRANSLATORS: The group type
en: Programming
af: Programmering

note: TRANSLATORS: The group type
en: System
af: Stelsel

note: TRANSLATORS: The group type
en: GNOME desktop
af: GNOME-werkskerm

note: TRANSLATORS: The group type
en: KDE desktop
af: KDE-werkskerm

note: TRANSLATORS: The group type
en: XFCE desktop
af: XFCE-werkskerm

note: TRANSLATORS: The group type
en: Other desktops
af: Ander werkskerms

note: TRANSLATORS: The group type
en: Publishing
af: Publisering

note: TRANSLATORS: The group type
en: Servers
af: Bedieners

note: TRANSLATORS: The group type
en: Admin tools
af: Administrasie

note: TRANSLATORS: The group type
en: Localization
af: Lokalisering

note: TRANSLATORS: The group type
en: Virtualization
af: Virtualisering

note: TRANSLATORS: The group type
en: Security
af: Sekuriteit

note: TRANSLATORS: The group type
en: Power management
af: Kragbestuur

note: TRANSLATORS: The group type
en: Communication
af: Kommunikasie

note: TRANSLATORS: The group type
en: Network
af: Netwerk

note: TRANSLATORS: The group type
en: Maps
af: Kaarte

note: TRANSLATORS: The group type
en: Software sources
af: Sagtewarebronnne

note: TRANSLATORS: The group type
en: Science
af: Wetenskap

note: TRANSLATORS: The group type
en: Documentation
af: Dokumentasie

note: TRANSLATORS: The group type
en: Electronics
af: Elektronika

note: TRANSLATORS: The group type
en: Unknown group
af: Onbekende groep

note: TRANSLATORS: column for the application icon
en: Icon
af: Ikoon

en: Applications that can open this type of file
af: Programme wat dié tipe lêer kan open

note: TRANSLATORS: button tooltip
en: Install package
af: Installeer pakket

note: TRANSLATORS: this is button text
en: Continue
af: Gaan voort

en: Update
af: Werk by

en: Reinstall
af: Herinstalleer

en: Downgrade
af: Gradeer af

note: TRANSLATORS: button label, force the install, even though it's untrusted
en: _Force install
af: _Forseer installasie

note: TRANSLATORS: column for the date
en: Date
af: Datum

note: TRANSLATORS: column for the username, e.g. Richard Hughes
en: Username
af: Gebruikernaam

note: TRANSLATORS: column for the application used for the install, e.g. Add/Remove Programs
en: Application
af: Toepassing
