gnome-packagekit master - en to be translation catalogue (677 entries)

en: GNOME Packages
be: Кіраўнік пакункаў GNOME

en: Packages allows you to install and remove packages on your system. You can view and search packages by name, details or even file name and also see dependencies of one package on other packages. Searching by groups is possible and is an easy way to find software in your favorite desktop environment.
be: Кіраўнік пакункаў дазваляе ўсталёўваць і выдаляць праграмныя пакункі з сістэмы. Таксама з яго дапамогай можна праглядаць і шукаць пакункі паводле назвы, падрабязнага апісання або нават назвы патрэбнага файла. Таксама магчыма паглядзець узаемныя залежнасці пакункаў. Але і гэта не ўсё: таксама можна шукаць пакункі ў пэўных катэгорыях, напрыклад, каб адшукаць патрэбную праграму, адмыслова выпушчаную для вашага ўлюбёнага працоўнага асяроддзя.

en: Packages uses PackageKit and can work on any distribution using the native package management framework.
be: Кіраўнік пакункаў выкарыстоўвае бібліятэку PackageKit і працуе ў любым дыстрыбутыве праз адпаведную сістэму кіравання пакункамі.

en: GNOME Package Updater
be: Кіраўнік праграмнага абнаўлення GNOME

en: Package Updater allows you to update packages on your system without rebooting. You can view details about each update and choose which updates to apply.
be: Кіраўнік праграмнага абнаўлення дазваляе абнаўляць пакункі ў вашай сістэме без перазапуску камп'ютара. Для кожнай абноўкі можна паглядзець падрабязныя звесткі аб ёй, а таксама выбраць, ці трэба яе ўсталёўваць.

en: Package Updater uses PackageKit and can work on any distribution using the native package management framework.
be: Кіраўнік праграмнага абнаўлення выкарыстоўвае бібліятэку PackageKit і працуе ў любым дыстрыбутыве праз адпаведную сістэму кіравання пакункамі.

en: Automatically remove unused dependencies
be: Аўтаматычна выдаляць непатрэбныя залежнасці

en: When removing a package, also remove those dependencies that are not required by other packages.
be: Пры выдаленні пакунка таксама выдаляць яго залежнасці, якія больш не патрэбныя для іншых пакункаў.

en: Ask the user if additional packages should be installed
be: Патрабаваць пацвярджэння для ўсталявання дадатковых пакункаў

en: Ask the user if additional packages should be installed.
be: Патрабаваць пацвярджэння для ўсталявання дадатковых пакункаў.

en: If search terms should be completed automatically
be: Ці трэба аўтаматычна дапаўняць крытэрыі пошуку

en: If search terms should be completed automatically.
be: Ці трэба аўтаматычна дапаўняць крытэрыі пошуку.

en: Filter using basename in gpk-application
be: Фільтраваць паводле базавай назвы ў gpk-application

en: Filter package lists using basename in gpk-application.
be: Фільтраваць спісы пакункаў паводле базавай назвы ў gpk-application.

en: Only show the newest packages in the file lists
be: Паказваць толькі найноўшыя пакункі ў спісах файлаў

en: Only show the newest packages in the file lists.
be: Паказваць толькі найноўшыя пакункі ў спісах файлаў.

en: Only show supported packages in the file lists
be: Паказаць у спісах файлаў толькі пакеты з падтрымкай

en: Only show supported packages in the file lists.
be: Паказаць у спісах файлаў толькі пакеты з падтрымкай.

en: Only show native packages in the file lists
be: Паказаць у спісах файлаў толькі тыя пакеты, якія адпавядаюць архітэктуры камп'ютара

en: Only show native packages matching the machine architecture in the file lists.
be: Паказаць у спісах файлаў толькі тыя пакеты, якія адпавядаюць архітэктуры камп'ютара.

en: Show the category group menu
be: Паказваць меню груп катэгорый

en: Show the category group menu. This is more complete and custom to the distribution, but takes longer to populate.
be: Паказваць меню груп катэгорый. Яно больш поўнае і лепш адлюстроўвае асаблівасці дыстрыбутыва, але даўжэй запаўняецца.

en: Show the 'All Packages' group menu
be: Паказваць меню групы "Усе пакункі"

en: Show the all packages menu item. This takes a long time to populate on most backends and is not generally required by end users.
be: Паказваць меню групы з усімі пакункамі. На большасці сістэм кіравання гэта патрабуе шмат часу для запаўнення меню, а адначасова з гэтым звычайным карыстальнікам гэта непатрэбна.

en: The search mode used by default
be: Прадвызначаны спосаб пошуку

en: The search mode used by default. Options are "name", "details", or "file".
be: Прадвызначаны спосаб пошуку. Магчымыя значэнні: "name" (паводле назвы), "details" (з падрабязнасцямі) ці "file" (у спісе файлаў).

en: Show all repositories in the package source viewer
be: Паказваць усе сховішчы ў праглядальніку крыніц пакункаў

en: Show all repositories in the package source viewer.
be: Паказваць усе сховішчы ў праглядальніку крыніц пакункаў.

en: Only show the newest updates in the list
be: Паказваць у спісе толькі найноўшыя абноўкі

en: Only show the newest packages in the update list, and filter out older updates that are still available.
be: Паказваць у спісе абнаўлення толькі найноўшыя абноўкі, а таксама адфільтроўваць старыя абноўкі.

en: Scroll to packages as they are downloaded
be: Пракручваць спіс пакункаў падчас сцягвання файлаў

en: Scroll to packages in the update list as they are downloaded or installed.
be: Пракручваць спіс пакункаў падчас іх сцягвання ці ўсталявання.

en: Allow applications to invoke the font installer
be: Дазволіць праграмам запускаць прыладу ўсталявання шрыфтоў

en: Allow applications to invoke the font installer.
be: Дазволіць праграмам запускаць прыладу ўсталявання шрыфтоў.

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests
be: Праграмы, якія трэба ігнараваць пры атрыманні ад іх запытаў D-Bus бягучага сеанса

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests, separated by commas.
be: Спіс праграм, якія трэба ігнараваць пры атрыманні ад іх запытаў D-Bus бягучага сеанса, падзеленых коскамі.

en: Allow applications to invoke the codec installer
be: Дазволіць праграмам запускаць прыладу ўсталявання кодэкаў

en: Allow applications to invoke the codec installer.
be: Дазволіць праграмам запускаць прыладу ўсталявання кодэкаў.

en: Allow applications to invoke the mime type installer
be: Дазволіць праграмам запускаць прыладу ўсталявання для MIME-тыпаў

en: Allow applications to invoke the mime type installer.
be: Дазволіць праграмам запускаць прыладу ўсталявання для MIME-тыпаў.

en: When displaying UI from a session D-Bus request, automatically use these options by default.
be: Пры паказе інтэрфейсу, выкліканага з дапамогай сеансавага запыту D-Bus, аўтаматычна ўжыць наступныя опцыі.

en: When displaying UI from a session D-Bus request, force these options to be turned on.
be: Пры паказе інтэрфейсу, выкліканага з дапамогай сеансавага запыту D-Bus, прымусова ўжыць наступныя опцыі.

en: Packages
be: Пакункі

en: Add or remove software installed on the system
be: Дадаць ці выдаліць апраграмаванне, усталяванае ў сістэме

en: Updates;Upgrade;Sources;Repositories;Preferences;Install;Store;
be: Абнаўленне;Абноўкі;Крыніцы;Сховішчы;Настройкі;Усталяванне;

en: Apply Changes
be: Ужыць змены

en: Changes are not applied instantly, this button applies all changes
be: Пстрыкніце ў гэтую кнопку, каб ужыць зробленыя змены

en: Clear
be: Ачысціць

en: Clear current selection
be: Ачысціць бягучае вылучэнне

en: Cancel search
be: Скасаваць пошук

en: License
be: Ліцэнзія

en: Source
be: Крыніца

en: Install Package
be: Усталяванне пакунка

en: Remove Package
be: Выдаліць пакунак

en: Visit home page for selected package
be: Наведаць хатнюю старонку абранага пакунка

en: Visit Project Website
be: Наведаць сеціўную старонку праекта

en: Files
be: Файлы

en: Required Packages
be: Патрэбныя пакункі

en: Dependent Packages
be: Залежныя пакункі

en: Check for Updates
be: Праверыць абноўкі

note: TRANSLATORS: program name, an application to add and remove software repositories
en: Package Sources
be: Крыніцы пакункаў

en: Refresh Package Lists
be: Абнавіць спісы пакункаў

en: Software Log
be: Праграмны журнал

en: Only Newest Versions
be: Толькі найноўшыя пакункі

en: Only Native Packages
be: Толькі родныя пакункі

en: Help
be: Дапамога

en: About
be: Аб праграме

en: _Quit
be: _Выйсці

en: More details
be: Больш падрабязнасцяў

en: License Agreement Required
be: Патрэбна ліцэнзійнае пагадненне

en: _Accept Agreement
be: _Прыняць пагадненне

note: TRANSLATORS: program name: application to install a package to provide a file TRANSLATORS: program name, a session wide daemon to watch for updates and changing system state
en: Software Install
be: Усталяванне апраграмавання

en: Install selected software on the system
be: Усталяваць вылучанае апраграмаванне ў сістэму

en: Package Install
be: Усталяванне пакункаў

en: Install selected packages on the system
be: Усталяванне вылучаных пакункаў у сістэме

en: Software Log Viewer
be: Праглядальнік праграмнага журнала

en: View past package management tasks
be: Прагляд апошніх заданняў кіравання пакункамі

en: Filter
be: Фільтр

en: Enable or disable package repositories
be: Уключэнне пэўных сховішчаў пакункаў

en: A package source contains packages that can be installed on this computer.
be: Крыніца змяшчае пакункі, якія могуць быць усталяваныя на гэтым камп'ютары.

note: shows extra -source, -debuginfo, and -devel sources
en: _Show debug and development package sources
be: _Паказваць адладачныя крыніцы пакункаў і крыніцы ў распрацаванні

en: Software signature is required
be: Патрэбны подпіс апраграмавання

en: Do you trust the source of the packages?
be: Вы давяраеце крыніцы гэтых пакункаў?

en: Repository name:
be: Назва сховішча:

en: Signature URL:
be: URL-адрас подпісу:

en: Signature user identifier:
be: Ідэнтыфікатар падпісанта:

en: Signature identifier:
be: Ідэнтыфікатар подпісу:

en: Package:
be: Пакунак:

en: Do you recognize the user and trust this key?
be: Вы сапраўды ведаеце гэтага карыстальніка і давяраеце гэтаму ключу?

note: TRANSLATORS: title to pass to the user if there are not enough privs
en: Package Updater
be: Абнаўленне пакункаў

en: Update software installed on the system
be: Абнаўленне апраграмавання, усталяванага ў сістэме

en: _Install Updates
be: _Усталяваць абноўкі

en: Package updates correct errors, eliminate security vulnerabilities, and provide new features.
be: Абноўкі пакункаў выпраўляюць памылкі, павышаюць бяспеку сістэмы і дадаюць новыя магчымасці.

en: _Upgrade
be: _Абнавіць

note: TRANSLATORS: column for what packages were upgraded
en: Details
be: Падрабязнасці

note: TRANSLATORS: this is a menu group of packages in the queue
en: Pending
be: У чаканні

note: TRANSLATORS: title: how many files are installed by the application
en: %i file installed by %s | %i files installed by %s
be[0]: Для %2$s усталяваны %1$i файл
be[1]: Для %2$s усталяваныя %1$i файлы
be[2]: Для %2$s усталяваныя %1$i файлаў

note: TRANSLATORS: no packages returned
en: No packages
be: Няма пакункаў

note: TRANSLATORS: this package is not required by any others
en: No other packages require this package
be: Ні адзін іншы пакунак не патрабуе наяўнасці гэтага пакунка

note: TRANSLATORS: title: how many packages require this package
en: %i package requires %s | %i packages require %s
be[0]: %i пакунак патрабуе %s
be[1]: %i пакункі патрабуюць %s
be[2]: %i пакункаў патрабуюць %s

note: TRANSLATORS: show a array of packages for the package
en: Packages listed below require %s to function correctly. | Packages listed below require %s to function correctly.
be[0]: Для беспамылковай працы пакункаў, пералічаных ніжэй, патрэбны %s.
be[1]: Для беспамылковай працы пакункаў, пералічаных ніжэй, патрэбны %s.
be[2]: Для беспамылковай працы пакункаў, пералічаных ніжэй, патрэбны %s.

note: TRANSLATORS: this package does not depend on any others
en: This package does not depend on any others
be: Гэты пакунак не залежыць ад іншых

note: TRANSLATORS: title: show the number of other packages we depend on
en: %i additional package is required for %s | %i additional packages are required for %s
be[0]: Для %2$s патрабуецца %1$i дадатковы пакунак
be[1]: Для %2$s патрабуюцца %1$i дадатковыя пакункі
be[2]: Для %2$s патрабуюцца %1$i дадатковых пакункаў

note: TRANSLATORS: message: show the array of dependent packages for this package
en: Packages listed below are required for %s to function correctly. | Packages listed below are required for %s to function correctly.
be[0]: Для беспамылковай працы пакункаў, пералічаных ніжэй, патрэбны %s.
be[1]: Для беспамылковай працы пакункаў, пералічаных ніжэй, патрэбны %s.
be[2]: Для беспамылковай працы пакункаў, пералічаных ніжэй, патрэбны %s.

note: TRANSLATORS: the repo name is invalid or not found, fall back to this
en: Invalid
be: Няправільны

note: TRANSLATORS: no results were found for this search
en: No results were found.
be: Нічога не знойдзена.

note: TRANSLATORS: be helpful, but this shouldn't happen
en: Try entering a package name in the search bar.
be: Паспрабуйце ўвесці назву пакунка ў стужцы пошуку.

note: TRANSLATORS: nothing in the package queue
en: There are no packages queued to be installed or removed.
be: Чарга пакункаў для ўсталявання і выдалення пустая.

note: TRANSLATORS: tell the user to switch to details search mode
en: Try searching package descriptions by clicking the icon next to the search text.
be: Паспрабуйце пашукаць у апісаннях пакункаў, пстрыкнуўшы па значку каля шуканага тэксту.

note: TRANSLATORS: tell the user to try harder
en: Try again with a different search term.
be: Паспрабуйце іншы запыт.

note: TRANSLATORS: title: invalid text in the search bar
en: Invalid search text
be: Хібны тэкст для пошуку

note: TRANSLATORS: message: tell the user that's not allowed
en: The search text contains invalid characters
be: Тэкст для пошуку змяшчае хібныя знакі

note: TRANSLATORS: title: we failed to execute the method
en: The search could not be completed
be: Не ўдалося скончыць пошук

note: TRANSLATORS: low level failure, details to follow
en: Running the transaction failed
be: Памылка запуску трансакцыі

note: TRANSLATORS: title: warn the user they are quitting with unapplied changes
en: Changes not applied
be: Змены не ўжытыя

en: Close _Anyway
be: _Усё роўна закрыць

note: TRANSLATORS: tell the user the problem
en: You have made changes that have not yet been applied.
be: Зробленыя змены яшчэ не ўжытыя.

en: These changes will be lost if you close this window.
be: Калі вы закрыеце гэта акно, змены будуць незваротна страчаны.

note: TRANSLATORS: column for installed status TRANSLATORS: The state of a package TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Installed
be: Усталяваны

note: TRANSLATORS: column for package name TRANSLATORS: column for group name TRANSLATORS: column for the package name
en: Name
be: Назва

note: TRANSLATORS: the size of the meta package
en: Size
be: Памер

note: TRANSLATORS: the installed size in bytes of the package
en: Installed size
be: Памер усталявання

note: TRANSLATORS: the download size of the package
en: Download size
be: Памер сцягвання

note: TRANSLATORS: entry tooltip: basic search
en: Searching by name
be: Пошук паводле назвы

note: TRANSLATORS: entry tooltip: detailed search
en: Searching by description
be: Пошук паводле апісання

note: TRANSLATORS: entry tooltip: file search
en: Searching by file
be: Пошук паводле файла

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by name
be: Пошук паводле назвы

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by description
be: Пошук паводле апісання

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by file name
be: Пошук паводле назвы файла

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
be: Распаўсюджваецца на ўмовах Агульнай Грамадскай Ліцэнзіі GNU версіі 2

en: PackageKit is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
be: PackageKit з'яўляецца свабодным апраграмаваннем. Вы можаце распаўсюджваць яго згодна з умовамі Агульнай Грамадскай Ліцэнзіі GNU (GPL), апублікаванай Фондам свабоднага апраграмавання, версіі 2 ці любой пазнейшай.

en: PackageKit is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
be: PackageKit распаўсюджваецца з надзеяй, што ён будзе карысны, але без ніякіх гарантый, у тым ліку камерцыйнай вартасці праграмы і наогул яе карысці.  Падрабязней глядзіце ў тэксце Агульнай Грамадскай Ліцэнзіі GNU (GPL).

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
be: Вы павінны былі атрымаць копію Агульнай Грамадскай Ліцэнзіі GNU (GPL) разам з гэтай праграмай. Калі вы не атрымалі яе, паведаміце пра гэта Фонду свабоднага апраграмавання на адрас: the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: PackageKit Website
be: Сеціўная пляцоўка PackageKit

note: TRANSLATORS: description of NULL, gpk-application that is
en: Package Manager for GNOME
be: Кіраўнік пакункаў для GNOME

note: TRANSLATORS: welcome text if we can click the group array
en: Enter a search word or click a category to get started.
be: Для пачатку ўвядзіце слова для пошуку або пстрыкніце ў катэгорыю.

note: TRANSLATORS: welcome text if we have to search by name
en: Enter a search word to get started.
be: Для пачатку ўвядзіце слова для пошуку.

note: TRANSLATORS: daemon is broken
en: Exiting as properties could not be retrieved
be: Выхад, бо не ўдалося атрымаць уласцівасці

note: TRANSLATORS: title: all of the packages on the system and available in sources
en: All packages
be: Усе пакункі

note: TRANSLATORS: tooltip: all packages
en: Show all packages
be: Паказаць усе пакункі

note: TRANSLATORS: show the program version
en: Show the program version and exit
be: Паказаць версію праграмы і выйсці

note: TRANSLATORS: short name for gpk-update-viewer
en: Install Software
be: Усталяванне апраграмавання

note: are we running privileged
en: Package installer
be: Усталяванне пакункаў

note: TRANSLATORS: a 32 bit package
en: 32-bit
be: 32-бітны

note: TRANSLATORS: a 64 bit package
en: 64-bit
be: 64-бітны

note: TRANSLATORS: these tools cannot run as root (unknown name)
en: This application is running as a privileged user
be: Гэта праграма запушчана ад імя прывілеяванага карыстальніка

note: TRANSLATORS: cannot run as root user, and we display the application name
en: %s is running as a privileged user
be: %s запушчаны ад імя прывілеяванага карыстальніка

note: TRANSLATORS: tell the user off
en: Package management applications are security sensitive.
be: Неакуратнае выкарыстанне праграм для кіравання пакункамі можа пагоршыць бяспеку сістэмы.

note: TRANSLATORS: and explain why
en: Running graphical applications as a privileged user should be avoided for security reasons.
be: З пункту гледжання бяспекі варта пазбягаць запуску графічных праграм ад імя прывілеяванага карыстальніка.

note: TRANSLATORS: button: allow the user to run this, even when insecure
en: Continue _Anyway
be: _Усё роўна працягнуць

note: TRANSLATORS: The actions has just literally happened
en: Now
be: Зараз

note: TRANSLATORS: time
en: %i second | %i seconds
be[0]: %i секунда
be[1]: %i секунды
be[2]: %i секунд

note: TRANSLATORS: time
en: %i minute | %i minutes
be[0]: %i хвіліна
be[1]: %i хвіліны
be[2]: %i хвілін

note: TRANSLATORS: time
en: %i hour | %i hours
be[0]: %i гадзіна
be[1]: %i гадзіны
be[2]: %i гадзін

en: minute | minutes
be[0]: хвіліна
be[1]: хвіліны
be[2]: хвілін

en: second | seconds
be[0]: секунда
be[1]: секунды
be[2]: секунд

en: hour | hours
be[0]: гадзіна
be[1]: гадзіны
be[2]: гадзін

note: Translators: a list of two things
en: %s and %s
be: %s і %s

note: Translators: a list of three things
en: %s, %s and %s
be: %s, %s і %s

note: Translators: a list of four things
en: %s, %s, %s and %s
be: %s, %s, %s і %s

note: Translators: a list of five things
en: %s, %s, %s, %s and %s
be: %s, %s, %s, %s і %s

note: TRANSLATORS: we failed to install
en: Failed to install software
be: Не ўдалося ўсталяваць апраграмаванне

note: TRANSLATORS: we didn't select any applications that were returned
en: No applications were chosen to be installed
be: Не было абрана ніводнай праграмы для ўсталявання

note: TRANSLATORS: detailed text about the error
en: Error details
be: Падрабязнасці аб памылцы

en: Package Manager error details
be: Падрабязнасці аб памылцы кіраўніка пакункаў

note: TRANSLATORS: default fallback error -- this should never happen
en: Unknown error. Please refer to the detailed report and report in your distribution bug tracker.
be: Невядомая памылка. Пашліце падрабязную справаздачу аб памылцы ў трэкер хібаў вашага дыстрыбутыва.

note: TRANSLATORS: button: show details about the error
en: Show details
be: Паказаць падрабязнасці

note: TRANSLATORS: title: installing packages TRANSLATORS: transaction state, installing packages
en: Installing packages
be: Усталяванне пакункаў

note: TRANSLATORS: title
en: Failed to install file | Failed to install files
be[0]: Не ўдалося ўсталяваць файл
be[1]: Не ўдалося ўсталяваць файлы
be[2]: Не ўдалося ўсталяваць файлы

note: TRANSLATORS: title: confirm the user want's to install a local file
en: Do you want to install this file? | Do you want to install these files?
be[0]: Усталяваць гэты файл?
be[1]: Усталяваць гэтыя файлы?
be[2]: Усталяваць гэтыя файлы?

note: TRANSLATORS: title: installing local files TRANSLATORS: button: confirm to search for packages TRANSLATORS: button: install codecs TRANSLATORS: button: install a font TRANSLATORS: button: install Plasma services TRANSLATORS: button: install printer drivers
en: Install
be: Усталяваць

note: TRANSLATORS: title: installing a local file
en: Install local file | Install local files
be[0]: Усталяваць мясцовы файл
be[1]: Усталяваць мясцовыя файлы
be[2]: Усталяваць мясцовыя файлы

note: TRANSLATORS: couldn't resolve name to package
en: Could not find packages
be: Не ўдалося знайсці пакункі

note: TRANSLATORS: message: could not find
en: The packages could not be found in any package source
be: Не ўдалося знайсці такія пакункі ў даступных крыніцах

note: TRANSLATORS: button: a link to the help file TRANSLATORS: button: show the user a button to get more help finding stuff TRANSLATORS: button text
en: More information
be: Больш інфармацыі

en: The package is already installed | The packages are already installed
be[0]: Гэты пакунак ужо ўсталяваны
be[1]: Гэтыя пакункі ўжо ўсталяваныя
be[2]: Гэтыя пакункі ўжо ўсталяваныя

note: TRANSLATORS: message: package is already installed
en: Nothing to do.
be: Няма што рабіць.

note: TRANSLATORS: failed to install, shouldn't be shown
en: Failed to install package
be: Не ўдалося ўсталяваць пакунак

note: TRANSLATORS: the search gave us the wrong result. internal error. barf.
en: Incorrect response from search
be: Памылковы адказ ад пошуку

note: TRANSLATORS: a program needs a package, for instance openoffice-clipart
en: An additional package is required: | Additional packages are required:
be[0]: Патрэбны дадатковы пакунак:
be[1]: Патрэбныя дадатковыя пакункі:
be[2]: Патрэбныя дадатковыя пакункі:

note: TRANSLATORS: ask the user if it's okay to search
en: Do you want to search for and install this package now? | Do you want to search for and install these packages now?
be[0]: Хочаце знайсці і ўсталяваць гэты пакунак?
be[1]: Хочаце знайсці і ўсталяваць гэтыя пакункі?
be[2]: Хочаце знайсці і ўсталяваць гэтыя пакункі?

note: TRANSLATORS: string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s wants to install a package | %s wants to install packages
be[0]: %s хоча ўсталяваць пакунак
be[1]: %s хоча ўсталяваць пакункі
be[2]: %s хоча ўсталяваць пакункі

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to do something
en: A program wants to install a package | A program wants to install packages
be[0]: Праграма хоча ўсталяваць пакунак
be[1]: Праграма хоча ўсталяваць пакункі
be[2]: Праграма хоча ўсталяваць пакункі

note: TRANSLATORS: title, searching
en: Searching for packages
be: Пошук пакункаў

note: TRANSLATORS: failed to fild the package for thefile
en: Failed to find package
be: Не ўдалося знайсці пакунак

note: TRANSLATORS: nothing found
en: The file could not be found in any packages
be: Не ўдалося знайсці такі файл ні ў водным пакунку

note: TRANSLATORS: we've already got a package that provides this file
en: The %s package already provides this file
be: Пакунак %s ужо забяспечвае гэты файл

note: TRANSLATORS: a program wants to install a file, e.g. /lib/moo.so
en: The following file is required: | The following files are required:
be[0]: Патрэбны наступны файл:
be[1]: Патрэбныя наступныя файлы:
be[2]: Патрэбныя наступныя файлы:

note: TRANSLATORS: confirm with the user
en: Do you want to search for this file now? | Do you want to search for these files now?
be[0]: Хочаце знайсці гэты файл зараз?
be[1]: Хочаце знайсці гэтыя файлы зараз?
be[2]: Хочаце знайсці гэтыя файлы зараз?

note: TRANSLATORS: string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s wants to install a file | %s wants to install files
be[0]: %s хоча ўсталяваць файл
be[1]: %s хоча ўсталяваць файлы
be[2]: %s хоча ўсталяваць файлы

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to do something
en: A program wants to install a file | A program wants to install files
be[0]: Праграма хоча ўсталяваць файл
be[1]: Праграма хоча ўсталяваць файлы
be[2]: Праграма хоча ўсталяваць файлы

note: TRANSLATORS: searching for the package that provides the file TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Searching for file
be: Пошук файла

note: TRANSLATORS: we are listing the plugins in a box
en: The following plugin is required: | The following plugins are required:
be[0]: Патрэбны наступны плугін:
be[1]: Патрэбныя наступныя плугіны:
be[2]: Патрэбныя наступныя плугіны:

note: TRANSLATORS: ask for confirmation
en: Do you want to search for this now? | Do you want to search for these now?
be[0]: Хочаце знайсці гэта зараз?
be[1]: Хочаце знайсці гэта зараз?
be[2]: Хочаце знайсці гэта зараз?

note: TRANSLATORS: a program wants to decode something (unknown) -- string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s requires an additional plugin to decode this file | %s requires additional plugins to decode this file
be[0]: %s запатрабаваў дадатковы плугін, каб дэкадаваць гэты файл
be[1]: %s запатрабаваў дадатковыя плугіны, каб дэкадаваць гэты файл
be[2]: %s запатрабаваў дадатковыя плугіны, каб дэкадаваць гэты файл

note: TRANSLATORS: a program wants to encode something (unknown) -- string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s requires an additional plugin to encode this file | %s requires additional plugins to encode this file
be[0]: %s запатрабаваў дадатковы плугін, каб закадаваць гэты файл
be[1]: %s запатрабаваў дадатковыя плугіны, каб закадаваць гэты файл
be[2]: %s запатрабаваў дадатковыя плугіны, каб закадаваць гэты файл

note: TRANSLATORS: a program wants to do something (unknown) -- string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s requires an additional plugin for this operation | %s requires additional plugins for this operation
be[0]: %s запатрабаваў дадатковы плугін для гэтай аперацыі
be[1]: %s запатрабаваў дадатковыя плугіны для гэтай аперацыі
be[2]: %s запатрабаваў дадатковыя плугіны для гэтай аперацыі

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to decode something
en: A program requires an additional plugin to decode this file | A program requires additional plugins to decode this file
be[0]: Праграма запатрабавала дадатковы плугін, каб дэкадаваць гэты файл
be[1]: Праграма запатрабавала дадатковыя плугіны, каб дэкадаваць гэты файл
be[2]: Праграма запатрабавала дадатковыя плугіны, каб дэкадаваць гэты файл

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to encode something
en: A program requires an additional plugin to encode this file | A program requires additional plugins to encode this file
be[0]: Праграма запатрабавала дадатковы плугін, каб закадаваць гэты файл
be[1]: Праграма запатрабавала дадатковыя плугіны, каб закадаваць гэты файл
be[2]: Праграма запатрабавала дадатковыя плугіны, каб закадаваць гэты файл

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to do something (unknown)
en: A program requires an additional plugin for this operation | A program requires additional plugins for this operation
be[0]: Праграма запатрабавала дадатковы плугін для гэтай аперацыі
be[1]: Праграма запатрабавала дадатковыя плугіны для гэтай аперацыі
be[2]: Праграма запатрабавала дадатковыя плугіны для гэтай аперацыі

note: TRANSLATORS: button: confirm to search for packages
en: Search
be: Пошук

note: TRANSLATORS: failed to search for codec
en: Failed to search for plugin
be: Памылка пошуку плугіна

note: TRANSLATORS: no package sources have the wanted codec
en: Could not find plugin in any configured package source
be: Не ўдалося знайсці плугін ні ў воднай настроенай крыніцы пакункаў

en: Install the following plugin | Install the following plugins
be[0]: Усталяваць наступны плугін
be[1]: Усталяваць наступныя плугіны
be[2]: Усталяваць наступныя плугіны

note: TRANSLATORS: title: show a list of fonts
en: Do you want to install this package now? | Do you want to install these packages now?
be[0]: Усталяваць гэты пакунак?
be[1]: Усталяваць гэтыя пакункі?
be[2]: Усталяваць гэтыя пакункі?

note: TRANSLATORS: search for codec
en: Searching for plugins
be: Пошук плугінаў

en: Searching for plugin: %s
be: Пошук плугінаў: %s

en: Failed to search for provides
be: Не ўдалося знайсці тое, што забяспечвае

note: TRANSLATORS: title
en: Failed to find software
be: Не ўдалося знайсці апраграмаванне

note: TRANSLATORS: nothing found in the package sources that helps
en: No new applications can be found to handle this type of file
be: Не знойдзена новых праграм для апрацавання гэтага тыпу файлаў

note: TRANSLATORS: message: mime type opener required
en: An additional program is required to open this type of file:
be: Патрэбна дадатковая праграма, каб адкрыць гэты тып файла:

note: TRANSLATORS: message: confirm with the user
en: Do you want to search for a program to open this file type now?
be: Знайсці праграму, якая б змагла адкрыць гэты тып файла?

note: TRANSLATORS: string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s requires a new mime type | %s requires new mime types
be[0]: %s патрабуе новы MIME-тып
be[1]: %s патрабуе новыя MIME-тыпы
be[2]: %s патрабуе новыя MIME-тыпы

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to do something
en: A program requires a new mime type | A program requires new mime types
be[0]: Праграма патрабуе новы MIME-тып
be[1]: Праграма патрабуе новыя MIME-тыпы
be[2]: Праграма патрабуе новыя MIME-тыпы

note: TRANSLATORS: title: searching for mime type handlers
en: Searching for file handlers
be: Пошук апрацоўшчыкаў файлаў

note: TRANSLATORS: we could not parse the ISO639 code from the fontconfig tag name
en: Language tag not parsed
be: Цэтлік мовы не разабраны

note: TRANSLATORS: we could not find en_US string for ISO639 code
en: Language code not matched
be: Неадпаведны код мовы

note: TRANSLATORS: title: cannot find in sources
en: Failed to find font | Failed to find fonts
be[0]: Памылка пошуку шрыфту
be[1]: Памылка пошуку шрыфтоў
be[2]: Памылка пошуку шрыфтоў

note: TRANSLATORS: message: tell the user we suck
en: No new fonts can be found for this document
be: Для гэтага дакумента не знойдзена новых шрыфтоў

note: TRANSLATORS: we need to download a new font package to display a document
en: An additional font is required to view this document correctly. | Additional fonts are required to view this document correctly.
be[0]: Каб праглядзець гэты дакумент беспамылкова, патрэбны дадатковы шрыфт.
be[1]: Каб праглядзець гэты дакумент беспамылкова, патрэбныя дадатковыя шрыфты.
be[2]: Каб праглядзець гэты дакумент беспамылкова, патрэбныя дадатковыя шрыфты.

note: TRANSLATORS: we need to download a new font package to display a document
en: Do you want to search for a suitable package now? | Do you want to search for suitable packages now?
be[0]: Знайсці адпаведны пакунак з шрыфтом?
be[1]: Знайсці адпаведныя пакункі з шрыфтамі?
be[2]: Знайсці адпаведныя пакункі з шрыфтамі?

note: TRANSLATORS: string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s wants to install a font | %s wants to install fonts
be[0]: %s хоча ўсталяваць шрыфт
be[1]: %s хоча ўсталяваць шрыфты
be[2]: %s хоча ўсталяваць шрыфты

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to do something
en: A program wants to install a font | A program wants to install fonts
be[0]: Праграма хоча ўсталяваць шрыфт
be[1]: Праграма хоча ўсталяваць шрыфты
be[2]: Праграма хоча ўсталяваць шрыфты

note: TRANSLATORS: title to show when searching for font files
en: Searching for font | Searching for fonts
be[0]: Пошук шрыфту
be[1]: Пошук шрыфтоў
be[2]: Пошук шрыфтоў

note: TRANSLATORS: we are listing the services in a box
en: The following service is required: | The following services are required:
be[0]: Патрэбна наступная паслуга:
be[1]: Патрэбныя наступныя паслугі:
be[2]: Патрэбныя наступныя паслугі:

en: Plasma requires an additional service for this operation | Plasma requires additional services for this operation
be[0]: Plasma патрабуе дадатковую паслугу для гэтай аперацыі
be[1]: Plasma патрабуе дадатковыя паслугі для гэтай аперацыі
be[2]: Plasma патрабуе дадатковыя паслугі для гэтай аперацыі

en: Failed to search for Plasma service
be: Памылка пошуку паслугі Plasma

note: TRANSLATORS: no package sources have the wanted Plasma service
en: Could not find service in any configured package source
be: Не ўдалося знайсці паслугу ні ў воднай настроенай крыніцы пакункаў

note: TRANSLATORS: search for Plasma services
en: Searching for services
be: Пошук паслуг

en: Searching for service: %s
be: Пошук паслуг: %s

en: Failed to remove package
be: Не ўдалося выдаліць пакунак

en: Install the following driver | Install the following drivers
be[0]: Усталяваць наступны драйвер
be[1]: Усталяваць наступныя драйверы
be[2]: Усталяваць наступныя драйверы

note: TRANSLATORS: title: removing packages TRANSLATORS: transaction state, removing packages
en: Removing packages
be: Выдаленне пакункаў

note: TRANSLATORS: failed to find the package for the file
en: Failed to find package for this file
be: Не ўдалося знайсці пакунак для гэтага файла

note: TRANSLATORS: a program wants to remove a file, e.g. /lib/moo.so
en: The following file will be removed: | The following files will be removed:
be[0]: Наступны файл будзе выдалены:
be[1]: Наступныя файлы будуць выдаленыя:
be[2]: Наступныя файлы будуць выдаленыя:

note: TRANSLATORS: confirm with the user
en: Do you want to remove this file now? | Do you want to remove these files now?
be[0]: Хочаце выдаліць гэты файл зараз?
be[1]: Хочаце выдаліць гэтыя файлы зараз?
be[2]: Хочаце выдаліць гэтыя файлы зараз?

note: TRANSLATORS: string is a program name, e.g. "Movie Player"
en: %s wants to remove a file | %s wants to remove files
be[0]: %s хоча выдаліць файл
be[1]: %s хоча выдаліць файлы
be[2]: %s хоча выдаліць файлы

note: TRANSLATORS: a random program which we can't get the name wants to do something
en: A program wants to remove a file | A program wants to remove files
be[0]: Праграма хоча выдаліць файл
be[1]: Праграма хоча выдаліць файлы
be[2]: Праграма хоча выдаліць файлы

note: TRANSLATORS: button: confirm to search for packages
en: Remove
be: Выдаліць

note: TRANSLATORS: This is when we have over 5 items, and we're not interested in detail
en: many packages
be: шмат пакункаў

en: No files
be: Няма файлаў

note: add a checkbutton for deps screen
en: Do not show this again
be: Больш не паказваць гэта

note: TRANSLATORS: this is either CD or DVD media
en: disc
be: дыск

note: TRANSLATORS: this is generic media of unknown type that we will install from
en: media
be: носьбіт

en: Failed with unknown error code
be: Няўдача, невядомы код памылкі

en: No network connection available
be: Няма даступных сеткавых злучэнняў

en: No package cache is available.
be: Кэш пакункаў недаступны.

en: Out of memory
be: Памяць вычарпана

en: Failed to create a thread
be: Не ўдалося стварыць ніць

en: Not supported by this backend
be: Не абслугоўваецца гэтым драйверам

en: An internal system error has occurred
be: Узнікла ўнутраная сістэмная памылка

en: A security signature is not present
be: Адсутнічае подпіс бяспекі

en: The package is not installed
be: Пакунак не ўсталяваны

en: The package was not found
be: Пакунак не знойдзены

en: The package download failed
be: Сцягванне пакунка было няўдалым

en: The group was not found
be: Група не знойдзена

en: The group list was invalid
be: Хібны спіс груп

en: Dependency resolution failed
be: Не ўдалося распазнаць залежнасці

en: Search filter was invalid
be: Хібны фільтр пошуку

en: The package identifier was not well formed
be: Хібны ідэнтыфікатар пакунка

en: Transaction error
be: Памылка трансакцыі

en: Repository name was not found
be: Назва сховішча не знойдзена

en: Could not remove a protected system package
be: Не ўдалося выдаліць абаронены сістэмны пакунак

en: The action was canceled
be: Дзеянне скасавана

en: The action was forcibly canceled
be: Дзеянне было прымусова скасавана

en: Reading the configuration file failed
be: Памылка чытання файла канфігурацыі

en: The action cannot be canceled
be: Дзеянне не можа быць скасавана

en: Source packages cannot be installed
be: Не ўдалося ўсталяваць пакункі з выточным кодам

en: The license agreement failed
be: Не ўдалося прыняць ліцэнзійнае пагадненне

en: Local file conflict between packages
be: Канфлікт мясцовых файлаў паміж пакункамі

en: Packages are not compatible
be: Несумяшчальныя пакункі

en: Problem connecting to a package source
be: Праблема злучэння з крыніцай пакункаў

en: Failed to initialize
be: Памылка ініцыявання

en: Failed to finalize
be: Памылка завяршэння

en: Cannot get lock
be: Не ўдалося атрымаць блакіроўку

en: No packages to update
be: Няма пакункаў для абнаўлення

en: Cannot write repository configuration
be: Не ўдалося запісаць канфігурацыю сховішча

en: Local install failed
be: Памылка мясцовага ўсталявання

en: Bad security signature
be: Дрэнны подпіс бяспекі

en: Missing security signature
be: Подпіс бяспекі адсутнічае

en: Repository configuration invalid
be: Хібная канфігурацыя сховішча

en: Invalid package file
be: Хібны файл пакунка

en: Package install blocked
be: Усталяванне пакунка заблакіравана

en: Package is corrupt
be: Пакунак пашкоджаны

en: All packages are already installed
be: Усе пакункі ўжо ўсталяваныя

en: The specified file could not be found
be: Вызначаны файл не знойдзены

en: No more mirrors are available
be: Больш няма даступных люстэрак

en: No distribution upgrade data is available
be: Няма даных для абнаўлення дыстрыбутыва

en: Package is incompatible with this system
be: Пакунак несумяшчальны з гэтай сістэмай

en: No space is left on the disk
be: На дыску не засталося вольнай прасторы

note: TRANSLATORS: this is the window title when a new CD or DVD is required
en: A media change is required
be: Патрэбны іншы носьбіт

en: Authorization failed
be: Памылка ўпаўнаважання

en: Update not found
be: Абноўка не знойдзена

en: Cannot install from untrusted source
be: Усталяванне з ненадзейнай крыніцы немагчыма

en: Cannot update from untrusted source
be: Абнаўленне з ненадзейнай крыніцы немагчыма

en: Cannot get the file list
be: Не ўдалося атрымаць спіс файлаў

en: Cannot get package requires
be: Не ўдалося атрымаць спіс патрабаванняў пакунка

en: Cannot disable source
be: Не ўдалося выключыць крыніцу

en: The download failed
be: Памылка сцягвання

en: Package failed to configure
be: Памылка канфігурацыі пакунка

en: Package failed to build
be: Памылка зборкі пакунка

en: Package failed to install
be: Памылка ўсталявання пакунка

en: Package failed to be removed
be: Памылка выдалення пакунка

en: Update failed due to running process
be: Памылка абнаўлення з-за запушчанага працэсу

en: The package database was changed
be: База даных пакункаў была зменена

en: Virtual provide type is not supported
be: Віртуальны тып забеспячэння не падтрымліваецца

en: Install root is invalid
be: Хібны каранёвы каталог для ўсталявання

en: Cannot fetch install sources
be: Не ўдалося атрымаць крыніцы ўсталявання

en: Rescheduled due to priority
be: Перанесена на пазнейшы час з-за прыярытэту

en: Unfinished transaction
be: Няскончаная трансакцыя

en: Lock required
be: Патрабуецца блакіроўка

en: Failed with unknown error code.
be: Няўдача, невядомы код памылкі.

en: There is no network connection available.
    Please check your connection settings and try again.
be: Няма злучэння з сеткай.
    Праверце настройкі злучэння і паспрабуйце яшчэ раз.

en: The package list needs to be rebuilt.
    This should have been done by the backend automatically.
be: Неабходна перастварыць спіс пакункаў.
    Драйвер сістэмы мусіў зрабіць гэта самастойна.

en: The service that is responsible for handling user requests is out of memory.
    Please restart your computer.
be: Службе, якая адказвае за абслугоўванне запытаў карыстальніка, не хапае памяці.
    Перазапусціце ваш камп'ютар.

en: A thread could not be created to service the user request.
be: Памылка стварэння ніці для абслугоўвання запыту карыстальніка.

en: The action is not supported by this backend.
    Please report a bug in your distribution bug tracker as this should not have happened.
be: Дзеянне не падтрымліваецца гэтым драйверам.
    Паведаміце пра гэта ў трэкер хібаў вашага дыстрыбутыва, бо гэтага не павінна здарацца.

en: A problem that we were not expecting has occurred.
    Please report this bug in your distribution bug tracker with the error description.
be: Узнікла нечаканая праблема.
    Паведаміце пра гэта ў трэкер хібаў вашага дыстрыбутыва з апісаннем праблемы.

en: A security trust relationship could not be made with package source.
    Please check your security settings.
be: Памылка ўтварэння бяспечнага спалучэння з крыніцай пакункаў.
    Праверце настройкі бяспекі.

en: The package that is trying to be removed or updated is not already installed.
be: Пакунак, які вы спрабуеце выдаліць ці абнавіць, не ўсталяваны.

en: The package that is being modified was not found on your system or in any package source.
be: Пакунак, які вы мадыфікуеце, не знойдзены ні ў сістэме, ні ў крыніцах пакункаў.

en: The package that is trying to be installed is already installed.
be: Пакунак, які вы спрабуеце ўсталяваць, ужо ўсталяваны.

en: The package download failed.
    Please check your network connectivity.
be: Памылка сцягвання пакунка.
    Праверце сеткавае злучэнне.

en: The group type was not found.
    Please check your group list and try again.
be: Тып групы не знойдзены.
    Праверце спіс груп і паспрабуйце яшчэ раз.

en: The group list could not be loaded.
    Refreshing your cache may help, although this is normally a software source error.
be: Не ўдалося загрузіць спіс груп.
    Абнаўленне кэшу можа дапамагчы, але звычайна гэта азначае памылку праграмнай крыніцы.

en: A package could not be found that allows the action to complete.
    More information is available in the detailed report.
be: Не ўдалося знайсці пакунак, які б дазволіў скончыць дзеянне.
    Больш інфармацыі даступна ў падрабязнай справаздачы.

en: The search filter was not correctly formed.
be: Фільтр пошуку быў сфармаваны неправільна.

en: The package identifier was not well formed when sent to the server.
    This normally indicates an internal error and should be reported.
be: Ідэнтыфікатар пакета пры адсылцы на сервер быў сфармаваны неправільна.
    Гэта ўнутраная памылка, і пра яе трэба заявіць.

en: An unspecified transaction error has occurred.
    More information is available in the detailed report.
be: Адбылася невызначаная памылка трансакцыі.
    
    Больш інфармацыі даступна ў падрабязнай справаздачы.

en: The remote package source name was not found.
    You may need to enable an item in Package Sources.
be: Назва аддаленай крыніцы пакункаў не знойдзена.
    Магчыма, трэба ўключыць яе ў Крыніцах пакункаў.

en: Removing a protected system package is not allowed.
be: Выдаленне абароненых сістэмных пакетаў забаронена.

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
be: Дзеянне было паспяхова скасавана, і ніводзін пакет не быў зменены.

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
    The backend did not exit cleanly.
be: Дзеянне было паспяхова скасавана, і ніводзін пакет не быў зменены.
    Праца драйвера скончылася памылкай.

en: The native package configuration file could not be opened.
    Please make sure configuration is valid.
be: Не атрымалася адкрыць файл канфігурацыі роднага пакета.
    Спраўдзьце, што канфігурацыя правільная.

en: The action cannot be canceled at this time.
be: У дадзены момант дзеянне не можа быць скасавана.

en: Source packages are not normally installed this way.
    Check the extension of the file you are trying to install.
be: Выточныя пакеты звычайна не ўсталёўваюцца такім чынам.
    Спраўдзьце пашырэнне файла, які вы спрабуеце ўсталяваць.

en: The license agreement was not agreed to.
    To use this software you have to accept the license.
be: Ліцэнзійнае пагадненне не было прынята.
    Для выкарыстання гэтага апраграмавання неабходна прыняць ліцэнзію.

en: Two packages provide the same file.
    This is usually due to mixing packages from different sources.
be: Два пакункі прадастаўляюць адзін і той жа файл.
    Звычайна гэтак здараецца пры выкарыстанні пакункаў з некалькіх крыніц.

en: Multiple packages exist that are not compatible with each other.
    This is usually due to mixing packages from different sources.
be: Існуе некалькі несумяшчальных паміж сабой пакункаў.
    Звычайна гэтак здараецца пры выкарыстанні пакункаў з некалькіх крыніц.

en: There was a (possibly temporary) problem connecting to a package source.
    Please check the detailed error for further details.
be: Узнікла (магчыма часовая) праблема злучэння з крыніцай пакункаў.
    Азнаёмцеся з падрабязнасцямі памылкі, каб атрымаць дадатковую інфармацыю.

en: Failed to initialize packaging backend.
    This may occur if other packaging tools are being used simultaneously.
be: Памылка ініцыявання драйвера пакункаў.
    Магчыма, адначасова выкарыстоўваецца іншая прылада кіравання пакункамі.

en: Failed to close down the backend instance.
    This error can normally be ignored.
be: Памылка закрыцця аб'екта драйвера.
    Звычайна такія памылкі можна праігнараваць.

en: Cannot get the exclusive lock on the packaging backend.
    Please close any other legacy packaging tools that may be open.
be: Памылка атрымання эксклюзіўнай блакіроўкі драйвера пакункаў.
    Неабходна закрыць усе іншыя прылады кіравання пакункамі.

en: None of the selected packages could be updated.
be: Ніводзін з абраных пакункаў не быў абноўлены.

en: The repository configuration could not be modified.
be: Канфігурацыя сховішча не можа быць мадыфікавана.

en: Installing the local file failed.
    More information is available in the detailed report.
be: Памылка ўсталявання мясцовага файла.
    Дадатковая інфармацыя даступна ў падрабязнай справаздачы.

en: The package security signature could not be verified.
be: Не ўдалося праверыць подпіс бяспекі пакунка.

en: The package security signature is missing and this package is untrusted.
    This package was not signed when created.
be: Няма подпісу бяспекі пакунка, пакунак ненадзейны.
    Гэты пакунак не быў падпісаны падчас стварэння.

en: Repository configuration was invalid and could not be read.
be: Канфігурацыя сховішча была хібная і не магла быць прачытана.

en: The package you are attempting to install is not valid.
    The package file could be corrupt, or not a proper package.
be: Пакунак, які вы хочаце ўсталяваць, хібны.
    Файл пакунка можа быць пашкоджаны ці ўвогуле не з'яўляецца пакункам.

en: Installation of this package prevented by your packaging system's configuration.
be: Усталяванне гэтага пакунка не дазваляецца канфігурацыяй вашай сістэмы.

en: The package that was downloaded is corrupt and needs to be downloaded again.
be: Сцягнуты пакунак пашкоджаны, неабходна сцягнуць яго наноў.

en: All of the packages selected for install are already installed on the system.
be: Усе абраныя для усталявання пакункі ўжо ўсталяваныя ў сістэме.

en: The specified file could not be found on the system.
    Check the file still exists and has not been deleted.
be: Не ўдалося знайсці вызначаны файл у сістэме.
    Праверце, ці файл усё яшчэ існуе і не быў выдалены.

en: Required data could not be found on any of the configured package sources.
    There were no more download mirrors that could be tried.
be: Не ўдалося знайсці запатрабаваныя даныя ні ў адной з настроеных крыніц пакункаў.
    Даступных люстэрак больш няма.

en: Required upgrade data could not be found in any of the configured package sources.
    The list of distribution upgrades will be unavailable.
be: Не ўдалося знайсці даныя, патрэбныя для абнаўлення, ні ў адной з настроеных крыніц пакункаў.
    Спіс абнаўленняў дыстрыбутыва будзе недаступны.

en: The package that is trying to be installed is incompatible with this system.
be: Пакунак, які вы спрабуеце ўсталяваць, несумяшчальны з гэтай сістэмай.

en: There is insufficient space on the device.
    Free some space on the system disk to perform this operation.
be: На дыску недастаткова прасторы.
    Вызваліце крыху прасторы на сістэмным дыску для выканання гэтай аперацыі.

en: Additional media is required to complete the transaction.
be: Для заканчэння трансакцыі неабходны дадатковыя носьбіты.

en: You have failed to provide correct authentication.
    Please check any passwords or account settings.
be: Памылка ідэнтыфікацыі.
    Праверце пароль ці настройкі конта.

en: The specified update could not be found.
    It could have already been installed or no longer available on the remote server.
be: Не знойдзена вызначаная абноўка.
    Яна ці ўжо ўсталявана, ці больш недаступна на аддаленым серверы.

en: The package could not be installed from untrusted source.
be: Пакунак не можа быць усталяваны з ненадзейнай крыніцы.

en: The package could not be updated from untrusted source.
be: Пакунак не можа быць абноўлены з ненадзейнай крыніцы.

en: The file list is not available for this package.
be: Спіс файлаў для гэтага пакунка недаступны.

en: The information about what requires this package could not be obtained.
be: Не ўдалося атрымаць інфармацыю пра патрабаванні гэтага пакунка.

en: The specified package source could not be disabled.
be: Не ўдалося выключыць вызначаную крыніцу пакункаў.

en: The download could not be done automatically and should be done manually.
    More information is available in the detailed report.
be: Сцягванне не можа быць закончана аўтаматычна, неабходна запусціць яго ўручную.
    Дадатковая інфармацыя даступна ў падрабязнай справаздачы.

en: One of the selected packages failed to configure correctly.
    More information is available in the detailed report.
be: Не ўдалося беспамылкова настроіць адзін з абраных пакункаў.
    Дадатковая інфармацыя даступна ў падрабязнай справаздачы.

en: One of the selected packages failed to build correctly.
    More information is available in the detailed report.
be: Не ўдалося беспамылкова сабраць адзін з абраных пакункаў.
    Дадатковая інфармацыя даступна ў падрабязнай справаздачы.

en: One of the selected packages failed to install correctly.
    More information is available in the detailed report.
be: Не ўдалося беспамылкова ўсталяваць адзін з абраных пакункаў.
    Дадатковая інфармацыя даступна ў падрабязнай справаздачы.

en: One of the selected packages failed to be removed correctly.
    More information is available in the detailed report.
be: Не ўдалося беспамылкова выдаліць адзін з абраных пакункаў.
    Дадатковая інфармацыя даступна ў падрабязнай справаздачы.

en: A program is running that has to be closed before the update can proceed.
    More information is available in the detailed report.
be: Неабходна закрыць запушчаную праграму перад працягам абнаўлення.
    Дадатковая інфармацыя даступна ў падрабязнай справаздачы.

en: The package database was changed while the request was running.
be: База даных пакункаў была зменена падчас выканання запыту.

en: The virtual provide type is not supported by this system.
be: Віртуальны тып забеспячэння (provide) не абслугоўваецца гэтай сістэмай.

en: The install root is invalid. Please contact your administrator.
be: Галоўны каталог усталявання няправільны. Звярніцеся да свайго сістэмнага адміністратара.

en: The list of package sources could not be downloaded.
be: Не ўдалося сцягнуць спіс крыніц пакункаў.

en: A previous package management transaction was interrupted.
be: Папярэдняя трансакцыя кіраўніка пакункаў была перарвана.

en: The transaction has been canceled and will be retried when the system is idle.
be: Трансакцыя была скасавана і будзе паўторана, калі сістэма будзе бяздзейнай.

en: A package manager lock is required.
be: Патрэбная блакіроўка кіраўніка пакункаў.

en: No restart is necessary.
be: Перазапуск не патрэбны.

en: You will be required to restart this application.
be: Трэба будзе перазапусціць гэту праграму.

en: You will be required to log out and back in.
be: Трэба будзе перазапусціць сеанс.

en: A restart will be required.
be: Трэба будзе перазапусціць камп'ютар.

en: You will be required to log out and back in due to a security update.
be: Трэба будзе перазапусціць сеанс дзеля прымянення абноўкі бяспекі.

en: A restart will be required due to a security update.
be: Трэба будзе перазапусціць камп'ютар дзеля прымянення абноўкі бяспекі.

en: No restart is required.
be: Перазапуск не патрэбны.

en: A restart is required.
be: Патрэбны перазапуск камп'ютара.

en: You need to log out and log back in.
be: Патрэбны перазапуск сеанса.

en: You need to restart the application.
be: Патрэбны перазапуск праграмы.

en: You need to log out and log back in to remain secure.
be: У мэтах бяспекі, трэба перазапусціць сеанс.

en: A restart is required to remain secure.
be: У мэтах бяспекі, трэба перазапусціць камп'ютар.

note: TRANSLATORS: A distribution stability level
en: Stable
be: Стабільны

note: TRANSLATORS: A distribution stability level
en: Unstable
be: Нестабільны

note: TRANSLATORS: A distribution stability level
en: Testing
be: Тэставы

note: TRANSLATORS: This is when the transaction status is not known
en: Unknown state
be: Невядомы стан

note: TRANSLATORS: transaction state, the daemon is in the process of starting
en: Starting
be: Запуск

note: TRANSLATORS: transaction state, the transaction is waiting for another to complete
en: Waiting in queue
be: У чарзе

note: TRANSLATORS: transaction state, just started
en: Running
be: Выконваецца

note: TRANSLATORS: transaction state, is querying data
en: Querying
be: Запыт

note: TRANSLATORS: transaction state, getting data from a server
en: Getting information
be: Атрыманне інфармацыі

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading package files TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Downloading packages
be: Сцягванне пакункаў

note: TRANSLATORS: transaction state, refreshing internal lists
en: Refreshing software list
be: Абнаўленне спіса апраграмавання

note: TRANSLATORS: transaction state, installing updates
en: Installing updates
be: Усталяванне абновак

note: TRANSLATORS: transaction state, removing old packages, and cleaning config files
en: Cleaning up packages
be: Ачыстка пакункаў

note: TRANSLATORS: transaction state, obsoleting old packages
en: Obsoleting packages
be: Пошук састарэлых пакункаў

note: TRANSLATORS: transaction state, checking the transaction before we do it
en: Resolving dependencies
be: Развязанне залежнасцяў

note: TRANSLATORS: transaction state, checking if we have all the security keys for the operation
en: Checking signatures
be: Спраўджванне подпісаў

note: TRANSLATORS: transaction state, when we're doing a test transaction
en: Testing changes
be: Праверка зменаў

note: TRANSLATORS: transaction state, when we're writing to the system package database
en: Committing changes
be: Зацвярджэнне зменаў

note: TRANSLATORS: transaction state, requesting data from a server
en: Requesting data
be: Запыт даных

note: TRANSLATORS: transaction state, all done!
en: Finished
be: Скончана

note: TRANSLATORS: transaction state, in the process of canceling TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Canceling
be: Касаванне

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading repository information
be: Сцягванне інфармацыі аб сховішчы

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading list of packages
be: Сцягванне спіса пакункаў

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading file lists
be: Сцягванне спісаў файлаў

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading lists of changes
be: Сцягванне спісаў зменаў

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading groups
be: Сцягванне груп

note: TRANSLATORS: transaction state, downloading metadata
en: Downloading update information
be: Сцягванне інфармацыі аб абноўках

note: TRANSLATORS: transaction state, repackaging delta files
en: Repackaging files
be: Перапакаванне файлаў

note: TRANSLATORS: transaction state, loading databases
en: Loading cache
be: Загрузка кэшу

note: TRANSLATORS: transaction state, scanning for running processes
en: Scanning installed applications
be: Пошук усталяваных праграм

note: TRANSLATORS: transaction state, generating a list of packages installed on the system
en: Generating package lists
be: Стварэнне спіса пакункаў

note: TRANSLATORS: transaction state, when we're waiting for the native tools to exit
en: Waiting for package manager lock
be: Чаканне блакіроўкі кіраўніка пакункаў

note: TRANSLATORS: waiting for user to type in a password
en: Waiting for authentication
be: Чаканне ідэнтыфікацыі

note: TRANSLATORS: we are updating the list of processes
en: Updating the list of running applications
be: Абнаўленне спіса запушчаных праграм

note: TRANSLATORS: we are checking executable files in use
en: Checking for applications currently in use
be: Пошук праграм, якія цяпер выкарыстоўваюцца

note: TRANSLATORS: we are checking for libraries in use
en: Checking for libraries currently in use
be: Пошук бібліятэк, якія цяпер выкарыстоўваюцца

note: TRANSLATORS: we are copying package files to prepare to install
en: Copying files
be: Капіраванне файлаў

note: TRANSLATORS: type of update
en: %i trivial update | %i trivial updates
be[0]: %i дробная абноўка
be[1]: %i дробныя абноўкі
be[2]: %i дробных абновак

note: TRANSLATORS: type of update in the case that we don't have any data
en: %i update | %i updates
be[0]: %i абноўка
be[1]: %i абноўкі
be[2]: %i абновак

note: TRANSLATORS: type of update
en: %i important update | %i important updates
be[0]: %i важная абноўка
be[1]: %i важныя абноўкі
be[2]: %i важных абновак

note: TRANSLATORS: type of update
en: %i security update | %i security updates
be[0]: %i абноўка бяспекі
be[1]: %i абноўкі бяспекі
be[2]: %i абновак бяспекі

note: TRANSLATORS: type of update
en: %i bug fix update | %i bug fix updates
be[0]: %i выпраўленне хібаў
be[1]: %i выпраўленні хібаў
be[2]: %i выпраўленняў хібаў

note: TRANSLATORS: type of update
en: %i enhancement update | %i enhancement updates
be[0]: %i паляпшэнне
be[1]: %i паляпшэнні
be[2]: %i паляпшэнняў

note: TRANSLATORS: number of updates that cannot be installed due to deps
en: %i blocked update | %i blocked updates
be[0]: %i заблакіраваная абноўка
be[1]: %i заблакіраваныя абноўкі
be[2]: %i заблакіраваных абновак

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Trivial update
be: Дробная абноўка

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Normal update
be: Звычайная абноўка

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Important update
be: Важная абноўка

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Security update
be: Абноўка бяспекі

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Bug fix update
be: Выпраўленне хібаў

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Enhancement update
be: Паляпшэнне

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Blocked update
be: Заблакіраваная абноўка

note: TRANSLATORS: The state of a package, i.e. not installed
en: Available
be: Даступны

note: TRANSLATORS: The type of package
en: Trusted
be: Варты даверу

note: TRANSLATORS: The type of package
en: Untrusted
be: Ненадзейны

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Downloading
be: Сцягванне

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Updating
be: Абнаўленне

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Installing
be: Усталяванне

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Removing
be: Выдаленне

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Cleaning up
be: Ачышчэнне

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Obsoleting
be: Пошук састарэлых пакункаў

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Reinstalling
be: Пераўсталяванне

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Preparing
be: Падрыхтоўка

note: TRANSLATORS: The action of the package, in present tense
en: Decompressing
be: Распакаванне

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Downloaded
be: Сцягнуты

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Updated
be: Абноўлены

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Removed
be: Выдалены

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Cleaned up
be: Вычышчаны

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Obsoleted
be: Састарэлы

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Reinstalled
be: Пераўсталяваны

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Prepared
be: Падрыхтаваны

note: TRANSLATORS: The action of the package, in past tense
en: Decompressed
be: Распакаваны

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Unknown role type
be: Невядомы тып ролі

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting dependencies
be: Атрыманне спіса залежнасцяў

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting update detail
be: Атрыманне падрабязнасцяў аб абноўках

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting details
be: Атрыманне падрабязнасцяў

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting requires
be: Атрыманне патрабаванняў

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting updates
be: Атрыманне абновак

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Searching details
be: Пошук падрабязнасцяў

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Searching groups
be: Пошук груп

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Searching for package name
be: Пошук у назвах пакункаў

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Installing file
be: Усталяванне файла

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Refreshing package cache
be: Абнаўленне кэшу пакункаў

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Updating packages
be: Абнаўленне пакункаў

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting list of repositories
be: Атрыманне спіса сховішчаў

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Enabling repository
be: Уключэнне сховішча

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Removing repository
be: Выдаленне сховішча

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Setting repository data
be: Настройка даных сховішча

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Resolving
be: Развязанне

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting file list
be: Атрыманне спіса файлаў

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting what provides
be: Атрыманне інфармацыі аб забеспячэнні функцый (provides)

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Installing signature
be: Усталяванне подпісу

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting package lists
be: Атрыманне спісаў пакункаў

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Accepting EULA
be: Ухваленне EULA

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting distribution upgrade information
be: Атрыманне інфармацыі пра абнаўленне дыстрыбутыва

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting categories
be: Атрыманне спіса катэгорый

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Getting old transactions
be: Атрыманне спіса старых трансакцый

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in present tense
en: Repairing the system
be: Рамонт сістэмы

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got dependencies
be: Залежнасці атрыманыя

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got update detail
be: Падрабязнасці аб абноўках атрыманыя

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got details
be: Падрабязнасці атрыманыя

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got requires
be: Запатрабаванні атрыманыя

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got updates
be: Абноўкі атрыманыя

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched for package details
be: Пошук падрабязнасцяў аб пакунку выкананы

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched for file
be: Пошук файла выкананы

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched groups
be: Пошук груп выкананы

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Searched for package name
be: Пошук у назвах пакункаў выкананы

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Removed packages
be: Пакункі выдаленыя

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Installed packages
be: Пакункі ўсталяваныя

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Installed local files
be: Мясцовыя файлы ўсталяваныя

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Refreshed package cache
be: Кэш пакункаў абноўлены

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Updated packages
be: Пакункі абноўленыя

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Canceled
be: Скасавана

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got list of repositories
be: Спіс сховішчаў атрыманы

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Enabled repository
be: Сховішча ўключана

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Removed repository
be: Сховішча выдалена

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Set repository data
be: Даныя сховішчаў змененыя

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Resolved
be: Залежнасці развязаныя

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got file list
be: Спіс файлаў атрыманы

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got what provides
be: Інфармацыя пра забяспечаныя функцыі (provides) атрымана

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Installed signature
be: Подпіс усталяваны

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got package lists
be: Спіс пакункаў атрыманы

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Accepted EULA
be: Карыстальніцкае пагадненне ўхвалена

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Downloaded packages
be: Пакункі сцягнутыя

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got distribution upgrades
be: Абноўкі дыстрыбутыва атрыманыя

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got categories
be: Спіс катэгорый атрыманы

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Got old transactions
be: Спіс старых трансакцый атрыманы

note: TRANSLATORS: The role of the transaction, in past tense
en: Repaired the system
be: Сістэма адрамантавана

note: TRANSLATORS: The group type
en: Accessibility
be: Даступнасць

note: TRANSLATORS: The group type
en: Accessories
be: Дапаможныя прылады

note: TRANSLATORS: The group type
en: Education
be: Адукацыя

note: TRANSLATORS: The group type
en: Games
be: Гульні

note: TRANSLATORS: The group type
en: Graphics
be: Графіка

note: TRANSLATORS: The group type
en: Internet
be: Інтэрнэт

note: TRANSLATORS: The group type
en: Office
be: Офісныя праграмы

note: TRANSLATORS: The group type
en: Other
be: Іншае

note: TRANSLATORS: The group type
en: Programming
be: Праграмаванне

note: TRANSLATORS: The group type
en: Multimedia
be: Мультымедыі

note: TRANSLATORS: The group type
en: System
be: Сістэма

note: TRANSLATORS: The group type
en: GNOME desktop
be: Асяроддзе GNOME

note: TRANSLATORS: The group type
en: KDE desktop
be: Асяроддзе KDE

note: TRANSLATORS: The group type
en: Xfce desktop
be: Асяроддзе Xfce

note: TRANSLATORS: The group type
en: Other desktops
be: Іншыя працоўныя асяроддзі

note: TRANSLATORS: The group type
en: Publishing
be: Публікацыя

note: TRANSLATORS: The group type
en: Servers
be: Серверы

note: TRANSLATORS: The group type
en: Fonts
be: Шрыфты

note: TRANSLATORS: The group type
en: Admin tools
be: Адміністрацыйныя прылады

note: TRANSLATORS: The group type
en: Legacy
be: Састарэлае

note: TRANSLATORS: The group type
en: Localization
be: Лакалізацыя

note: TRANSLATORS: The group type
en: Virtualization
be: Віртуалізацыя

note: TRANSLATORS: The group type
en: Security
be: Бяспека

note: TRANSLATORS: The group type
en: Power management
be: Кіраванне сілкаваннем

note: TRANSLATORS: The group type
en: Communication
be: Камунікацыя

note: TRANSLATORS: The group type
en: Network
be: Сетка

note: TRANSLATORS: The group type
en: Maps
be: Карты

note: TRANSLATORS: The group type
en: Package sources
be: Крыніцы пакункаў

note: TRANSLATORS: The group type
en: Science
be: Навука

note: TRANSLATORS: The group type
en: Documentation
be: Дакументацыя

note: TRANSLATORS: The group type
en: Electronics
be: Электроніка

note: TRANSLATORS: The group type
en: Package collections
be: Зборы пакункаў

note: TRANSLATORS: The group type
en: Vendor
be: Вытворца

note: TRANSLATORS: The group type
en: Newest packages
be: Найноўшыя пакункі

note: TRANSLATORS: The group type
en: Unknown group
be: Невядомая група

note: TRANSLATORS: column for the application icon
en: Icon
be: Значок

note: TRANSLATORS: column for the application name TRANSLATORS: column for the package name
en: Package
be: Пакунак

en: Applications that can open this type of file
be: Праграмы, якія могуць адкрыць гэты тып файла

note: TRANSLATORS: button label, install
en: _Install
be: _Усталяваць

note: TRANSLATORS: button tooltip
en: Install package
be: Усталяваць пакунак

note: TRANSLATORS: is not GPG signed
en: The software is not signed by a trusted provider.
be: Апраграмаванне падпісана ненадзейным пастаўшчыком.

note: TRANSLATORS: user has to trust provider -- I know, this sucks
en: Do not update this package unless you are sure it is safe to do so.
be: Не абнаўляйце гэты пакунак, калі вы не ўпэўнены, што гэта бяспечна.

note: TRANSLATORS: warn the user that all bets are off
en: Malicious software can damage your computer or cause other harm.
be: Шкодніцкае апраграмаванне можа пашкодзіць вашаму камп'ютару.

note: TRANSLATORS: ask if they are absolutely sure they want to do this
en: Are you <b>sure</b> you want to update this package?
be: <b>Сапраўды</b> абнавіць гэты пакунак?

note: TRANSLATORS: user has to trust provider -- I know, this sucks
en: Do not install this package unless you are sure it is safe to do so.
be: Не ўсталёўвайце гэты пакунак, калі вы не ўпэўнены, што гэта бяспечна.

note: TRANSLATORS: ask if they are absolutely sure they want to do this
en: Are you <b>sure</b> you want to install this package?
be: <b>Сапраўды</b> ўсталяваць гэты пакунак?

note: TRANSLATORS: dialog body, explains to the user that they need to insert a disk to continue. The first replacement is DVD, CD etc
en: Additional media is required. Please insert the %s labeled '%s' to continue.
be: Неабходны дадатковы носьбіт. Устаўце %s з цэтлікам "%s", каб працягнуць.

note: TRANSLATORS: this is button text
en: Continue
be: Працягнуць

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be installed
be: Наступнае апраграмаванне мусіць быць усталявана

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be removed
be: Наступнае апраграмаванне мусіць быць выдалена

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be updated
be: Наступнае апраграмаванне мусіць быць абноўлена

en: Update
be: Абнавіць

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be re-installed
be: Наступнае апраграмаванне мусіць быць пераўсталявана

en: Reinstall
be: Пераўсталяваць

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog
en: The following software also needs to be downgraded
be: Неабходна знізіць версію наступнага апраграмавання

en: Downgrade
be: Знізіць версію

note: TRANSLATORS: additional message text for the deps dialog (we don't know how it's going to be processed -- eeek)
en: The following software also needs to be processed
be: Наступнае апраграмаванне мусіць быць выканана

note: TRANSLATORS: title of a dependency dialog
en: Additional confirmation required
be: Патрэбна дадатковае пацвярджэнне

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To install this package, additional software also has to be modified. | To install these packages, additional software also has to be modified.
be[0]: Каб усталяваць гэты пакунак, трэба мадыфікаваць дадатковае апраграмаванне.
be[1]: Каб усталяваць гэтыя пакункі, трэба мадыфікаваць дадатковае апраграмаванне.
be[2]: Каб усталяваць гэтыя пакункі, трэба мадыфікаваць дадатковае апраграмаванне.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To remove this package, additional software also has to be modified. | To remove these packages, additional software also has to be modified.
be[0]: Каб выдаліць гэты пакунак, трэба мадыфікаваць дадатковае апраграмаванне.
be[1]: Каб выдаліць гэтыя пакункі, трэба мадыфікаваць дадатковае апраграмаванне.
be[2]: Каб выдаліць гэтыя пакункі, трэба мадыфікаваць дадатковае апраграмаванне.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To update this package, additional software also has to be modified. | To update these packages, additional software also has to be modified.
be[0]: Каб абнавіць гэты пакунак, трэба мадыфікаваць дадатковае апраграмаванне.
be[1]: Каб абнавіць гэтыя пакункі, трэба мадыфікаваць дадатковае апраграмаванне.
be[2]: Каб абнавіць гэтыя пакункі, трэба мадыфікаваць дадатковае апраграмаванне.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To install this file, additional software also has to be modified. | To install these files, additional software also has to be modified.
be[0]: Каб усталяваць гэты файл, трэба мадыфікаваць дадатковае апраграмаванне.
be[1]: Каб усталяваць гэтыя файлы, трэба мадыфікаваць дадатковае апраграмаванне.
be[2]: Каб усталяваць гэтыя файлы, трэба мадыфікаваць дадатковае апраграмаванне.

note: TRANSLATORS: message text of a dependency dialog
en: To process this transaction, additional software also has to be modified.
be: Каб выканаць гэту трансакцыю, трэба мадыфікаваць дадатковае апраграмаванне.

note: TRANSLATORS: button label, force the install, even though it's untrusted
en: _Force install
be: _Дабіцца ўсталявання

note: TRANSLATORS: button tooltip
en: Force installing package
be: Дабіцца ўсталявання пакунка

note: TRANSLATORS: window title: do we want to execute a program we just installed?
en: Run new application?
be: Запусціць новую праграму?

note: add run button
en: _Run
be: _Запусціць

note: TRANSLATORS: command line option: a list of files to install
en: Files to install
be: Файлы для ўсталявання

en: PackageKit File Installer
be: Прылада ўсталявання файлаў PackageKit

note: TRANSLATORS: title to pass to to the user if there are not enough privs
en: Local file installer
be: Прылада ўсталявання файлаў

note: TRANSLATORS: could not install a package that contained the file we wanted
en: Failed to install a package to provide a file
be: Памылка ўсталявання пакунка, які забяспечвае файл

note: TRANSLATORS: nothing selected
en: You need to specify a file to install
be: Трэба вызначыць файл для ўсталявання

note: TRANSLATORS: column for the date
en: Date
be: Дата

note: TRANSLATORS: column for what was done, e.g. update-system
en: Action
be: Дзеянне

note: TRANSLATORS: column for the user name, e.g. Richard Hughes
en: User name
be: Імя карыстальніка

note: TRANSLATORS: column for the application used for the install, e.g. Add/Remove Programs
en: Application
be: Праграма

note: TRANSLATORS: short name for pkcon
en: Command line client
be: Праграма для загаднага радка

note: TRANSLATORS: short name for gpk-update-viewer
en: Update System
be: Абноўкі сістэмы

note: TRANSLATORS: short name for gpk-update-icon
en: Update Icon
be: Абноўкі значкоў

note: TRANSLATORS: short name for the command not found plugin
en: Bash - Command Not Found
be: Bash - загад не знойдзены

note: TRANSLATORS: user friendly name for gnome-settings-daemon
en: GNOME Session
be: Сеанс GNOME

note: TRANSLATORS: preset the GtktextBox with this filter text
en: Set the filter to this value
be: Наставіць значэнне фільтра

note: TRANSLATORS: we can make this modal (stay on top of) another window
en: Set the parent window to make this modal
be: Зрабіць бацькоўскае акно мадальным

note: are we running privileged
en: Log viewer
be: Праглядальнік журналаў

en: Remaining time: %s
be: Засталося: %s

note: TRANSLATORS: for one reason or another, we could not enable or disable a package source
en: Failed to change status
be: Памылка змянення стану

note: TRANSLATORS: column if the source is enabled
en: Enabled
be: Уключана

note: TRANSLATORS: column for the source description
en: Package Source
be: Крыніца пакункаў

note: TRANSLATORS: for one reason or another, we could not get the list of sources
en: Failed to get the list of sources
be: Памылка атрымання спіса крыніц

note: TRANSLATORS: backend is broken, and won't tell us what it supports
en: Exiting as backend details could not be retrieved
be: Скончана, бо не ўдалося атрымаць падрабязнасці пра драйвер

en: Getting package source list not supported by backend
be: Атрыманне спіса крыніц пакункаў не падтрымліваецца драйверам

note: TRANSLATORS: we don't have a lot to go on here
en: Failed to process request.
be: Памылка апрацавання запыту.

note: TRANSLATORS: the message text for the restart
en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted before the changes will be applied.
be: Некаторыя ўсталяваныя абноўкі патрабуюць перазапуску камп'ютара для ўжыцця зменаў.

note: TRANSLATORS: the button text for the restart
en: Restart Computer
be: Перазапусціць камп'ютар

note: TRANSLATORS: the message text for the restart
en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted to remain secure.
be: Некаторыя ўсталяваныя абноўкі патрабуюць перазапуску камп'ютара ў мэтах бяспекі.

note: TRANSLATORS: the message text for the log out
en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in before the changes will be applied.
be: Некаторыя ўсталяваныя абноўкі патрабуюць перазапуску сеанса для ўжыцця зменаў.

note: TRANSLATORS: the button text for the log out
en: Log Out
be: Скончыць сеанс

note: TRANSLATORS: the message text for the log out
en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in to remain secure.
be: Некаторыя ўсталяваныя абноўкі патрабуюць перазапуску сеанса ў мэтах бяспекі.

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not restart
be: Не ўдалося перазапусціць камп'ютар

note: TRANSLATORS: we failed to install all the updates we requested
en: Some updates were not installed
be: Некаторыя абноўкі не былі ўсталяваныя

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not update packages
be: Не ўдалося абнавіць пакункі

note: TRANSLATORS: completed all updates TRANSLATORS: title: all updates installed okay
en: Updates installed
be: Абнаўленні ўсталяваныя

note: TRANSLATORS: title: all updates for the machine installed okay
en: All updates were installed successfully.
be: Усе абноўкі былі паспяхова ўсталяваныя.

note: TRANSLATORS: title: all the selected updates installed okay
en: The selected updates were installed successfully.
be: Вылучаныя абноўкі былі паспяхова ўсталяваныя.

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Trivial updates
be: Дробныя абноўкі

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Important updates
be: Важныя абноўкі

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Security updates
be: Абноўкі бяспекі

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Bug fix updates
be: Выпраўленні хібаў

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Enhancement updates
be: Паляпшэнні

note: TRANSLATORS: The type of update
en: Blocked updates
be: Заблакіраваныя абноўкі

note: TRANSLATORS: The type of update, i.e. unspecified
en: Other updates
be: Іншыя абноўкі

note: TRANSLATORS: querying update array
en: Getting the list of updates
be: Атрыманне спіса абновак

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not run upgrade script
be: Не ўдалося запусціць сцэнарый абнаўлення

note: TRANSLATORS, are we going to cost the user lots of money?
en: Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update this package. | Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update these packages.
be[0]: Абноўка пакунка праз мабільнае бесправадное злучэнне можа каштаваць дастаткова дорага.
be[1]: Абноўка пакункаў праз мабільнае бесправадное злучэнне можа каштаваць дастаткова дорага.
be[2]: Абноўка пакункаў праз мабільнае бесправадное злучэнне можа каштаваць дастаткова дорага.

note: TRANSLATORS: there are no updates
en: There are no updates available
be: Няма даступных абновак

note: TRANSLATORS: title: nothing to do
en: No updates are available
be: Няма даступных абновак

note: TRANSLATORS: no network connection, according to PackageKit
en: No network connection was detected.
be: Сеткавае злучэнне не выяўлена.

note: TRANSLATORS: this is the button text when we have updates
en: _Install Update | _Install Updates
be[0]: _Усталяваць абноўку
be[1]: _Усталяваць абноўкі
be[2]: _Усталяваць абноўкі

note: TRANSLATORS: title: nothing to do
en: All packages are up to date
be: Усе пакункі абноўленыя

note: TRANSLATORS: tell the user the problem
en: There are no package updates available for your computer at this time.
be: На дадзены момант няма ніводнай абноўкі для вашага камп'ютара.

en: There is %i update available | There are %i updates available
be[0]: Даступна %i абноўка
be[1]: Даступна %i абноўкі
be[2]: Даступна %i абновак

note: TRANSLATORS: how many updates are selected in the UI
en: %i update selected | %i updates selected
be[0]: Вылучана %i абноўка
be[1]: Вылучана %i абноўкі
be[2]: Вылучана %i абновак

note: TRANSLATORS: how many updates are selected in the UI, and the size of packages to download
en: %i update selected (%s) | %i updates selected (%s)
be[0]: Вылучана %i абноўка (%s)
be[1]: Вылучана %i абноўкі (%s)
be[2]: Вылучана %i абновак (%s)

note: TRANSLATORS: a column that has state of each package
en: Status
be: Стан

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update will add new features and expand functionality.
be: Гэта абноўка дадасць новыя магчымасці і пашырыць функцыянальнасць.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update will fix bugs and other non-critical problems.
be: Гэта абноўка выправіць хібы і іншыя некрытычныя праблемы.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update is important as it may solve critical problems.
be: Гэта абноўка важная, бо можа выправіць крытычныя праблемы.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update is needed to fix a security vulnerability with this package.
be: Гэта абноўка неабходна, каб выправіць праблему бяспекі гэтага пакунка.

note: TRANSLATORS: this is the update type, e.g. security
en: This update is blocked.
be: Гэтая абноўка заблакіравана.

note: TRANSLATORS: this is when the notification was issued and then updated
en: This notification was issued on %s and last updated on %s.
be: Гэтае нагадванне было выдадзена %s і апошні раз абноўлена %s.

note: TRANSLATORS: this is when the update was issued
en: This notification was issued on %s.
be: Гэтае нагадванне было выдадзена %s.

note: TRANSLATORS: this is a array of vendor URLs
en: For more information about this update please visit this website: | For more information about this update please visit these websites:
be[0]: Каб атрымаць дадатковую інфармацыю пра гэту абноўку, наведайце наступную сеціўную пляцоўку:
be[1]: Каб атрымаць дадатковую інфармацыю пра гэту абноўку, наведайце наступныя сеціўныя пляцоўкі:
be[2]: Каб атрымаць дадатковую інфармацыю пра гэту абноўку, наведайце наступныя сеціўныя пляцоўкі:

note: TRANSLATORS: this is a array of bugzilla URLs
en: For more information about bugs fixed by this update please visit this website: | For more information about bugs fixed by this update please visit these websites:
be[0]: Каб атрымаць дадатковую інфармацыю пра выпраўленыя ў гэтай абноўцы хібы, наведайце наступную сеціўную пляцоўку:
be[1]: Каб атрымаць дадатковую інфармацыю пра выпраўленыя ў гэтай абноўцы хібы, наведайце наступныя сеціўныя пляцоўкі:
be[2]: Каб атрымаць дадатковую інфармацыю пра выпраўленыя ў гэтай абноўцы хібы, наведайце наступныя сеціўныя пляцоўкі:

note: TRANSLATORS: this is a array of CVE (security) URLs
en: For more information about this security update please visit this website: | For more information about this security update please visit these websites:
be[0]: Каб атрымаць дадатковую інфармацыю пра гэту абноўку бяспекі, наведайце наступную сеціўную пляцоўку:
be[1]: Каб атрымаць дадатковую інфармацыю пра гэту абноўку бяспекі, наведайце наступныя сеціўныя пляцоўкі:
be[2]: Каб атрымаць дадатковую інфармацыю пра гэту абноўку бяспекі, наведайце наступныя сеціўныя пляцоўкі:

note: TRANSLATORS: reboot required
en: The computer will have to be restarted after the update for the changes to take effect.
be: Для ўжыцця зменаў трэба перазапусціць камп'ютар пасля абнаўлення.

note: TRANSLATORS: log out required
en: You will need to log out and back in after the update for the changes to take effect.
be: Для ўжыцця зменаў трэба перазапусціць сеанс пасля абнаўлення.

note: TRANSLATORS: this is the stability status of the update
en: The classification of this update is unstable which means it is not designed for production use.
be: Гэта абноўка пазначана як нестабільная. Гэта значыць, што яна не прызначана для шырокага выкарыстання.

note: TRANSLATORS: this is the stability status of the update
en: This is a test update, and is not designed for normal use. Please report any problems or regressions you encounter.
be: Гэта тэставая абноўка, і яна не прызначана для звычайнага выкарыстання. Паведамляйце пра любыя праблемы, якія вы ў ёй заўважыце.

note: TRANSLATORS: this is a ChangeLog
en: The developer logs will be shown as no description is available for this update:
be: Апісанне гэтай абноўкі не даступна, таму будуць паказаныя журналы распрацоўшчыкаў:

en: Loading…
be: Загрузка...

en: No update details available.
be: Падрабязнасці пра абноўку адсутнічаюць.

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error TRANSLATORS: PackageKit did not send any results for the query...
en: Could not get update details
be: Памылка атрымання падрабязнасцяў пра абноўку

note: TRANSLATORS: PackageKit did not send any results for the query...
en: Could not get package details
be: Памылка атрымання падрабязнасцяў пра пакунак

en: No results were returned.
be: Нічога не знойдзена.

note: TRANSLATORS: right click menu, select all the updates
en: Select all
be: Вылучыць усё

note: TRANSLATORS: right click menu, unselect all the updates
en: Unselect all
be: Зняць вылучэнне з усяго

note: TRANSLATORS: right click menu, select only security updates
en: Select security updates
be: Вылучыць абноўкі бяспекі

note: TRANSLATORS: right click option, ignore this update name, not currently used
en: Ignore this update
be: Праігнараваць гэтую абноўку

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not get updates
be: Памылка атрымання абновак

note: TRANSLATORS: this is the header
en: Checking for updates…
be: Праверка наяўнасці абновак...

note: TRANSLATORS: the PackageKit request did not complete, and it did not send an error
en: Could not get list of distribution upgrades
be: Не ўдалося атрымаць спіс абновак дыстрыбутыва

note: TRANSLATORS: new distro available, e.g. F9 to F10
en: New distribution upgrade release '%s' is available
be: Даступна абноўка дыстрыбутыва да версіі "%s"

note: TRANSLATORS: this is when some updates are not being shown as other packages need updating first
en: Other updates are held back as some important system packages need to be installed first.
be: Іншыя абноўкі часова недаступныя, бо трэба захаваць чаргу ўсталявання.

en: Update Packages
be: Абнаўленне пакункаў

en: Do not exit after the request has been processed
be: Не заканчваць працу пасля выканання запыту

en: Session D-Bus service for PackageKit
be: Служба сеансаў D-Bus для PackageKit

note: TRANSLATORS: turn on all debugging
en: Show debugging information for all files
be: Паказваць адладачную інфармацыю для ўсіх файлаў

en: Debugging Options
be: Параметры адладкі

en: Show debugging options
be: Паказаць параметры адладкі
